Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-01-07 21:36:58

  marcin.t - Użytkownik

marcin.t
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2008-01-06
Serwis

Monitor AOC 23" LED i2369Vm. Co o nim sądzicie ?

Przymierzam się do kupna monitora. Wpadł mi w oko taki model AOC 23" LED i2369Vm za 579zł.
Monitor będzie wykorzystywany do przeglądania www i oglądania filmów,
czasami jakieś drobne giercowanko. Czy ktoś z was zna ten model ?
Czy będzie to dobry wybór ? A może polecicie jakiś inny ?

Offline

 

#2  2015-01-08 00:18:36

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Monitor AOC 23" LED i2369Vm. Co o nim sądzicie ?

Miałem AOC 17" ale jeszcze kineskopowy czyli CRT z 2002 roku. Działał jakieś 8 lat i padł. W sensie kineskop stracił jakby jeden z 3 podstawowych kolorów (chyba czerwony). Linux go nieprawidłowo rozpoznawał od wersji kernela 3.2 i nowszego. Ostatnie dystrybucje które go poprawnie rozpoznawały dając możliwość ustawienia 100Hz to Ubuntu 10.10 lub Debian 6.x na kernelu 2.6.x a na 3.0 było coraz gorzej a na kernelu 3.2 max odświeżanie to 50Hz i padł kolor czerwony. Skoro ten wytrzymał 8 lat to możliwe, że ten tani LED co chcesz kupić także długo podziała... możesz spróbować go kupić. Zawsze możesz zwrócić (oczywiście w określonym czasie) jak coś Ci nie będzie pasowało.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-01-08 00:28:35)

Offline

 

#3  2015-01-08 07:02:27

  marcin.t - Użytkownik

marcin.t
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2008-01-06
Serwis

Re: Monitor AOC 23" LED i2369Vm. Co o nim sądzicie ?

Jeszcze nigdy nie widziałem żeby Linux nie wykrył monitora. Jak to wygląda ? Po prostu nie wyświetla obrazu ? Z tym monitorem chyba nie powinno być problemów. Jak myślicie ?

Offline

 

#4  2015-01-08 07:46:51

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Monitor AOC 23" LED i2369Vm. Co o nim sądzicie ?

Pewnie, że nie powinno być problemow, chociaż nie ukrywam, że celowałbym raczej w LG|IIAMA|DELL czyli bardziej znanych i renomowanych producentów.

Ceny nie są jakieś zabójcze, a można trafić niezłego (jak na LCD oczywiście) IPSa.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-01-08 08:26:21)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2015-01-08 08:34:38

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Monitor AOC 23" LED i2369Vm. Co o nim sądzicie ?

neo86 napisał(-a):

Miałem AOC 17" ale jeszcze kineskopowy czyli CRT z 2002 roku. Działał jakieś 8 lat i padł. W sensie kineskop stracił jakby jeden z 3 podstawowych kolorów (chyba czerwony). Linux go nieprawidłowo rozpoznawał od wersji kernela 3.2 i nowszego. Ostatnie dystrybucje które go poprawnie rozpoznawały dając możliwość ustawienia 100Hz to Ubuntu 10.10 lub Debian 6.x na kernelu 2.6.x a na 3.0 było coraz gorzej a na kernelu 3.2 max odświeżanie to 50Hz i padł kolor czerwony. Skoro ten wytrzymał 8 lat to możliwe, że ten tani LED co chcesz kupić także długo podziała... możesz spróbować go kupić. Zawsze możesz zwrócić (oczywiście w określonym czasie) jak coś Ci nie będzie pasowało.

A' propos szczania do zlewu. Kiedyś jeszcze w gimbazie był taki Michał co zawsze był przygotowany na lekcje, zawsze miał zadania domowe, dobrze się uczył itp. Pewnego dnia pojechałem na rower i koło Biedronki jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy(jechałem po ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę na prawo- nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem i później jeszcze przez park jechałem i w końcu do domu.

1. Kineskop się wypala jak jest słabej jakości to nic dziwnego, że pada.
2. Nie kernel tylko sterownik graficzny.
3. Jak to mówią "mowa jest srebrem, a milczenie złotem".


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#6  2015-01-08 11:22:53

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Monitor AOC 23" LED i2369Vm. Co o nim sądzicie ?

mati75 napisał(-a):

(...) 2. Nie kernel tylko sterownik graficzny. (...)

Nie wiem... nie obchodziło mnie to bo miałem już potem netbooka wydajniejszego z 4x od tego zestawu komputerowego więc nie obchodziło mnie to z jakiego to było dokładnie powodu. Na otwartych sterownikach jechałem bo to było przy zestawie ze zintegrowaną grafika intela 8MB lub 16MB (nie pamiętam dokładnie ale miała jeszcze wyjście TV w postaci Cincha) na płytce microATX z procesorem VIA Cyrix na Socket 370 z chłodzeniem pasywnym. Zatem nie potrzebowała ona innego sterownika x'ów niż tego co w kernelu jest.

marcin.t napisał(-a):

Jeszcze nigdy nie widziałem żeby Linux nie wykrył monitora. Jak to wygląda ? (...)

Nie to, że w ogóle nie działał... Działał tylko, że przy kernelu 2.6.x jego maksymalna rozdzielczość to była 1280×1024 i odświeżanie 100Hz a na kernelu 3.2 coś mu się zrobiło, że jego maksymalna rozdzielczość jaką wykrywał to 800x600 i odświeżanie 50Hz. Do tego przy kernelu 2.6.x jak się w dystrybucji linuksowej sprawdzało właściwości ekranu to pięknie było napisane "Monitor AOC 17" a przy kernelu 3.0 i 3.2 widniał napis "Monitor Nieznany". Poza wiekiem (8 lat) myślę, że użytkowanie z tym odświeżaniem 50Hz go zabilo... i przestał działać czerwony kolor w kineskopie. Po prostu był stary! 8 lat to i tak myślę, że to dużo jak dla monitora! Też był tanim monitorem. Potem od cioci dostałem jej niepotrzebnego  monitora także kineskopowego 12 letniego 17" marki NEC który działał doskonale!

marcin.t napisał(-a):

Z tym monitorem chyba nie powinno być problemów. Jak myślicie ?

Myślę, że jak teraz byś go (tego AOCa) kupił to na najbliższe jakieś 8 lat byś problemu nie miał. Czyli do około 2023 roku masz spokój z monitorem :] A za 8 lat to ten AOC co teraz kupisz będzie starym klamotem bo pewnie wymyślą rozdzielczości wideo rzędu 16k a standardem będzie 8k.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-01-08 12:00:35)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)