Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-11-10 09:29:58

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Windows 7 trzaski/lagi

Witajcie,

Mam problem z... no właśnie nie wiem z czym :).

Wchodzę na youtube, odpalam filmik ( obojętnie jakiej jakości ) w tym mniejszym oknie i działa płynnie. Gdy lekko powiększę okno przyciskiem środkowym to się zaczynają schody - obraz lekko zwalnia, dźwięk zostaje spowolniony i słychać lekkie 'purkanie' jak trzaski itp. Ale jeśli jakość tego samego filmiku zmienię na 720p/1080p i dam fullscreen to wszystko chodzi płynnie.  0o

Następnie ww filmik jeśli już sobie leci w HD i wyłączę fullscreena to trzaski wracają ( na powiększonym oknie ). Jak w tej samej jakości zmniejszę okno ( cały czas mam na myśli okno odtwarzania yt ) do najmniejszego to nie ma żadnych zakłóceń.
Zainstalowałem operę i tam jest to samo :/

- flashplayer zaktualizowany
- schockwave flash też jest

Ciekawostka:

Wchodzę np na wp/interia itp... tam otwieram jakiś filmik ( flash ) i jeśli leci w małym okienku to wszystko jest ok, jeśli dam na fullscreena albo powiększę ( jeśli jest taka możliwość ) to się zaczyna jak wyżej :/
Kolejna anomalia to spowolnienie dźwięku i charakterystyczne 'pyrkanie' w momencie, jeśli ww filmik ładnie się odtwarza w małym oknie a ja przewijam lekko stronę w górę/dół.

Co to może być?
Grafika siada? ( GF 9600GT 1GB )
W firefoxie wyłączyłem opcję "przyspieszenie sprzętowe" i zmian nie widzę.

---EDIT:

Zapomniałem dodać, że na YT w HTML5 takie anomalie nie występują. No ale HTML5 to yt a cała reszta to już lipa. Silverlight/flash itd to już tragedia.
Takie weeb.tv scina, pyrka itp. Za pomocą XBMC chodzi w najwyższej jakości.

Nie mam pomysłu co to może być.



Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2014-11-10 09:33:02)

Offline

 

#2  2014-11-10 12:42:44

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Windows 7 trzaski/lagi

Mi coś yt od dwóch dni ssie, może to powiązana sprawa i coś zmieniają.

Offline

 

#3  2014-11-10 12:57:54

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Windows 7 trzaski/lagi

A u mnie działa ok na Firefoxie 33 pod Xubuntu LTS. HTML5.


//// Pewnie coś z flashem. A jak jest na Chromie z jego flashem?

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2014-11-10 12:58:57)

Offline

 

#4  2014-11-10 16:51:58

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Windows 7 trzaski/lagi

Pavlo950 napisał(-a):

A u mnie działa ok na Firefoxie 33 pod Xubuntu LTS. HTML5.


//// Pewnie coś z flashem. A jak jest na Chromie z jego flashem?

HTML 5 u mnie też działa normalnie. Problem jest ze wszystkim co wymaga flasha



Anomalie mają miejsce na ffoxie 33.1. Flash najnowszy itp. Wszystko co działa na flash'ie spowalnia kompa i są lagi/trzaski dźwięku :/

/// Na Chrome to samo. CPU na 92-96%, ogólne spowolnienie całej przeglądarki i dalej dźwięk straaaasznie woooolno odtwarza a przy tym są trzaski. Wyłączę przeglądarę, włączę na nowo i google ładuje się "po kawałku". Coś a'la Debian bez sterowników do graficznej.



/// Sprawdziły się moje przypuszczenia ( najgorsze ). Pada grafika. Przypomniałem sobie że mam zintegrowaną na płycie. Zainstalowałem stery i na tej wszystko chodzi płynnie. Ogólnie uruchamianie przeglądarki i kart w necie trwa szybko ( na GF było nieco zmulone ).

Cholera nie rozumiem :/

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2014-11-10 17:42:03)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)