Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-09-04 13:42:57

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

thinkpad t430

w koncu go mam i teraz dylemat
wywalic windowsa czy zostawic???
partycje sa 2: jest jedna duza plus mala recovery.
jak rusze partycje to ta recovery przestanie dzialac (chyba ).
winda mi nie potrzebna nawet nie bardzo sie w niej moge odnalezc po tylu latach.

poradzcie, co.

Ostatnio edytowany przez pink (2014-09-04 13:46:02)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#2  2014-09-04 14:05:49

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: thinkpad t430

a jak zmniejszysz partycję windowsową bez ruszania recovery to co się stanie? ja tak zrobił w netbooku ale działania recovery z przyczyn oczywistych nie sprawdzałem...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#3  2014-09-04 14:11:53

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: thinkpad t430

no wlasnie obawiam sie ze przestanie spelniac swa funkcje (tak mialem w acerze) wtakim przypadku mozna ja calkiem skasowac i przepartycjonowac pod wlasne potrzeby, tylko co z gwarancja.

najchetniej bym zrobil jakis full recovery dvd (taka pelna kopie systemu)

w narzedziach windows jest opcja create system repair disk ale nie wiem czy to to samo.

Ostatnio edytowany przez pink (2014-09-04 14:17:07)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#4  2014-09-04 14:14:57

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: thinkpad t430

a gwarancja obejmuje windowsa czy sprzęt? bo w końcu jeśli dysk się zjara to gwarancja powinna być ważna... mimo braku jakichkolwiek partycji na kawałku cegły.
po przemyśleniu: jeśli pod windowsem zmienię sobie partycje i bez ruszania recovery zrobię sobie dysk d: to recovery nie ma nic do tego... najwyżej po odpaleniu mój dysk d pójdzie do niewidzialnej chmury?
a jeszcze jedno - czy nie ma możliwości zrobienia płyty instalacyjnej na podstawie tego recovera? o ile pamiętam z kompa synka to takie coś było...

Ostatnio edytowany przez ethanak (2014-09-04 14:22:40)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#5  2014-09-04 15:49:52

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: thinkpad t430

pink... Ja zrobiłem tak kiedy kupiłem tego swojego laptopa co mam go opisanego w stopce:
1) Po rozpakowaniu laptopa z paczki kurierskiej przy użyciu dystrybucji RedoBackup sprawdziłem układ partycji, zrobiłem zrzut ekranu jak wygląda Windowsowy układ prartycji.
2) Zrobiłem backup Windowsa 8.1 na stary 20GB dysk 3,5" podpięty przez adapter USB=ATA też przy użyciu RedoBackup uwzględniając w kopii zapasowej także partycję Recovery.
3) Pousuwałem wszystkie istniejące partycje i utworzyłem na nowo układ partycji pod linuksa i wszystko sformatowałem.
4) Zainstalowałem Debiana i jestem happy :]

W razie gdyby przyszło mi go oddać do serwisu z jakiejś przyczyny w ramach gwarancji przywracam układ partycji windowsowych i przywracam z zewnętrznego dysku kopię Windows 8.1 wraz z partycją Recovery i po kłopocie (pod warunkiem, że to nie padnie dysk).

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-04 15:51:40)

Offline

 

#6  2014-09-04 16:43:57

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: thinkpad t430

Ja w starym R61i "wyciągnąłem" programikiem klucz systemu ( dla sprawdzenia bo od spodu jest wlepa COA ), zgrałem całą recovery na DVD ( poszły 2szt. ) i wyzerowałem dysk, podzieliłem po swojemu i potem instalacja systemu. Btw... zgrany Recovery na te 2xDVD to praktycznie klon tego co było fizycznie na dysku. Czyli, jeśli włożę 1 płytę i zrobię przywracanie ( nawet mając podzielony dysk wg swojego uznania ) to Recovery i tak zrobi to w sposób, w jaki laptop opuścił placyk producenta. Skoro masz teraz 1 główną partycję i tam jest win to przy przywracaniu także będzie tak samo.

A że dziś ten R61i ma 6 lat i w zasadzie wymieniana była tylko bateria, to recovery się nie przydały :)

Offline

 

#7  2014-09-04 17:12:46

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: thinkpad t430

Windows czasem się przydaje w sytuacjach awaryjnych. Skoro za niego już zapłaciłeś, to niech sobie leży gdzieś na kawałku dysku.
Dyski są teraz spore, a obecność innego systemu na dysku nie zmusza do jego częstego używania.
Mi by było wtedy szkoda czasu na zabawę z przywracaniem jakichś kopii.

Offline

 

#8  2014-09-04 21:23:05

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: thinkpad t430

moze to jest opcja ale po co ma zawadzac jak bedzie nie uzywany, a jeszcze jaki system instalowac i686 czy amd64???? procek jest:
Processor
3rd Generation Intel Core i5-3230M Processor (3MB Cache 2.6GHz up to 3.2 GHz)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#9  2014-09-04 21:24:42

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: thinkpad t430

yossarian na co komu Windows jak linuks go przebija nawet Debian Sid (pozornie niestabilny). Ja ostatnio wciągnąłem się w grę z biedronki S.T.A.L.K.E.R - Cień Czarnobyla która tak doskonale działa na full detalach przez Wine (oczywiście ze źródeł najnowsze 1.7.25), że windows nie jest mi potrzebny. Mam jeszcze na dysku w linuksie przez wine gry takie jak Crash Day, GTA San Andreas, GTA Vice City, GTA III, Postal 2, Red Faction, Carmageddon, Black&White, Enter the Matrix, Heroes Might & Magic III (gry idealne na nudne bezrobocie)... zatem na co komu dziurawy jak durszlak Windows?!

Nawet programowanie systemów alarmowych (SATEL) przez RS232 działa z poziomu Wine więc nie widzę problemów by nie mieć Windowsa.

Na i5 jak masz więcej jak 3GB RAM to Debian amd64 koniecznie!

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-04 21:42:25)

Offline

 

#10  2014-09-04 21:35:49

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: thinkpad t430

neo86 napisał(-a):

zatem na co komu dziurawy jak durszlak Windows?!

Gry to najmniej istotny problem.

Czasami przychodzi otworzyć plik w jakimś typowo specjalistycznym formacie i pupa blada.
I nie dla zabawy tylko do pracy to jest potrzebne.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#11  2014-09-04 21:41:51

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: thinkpad t430

@neo86:
żeby szybko i wygodnie zaktualizować BIOS/UEFI (i zmienić niektóre jego ustawienia dostępne tylko z poziomu Windowsa), żeby zaktualizować firmware w niektórych zewnętrznych urządzeniach, żeby w razie awarii móc wykluczyć awarię sprzętową, żeby co jakiś czas porównać wyniki SMART dysku SSD z firmowym programem diagnostycznym Intela, żeby otworzyć jakiś specjalistyczny program lub plik danym formacie i wiele innych zastosowań, które w różnych sytuacjach same się znajdą.

Offline

 

#12  2014-09-04 21:47:19

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Re: thinkpad t430

Windows gdzieś tam w ustawieniach ma możliwość zrobienia instalki systemu przy użyciu właśnie partycji recovery i nagrania tego na płytę (nawet w pomocy na stronie M$ można to gdzieś wyczytać). Raz tak zrobiłem pod Win7 (nie wiem czy 8 też ma taką opcję - nie używam). Ale nie próbowałem zainstalować. No i pospisywałem sobie te wszystkie CD-Key i inne śmieszne windowsowe numerki. Tak na przyszłość jakby co. A jak nagrasz na płytę i później da radę (?) z tego zainstalować system w dowolnym momencie, to może nie ma co się recovery przejmować?
BTW: mnie się nie chce z wine mordować i dlatego jeszcze win trzymam. Właśnie do gier.


cat /dev/random

Offline

 

#13  2014-09-04 21:49:11

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: thinkpad t430

malo mnie to przekonuje ostatnie 7 lat nie zdazyla mi sie zadna z wyzej wymienionych


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#14  2014-09-04 22:34:42

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: thinkpad t430

q. napisał(-a):

(...) mnie się nie chce z wine mordować (...)

Gdzie tu się mordować?! Wystarczy pod Wine 1.7.x zainstalowany vcrun2010 oraz DirectX i każda gra działa jak trzeba bez głupiego Windowsa!

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-04 22:35:09)

Offline

 

#15  2014-09-05 00:06:56

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: thinkpad t430

neo86 napisał(-a):

Gdzie tu się mordować?! Wystarczy pod Wine 1.7.x zainstalowany vcrun2010 oraz DirectX i każda gra działa jak trzeba bez głupiego Windowsa!

Jak ja lubię takich "wyznawców", którzy jeszcze kilka lat temu ślinili się jak Microsoft wypuszczał nowe 'okienka' i prześcigali się wśród znajomych kto ma jaką wersję a potem postanowili posiąść tą mistyczną wiedzę o Linux OS i dziś uważają swojego dawnego 'guru' za zło konieczne :D

ilin napisał(-a):

...I nie dla zabawy tylko do pracy to jest potrzebne.

Święta prawda, bo od wielu wielu lat to główne zastosowanie choćby ze względu na standardy.
neo86:

Zastąp/emuluj mi program, którym tworzę geodezyjne mapy kartograficzne. Owszem, uruchomisz, ale co dalej? Otworzysz mapę wielkości kilkunastu/dziesięciu kilometrów na emulacji?
Rzeczywiście "głupi" system...

Offline

 

#16  2014-09-05 00:56:14

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: thinkpad t430

Wracając do tematu Tinkusia, Lenovo udostępnia narzędzia, dzięki którym bez problemu zgrasz partycje recovery na dvdki. [url=http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-t-series-laptops/thinkpad-t430/downloads/DS012810]To chyba to.[\url]

Nigdy co prawda nie przywracałem systemu i nie tworzyłem tego, bo mój t420 (używanego kupiłem) przyszedł już z wypalonymi płytkami, ale coś tam klikałem zanim windowsa wywaliłem i były tam właśnie owe opcje.

Pozdrawiam


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#17  2014-09-05 01:03:13

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: thinkpad t430

BlackEvo napisał(-a):

Zastąp/emuluj mi program, którym tworzę geodezyjne mapy kartograficzne. Owszem, uruchomisz, ale co dalej? Otworzysz mapę wielkości kilkunastu/dziesięciu kilometrów na emulacji?
Rzeczywiście "głupi" system...

Pierwsze słyszę o rozdzielczości obrazka w komputerze w kilometrach O.O

Jakoś bez problemów pod Wine w programach graficzno-GPS otwieram obrazki (historycznych map które przydatne są w poszukiwaniach z wykrywaczem metali na potrzeby muzeum) o rozdzielczości w wysokości ponad 10 000 pix i długości 20 000 pix (pliki graficzne mające nawet ponad 50-150MB w zależności od stopnia kompresji JPG/PNG ) jeśli nie umiesz takich otworzyć w Wine widocznie masz źle skonfigurowany Debian i Wine. Nadal nie widzę konieczności użycia Windowsa...

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-05 01:11:32)

Offline

 

#18  2014-09-05 01:08:48

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Re: thinkpad t430

BlackEvo napisał(-a):

Zastąp/emuluj mi program, którym tworzę geodezyjne mapy kartograficzne. Owszem, uruchomisz, ale co dalej? Otworzysz mapę wielkości kilkunastu/dziesięciu kilometrów na emulacji?
Rzeczywiście "głupi" system...

Z moimi głupimi programami "fizycznymi" też się pod tym podpisuję. Wine po prostu z nimi nie wyrabia, a jak już wyrabia, to w takim tempie, że można jajo znieść, zanim coś policzy. No i potrafi się posypać (oczywiście w krytycznym i najmniej oczekiwanym momencie). Zwłaszcza w przypadku programów, które łączą się z jakimiś zewnętrznymi urządzeniami (nie, nie drukarkami, raczej miernikami, detektorami, czujnikami, itp).

Ale ad rem. Gdzieś tam wcześniej coś naściemniałem z tym Win7. Bo to u nich tak prosto być nie może. Ale jednej rzeczy jestem bardziej pewien - jak sobie człowiek spisze te wszystkie ichnie numery (CD-Key, numer systemu czy jak to się tam nazywa, rodzaj licencji, itp) to może lekką ręką posłać dokąd tylko chce wszystkie te partycje windowsowe, łącznie z systemem jako takim. A później jak mu się spodoba zainstalować Win ponownie, to bierze jakąkolwiek płytę ze "swoim" systemem (czyli np. jak ma się Win7 Pro, to się bierze Win7 Pro) i instaluje. Po czym dzwoni do Microsoftu i podając wszystkie spisane numery "legalizuje" swój system. Przechodziłem taką drogę, łącznie z helplinem M$. I dało radę. A chodziło o downgrade Win8 do Win7 (moja licencja Win8 dopuszczała taką możliwość).

caro_cenzura napisał(-a):

Wracając do tematu Tinkusia, Lenovo udostępnia narzędzia, dzięki którym bez problemu zgrasz partycje recovery na dvdki. [url=http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-t-series-laptops/thinkpad-t430/downloads/DS012810]To chyba to.[\url]

O to, to. Coś takiego też właśnie chyba jest.


cat /dev/random

Offline

 

#19  2014-09-05 01:38:31

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: thinkpad t430

zgralem juz wszystko ale jak uruchomilem instalator debiana to wyszlo ze jest jeszcze jedna ukryta partycja i to z flaga boot wiec znowu mam pietra
wyglada to tak :
1.46GB SYSTEM_DRV (Active)
448GB Windows_7 C:
14GB Lenovo_Recovery Q:

o tu cos opisali:
http://www.sevenforums.com/installation-setup/88795 … rv-drive.html

Ostatnio edytowany przez pink (2014-09-05 01:42:07)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#20  2014-09-05 06:41:55

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: thinkpad t430

neo86 napisał(-a):

BlackEvo napisał(-a):

Zastąp/emuluj mi program, którym tworzę geodezyjne mapy kartograficzne. Owszem, uruchomisz, ale co dalej? Otworzysz mapę wielkości kilkunastu/dziesięciu kilometrów na emulacji?
Rzeczywiście "głupi" system...

Pierwsze słyszę o rozdzielczości obrazka w komputerze w kilometrach O.O

Jakoś bez problemów pod Wine w programach graficzno-GPS otwieram obrazki (historycznych map które przydatne są w poszukiwaniach z wykrywaczem metali na potrzeby muzeum) o rozdzielczości w wysokości ponad 10 000 pix i długości 20 000 pix (pliki graficzne mające nawet ponad 50-150MB w zależności od stopnia kompresji JPG/PNG ) jeśli nie umiesz takich otworzyć w Wine widocznie masz źle skonfigurowany Debian i Wine. Nadal nie widzę konieczności użycia Windowsa...

Moje poskanowane rastry ( raster = 1 plik graficzny ) też mają podobne rozdzielczości. Tylko że ja importuję kilka, czasami kilkanaście na całą mapę lub jej część ( zależy od wielkości ). I nie mów mi że to chodzi, bo przez wine właśnie w którymś momencie się sypie. Do tego kilka programów w tle które muszę mieć do policzenia różnych rzeczy i nie ma opcji aby to działało.

Nie można ( jeszcze ) zastąpić windowsa linuksem we wszystkich zastosowaniach dopóki nie będzie powstawać soft konkretnie pod ten system.

Offline

 

#21  2014-09-05 06:55:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: thinkpad t430

BlackEvo Nie ma sensu udowadniać czegoś komuś kto nigdy takiej sytuacji nie doświadczył.
Nigdy nie zrozumie aż sam się kiedyś nie przekona.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#22  2014-09-05 08:08:58

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: thinkpad t430

BlackEvo napisał(-a):

neo86 napisał(-a):

Gdzie tu się mordować?! Wystarczy pod Wine 1.7.x zainstalowany vcrun2010 oraz DirectX i każda gra działa jak trzeba bez głupiego Windowsa!

Jak ja lubię takich "wyznawców", którzy jeszcze kilka lat temu ślinili się jak Microsoft wypuszczał nowe 'okienka' i prześcigali się wśród znajomych kto ma jaką wersję a potem postanowili posiąść tą mistyczną wiedzę o Linux OS i dziś uważają swojego dawnego 'guru' za zło konieczne :D

ilin napisał(-a):

...I nie dla zabawy tylko do pracy to jest potrzebne.

Święta prawda, bo od wielu wielu lat to główne zastosowanie choćby ze względu na standardy.
neo86:

Zastąp/emuluj mi program, którym tworzę geodezyjne mapy kartograficzne. Owszem, uruchomisz, ale co dalej? Otworzysz mapę wielkości kilkunastu/dziesięciu kilometrów na emulacji?
Rzeczywiście "głupi" system...

Wirtualizacja i podpiecie sie pod maszyne windowsa terminalem :P

Offline

 

#23  2014-09-05 08:12:02

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: thinkpad t430

to mial byc watek o t430, nie zasmiecac prosze.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#24  2014-09-05 09:46:34

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: thinkpad t430

q. napisał(-a):

Ale ad rem. Gdzieś tam wcześniej coś naściemniałem z tym Win7. Bo to u nich tak prosto być nie może. Ale jednej rzeczy jestem bardziej pewien - jak sobie człowiek spisze te wszystkie ichnie numery (CD-Key, numer systemu czy jak to się tam nazywa, rodzaj licencji, itp) to może lekką ręką posłać dokąd tylko chce wszystkie te partycje windowsowe, łącznie z systemem jako takim. A później jak mu się spodoba zainstalować Win ponownie, to bierze jakąkolwiek płytę ze "swoim" systemem (czyli np. jak ma się Win7 Pro, to się bierze Win7 Pro) i instaluje. Po czym dzwoni do Microsoftu i podając wszystkie spisane numery "legalizuje" swój system. Przechodziłem taką drogę, łącznie z helplinem M$. I dało radę. A chodziło o downgrade Win8 do Win7 (moja licencja Win8 dopuszczała taką możliwość).

Nie działa na nowych Dell'ach i HP, do tego licencja jest łączona z BIOS/UEFI. Potrzeba odpowiedniej płyty instalacyjnej.

Offline

 

#25  2014-09-05 09:51:00

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: thinkpad t430

Ja tylko zaśmiecę jeszcze, że mapy to się otwiera w Qgisie, a nie pierwszej lepszej przeglądarce śmiesznych obrazków.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)