Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-10-21 19:32:38

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

[SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Witam
Ostatnio wróciłem na Debiana (jessie), zrobiłem aktualizację

Kod:

$ uname -a
Linux kaboom 3.2.37-nowy8 #1 SMP Tue Jan 29 12:36:26 CET 2013 i686 GNU/Linux

Przed aktualizacją (safe-upgrade) drukowanie działało, a teraz już nie działa. Pojawiły się błędy przy uruchamianiu systemu, "starting avahi daemon...failed!" i "cupsdcupsd: child exited on signal 6.".
Nie mogę przekleić całego logu, po po aktualizacji bootlog też nawalił i już się nie zapisuje, ale to jest mniej ważne i sobie spróbuję z tym poradzić. Już od dłuższego czasu próbuję aktualizować system i zawsze musi przestać działać cups.

Kod:

$ cat /etc/apt/sources.list
# 

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux testing _testing_ - Official Snapshot i386 NETINST Binary-1 20121222-21:16]/ testing main

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux testing _testing_ - Official Snapshot i386 NETINST Binary-1 20121222-21:16]/ wheezy main

deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ testing main non-free contrib
deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ testing main non-free contrib

deb http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free

#deb http://ftp.us.debian.org/debian testing main contrib non-free

#deb http://ftp.pl.debian.org/debian experimental main

Może coś mi się sypie już w tym komputerze, bo jak chcę zrobić pełną aktualizację to...

Kod:

Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  apache2-bin{ab} apache2-data{ab} apache2-suexec-pristine libaudit-common{ab} libaudit1{a} libspice-server1{a} libxatracker1{a} php5-json{a} php5-readline{a} xserver-xorg-video-modesetting{a} xserver-xorg-video-qxl{a} 
Następujące pakiety zostaną USUNIĘTE:
  apache2.2-bin{u} 
Następujące pakiety zostaną zaktualizowane:
  apache2{b} apache2-mpm-prefork apache2-suexec libapache2-mod-fcgid libapache2-mod-php5 php-pear php5 php5-cgi php5-cli php5-common php5-gd php5-imagick php5-imap php5-mcrypt php5-mysql xserver-xorg-core xserver-xorg-input-evdev 
  xserver-xorg-input-mouse xserver-xorg-input-synaptics xserver-xorg-input-vmmouse xserver-xorg-input-wacom xserver-xorg-video-all xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-cirrus xserver-xorg-video-fbdev xserver-xorg-video-geode 
  xserver-xorg-video-intel xserver-xorg-video-mach64 xserver-xorg-video-mga xserver-xorg-video-neomagic xserver-xorg-video-nouveau xserver-xorg-video-openchrome xserver-xorg-video-r128 xserver-xorg-video-radeon 
  xserver-xorg-video-savage xserver-xorg-video-siliconmotion xserver-xorg-video-sisusb xserver-xorg-video-tdfx xserver-xorg-video-trident xserver-xorg-video-vesa xserver-xorg-video-vmware 
41 pakietów aktualizowanych, 11 instalowanych, 1 do usunięcia i 0 nieaktualizowanych.
Do pobrania 17,4 MB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 7110 kB.
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
 xserver-xorg-video-tseng : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2-bin : W konflikcie z: apache2.2-common ale zainstalowana jest wersja 2.2.22-13.
 libaudit-common : Narusza zależności: libaudit0 ale zainstalowana jest wersja 1:1.7.18-1.1.
 xserver-xorg-video-sis : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-i740 : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2.2-common : Wymaga: apache2.2-bin (= 2.2.22-13) ale nie ma być instalowany.
 xserver-xorg-video-i128 : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-s3virge : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-voodoo : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-chips : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2-data : W konflikcie z: apache2.2-common ale zainstalowana jest wersja 2.2.22-13.
 xserver-xorg-video-s3 : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-apm : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2 : W konflikcie z: apache2.2-common ale zainstalowana jest wersja 2.2.22-13.
 xserver-xorg-video-ark : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-rendition : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
Następujące działania rozwiążą problemy z zależnościami:




      Usunięcie następujących pakietów:                       
1)      apache2.2-common                                      
2)      xserver-xorg                                          
3)      xserver-xorg-core                                     
4)      xserver-xorg-input-all                                
5)      xserver-xorg-input-evdev                              
6)      xserver-xorg-input-mouse                              
7)      xserver-xorg-input-synaptics                          
8)      xserver-xorg-input-vmmouse                            
9)      xserver-xorg-input-wacom                              
10)     xserver-xorg-video-all                                
11)     xserver-xorg-video-apm                                
12)     xserver-xorg-video-ark                                
13)     xserver-xorg-video-ati                                
14)     xserver-xorg-video-chips                              
15)     xserver-xorg-video-cirrus                             
16)     xserver-xorg-video-fbdev                              
17)     xserver-xorg-video-geode                              
18)     xserver-xorg-video-i128                               
19)     xserver-xorg-video-i740                               
20)     xserver-xorg-video-intel                              
21)     xserver-xorg-video-mach64                             
22)     xserver-xorg-video-mga                                
23)     xserver-xorg-video-neomagic                           
24)     xserver-xorg-video-nouveau                            
25)     xserver-xorg-video-openchrome                         
26)     xserver-xorg-video-r128                               
27)     xserver-xorg-video-radeon                             
28)     xserver-xorg-video-rendition                          
29)     xserver-xorg-video-s3                                 
30)     xserver-xorg-video-s3virge                            
31)     xserver-xorg-video-savage                             
32)     xserver-xorg-video-siliconmotion                      
33)     xserver-xorg-video-sis                                
34)     xserver-xorg-video-sisusb                             
35)     xserver-xorg-video-tdfx                               
36)     xserver-xorg-video-trident                            
37)     xserver-xorg-video-tseng                              
38)     xserver-xorg-video-vesa                               
39)     xserver-xorg-video-vmware                             
40)     xserver-xorg-video-voodoo                             

      Zatrzymanie bieżących wersji następujących pakietów:    
41)     libaudit-common [niezainstalowany]                    
42)     libaudit1 [niezainstalowany]                          
43)     xserver-xorg-video-modesetting [niezainstalowany]     
44)     xserver-xorg-video-qxl [niezainstalowany]             

      Pozostawienie następujących problemów z zależnościami:  
45)     xinit poleca xserver-xorg | xserver                   
46)     xserver-xorg-input-all poleca xserver-xorg-input-wacom


Zaakceptować rozwiązanie? [Y/n/q/?]

Jakiś pomysł? Co zrobić?

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-11-03 14:15:56)

Offline

 

#2  2013-10-21 19:42:16

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Poklikaj n, enter do jakiegoś lepszego rozwiązania. Większość tych sterowników Xorga możesz usunąć, zostaw tylko te co używasz.

Offline

 

#3  2013-10-21 21:37:39

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Ale jak nie xorg, to chce usunąć apache albo php. Tylko co z tą drukarką?

Offline

 

#4  2013-10-21 21:39:41

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Co z drukarką nie wiem, może samo przejdzie jak doprowadzisz system do porządku. Co do apacha, to w proponowanym rozwiązaniu chce usunąć tylko apache2.2-common, a tego pakietu nie ma w testingu, najwyraźniej zależności się pozmieniały zatem ma go usunąć. Co do php, to nic tu nie widać w sumie. Pousuwaj sterowniki Xorga z tej listy:

Kod:

 xserver-xorg-video-tseng : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2-bin : W konflikcie z: apache2.2-common ale zainstalowana jest wersja 2.2.22-13.
 libaudit-common : Narusza zależności: libaudit0 ale zainstalowana jest wersja 1:1.7.18-1.1.
 xserver-xorg-video-sis : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-i740 : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2.2-common : Wymaga: apache2.2-bin (= 2.2.22-13) ale nie ma być instalowany.
 xserver-xorg-video-i128 : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-s3virge : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-voodoo : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-chips : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2-data : W konflikcie z: apache2.2-common ale zainstalowana jest wersja 2.2.22-13.
 xserver-xorg-video-s3 : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-apm : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 apache2 : W konflikcie z: apache2.2-common ale zainstalowana jest wersja 2.2.22-13.
 xserver-xorg-video-ark : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.
 xserver-xorg-video-rendition : Wymaga: xorg-video-abi-12 który jest pakietem wirtualnym.

Potem zaktualizuj system.

Offline

 

#5  2013-10-21 21:40:13

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Zrestartuj w konsoli cups  jak nie ruszy to jakieś logi wypluje.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#6  2013-10-21 21:58:30

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Wychodzi na to, że mam usunąć

Kod:

 xserver-xorg-video-tseng
 apache2-bin
 libaudit-common
 xserver-xorg-video-sis
 xserver-xorg-video-i740
 apache2.2-common
 xserver-xorg-video-i128
 xserver-xorg-video-s3virge
 xserver-xorg-video-voodoo
 xserver-xorg-video-chips
 apache2-data
 xserver-xorg-video-s3
 xserver-xorg-video-apm
 apache2
 xserver-xorg-video-ark
 xserver-xorg-video-rendition

Jakoś mi to nie wygląda, że trzeba wywalić apache2, chyba że oprócz tego? zaraz spróbuję

@illin:

Kod:

$ sudo service cups restart
[sudo] password for : 
[....] Restarting Common Unix Printing System: cupsdcupsd: Child exited on signal 6
 failed!
$ sudo service cups start
[....] Starting Common Unix Printing System: cupsdcupsd: Child exited on signal 6
. ok 
$ sudo service avahi-daemon restart
[FAIL] Restarting Avahi mDNS/DNS-SD Daemon: avahi-daemon failed!
~$ sudo service avahi-daemon start
[FAIL] Starting Avahi mDNS/DNS-SD Daemon: avahi-daemon failed!

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-10-21 21:58:42)

Offline

 

#7  2013-10-21 21:59:29

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Ja pisałem o sterownikach Xorga, a nie o wszystkich pakietach.

Offline

 

#8  2013-10-21 22:04:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Ciekawe, systemd używasz ?

W logach cupsa nic nie ma ?
Jak cups nie ruszy to drukarka nie będzie dzialać.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#9  2013-10-21 22:09:37

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Tak właśnie myślałem, tylko je usunąłem.
Ok, wybrałem któreś tam z kolei rozwiązanie, które mi niczego nie usuwało (z wyjątkiem libaudit0, którego nie ma chyba już w testingu), teraz robię drugą aktualizację, bo po poprzedniej jeszcze zostały inne aktualizacje. Ale nic nie robi to z pakietami cupsa, jedynie z apache i xorg. Wątpię, że coś to pomoże.

ilin napisał(-a):

Ciekawe, systemd używasz ?

W logach cupsa nic nie ma ?
Jak cups nie ruszy to drukarka nie będzie dzialać.

Kiedyś miałem to chyba zainstalowane, ale przywróciłem sobie partycję sprzed zabaw tym, co miało przyspieszać start a nie działało tak jak chciałem, więc raczej nie używam tego, tylko domyślnego... sysvinit? O ile tak się nazywa, ale tego domyślnego właśnie.

error.log z cupsa

http://wklej.org/id/1155620/


--
No tak, dzięki, działa. Przywróciłem nowy plik cupsd.conf, który też był w /etc/cups. Po prostu po aktualizacji coś zostało zmienione z tym plikiem, nawet w czasie aktualizacji coś o tym pisało ale było polecenie, że jak nie wiem o co chodzi to mam wcisnąć "N", więc wybrałem "N" :P

--
Nie jest jednak tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. System startuje teraz bardzo długo
http://wstaw.org/m/2013/10/21/bootchart_png_300x300_q85.jpg
Długo trwa waiting for /dev... cośtam cośtam.
Pewnie chodzi o drukarkę - widzę proces hp-config_usb... cośtam, a mam drukarkę z hp więc pewnie to jest to. Wcześniej uruchamiał się ok. 14 sekund, więc różnica jest spora. Poza tym nadal nie działa avahi, i nie da się go włączyć.

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-10-21 22:20:24)

Offline

 

#10  2013-10-21 22:17:40

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

W /etc/cups/cupsd.conf  masz błedną 8 linię.

Ale problem główny dotyczy demona avahi  w nim musisz szukać dlaczego nie wstaje.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#11  2013-10-21 22:24:15

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Właściwie cups działa normalnie bez avahi, bo długo tak miałem (widać po logach), tylko nie wyświetla poprawnie chyba kto wysłał zadanie do drukarki, i źle pokazuje statusy (znaczy zawsze pokazuje  "Failed to connect to system bus").
W każdym razie po to zainstalowałem avahi, żeby je mieć, dlaczego może nie działać?

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-10-21 22:24:53)

Offline

 

#12  2013-10-21 22:32:47

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Co generuje taki wykresik? Sprawdziłbym u siebie jak wyjdzie. :]

Offline

 

#13  2013-10-21 22:33:30

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

bootchart2

Kod:

$ pybootchartgui

Offline

 

#14  2013-10-21 23:55:07

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Nie wiem jak czytać te wykresy. Co oznacza ten 1 graf i czym się różni od drugiego? xD

Dla porównania, ja mam tak: http://img834.imageshack.us/img834/6436/dk69.png

Offline

 

#15  2013-10-22 00:02:27

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Pierwszy dotyczy wykorzystania CPU, a drugi wykonanych operacji I/O?

Offline

 

#16  2013-10-22 00:24:31

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

A to I/O to jest? Domyślam się, że input/output ale co znaczy: total I/O 49s , time 34s ? Bo z tego pierwszego: total cpu 9s , time 34s , to znaczy, że procek był wykorzystany w sumie przez czas 34s w nieco ponad 26%, tak? Dobrze rozumiem ten zapis?

Offline

 

#17  2013-10-22 00:57:20

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Domyślam się, że I/O chodzi tu o odczyt/zapis na dysku, komunikację z sieciówką itp. W sumie operacje te trwały 49s, co faktycznie zajęło 34s (pierwsza wartość większa ponieważ komunikacja z różnymi urządzeniami odbywała się równolegle, a to zsumowany czas ze wszystkich). Co do CPU chyba tak. Niemniej pewien tego wszystkiego nie jestem. ;)

Offline

 

#18  2013-10-22 15:58:48

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

A na mój problem ma ktoś pomysł? Na starym pliku cupsd.conf nie wstaje w ogóle, jak usunę ósmą linię tak samo, a jak przywrócę nowy cupsd.conf to system uruchamia się ponad 40 sekund. W nim nie ma tego co jest w tej ósmej linii, a do tego avahi nie chce działać, ale to już nie wiem w ogóle dlaczego.

Offline

 

#19  2013-10-22 17:44:43

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Może spróbuj wywalić purgiem tego avahi + cups  na początek. Doprowadź system by się aktualizował bez burzenia się o zależności.

Ja przed chwilą miałem coś do druku. Podpiąłem drukarkę, wystartowałem cupsa (bo domyślnie usługa u mnie jest wyłączona) i bez problemu wstał. Tyle, że nie było drukarki i trzeba było dodać ją przez webinterfejs pod localhost:631. Dodało i wydrukowało plik.

Może sprawdź sobie pakiety i porównaj z tymi moimi:

Kod:

morfik:~$ dpkg -l | grep -i cups
ii  cups                                                        1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - server
ii  cups-client                                                 1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - client programs (SysV)
ii  cups-common                                                 1.6.3-1                             all          Common UNIX Printing System(tm) - common files
ii  cups-daemon                                                 1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - daemon
ii  cups-filters                                                1.0.34-3+b1                         i386         OpenPrinting CUPS Filters
ii  cups-ppdc                                                   1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - PPD manipulation utilities
ii  cups-server-common                                          1.6.3-1                             all          Common UNIX Printing System(tm) - server common files
ii  ghostscript-cups                                            9.05~dfsg-8                         i386         interpreter for the PostScript language and for PDF - CUPS filters
ii  libcups2:i386                                               1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - Core library
ii  libcupscgi1:i386                                            1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - CGI library
ii  libcupsfilters1:i386                                        1.0.34-3+b1                         i386         OpenPrinting CUPS Filters - Shared library
ii  libcupsimage2:i386                                          1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - Raster image library
ii  libcupsmime1:i386                                           1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - MIME library
ii  libcupsppdc1:i386                                           1.6.3-1                             i386         Common UNIX Printing System(tm) - PPD manipulation library
ii  libfontembed1:i386                                          1.0.34-3+b1                         i386         OpenPrinting CUPS Filters - Font Embed Shared library
ii  printer-driver-gutenprint                                   5.2.9-1                             i386         printer drivers for CUPS

morfik:~$ dpkg -l | grep -i avahi
ii  libavahi-client3:i386                                       0.6.31-2                            i386         Avahi client library
ii  libavahi-common-data:i386                                   0.6.31-2                            i386         Avahi common data files
ii  libavahi-common3:i386                                       0.6.31-2                            i386         Avahi common library
ii  libavahi-compat-libdnssd1:i386                              0.6.31-2                            i386         Avahi Apple Bonjour compatibility library
ii  libavahi-glib1:i386                                         0.6.31-2                            i386         Avahi GLib integration library

Offline

 

#20  2013-10-31 17:43:18

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Częściowo wiem co to było - avahi nie działa bez dbus

Kod:

$ sudo service cups start
[sudo] password for : 
[ ok ] Starting Common Unix Printing System: cupsd.
$ sudo service avahi-daemon start
[FAIL] Starting Avahi mDNS/DNS-SD Daemon: avahi-daemon failed!
$ sudo service dbus status
[FAIL] dbus is not running ... failed!
$ sudo service dbus start
[ ok ] Starting system message bus: dbus.
$ sudo service avahi-daemon start
[ ok ] Starting Avahi mDNS/DNS-SD Daemon: avahi-daemon.

Ale mimo tego, że dbus jest zaznaczony w sysv-rc-conf, to nie startuje sam... Jaki może być powód?

http://wstaw.org/m/2013/10/31/print_screen_png_300x300_q85.jpg

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-10-31 17:48:19)

Offline

 

#21  2013-10-31 18:03:26

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Zobacz w syslogu przy starcie systemu, tam musi pisać jeśli się wywali z jakiegoś powodu

Offline

 

#22  2013-10-31 19:13:36

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Problem polega na tym, że mimo obecności w sysv-rc-conf to rsyslogd się nie uruchamia z systemem, więc nie zapisuje syslogu :\

Offline

 

#23  2013-10-31 20:11:31

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Kod:

ls -l /etc/rc2.d/

Żadnych komunikatów o błędach nie dostajesz podczas startu?

PS Chyba pomieszałeś rsyslog z bootlogd. Jeśli nie, to sorry.

PS2 Doprowadziłeś system do porządku? W pełni zaktualizowany? Żadnych zatrzymanych lub przestarzałych pakietów?

Offline

 

#24  2013-10-31 20:35:25

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

Kod:

$ ls -l /etc/rc2.d
razem 4
lrwxrwxrwx 1 root root  17 gru 29  2012 K01apache2 -> ../init.d/apache2
lrwxrwxrwx 1 root root  13 gru 26  2012 K01atd -> ../init.d/atd
lrwxrwxrwx 1 root root  14 gru 26  2012 K01cron -> ../init.d/cron
lrwxrwxrwx 1 root root  15 gru 26  2012 K01exim4 -> ../init.d/exim4
lrwxrwxrwx 1 root root  13 maj 12 17:07 K01mpd -> ../init.d/mpd
lrwxrwxrwx 1 root root  15 gru 26  2012 K01saned -> ../init.d/saned
lrwxrwxrwx 1 root root  20 lut  3  2013 K01virtualbox -> ../init.d/virtualbox
lrwxrwxrwx 1 root root  15 gru 29  2012 K02mysql -> ../init.d/mysql
lrwxrwxrwx 1 root root  20 gru 29  2012 K06nfs-common -> ../init.d/nfs-common
-rw-r--r-- 1 root root 677 lip 16 22:13 README
lrwxrwxrwx 1 root root  15 maj  1  2013 S02acpid -> ../init.d/acpid
lrwxrwxrwx 1 root root  20 maj  1  2013 S02alsa-utils -> ../init.d/alsa-utils
lrwxrwxrwx 1 root root  14 paź 31 17:42 S02dbus -> ../init.d/dbus
lrwxrwxrwx 1 root root  21 maj  1  2013 S02loadcpufreq -> ../init.d/loadcpufreq
lrwxrwxrwx 1 root root  14 maj  1  2013 S02motd -> ../init.d/motd
lrwxrwxrwx 1 root root  15 maj  1  2013 S02rsync -> ../init.d/rsync
lrwxrwxrwx 1 root root  13 maj  1  2013 S02ssh -> ../init.d/ssh
lrwxrwxrwx 1 root root  14 maj  1  2013 S02sudo -> ../init.d/sudo
lrwxrwxrwx 1 root root  17 maj  1  2013 S02uptimed -> ../init.d/uptimed
lrwxrwxrwx 1 root root  22 paź 31 17:42 S03avahi-daemon -> ../init.d/avahi-daemon
lrwxrwxrwx 1 root root  22 maj  1  2013 S03cpufrequtils -> ../init.d/cpufrequtils
lrwxrwxrwx 1 root root  18 maj  1  2013 S04bootlogs -> ../init.d/bootlogs
lrwxrwxrwx 1 root root  14 paź 31 17:42 S04cups -> ../init.d/cups
lrwxrwxrwx 1 root root  22 paź 31 17:42 S04cups-browsed -> ../init.d/cups-browsed
lrwxrwxrwx 1 root root  20 maj  1  2013 S04sysfsutils -> ../init.d/sysfsutils
lrwxrwxrwx 1 root root  24 maj  1  2013 S05bootchart-done -> ../init.d/bootchart-done
lrwxrwxrwx 1 root root  19 lip  8 15:43 S05minissdpd -> ../init.d/minissdpd
lrwxrwxrwx 1 root root  18 maj  1  2013 S05rc.local -> ../init.d/rc.local
lrwxrwxrwx 1 root root  19 maj  1  2013 S05rmnologin -> ../init.d/rmnologin
lrwxrwxrwx 1 root root  23 paź 21 19:33 S05stop-bootlogd -> ../init.d/stop-bootlogd
lrwxrwxrwx 1 root root  17 paź 31 18:15 S16rsyslog -> ../init.d/rsyslog

Z aktualizacjami jest wszystko ok. Nie pomieszałem z bootlog, który też do niedawna się nie zapisywał ale ostatnio coś mu się odmieniło i działa, no ale syslog już nie zapisuje (uptimed też nie zapisuje, dziwne troche bo nic nie ruszałem). Podczas startu żadnych błędów z tym związanych (jeden z ssh, ale ssh działa więc olewam)

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-10-31 20:36:08)

Offline

 

#25  2013-10-31 20:50:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [SOLVED] Po aktualizacji cups nie drukuje

A wyłącz na próbę ssh z automatycznego uruchamiania i sprawdź czy coś to zmieni odnośnie reszty. Jeszcze mnie zastanawia skąd rsyslog ma S16 i aktualizowany dzisiaj, coś z tym dłubałeś?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)