Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-09-21 09:57:47

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Problem z połączeniem win xp

Hej :D mój problem jest taki że musze znajomemu polączyć laptopa z netem cała trudność jest w tym że lapek jest stary i nie obsłguje wifi a gdy podłączam kabel to pisze że jest ograniczone połączenie lub nie ma go wcale, kabel sieciowy wykrywa próbowałem już zrobić ipconfig /renew ale to dużo nie dało bo ładowało się kilka minut a potem wyszło coś o dhcp. Na koniec powiem że ma prastary system xp a komp jest gdzieś tak z 2005 roku może albo dalej :P  Model Toshiba Satelite A100

Offline

 

#2  2013-09-21 10:24:03

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Problem z połączeniem win xp

Sprawdź z kartą wifi na usb.
Odpal jakiegoś live linuksa to sprawdzisz czy problem jest ze sprzętem czy z windowsem. Jak ze sprzętem to karta na usb powinna rozwiązać problem, a jak nie to nowe sterowniki lub format (system pewnie stary i zaśmiecony).


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#3  2013-09-21 18:22:36

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z połączeniem win xp

svL napisał(-a):

Sprawdź z kartą wifi na usb.
Odpal jakiegoś live linuksa to sprawdzisz czy problem jest ze sprzętem czy z windowsem. Jak ze sprzętem to karta na usb powinna rozwiązać problem, a jak nie to nowe sterowniki lub format (system pewnie stary i zaśmiecony).

linuxa odpalić na razie nie moge
i pytanie Czy format mógłby coś zmienić?

Offline

 

#4  2013-09-23 13:14:09

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Problem z połączeniem win xp

Nie , nie formatuj z byle powodu systemu. Bardzo ważne są komunikaty, zwłaszcza  że "ładowało się kilka minut a potem wyszło coś o dhcp" to nic nikomu nie mówi.
Sterowniki do karty sieciowej to podstawa jak już wcześniej kolega zauważył.
Dobrze by było wiedzieć jak przedstawia się konfiguracja sieciowa

Kod:

ipconfig /all

Wydaj także komendę ( o ile win xp ma sp 2 lub wyższy )

Kod:

netsh winsock reset

i zrestartuj komputer.

Edytka
Toshiba Satelite A100 wydawało mi się że ma kartę sieciową bezprzewodową, ale by trzeba by było mieć dokładny model bo były toshiby bez wifi i były to modele tańsze.

Ostatnio edytowany przez ba10 (2013-09-23 13:20:30)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#5  2013-09-23 17:52:12

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: Problem z połączeniem win xp

ba10 napisał(-a):

Nie , nie formatuj z byle powodu systemu. Bardzo ważne są komunikaty, zwłaszcza  że "ładowało się kilka minut a potem wyszło coś o dhcp" to nic nikomu nie mówi.
Sterowniki do karty sieciowej to podstawa jak już wcześniej kolega zauważył.
Dobrze by było wiedzieć jak przedstawia się konfiguracja sieciowa

Kod:

ipconfig /all

Wydaj także komendę ( o ile win xp ma sp 2 lub wyższy )

Kod:

netsh winsock reset

i zrestartuj komputer.

Edytka
Toshiba Satelite A100 wydawało mi się że ma kartę sieciową bezprzewodową, ale by trzeba by było mieć dokładny model bo były toshiby bez wifi i były to modele tańsze.

No niestety zrobiłem format na siódemkę i to całkiem niedawno i pomogło teraz tylko wiesza się troche system model to Toshiba Satelite A100-529 PSAA2E-01J011PL

Offline

 

#6  2013-09-24 11:13:15

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Problem z połączeniem win xp

adi1423 napisał(-a):

No niestety zrobiłem format na siódemkę i to całkiem niedawno i pomogło teraz tylko wiesza się trochę system model to Toshiba Satelite A100-529 PSAA2E-01J011PL

Z tego co tu piszą to ten model nie ma wifi, co w sumie już wiesz :)
No pewnie byś musiał w jakiś sposób odchudzić system lub dokupić pamięci ram co by było wskazane oraz sprawdzić co zawiesza system ( Panel Sterowania->System i zabezpieczenia->Narzędzia administracyjne->Wyświetl dziennik zdarzeń->Dziennik systemu Windows ), a jak się pojawia niebieski ekran to zrobić dumpa, ale to już więcej pierdzielenia. Zapewne po prostu chodzi o wydajność sprzętową laptopa.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#7  2013-09-24 12:20:12

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Problem z połączeniem win xp

adi1423 skoro robiłeś formata to trzeba było wrzucić xp, jak dużo nie instalowałeś to jedziesz, bo pewnie będzie sprzętowi lżej.


"God, root, what is difference?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)