Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-04-18 22:27:09

  tomtomdwa - Użytkownik

tomtomdwa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-18

MTU? Nie działają niektóre strony

Witam, zainstalowałem system, przy instalacji podałem login i hasło do PPPoE, internet jest, ale niektóre strony nie działają, wczytuje się jakby samo <title> :| lub nic.
Poczytałem że problemem może być MTU. Faktycznie, bo ping -f -l 1380 onet.pl dochodzi, a samo ping onet.pl już nie. 
Problemem jest coś z serwerem, bo ominięcie serwera skutkuje prawidłowym działaniem problematycznych stron.
Gdzie moze byc problem?

Offline

 

#2  2013-04-19 08:11:33

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: MTU? Nie działają niektóre strony

O ręcznym wyznaczaniu MTU możesz przeczytać w DUGowym FAQ.
Warto się dowiedzieć jaka jest zalecana wartość MTU w Twojej sieci. Nie wiem o jakim serwerze piszesz i trudno się jest domyśleć. Można spróbować ze zmianą serwerów DNS na googlowe (8.8.8.8 , 8.8.4.4 ) lub opendns ( 208.67.222.222 , 208.67.220.220 ) i sprawdzić jak działa.

Ostatnio edytowany przez ba10 (2013-04-19 08:12:08)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#3  2013-04-19 08:21:26

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: MTU? Nie działają niektóre strony

dodam, że ping bez parametrów - ping onet.pl - nie powinien odczuwać problemów z mtu

Offline

 

#4  2013-04-19 10:29:30

  tomtomdwa - Użytkownik

tomtomdwa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-18

Re: MTU? Nie działają niektóre strony

mam wheezy, net z dialogu.
ping onet.pl nie odczuwa, ale ping -s wartosc onet.pl juz tak
mtu wyznaczylem poprawnie, dodalem tez 28 bajtow i niestety nadal jest to samo :(
dnsy oczywiscie zmienialem na samym poczatku

nie jestem pewien, ale wyglada na to, ze te problemy pojawily sie po przejsciu z PLD na debiana, a pliki conf od PPP sa takie same

Ostatnio edytowany przez tomtomdwa (2013-04-19 10:31:10)

Offline

 

#5  2013-04-19 14:30:51

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: MTU? Nie działają niektóre strony

Witam,
Jak jest podpięty komputer?
Pozdrawiam,
Towarzysz Torrentow


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#6  2013-04-19 15:23:38

  tomtomdwa - Użytkownik

tomtomdwa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-18

Re: MTU? Nie działają niektóre strony

Komputery w sieci podpiete sa przez

Kod:

$iptables -t nat -A POSTROUTING -o $ext_dev -j SNAT --to-source $ext_ip

czyli klasycznie eth0 wejscie eth1 wyjscie w lan i switch, tu po drodze wszystko sprawdzalem.
czy firewall wlaczony czy wylaczony bez zmian.
konfiguracja firewalla i ppp0 przeniesiona z PLD i coraz bardziej sie przekonuje ze to sie stalo dokladnie po zmianie systemu.

jedynej rzeczy czego nie sprawdzilem to sieciowki od strony wan i modemu dialogowego, ale czy ona moze powodowac takie problemy? :|

Zrobiłem, niestety nie wiem co było przyczyną, ale wykasowałem pliki konf. i zainstalowałem pppoeconf, którego wcześniej nie było.
przy interfejsie ppp0 MTU jest takie samo jak wcześniej, a jednak teraz wszystko gra.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)