Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-03-08 21:14:25

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

ireport, java i zmiana pół w polach faktury

Witam
Testuję teraz taki fajny program typu saas do zarządzania firma. www.firmao.pl Jedną z funkcjonalności programu jest wystawianie faktur a ich wygląd zależny jest od wyglądu szablonu dokumentu zapisanego w pliku jrxml. Wygląd szablonów można modyfikować w programie ireport. I faktycznie domyślne szablony mi się nie podobały i udało mi się w tym programiku poprawić wygląd i ułożenie elementów na fakturze ale dalej sobie nie poradzę bo nie znam zupełnie javy. Mianowicie w ogóle w tym całym systemie jest błąd i nie jest wyświetlana prawidłowo pozycja (słownie kwota do zapłaty) Dla przykładu mam takie kwiatki:

Kod:

Słownie do zapłaty:
Do zapłaty:
328,90 PLN
trzysta dwadzieścia osiem  PLN 90/100

Czyli nie radzi sobie z końcówką .. złotych, dziewięćdziesiąt groszy. Tak jest na każdej fakturze. W programie ireport za wyświetlanie tej składni odpowiada wpis:

Kod:

$P{sumBruttoVerbally}

Nie wiem jak można by było zmienić tą wartość aby cała kwota słownie była by prawidłowo wyświetlana?

Pytanie 2
Chciałbym też na fakturze umieścić takie informacje jak np email sprzedawcy i kupującego, czy regon ale nie wiem jak nazywają się te pola a takie pola w systemie firmao istnieją tylko nie wiem jak zrobić żeby się pokazały na fakturze. Gdzie mogę znaleźć jakiś słownik takich fraz?

Wiem, że moje pytania dla znających temat są pewnie może i zabawne ale ja się zupełnie na tym nie znam. Już prawie udało mi się dostosować szablon dokumentów do takiego jaki chcę, zostały mi tylko te elementy a nie uśmiecha mi się za to u nich płacić, bo zgodnie z tym co pytałem to stworzenie takiego szablonu  u nich to kwota około 240 zł.
W linku poniżej kod mojego szablonu:
http://wklej.org/id/975986/

Offline

 

#2  2013-03-10 20:57:18

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: ireport, java i zmiana pół w polach faktury

Wydaje mi się, że nie potrzebna znajomość Javy do edytowania pliku jrxml. Nie rozumiem dlaczego inny zapis ilości groszy niż ten, który się tobie marzy nazywasz błędem. Jeśli chcesz mieć nowe dane na szablonie to musisz dokonać zmian w kodzie Javy, do którego nie masz pewnie dostępu. Pozostaje więc sypnąć groszem twórcom programu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)