Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-02-13 15:53:48

  archzibi - Użytkownik

archzibi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-13

zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

Jak w temacie mam lapka z marwym lcdekiem działa sprawnie po podłączeniu zewnętrznego monitora funkcjonuje na M$ 7. Nie bootuje sie z pena(brak też cd to beznapędowiec) nie mam jak przestawić biosu ;(. Macie pomysł jak postawić serwer na tym sprzęcie bo się tylko kurz na nim zbiera???

Offline

 

#2  2013-02-13 16:09:02

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

Teoretycznie na czas instalacji podpiąć dysk do innego kompa, ale nie wiadomo czy wszystko ruszy od strzała potem, możesz już w ogóle się do niego nie dostać. ;)

Offline

 

#3  2013-02-13 16:33:03

  Szczupakabra - Użytkownik

Szczupakabra
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

Można by tak zrobić (potrzebna kieszeń na HDD, albo 2 SATA/ATA):
1. na jakiś dysk wrzucam instalkę systemu
2. pdpinam go do SATA laptopa i pod USB/2 SATA, podpinam dysk na którym chcesz system zainstalować
3. instaluję system na 2 dysku
4. przepinam dysk jako SATA

Powinno działać :).

Offline

 

#4  2013-02-13 16:52:54

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

napęd cd na usb?


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#5  2013-02-13 17:13:35

  archzibi - Użytkownik

archzibi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-13

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

ArnVaker i Kapelusznik i Szczupakabra niestety w życiu jest inaczej ;(. Nie wiem co robię nie tak ale sys nie startuje to jest nie mogę się do niego zalogować ani pingnąć. Może coś z grubem ?? na czarnym ekranie nic nie zczytam. ;(. Robiłem to na innym dysku ten z działającą windą oszczędziłem. Lapek to  SONY VAIO  PCG-21212M. Jak zmusić instalkę żeby włączyła zewnętrzny monitor?

Offline

 

#6  2013-02-13 17:39:23

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

Czy lapek ma bootowanie przez sieć? Dyskietki? Czy Windows jest sprawny?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2013-02-13 17:47:11

  archzibi - Użytkownik

archzibi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-13

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

może ma boot z sieci ale na czarnym wyświetlaczu jak ja to ustawie w biosie którego nie widzę. M$ win7 sprawne dopiero po tym jak się wczyta w całości odpala zewnętrzny monitor. Jakieś pomysły?

Offline

 

#8  2013-02-13 17:54:17

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

Czyli z dysku podpiętego do innego kompa system normalnie wstaje, ale po podpięciu go do tego z uwalonym wyświetlaczem już nie?

Offline

 

#9  2013-02-13 18:02:19

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

archzibi napisał(-a):

dopiero po tym jak się wczyta w całości odpala zewnętrzny monitor

Cholera, to mocno komplikuje sprawę, bo myślałem o zainstalowaniu w windowsowym programie rozruchowym Plop Boot Managera, z którego można zbootować przez USB nawet jeśli BIOS tego nie obsługuje, ale tak to jesteśmy uziemieni...

Jakby wrzucić Grmla na pendrive'a z domyślnie włączonym sshd (jest od tego odpowiednia flaga, której nie podam, bo nie pamiętam, a na razie mamy ważniejszy problem), to można by po jego uruchomieniu przez ssh zainstalować za pomocą grml-debootstrap, w chroocie doinstalować sshd i po uruchomieniu systemu jechać normalnie przez SSH. Tylko jak uruchomić na ślepo przez USB?

Może po zainstalowaniu plopbt, ustawić konfiguratorem automatyczne uruchamianie przez USB i próbować na ślepo uruchomić tego plopa? Nie wiem jednak jak on działa na ten dziwny windowsowy program rozruchowy działa.


PS Używaj proszę przecinków.

Ostatnio edytowany przez azhag (2013-02-13 18:11:13)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#10  2013-02-13 18:03:13

  archzibi - Użytkownik

archzibi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-13

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

tak miałem drugi dysk to się bawiłem nim. tego dysku który jest nie ruszam bo jest na nim niezgrana partycja recovery do orginalnego wina 7. Drugi dysk oddałem koledze i aktualnie nie mam do niego dostępu mam tylko dysk na usb 80 pata który nie pasuje do tego lapka i kilka penów 2,4,8 GB. Mam drugiego sprawnego lapka a ten ma być domowym serverkiem ale nie wiem jak do niego wgrać system ;( aby się z nim połączyć.

Offline

 

#11  2013-02-13 18:07:20

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

A mając system na tym drugim dysku próbowałeś podnieść go z podpiętym zewnętrznym monitorem? U siebie jak mam podpięte dwa monitory, to KMS już w trybie tekstowym odpala oba od razu (przy sterowniku bez KMS tylko jeden).

Offline

 

#12  2013-02-13 18:19:46

  archzibi - Użytkownik

archzibi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-13

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

ArnVaker napisał(-a):

A mając system na tym drugim dysku próbowałeś podnieść go z podpiętym zewnętrznym monitorem? U siebie jak mam podpięte dwa monitory, to KMS już w trybie tekstowym odpala oba od razu (przy sterowniku bez KMS tylko jeden).

Potestuje jutro z KMS-em (nie mam dzisiaj wkrętaka precyzyjnego, żeby wyszarpać twrdziela z netbooka) będę próbował na pendrivie ;)

Offline

 

#13  2013-02-13 18:20:58

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

OK, jeszcze posta azhaga chyba przeoczyłeś. ;)

Offline

 

#14  2013-02-13 18:25:43

  archzibi - Użytkownik

archzibi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-13

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

azhag napisał(-a):

archzibi napisał(-a):

dopiero po tym jak się wczyta w całości odpala zewnętrzny monitor

Cholera, to mocno komplikuje sprawę, bo myślałem o zainstalowaniu w windowsowym programie rozruchowym Plop Boot Managera, z którego można zbootować przez USB nawet jeśli BIOS tego nie obsługuje, ale tak to jesteśmy uziemieni...

Jakby wrzucić Grmla na pendrive'a z domyślnie włączonym sshd (jest od tego odpowiednia flaga, której nie podam, bo nie pamiętam, a na razie mamy ważniejszy problem), to można by po jego uruchomieniu przez ssh zainstalować za pomocą grml-debootstrap, w chroocie doinstalować sshd i po uruchomieniu systemu jechać normalnie przez SSH. Tylko jak uruchomić na ślepo przez USB?

Może po zainstalowaniu plopbt, ustawić konfiguratorem automatyczne uruchamianie przez USB i próbować na ślepo uruchomić tego plopa? Nie wiem jednak jak on działa na ten dziwny windowsowy program rozruchowy działa.


PS Używaj proszę przecinków.

Sprawdzę jutro to stuknę o efektach ;).

Offline

 

#15  2013-02-13 19:18:20

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

Chyba było cos na debiana do instalacji z poziomu windowsa ale nie pamietam czy to działało i czy jeszcze jest.

Jest jeszcze chyba WUBi dla ubuntu  ale nigdy sie takimi wynalazkami nie interesowałem.

Ot tak mi się przypomniało.
Konkretów nie jestem w stanie podać.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#16  2013-02-13 19:22:37

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

Offline

 

#17  2013-02-24 21:28:44

  archzibi - Użytkownik

archzibi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-13

Re: zbity lcd w laptopie jak na czymś takim postawić system

ok dzięki za rady, udało mi się zainstalować. Założę nowy post z interesującymi mnie sprawami ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)