Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-07-05 07:22:22

  P2O2 - Gość

P2O2
Gość

libc6 kontra najnowsze kernele

Hi,

Jak wiecie "testowałem" sobie niedawno kernele Ubuntu (kilka ostatnich postów w tym dziale przez P2O2 ) i wszystkie działały w Debianie 7.0 poprawnie. Ba, "na oko" system bywał szybszy, pomijając możliwość stosowania sterownika AMD/ATI do wbudowanego układu graficznego w moim komputerze.

Przypominam, iż kernele brałem z http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/

Niestety moje zabawy skończyły się na kernelu 3.4-precise/21-May-2012 09:41.

Wszystkie najnowsze Linuxy z tamtego repo wołają o libc6 >= 2.14, podczas gdy Debian 7.0 korzysta z 2.13-33.

1. Da się to jakoś rozwiązać, czy może rozwiązane będzie w trakcie kolejnych poprawek?

2. Czy Debian 7.0 nie będzie przypadkiem już "na starcie" odstawał od najnowszych rozwiązań (sterowniki!) w tym zakresie?

Proszę nie piszcie mi o stabilności Debian, zaletach, dopracowania/zgrania całości, itp. , bo znam te teksty. Mam po prostu wrażenie, iż od dawna wypracowany sposób dochodzenia Debiana do stanu "stable" i wydawania nowej wersji dystrybucji jest dzisiaj, przy tak szybkim rozwoju oprogramowania, zbyt "niedostosowany".

Wobec tak poruszonej kwestii muszę w tym miejscu postawić pytanie - czy Sid jest rozwijany na zasadzie - stabilny Linux (jądro) plus stabilne biblioteki (na czymś nowa dystrybucja, nowa wersja tej dystrybucji musi przecież bazować), na wzór systemów BSD, np. OpenBSD, gdzie system(!) jest stabilny, a cała reszta jest jedynie do niego "docierana"?

Ponieważ zadałem dwa pytania (zazębiające się, niemniej dwa) w jednym wpisie sugeruję przenieść odpowiedź na temat Sida do nowego wątku pn. Stabilność Sida.

Pozdrawiam

 

#2  2012-07-05 07:46:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Jedna rada:
jakieś pojedyncze paczki z Ubuntu, ok.
Ale kernel z Ubuntu, to już trochę inna bajka, może chodzić, ale nie musi.
Kernele z http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/?
Jeszcze inna bajka, wersje testowe, beta, itp, często nie mają zabezpieczeń stosowanych w Ubuntu, miewają różne hardcorowe dziury, częsc z nich nigdy nie trafia do stablinych Ubuntu, do Debiana bym ich w ogóle nie brał.

Jak chcesz się bawić kernelami Ubuntu, to sciągnij sobie źródła z łatkami Ubuntu
i skompiluj samodzielnie, wtedy uzyskujesz kernel nieźle wpasowany w system, na którym chodzi.

1. Da się to jakoś rozwiązać, czy może rozwiązane będzie w trakcie kolejnych poprawek?

Najnowsze Ubuntu jest zawsze krewniakiem Debiana Sid, więc jak potrafisz, zainteresuj się Sidem, choć tam też nie znajdziesz w tej chwili  libc6 2.14.

W Ubuntu jest 2.15:
http://packages.ubuntu.com/precise/libc6

Jakbyś szukał, to akurat glibc 2.14 jest Gentoo (stabilny):

Kod:

qlist -IqCv glibc
sys-libs/glibc-2.14.1-r3

:D

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-07-05 07:52:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2012-07-05 07:58:43

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Tamten kernel wymaga libc6 >= 2.14, ponieważ został skompilowany na systemie z libc6 2.14. Jakby został skompilowany na systemie ze starszym, to wymagałby starszego. Kernel sam w sobie nie wymaga konkretnej wersji, po prostu istnieje możliwość, że skompilowany na nowszym może powodować problemy na systemie ze starszym. Najczęściej będzie to brak możliwości skompilowania zewnętrznych modułów do takiego kernela, na to akurat sam nawet kiedyś trafiłem. Nowsze niż 2.13 libc6 pojawi się w Sidzie na pewno nie wcześniej niż po zakończeniu mrożenia, czyli pewnie już w 2013 r.

EDIT: Jeżeli tak bardzo potrzebujesz najnowszych, to w tym repo przeważnie są:

Kod:

deb http://packages.siduction.org/experimental unstable main

3.5-rc5 obecnie.

Offline

 

#4  2012-07-05 13:16:23

  P2O2 - Gość

P2O2
Gość

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Jacekalex napisał(-a):

Jedna rada:
jakieś pojedyncze paczki z Ubuntu, ok.
Ale kernel z Ubuntu, to już trochę inna bajka, może chodzić, ale nie musi.

Hi,

Się wie, przerabialiśmy już ;)

(ciach) Jak chcesz się bawić kernelami Ubuntu

Nie chcę, ale są najwygodniejsze do testowania w __moim__ systemie Debian 7.0. To także przerabialiśmy tutaj w innych wątkach. :)

1. Da się to jakoś rozwiązać, czy może rozwiązane będzie w trakcie kolejnych poprawek?

Najnowsze Ubuntu jest zawsze krewniakiem Debiana Sid, więc jak potrafisz, zainteresuj się Sidem

Zacząłem, dzięki. Siduction ma na imię. :)

Jakbyś szukał, to akurat glibc 2.14 jest Gentoo (stabilny): (ciach)

A niech mnie ręka boska chroni! Tylko nie Gentoo! ;)

Dzięki za informacje.

Pozdrawiam

ArnVaker napisał(-a):

(ciach) Kernel sam w sobie nie wymaga konkretnej wersji, po prostu istnieje możliwość, że skompilowany na nowszym może powodować problemy na systemie ze starszym. Najczęściej będzie to brak możliwości skompilowania zewnętrznych modułów do takiego kernela, na to akurat sam nawet kiedyś trafiłem.

Hi,

I tak właśnie dzieje się u mnie.

Nowsze niż 2.13 libc6 pojawi się w Sidzie na pewno nie wcześniej niż po zakończeniu mrożenia, czyli pewnie już w 2013 r.

I to jest właśnie chore w Debianie, że wiele nowości usiłuje gonić(!) dopiero _jutro_, podczas gdy inni adoptują je już _dzisiaj_.

EDIT: Jeżeli tak bardzo potrzebujesz najnowszych, to w tym repo przeważnie są:

Kod:

deb http://packages.siduction.org/experimental unstable main

3.5-rc5 obecnie.

Dzięki, sprawdzę.

Pozdrawiam

 

#5  2012-07-05 14:30:34

  P2O2 - Gość

P2O2
Gość

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Hi,

Kernel 3.5-rc5 poszedł jak burza. :)

Niemniej widocznych korzyści w postaci wzrostu szybkości działania, ani poprawy odświeżania obrazu w trakcie powiększania okna aplikacji nie zauważyłem. W tym drugim przypadku jest nawet gorzej.

Na przykład powiększanie okna xterminala z MC "straszliwie" miga. Gorzej, to miganie przeciąga się poza sam proces powiększania, zanim wszystko stabilizuje się; może ktoś wie gdzie grzebać, by się tego efektu pozbyć? "Miganie" dotyczy jedynie okien znakowych.

DKMS łyknął VBox bez problemów, jedynie w trakcie instalowania kernela pojawiły się komunikaty o braku niektórych plików z firmware, chociaż mam zainstalowane dwie wersje firmware-linux-nonfree: 0.31 i 0.36.

Krótko, niech sobie nowy kernel pochodzi przez kilka dni, a potem zobaczymy.

Następnie sprawdzę, czy sterowniki ATI Catalyst 12.4 skompilują się w nowym otoczeniu.

I to by było na tyle.

Pozdrawiam

 

#6  2012-07-05 18:12:02

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

P2O2 napisał(-a):

I to jest właśnie chore w Debianie, że wiele nowości usiłuje gonić(!) dopiero _jutro_, podczas gdy inni adoptują je już _dzisiaj_.

Tak, to straszne — gdyby Debian miał już nowsze eglibc, byłby o wiele lepszym systemem. Serio? A jakie użytkownik miałby z tego korzyści? Możliwość instalacji kernela z jakiegoś PPA dla Ubuntu? Fakt, o tym deweloperzy Debiana pewnie nie pomyśleli… Możliwe, że wersja 2.14 w Debianie wcale się nie pojawi:

On Sat, Apr 14, 2012 at 08:25:10PM +0200, Svante Signell wrote:
> As the title says, are there plans to use eglibc 2.14 for wheezy??
> It has been out for some time now.

No.  2.14 was a dud release with many quality issues, and everyone else has
skipped it over in favor of 2.15.

Źródło: http://lists.debian.org/debian-devel/2012/04/msg00302.html

P2O2 napisał(-a):

Na przykład powiększanie okna xterminala z MC "straszliwie" miga. Gorzej, to miganie przeciąga się poza sam proces powiększania, zanim wszystko stabilizuje się; może ktoś wie gdzie grzebać, by się tego efektu pozbyć? "Miganie" dotyczy jedynie okien znakowych.

Czemu sądzisz, że jest to związane z kernelem? Może libcairo2, z tym bywają problemy.

P2O2 napisał(-a):

DKMS łyknął VBox bez problemów, jedynie w trakcie instalowania kernela pojawiły się komunikaty o braku niektórych plików z firmware, chociaż mam zainstalowane dwie wersje firmware-linux-nonfree: 0.31 i 0.36.

Zatem pewnie chodziło o inny firmware niż dostępny w pakiecie o którym piszesz.

Kod:

firmware-atheros
firmware-b43-installer
firmware-b43-lpphy-installer
firmware-b43legacy-installer
firmware-bnx2
firmware-bnx2x
firmware-brcm80211
firmware-crystalhd
firmware-intelwimax
firmware-ipw2x00
firmware-ivtv
firmware-iwlwifi
firmware-libertas
firmware-linux
firmware-linux-free
firmware-linux-nonfree
firmware-myricom
firmware-netxen
firmware-qlogic
firmware-ralink
firmware-realtek

P2O2 napisał(-a):

Następnie sprawdzę, czy sterowniki ATI Catalyst 12.4 skompilują się w nowym otoczeniu.

Ta wersja sterowników nie obsługuje Xorga 1.12 znajdującego się w testing/unstable.

Offline

 

#7  2012-07-05 18:34:31

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

@Arni

Autor watku chce poznawać garściami Linuxa i jego najskrytsze tajemnice.
W dodatku wydaje mu się, że można to robić paczkologicznie, ściągając przypadkowe  paczki , diabli wiedzą, skąd.

Chce dobrze poznać kernel nie kompilując ani jednego kernela samodzielnie, i poznać system bez choćby zajrzenia pod maskę, żeby zobaczyć, skąd sie bierze taki czy inny system, jego wady i zalety.

Do tego wszystkiego ma prawo, tak samo, jak ma prawo tak dlugo mieszać wodę w szklance, aż z tej szklaniki zrobi się basen olimpijski. :D

Pozdrawiam
:DDDDD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-07-05 18:36:53)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2012-07-05 19:46:25

  P2O2 - Gość

P2O2
Gość

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Nie mam zamiaru prowadzić z Wami wojenki, chociaż niektóre Wasze wypowiedzi wręcz wołają o toporek.
Ad rem.

ArnVaker napisał(-a):

P2O2 napisał(-a):

I to jest właśnie chore w Debianie, że wiele nowości usiłuje gonić(!) dopiero _jutro_, podczas gdy inni adoptują je już _dzisiaj_.

Tak, to straszne (...) Możliwość instalacji kernela z jakiegoś PPA dla Ubuntu? Fakt, o tym deweloperzy Debiana pewnie nie pomyśleli…

Twój sarkazm, a może jedynie uśmiech wyższości, nie przeszkadza mi. :) Wręcz przeciwnie, uśmiecham się w dwójnasób. W końcu wiemy o sobie cokolwiek jedynie poprzez to, o czym i jak piszemy. A o tym, dlaczego korzystałem z kerneli Ubuntu pisałem wielokrotnie. Jeśli chodzi o kwestię - o czym developerzy Debiana myślą - powiem krótko - mam to w głębokim poważaniu.

Możliwe, że wersja 2.14 w Debianie wcale się nie pojawi:

On Sat, Apr 14, 2012 at 08:25:10PM +0200, Svante Signell wrote:
> As the title says, are there plans to use eglibc 2.14 for wheezy??
> It has been out for some time now.

No.  2.14 was a dud release with many quality issues, and everyone else has
skipped it over in favor of 2.15.

Źródło: http://lists.debian.org/debian-devel/2012/04/msg00302.html

Chyba masz kłopoty z logiką. Nie ma przecież znaczenia, czy będzie to 2.14, czy 48.98, ważne by nie była to wersja < 2.14.

P2O2 napisał(-a):

Na przykład powiększanie okna xterminala z MC "straszliwie" miga. Gorzej, to miganie przeciąga się poza sam proces powiększania, zanim wszystko stabilizuje się; może ktoś wie gdzie grzebać, by się tego efektu pozbyć? "Miganie" dotyczy jedynie okien znakowych.

Czemu sądzisz, że jest to związane z kernelem? Może libcairo2, z tym bywają problemy.

Pomyślałem, fakt. Może dlatego, że xorg.conf do układu ATI zawiera multum opcji, oczywiście nieopisanych w przejrzysty sposób. Nawet nie szukałem gdzie takie opisy się znajdują. Jak znam życie - gdzieś. Szkoda czasu na zabawę w detektywa. Poza tym, w nowych kernelach pojawiają się poprawki systemów plikowych, poprawki do sterowników kart graficznych, itd.

Gdy mowa o libcairo2, to chcesz powiedzieć, że lxterm i MC korzystają z niej (biblioteki) w trakcie kompilacji? Akurat szwankuje jedynie to, co opisałem. Czytać umiesz.

P2O2 napisał(-a):

DKMS łyknął VBox bez problemów, jedynie w trakcie instalowania kernela pojawiły się komunikaty o braku niektórych plików z firmware, chociaż mam zainstalowane dwie wersje firmware-linux-nonfree: 0.31 i 0.36.

Zatem pewnie chodziło o inny firmware niż dostępny w pakiecie o którym piszesz.

Kod:

firmware-atheros
firmware-b43-installer
firmware-b43-lpphy-installer
firmware-b43legacy-installer
firmware-bnx2
firmware-bnx2x
firmware-brcm80211
firmware-crystalhd
firmware-intelwimax
firmware-ipw2x00
firmware-ivtv
firmware-iwlwifi
firmware-libertas
firmware-linux
firmware-linux-free
firmware-linux-nonfree
firmware-myricom
firmware-netxen
firmware-qlogic
firmware-ralink
firmware-realtek

Możliwe, przecież wszystkich pakietów z firmware nie instalowałem. Tylko po co kernel informuje mnie o tym, czego NIE potrzebuję? Może to idiosynkrazja kerneli Ubuntu, albo wyraz troski deweloperów Ubuntu o zwykłych użytkowników - niech wiedzą jakie z nich głąby? Kto wie?

P2O2 napisał(-a):

Następnie sprawdzę, czy sterowniki ATI Catalyst 12.4 skompilują się w nowym otoczeniu.

Ta wersja sterowników nie obsługuje Xorga 1.12 znajdującego się w testing/unstable.

No to nie sprawdzę. Wezmę wersję nowszą. Tak trudno do tego dojść? Wspomniałem o 12.4, gdyż taką wersję podaje automat ATI po wpisaniu mojego układu graficznego wbudowanego w MoBo AsRock.

Pozdrawiam

 

#9  2012-07-05 19:46:38

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

P2O2 z tego co Cie obserwuje wszystki twoje posty są o kernelach.

Offline

 

#10  2012-07-05 19:56:45

  P2O2 - Gość

P2O2
Gość

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Jacekalex napisał(-a):

@Arni

Autor watku chce poznawać garściami Linuxa i jego najskrytsze tajemnice.
W dodatku wydaje mu się, że można to robić paczkologicznie, ściągając przypadkowe  paczki , diabli wiedzą, skąd.

Chce dobrze poznać kernel nie kompilując ani jednego kernela samodzielnie, i poznać system bez choćby zajrzenia pod maskę, żeby zobaczyć, skąd sie bierze taki czy inny system, jego wady i zalety.

Do tego wszystkiego ma prawo, tak samo, jak ma prawo tak dlugo mieszać wodę w szklance, aż z tej szklaniki zrobi się basen olimpijski. :D

Pozdrawiam
:DDDDD

Szanowny Jacku Alexu,

forma której użyłeś, zwracając się do osoby trzeciej przy drugiej i na jej temat, jest jedną z najbrzydszych, by nie powiedzieć najbardziej chamskich. Przynajmniej już wiem z kim mam do czynienia.

I to by było na tyle.

Uszanowanie

Yampress napisał(-a):

P2O2 z tego co Cie obserwuje wszystki twoje posty są o kernelach.

:)

Hmmm, zastanawiam się czy to swoiste "profilowanie" zeszło już pod strzechy, czy może jest wyrazem osobistego hobby Autora? A jeszcze niedawno było jedynie ciekawostką z filmów amerykańskich... :) Ach, te czasy...

Pozdrawiam

 

#11  2012-07-05 20:33:35

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Cała afera z powodu nie działania pod Debianem kerneli z jakiegoś lewego repo dla Ubuntu?
Dobrze się czujesz?
Chcesz nowe kernele w Debianie to sobie sam skompiluj lub korzystaj z repozytoriów z pakietami dla tej dystrybucji.

1. Da się to jakoś rozwiązać, czy może rozwiązane będzie w trakcie kolejnych poprawek?

Poprawek do czego? Gdzie jest jakiś problem?

2. Czy Debian 7.0 nie będzie przypadkiem już "na starcie" odstawał od najnowszych rozwiązań (sterowniki!) w tym zakresie?

W jaki sposób niby odstaje?

Ostatnio edytowany przez yossarian (2012-07-05 20:52:34)

Offline

 

#12  2012-07-05 21:22:44

  P2O2 - Gość

P2O2
Gość

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

yossarian napisał(-a):

Cała afera z powodu nie działania pod Debianem kerneli z jakiegoś lewego repo dla Ubuntu?
Dobrze się czujesz?

Tak, dziękuję. :) Chociaż te upały dają w kość. Niemniej miło, gdy użytkownicy Debiana i uczestnicy debianowego forum dbają jeden o drugiego.

Chcesz nowe kernele w Debianie to sobie sam skompiluj lub korzystaj z repozytoriów z pakietami dla tej dystrybucji.

Właśnie skorzystałem, dzięki ArnVakerowi, który podał namiary na repo siduction. Gdybym nie zapytał, do teraz bym nie wiedział.

1. Da się to jakoś rozwiązać, czy może rozwiązane będzie w trakcie kolejnych poprawek?

Poprawek do czego? Gdzie jest jakiś problem?

No cóż, "smart Alecków" na tutejszym forum jednak sporo....

2. Czy Debian 7.0 nie będzie przypadkiem już "na starcie" odstawał od najnowszych rozwiązań (sterowniki!) w tym zakresie?

W jaki sposób niby odstaje?

Zakładając, że piszesz prawdę, mógłbym zadać pytanie, po co tworzy się nowe wersje kerneli, jeśli debianowe są tak znakomite? Zakładając oczywiście, że nie wszystko co nowe jest lepsze od poprzednika. Jestem jednak przekonany, że nowsze kernele są lepsze od wcześniejszych wersji, nowe biblioteki szybsze lub/i wydajniejsze, a nowe aplikacje zaspokajają coraz szerszy zakres oczekiwań potencjalnych użytkowników.

Swoją drogą, w czym zaszkodziły Ci moje pytania na tutejszym forum? Nie znosisz Ubuntu? Ja także, nigdy tego czegoś nie zainstalowałem i nie zainstaluję. Ale jak każdy polityk jestem otwarty na wszelkie możliwości, a nowe kernele Ubuntu, tę możliwość mi zaoferowały. O czym już pisałem i nie zamierzam powtarzać się.

Nie rozumiem dlaczego wielu z Was nie bierze przykładu z ArnVakera i nie podąża Jego śladem, podając odpowiedzi spokojnie i na temat, bez podtekstowych tekstów o "czystości Debiana" i "badziewnym Ubuntu". Jakiś swoisty "debianowy rasizm".

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez P2O2 (2012-07-05 21:24:17)

 

#13  2012-07-05 21:27:53

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

Przesadzasz.
W Ubuntu jest kernel w tej samej wersji 3.2. Nowsze instaluje się na własną rękę i tu większej różnicy nie ma.
Poza tym nie wiem skąd pomysł, że mi zaszkodziły? ;)

Offline

 

#14  2012-07-05 21:41:06

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

P2O2 napisał(-a):

Nie rozumiem dlaczego wielu z Was nie bierze przykładu z ArnVakera i nie podąża Jego śladem, podając odpowiedzi spokojnie i na temat, bez podtekstowych tekstów o "czystości Debiana" i "badziewnym Ubuntu". Jakiś swoisty "debianowy rasizm".

Cóż, pewnie brakuje im cierpliwości… Ciężko się z Tobą rozmawia, wiecznie coś krytykujesz, do każdego słowa musisz się zaraz przyczepić, śmierdzi od Twoich wypowiedzi trollowaniem. W sumie też mi się już nie chce Tobie odpowiadać, sorry.

Offline

 

#15  2012-07-05 21:49:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

P2O2 napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

@Arni

Autor watku chce poznawać garściami Linuxa i jego najskrytsze tajemnice.
W dodatku wydaje mu się, że można to robić paczkologicznie, ściągając przypadkowe  paczki , diabli wiedzą, skąd.

Chce dobrze poznać kernel nie kompilując ani jednego kernela samodzielnie, i poznać system bez choćby zajrzenia pod maskę, żeby zobaczyć, skąd sie bierze taki czy inny system, jego wady i zalety.

Do tego wszystkiego ma prawo, tak samo, jak ma prawo tak dlugo mieszać wodę w szklance, aż z tej szklaniki zrobi się basen olimpijski. :D

Pozdrawiam
:DDDDD

Szanowny Jacku Alexu,

forma której użyłeś, zwracając się do osoby trzeciej przy drugiej i na jej temat, jest jedną z najbrzydszych, by nie powiedzieć najbardziej chamskich. Przynajmniej już wiem z kim mam do czynienia.

I to by było na tyle.

Uszanowanie
.............
Pozdrawiam

Przesadzasz.
Być może jakaś szpilka byla w mojej wypowiedzi, ale do Profesora Niesiołowskiego jeszcze mi lata świetlne brakują.

A Tobie radzę mimo wszystko, zamiast testować ciągle kernele z nowymi numerkami, ale w zasadzie tym samym konfigiem od lat, potestować sobie jajka zen/liquornix, spróbować łatek RT, CK, TOI, Grsecurity/Pax, potem próbować nakładać kilka łatek na raz, i w końcu zajrzeć do kodu kernela, i spróbować napisac wlasną lub poprawić coś w isniejącej.
W ten sposób się sporo nauczysz, czego o paczkologii z kernel.ubuntu.com powiedzieć się nie da.

A cenne jest doświadczenie, a nie kolejne numerki.
Paczkologia numerkowa przypomina dosłownie, mieszanie wody w szklance, w nadziei, że powstanie z tej szklanki basen olimpijski.
Kluczowy dla użytkownika jest nie numerek kernela, ale jego stabilność, funkcjonalność, szybkość i bezpieczeństwo.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-07-06 06:08:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2012-07-06 01:57:36

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: libc6 kontra najnowsze kernele

P2O2 napisał(-a):

2. Czy Debian 7.0 nie będzie przypadkiem już "na starcie" odstawał od najnowszych rozwiązań (sterowniki!) w tym zakresie?

Pewnie będzie. Jeden z niewybrednych żartów o Debianie mówi, że Debian stabilny jest przestarzały już w dniu premiery. No i trochę racji w tym jest.

A co do „Debianowego rasizmu” — zachowaj rozsądek i nie szarżuj słowami. Ten przypadek jest przykładem „debianowego rasizmu” w tym samym stopniu, w jakim przykładem „mercedesowego rasizmu” jest to, że w salonie Mercedesa nie możesz kupić Forda. Lub, żeby być jeszcze bardziej dobitnym, że w warzywniaku nie sprzedają sprzętu AGD.

To jest normalne. Nie oczekuj od twórców Debiana, że będą sami z siebie wspierać jakieś wynalazki Ubuntu. Zwłaszcza że PPA, do którego link podałeś w pierwszym poście, ma charakter eksperymentalny.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)