Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-04-08 20:07:50

  markus - Użytkownik

markus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-08

Wyszukiwarki np. tanich biletów lotniczych

heja,

dajmy na to, że w sieci mamy pełno stron np. wypożyczalni jakichś filmów na dvd, albo jakiegoś sprzętu, albo stronki linii lotniczych, cokolwiek, tylko chodzi o to, że te stronki mają możliwość przeszukiwania swoich zbiorów, żeby np. sprawdzić czy są dostępne egzemplarze do wypożyczenia, albo bilety na daną trasę do kupna.

I teraz, ja robię sobie stronkę, z centralną wyszukiwarką. Np. Ty podajesz miasto, nazwę filmu, maksymalną cenę, a moja szukajka odpyta wszystkie strony z szukajkami firm trzecich i zwróci Tobie odfiltrowany zestaw wyników: gdzie dzisiaj możesz wypożyczyć swój film.
Wydaje mi się, że tak działają wszelkie te wyszukiwarki tanich biletów lotniczych.

Pytanie takie: czy mogę tak zrobić, że moja strona na żądanie użytkownika odpyta szukajki firm trzecich i da mu zbiorowy wynik? Czy muszę pytać o zgodę każdą firmę?

ciekawe czy generowałoby to spory ruch ;)))

Ostatnio edytowany przez markus (2012-04-08 20:08:41)

Offline

 

#2  2012-04-10 02:32:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Wyszukiwarki np. tanich biletów lotniczych

Z ilości tego typu tworów i ich "zwalczania" przez strony źródłowe można wyciągnąć wniosek, że żadnych prawnych przeciwwskazań nie ma.

Np. Ryanair wprowadził z tego powodu kody Captcha do wyszukiwania lotów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)