Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#576  2012-10-07 15:29:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

fervi napisał(-a):

A co zmienia? Dzięki MS będzie wprowadzone EFI i podpisy cyfrowe, więc jak im podpadniesz to tobie kompa zablokują. A takie Gugielki czy Fejsbooki mają o tobie takie informacje, że nie wiadomo co robić. De facto wszystko się pogłębia - np. Chmura

Fervi

@Fervi
Nie wiem, na jakim ty świecie żyjesz, bo ACTA miała zmienić kształt porządku prawnego w krajach UE.
Z resztą  Europejski Trybunał Sprawiedliwości na tej umowie nie zostawił suchej nitki,
podobnie jak np GIODO.

Ja rozumiem, że ktoś może nie rozumieć, co to jest porządek prawny, dlaczego w konstytucjach ustala się hierarchię aktów prawnych, i dlaczego nie można pod hasłem "umowy handlowej" tworzyć precedensów, które w prawie polskim lądują jako umowa międzynarodowa, powyżej ustawodawstwa krajowego, powyżej kodeksu karnego, cywilnego, i np ustawy o ochronie danych osobowych.

Dlatego hasło "ACTA nic nie zmienia" mógł wymyślić tylko albo ignorant albo kompletny idiota.
Bo jak może nie zmieniać czegoś umowa, którą nakłada nowe obowiązki, na funkcjonariuszy publicznych i podmioty prywatne, tworzy nowe kanały międzynarodowej dystrybucji informacji chronionej ustawami, a w polskim porządku prawnym ma wisieć na równi z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Także jak chcesz się popisywać ignorancją, czy może chcesz stać się idiotą na własne życzenie, to mogę Ci tylko współczuć, i zapewniam, że nie warto. :D

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-10-07 15:33:34)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#577  2012-10-07 16:14:56

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jacekalex napisał(-a):

fervi napisał(-a):

A co zmienia? Dzięki MS będzie wprowadzone EFI i podpisy cyfrowe, więc jak im podpadniesz to tobie kompa zablokują. A takie Gugielki czy Fejsbooki mają o tobie takie informacje, że nie wiadomo co robić. De facto wszystko się pogłębia - np. Chmura

Fervi

@Fervi
Nie wiem, na jakim ty świecie żyjesz, bo ACTA miała zmienić kształt porządku prawnego w krajach UE.
Z resztą  Europejski Trybunał Sprawiedliwości na tej umowie nie zostawił suchej nitki,
podobnie jak np GIODO.

Ja rozumiem, że ktoś może nie rozumieć, co to jest porządek prawny, dlaczego w konstytucjach ustala się hierarchię aktów prawnych, i dlaczego nie można pod hasłem "umowy handlowej" tworzyć precedensów, które w prawie polskim lądują jako umowa międzynarodowa, powyżej ustawodawstwa krajowego, powyżej kodeksu karnego, cywilnego, i np ustawy o ochronie danych osobowych.

Dlatego hasło "ACTA nic nie zmienia" mógł wymyślić tylko albo ignorant albo kompletny idiota.
Bo jak może nie zmieniać czegoś umowa, którą nakłada nowe obowiązki, na funkcjonariuszy publicznych i podmioty prywatne, tworzy nowe kanały międzynarodowej dystrybucji informacji chronionej ustawami, a w polskim porządku prawnym ma wisieć na równi z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Także jak chcesz się popisywać ignorancją, czy może chcesz stać się idiotą na własne życzenie, to mogę Ci tylko współczuć, i zapewniam, że nie warto. :D

To by było na tyle
;-)

Oprócz paru faktycznie złych rzeczy ACTA ułatwiała to, co jest dostepne dzisiaj w troszkę trudny sposób. Przykładowo teraz Google sprzeciwia się w cenzurowaniu Polskich stron na które rząd napiera, ale gdyby chciał rzad RP to pogroziłby Gugielkowi to by od razu zablokował. ACTA by umożliwiała natychmiastowe zamknięcie "złych" (negatywnych dla rządu) stron bez zbędnych ceregieli.

Poza tym jak myślisz, że jesteś w ogóle "anonymous" w internecie, to powodzenia, policja bez problemu może dojść co ty z kim, jak i dlaczego i w ogóle wszystko.

Aż mi się przypomniała historia jak taki sąsiad myślał, że będzie fajnie ściągać rzeczy z Torrenta, a tu mu Policja przyszła - to już za ciekawie nie było.

Fervi

Offline

 

#578  2012-10-07 16:57:02

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Pełna anonimowość rzeczywiście nie istnieje.

I nie chodzi tu o anonimowość, tylko o stan prawny.
Jak twój sąsiad ciągnął z torrenta, to samo ściąganie jest w ramach dozwolonego użytku prywatnego legalne, ale karalne jest udostępnianie treści chronionych prawem autorskim, a torrent w czasie pobierania również udostępnia pobrane wcześniej części utworu.

Reasumując, torrentem można się wkopać, jak ktoś nie rozumie działania tego protokołu sieciowego, natomiast na razie, zgodnie z prawem, nie mogę w Polsce zostać skazany za to, że obejrzałem na Youtube film, który naruszał czyjeś prawo autorskie, a Japonii mógłbym za coś takiego odsiedzieć nawet  dwa lata.

Różnica między Polską a Japonią polega na tym, że Japonia wprowadziła ACTA,
a Polska nie.

Ale oczywiście, to wszystko jest podlinkowane w tym wątku, tylko Fervi niestety nie znalazł chęci (albo może umysłu zabrakło), aby zrozumieć i zapamiętać  tego, co przecież przeczytał, prawda?

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-10-07 16:57:58)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#579  2012-10-17 00:26:09

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

http://www.euronews.com/2012/10/16/britain-stops-ha … dition-to-us/

Czyżby zaczynało się robić normalnie? Nie będą wysyłać ludzi do USA, bo tam mają inne prawo?


linux regd. user #248790

Offline

 

#580  2012-10-17 03:47:55

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

rychu napisał(-a):

http://www.euronews.com/2012/10/16/britain-stops-hacker-extradition-to-us/

Czyżby zaczynało się robić normalnie? Nie będą wysyłać ludzi do USA, bo tam mają inne prawo?

Może kogoś oświeciło, że USA nie jest najważniejszym krajem na Świecie. Póki czerwoni rządzą w ZSRE (póki ZSRE istnieje) nie będzie normalnie. UK prędzej czy później wypisze się z tej podejrzanej organizacji pełnej "pomysłowych" indywiduów.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#581  2012-10-17 13:46:32

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Nie tyle oświeciło, że USA to a tamto , tylko zauważyło, że Brytole nie gęsi, i swoje prawo mają.
Na razie ciekawszy jest jeden skromny sondaż: 70% Niemców chce wrócić do Deutsh Mark.i

Ja z kolei czytałem, że Angela podobno chce "za uszy" wciągnąć Polskę do strefy Euro w 2015, niezależnie od jakichkolwiek kryteriów ekonomicznych.
Niby plotka, ale nasi milusińscy coś zbyt radośnie pchają się w pakt fiskalny, jak na utrzymanie złotówki.

Póki co niedawno słyszałem, że powstała spółka, co będzie w Polsce elektrownię atomową stawiać, natomiast wczoraj w TV widziałem, kto i  jak tą elektrownię atomową będzie budować.. ;P

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-10-17 14:05:46)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)