Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-11-06 09:45:32

  suchy - Użytkownik

suchy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-23

kde i pgp - problem z podpisywaniem i szyfrowaniem

Witam wszystkich!

Po zmianie wersji debiana z lenny na squeeze mam problem z którym nie moge sobie poradzić. Mianowicie, używam KDE i Kmail do poczty oraz gpg do szyfrowania i podpisywania wiadomosci. Niestety w squeeze mam z tym problem. Kmail jest skonfgurowany, klucze zaimportowane, ale gdy probuje wysłać podpisaną lub zaszyfrowaną wiadomość mam z tym problem ponieważ nie pojawia sie agent z zapytaniem o hasło.

Ten sam problem mam na laptopie (i386) i na desktopie (amd64). W lennym wszystko działało bez zarzutu :/

Próbowałem wygooglać rozwiązanie ale nie trafiłem na żadną porzyteczną informacje. Z tego co udało mi się wygrzebać to agent gpg na moim kompie chodzi, ale nie może sie dogadać z kmailem (i nie tylko, kgpg zgłasza błąd że nie widzi działającego agenta przy próbie zaszyfrowania dowolnego pliku). Samo gpg też działa poprawnie. Problem jest niezależny od tego czy używam kwallet czy nie.

Nie używałem wcześniej kde 4 i nie wiem czy to są jakieś braki w konfiguracji środowiska czy coś jest nie tak. Nie znalazłem w googlu żeby ludność miała podobne problemy ze squeeze, więc pewnie to nie żaden bug tylko ja mam taki fart :/. W każdym razie chciałem spytać czy ktoś z Was ma podobny problem w kde i ewentualne sugestie co  tym zrobić.

Dzięki za odpowiedzi.

Offline

 

#2  2012-02-02 19:38:08

  jigallo - Użytkownik

jigallo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-30

Re: kde i pgp - problem z podpisywaniem i szyfrowaniem

Kod:

rm /usr/bin/gpg && ln /usr/bin/gpg2 
/usr/bin/gpg

To z bugów Debiana wygrzebane, jak nie pomoże spróbuj dodać do pliku gpg.conf frazę:

Kod:

use_agent

Offline

 

#3  2012-02-07 13:45:31

  suchy - Użytkownik

suchy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-23

Re: kde i pgp - problem z podpisywaniem i szyfrowaniem

Zmiana gpg na gpg2 pomogła.
Dzięki wielkie. (Już prawie straciłem nadzieje że ktoś pomoże w tym temacie ;) )

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)