Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2011-10-14 16:24:43

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Minio napisał(-a):

ilin: ja się z Twoim podejściem nie zgodzę. Krytyka jest bardzo ważna i kluczowa dla udoskonalania (w tym wypadku: dystrybucji). Podejście „jest jak jest, a jeśli się nie podoba, to wypierdalaj” nie jest konstruktywne i do niczego dobrego nie może doprowadzić.

Może masz rację.
Ale jak widzę ciągłe wieszanie psów na debianie (czy jakiejkolwiek innej rzeczy) to mnie cholera bierze. :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#77  2011-10-14 16:32:38

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Jakich?

Chodzi o to, że instalując (i dostosowując) Kubuntu możesz mieć system "cały w QT", w Debianie nie ma takiej możliwości (chyba, że jakieś kombinowanie)

Mi jakoś tych pakietów w zupełności wystarcza.

Pewnie, problem w tym, gdy szukasz za pomocą np. Software-center jakiegoś odpowiednika programu; O wiele więcej softu masz w Ubuntu, więc jakby masz większe szanse na trafienie / znalezienie programu "pod siebie"

Nie, słyszałem (ale chyba nic nie powstało), że tak jak masz GNU/KfreeBSD, miał być GNU/Windows - Czyli pewnie coś a'la Cygwin, ale z apt-get'em itd.

Coś chyba słyszałem o mentoringu, ale chyba długo się czeka (tzn. lista dodania softu jest długa jak Autostrady na Euro 2012 - a nie, pomyłka; Jak niemieckie Autostrady. Kiedyś się pytałem o Muon'a, to był na tak długiej liście, że Limit na komórce mi się skończył ;)

Fervi

Offline

 

#78  2011-10-14 16:46:47

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

fervi napisał(-a):

Coś chyba słyszałem o mentoringu, ale chyba długo się czeka (tzn. lista dodania softu jest długa jak Autostrady na Euro 2012 - a nie, pomyłka; Jak niemieckie Autostrady. Kiedyś się pytałem o Muon'a, to był na tak długiej liście, że Limit na komórce mi się skończył ;)

Różnie z tym bywa (popyt na mentorów jest większy niż podaż), ale kilka miesięcy temu przyjęto politykę "odpowiedź w kilka* dni" (nawet jeśli ma mieć formę "nikt teraz nie ma czasu, prosimy o cierpliwość"), aby nie zrażać potencjalnych współpracowaników. I zawsze można uderzyć do znajomego DD bezpośrednio (co najmniej kilku do DUG-a należy lub go przegląda).

*) nie pamiętam ile dokładnie — czy 3, czy 5, czy tydzień


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#79  2011-10-14 18:34:44

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

fervi napisał(-a):

Co to znaczy lepiej się integrują z Xfce4? :D Graficznie są takie same

Debian stanął w rozwoju - szkoda, myśleliśmy o Ubuntu, aczkolwiek ich "aktualność" nas zabije.

Poza tym Ubuntu jest jak Microsoft - wspiera tylko siebie; a tego nie chcemy, jak coś robić - to dla wszystkich

Fervi

W tym sęk, że nie są takie same - różnią się nieco wyglądem co widać niemal na pierwszy rzut oka, dochodzą też kwestie estetyczne - motywów obsługujących GTK3 jest sporo mniej a spróbuj używać aplikacji GTK3 na motywie GTK2 - wygląd jest przerażający dla oka. Xfce 4.8 używa GTK2 zatem wolę używać w nim aplikacji z Gnome 2.30/2.32, wygląda to estetyczniej, nie muszę mieć zbędnych bibliotek z Gnome 3 (a samych pakietów z Gnome 2.30/2.32 mam tyle, że na palcach jednej ręki można to policzyć).

Reszta twojej wypowiedzi dowodzi, że w zasadzie nie ma sensu cię gnębić - tak pognębiłeś się sam, że nie ma sensu kopać leżącego :)

Jak jesteś fanboyem Ubuntu, zrób kolejną wersję Ubuntu ze zmienioną tapetą, motywem i ikonami i po sprawie - ale nie wypisuj swoich przemyśleń na temat Debiana, bo to jak strzelanie do okrętu wojennego z procy.

Ciągle narzekasz na Debiana, więc nie mam bladego pojęcia, czemu bazujesz właśnie na nim! Totalny brak logiki.

Ostatnio edytowany przez sir_lucjan (2011-10-14 18:35:54)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#80  2011-10-14 22:54:32

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Ale ja nie mówię, że nie dobieram skórek GTK2 + GTK3 - Dobieram i sprawdzam jak się sprawują. Żadnych problemów z nimi NIE MAM

Bo Debian jest kiepski, jednak długa praca (chociaż Debianowi mało pomoże) i kilka litrów Coli jest w stanie dużo rzeczy "naprawić"

Fervi

Offline

 

#81  2011-10-15 00:04:01

  Andrzej66 - Użytkownik

Andrzej66
Użytkownik
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-08-26

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

fervi, Jak debian jest kiepski to czemu  na nim bazujesz? Poszukaj niekiepskiej dystrybucji albo stwórz "swoją najlepszą" od podstaw - może przy okazji stworzysz własnego kernela-wtedy wszyscy będą ją zasysal i cieszyli się niezawodnością działania. Padła jakiś czas temu Polska dystrybucja Kateos czy też Ola linux.może Twoja da radę i dłużej wytrzyma próbę czasu. Pozdrawiam

Offline

 

#82  2011-10-15 08:00:56

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

fervi napisał(-a):

Bo Debian jest kiepski, jednak długa praca (chociaż Debianowi mało pomoże) i kilka litrów Coli jest w stanie dużo rzeczy "naprawić"

Hmm, tak się zastanawiam czy dla Ciebie "kiepski" nie oznacza przypadkiem to samo co "uniwersalny"... A ty zaś starasz się dostosować go do swoich potrzeb ;)

W każdym razie powodzenia.

Pozdrawiam.

Offline

 

#83  2011-10-15 08:30:22

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

A czy ja napisałem, że mam problemy? Po prostu wolę te z Gnome 2.30/2.32.Motywów z obsługą GKT3 mam kilka, niemniej i tak wolę aplikacje z GTK2.

Odnośnie ilości programów w Ubuntu i Debianie.

Mając repozytoria Ubuntu + Minta + PPA w Synapticu na liczniku było ok 34 tys pakietów (Mint 8,9,10 które instalowałem albo sobie albo potem innym) , teraz mam 38255, zatem argument upadł.

fervi napisał(-a):

Bo Debian jest kiepski, jednak długa praca (chociaż Debianowi mało pomoże) i kilka litrów Coli jest w stanie dużo rzeczy "naprawić"

Fervi

Złej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy, to nie Debian jest kiepski ale raczej developer który nieumiejętnie próbuje go przerobić.

Wracaj na Ubuntu, nikt tu cię siłą nie będzie zatrzymywał.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#84  2011-10-15 09:47:25

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

http://img803.imageshack.us/img803/7910/whynot.png
Tutaj najważniejsze moim zdaniem - zalety i wady

Fervi

Offline

 

#85  2011-10-15 09:55:13

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Możesz podać ile pakietów jest w ubuntu ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#86  2011-10-15 10:07:26

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Ja po dodaniu moich ulubionych PPA - mam prawie 40k

Bez nich chyba 35k

Fervi

Offline

 

#87  2011-10-15 10:40:54

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

A ja mam w debianie 35615 dostępnych 1948 zainstalowanych.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#88  2011-10-15 10:51:41

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Zależy od Debiana - Pewnie masz Sid'a - tam jest więcej softu (niż w Wheezy - Testing)

Fervi

Offline

 

#89  2011-10-15 11:37:13

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Mam Wheezy :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#90  2011-10-15 11:43:22

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

debian stable

Kod:

root@debian:~# apt-cache pkgnames |wc -l
28823
root@debian:~# dpkg -l |wc -l
328

prawie 28k pakietów z repo podstawowego (man, contrib, nonfree) chyba nie jest źle, innych repo nie mam, upgrejdu do testinga nie chce mi się robić :P


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#91  2011-10-15 12:09:01

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

pioki napisał(-a):

Hmm, tak się zastanawiam czy dla Ciebie "kiepski" nie oznacza przypadkiem to samo co "uniwersalny"

gwoli ścisłości:
kiepski = pizdowaty, bo kiep = pizda

a teraz ad meritum:
jesli userowi fervi, który ostatnio trochę za dużo trolluje debian się nie podoba, to niech nie zamula na naszym forum i poszuka sobie mniej kiepskiego systemu. znaczy bardziej chujowego, skoro już trzymamy się tej konwencji. ubuntu* pasuje do niego jak ulał

__
*ubuntu - staroafrykańskie słowo, oznaczające: "nie potrafię skonfigurować debiana"


linux regd. user #248790

Offline

 

#92  2011-10-15 17:58:25

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Ja mam 38255 pakietów dostępnych jak już pisałem, czyli niemal tyle ile nasz "developer". Pytanie, gdzie się podziało te brakujące 10k :)?

Zainstalowanych mam 1049 ;)

rychu mądrze prawi, wódki mu dać. Skoro nasz "developer" narzeka na Debiana, niech weźmie się za kolejnego forka swojej ukochanej dystrybucji.

Choć skoro Minta uważa za remix Ubuntu, to on wykona nawet nie remix czy fork ale po prostu zwykłego klona.

Ostatnio edytowany przez sir_lucjan (2011-10-15 18:10:16)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#93  2011-10-15 19:00:46

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

A ja proponuję przestać bić pianę o to, w której dystrybucji trawa jest bardziej zielona i deweloperzy którego systemu są skończonymi ignorantami. A zamiast tego lepiej pogadajmy o sprawach, które mają znaczenie. Niech będzie, że nawet zacznę:

Trin, wyglądasz dziś przecudnie. :)

Ostatnio edytowany przez azhag (2011-10-15 19:09:31)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#94  2011-10-15 19:03:01

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Ja również zacznę lżejszy temat.

Kto postawi kolejkę?


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#95  2011-10-15 20:10:48

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

No ja jestem po kilku piwach :)

P.S.mam wielką ochotę zamknąć ten temat. dlaczego ?
Bo tylko gadanie gadanie i gadanie.


Poczekajmy na rc1 wtedy możemy dać swoje uwagi.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#96  2011-10-15 20:58:51

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Też tak myślę - Pierwsza wersja "powie wszystko"

Ofc. ja mówię tylko o MOICH planach, przemyśleniach i koncepcjach.

Fervi

Offline

 

#97  2011-10-15 20:58:59

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

a do jakiej rzeszy ludzi kierujesz swoj system? Uważasz że będą go używać miliony ??
rozczarujesz sie, bo nawet znajomi postawia na sprawdzone rozwiazania a nie na twoj system
daj sobie spokój i zajmij sie czymś pożytecznym niż budowanie którejś tam setnej dystrybucji linuxa, której będziesz używał sam!
Tapety to ja moge sobie pod debianem pozmieniać nie musze instalować  twojej dystrybucji.
powiedz/napisz jakie konkretnie rozwiazania bezpieczeństwa, jakie rozwiązania zarządzania pakietami przewidujesz stworzyć w swoim distro, jaki instalator.
bo że kolorki pozmieniasz to jest NIC!!! A bedzie to kolejna z tysięcy klon dystrybucja o której nawet nie bedzie słuchać i wyląduje w koszu.
A skoro sie chcesz bawić we własne distro to pomyśl o tych "podstawowych " rzeczach które napisałem wyżej. To podstawowe bo problemów jest o wiele wiele więcej

Offline

 

#98  2011-10-15 21:01:08

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

ale kupa sie zrobila, chlopak sie przypalil, dobrze chce, tylko zabrnol za daleko, a tu na forum i tak nikt tego Intente nie zainstaluje.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#99  2011-10-15 21:07:42

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

A tymczasem Trin pięknieje coraz bardziej...

(Tak, to również jest aluzja).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#100  2011-10-15 21:30:56

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: IntinteOS i nowy wygląd :)

Cóż - powiem tak

Distro nie jest popularne - bo to była BETA, teraz planujemy jak największy rozgłos zrobić

Jestem na takim forum "programistycznym" i są ludzie, którzy mówili tak jak wy - "Kto to użyje?"
Byli też ludzie, którzy przetestowali i wprost powiedzieli - "Jakbym nie miał Licencji na Windowsa - zainstalowałbym"

Powiem, że NIKT nie każe Wam instalować tego, lubić to, używać tego - NIKT Was do tego nie zmusi. NIKT Was do IntinteOS'a nie przekona.

Fervi

A tymczasem Trin pięknieje coraz bardziej...

Gorzej jakby zbrzydniała, musiałbyś Azhag zostać ikoną Dug'a ;)

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-10-15 21:31:53)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)