Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-07-03 01:23:39

  lukaz1987 - Członek DUG

lukaz1987
Członek DUG
Zarejestrowany: 2008-08-12

SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

W związku z przyszłym zakupem, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś się orientuje czy na Samsungu LE-46C650 lub LE-40C650 w pełni sprawnie działa oprogramowanie SamyGO? Czy może inny model samsunga wybrać? I czy po podpięciu pod komputer z debianem (czy jakimś linuxie)  nie ma problemów.

Offline

 

#2  2011-07-03 09:10:57

  0dd - Członek DUG

0dd
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

Link to masz wiki odnośnie SamyGo na tym TV. Ja mam ten model ale jeszcze SamyGo na nim nie instalowałem.


apt-get install anarchism

Offline

 

#3  2011-07-03 09:52:32

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

Ciekawe czy ten soft potrafi zmniejszyć imput lag...

Offline

 

#4  2011-07-03 20:38:30

  lukaz1987 - Członek DUG

lukaz1987
Członek DUG
Zarejestrowany: 2008-08-12

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

0dd napisał(-a):

Link to masz wiki odnośnie SamyGo na tym TV. Ja mam ten model ale jeszcze SamyGo na nim nie instalowałem.

A są widoczne różnice po podpięciu pod komputer przez HDMI a gniazdo PC? Ja mam tylko możliwość przez PC.

Offline

 

#5  2011-07-03 21:02:25

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

lukaz1987 napisał(-a):

0dd napisał(-a):

Link to masz wiki odnośnie SamyGo na tym TV. Ja mam ten model ale jeszcze SamyGo na nim nie instalowałem.

A są widoczne różnice po podpięciu pod komputer przez HDMI a gniazdo PC? Ja mam tylko możliwość przez PC.

Samsungi potrafią odtwarzać media z serwera DLNA (pod windows PC Share Manager, ale pod linuksa też są), więc przy podłączeni do tv po IP problem zasadniczo nie istnieje.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#6  2011-07-03 21:10:18

  lukaz1987 - Członek DUG

lukaz1987
Członek DUG
Zarejestrowany: 2008-08-12

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

czadman napisał(-a):

lukaz1987 napisał(-a):

0dd napisał(-a):

Link to masz wiki odnośnie SamyGo na tym TV. Ja mam ten model ale jeszcze SamyGo na nim nie instalowałem.

A są widoczne różnice po podpięciu pod komputer przez HDMI a gniazdo PC? Ja mam tylko możliwość przez PC.

Samsungi potrafią odtwarzać media z serwera DLNA (pod windows PC Share Manager, ale pod linuksa też są), więc przy podłączeni do tv po IP problem zasadniczo nie istnieje.

To wiem, że przez sieć mogę zamapować zasób samby, ftp i nfs. Ale w tym pytaniu chodziło o to, że przy grafice mam tylko złącze vga (brak hdmi). I jak to się ma do jakości wyświetlania na telewizorze obrazu z komputera.

Offline

 

#7  2011-07-03 21:40:21

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

Jakość przez połączenie D-Sub będzie gorsza z założenia. U mnie obraz w rozdziałce FullHD przez vga jest nieco rozmyty, nie jest ostry.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#8  2011-07-03 22:52:51

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

U mnie (UE40C6000) jakość przez VGA jest IMHO perfekcyjna - jeżeli HDMI miałby to jeszcze wyostrzyć to nie wiem na co ;] (inna sprawa to input lag i "duszkowatość" widoczna np przy filmach animowanych, ale tutaj złącze nie ma raczej nic do tego), cała ta dyskusja o wyższości HDMI nad VGA opiera się o zasadę "cyfra z założenia jest lepsza od analoga" - OK, true ale jeżeli to "lepsza" oznacza obraz o 1-5% bardziej ostry i... tyle to raczej nie ma o czym mówić i tak z odległości powyżej metra różnicy nie zobaczysz, oczywiście inną sprawą są sztuczki niektórych producentów którzy dla VGA potrafią np. ustawić max rozdzielczość 1366x768 (albo niższą) by "chronić" producentów filmów (tak jakby się ich na 1000 innych sposobów skopiować nie dało ;] ), ale SamSzum tak raczej nie robi (przynajmniej nie na moim TV, jak i na paru innych o których opinie czytałem)

@czadman:

Jakiej firmy ten TV?

Ostatnio edytowany przez Huk (2011-07-03 22:54:38)

Offline

 

#9  2011-07-03 23:21:26

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

Samsung. Jakość obrazu jest dobra, niby. Perfekcyjna jest dla mnie taka przy, której mogę komfortowo pracować z tekstem, a sądzę, że długo nie dałbym rady na TV pracować z tekstem.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#10  2011-07-04 01:13:21

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: SamyGO kompatybilność z telewizorem firmy samsung

Uczciwie powiem: nie widziałem jak wygląda obraz na HDMI (choć jak dobrze pójdzie niedługo się przekonam ;] ) i nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale na moim TV obraz nawet na VGA jest ostry jak brzytwa i nie wiem co HDMI miało by tutaj ulepszyć, jeszcze większej ostrości jakoś wyobrazić sobie nie mogę, ale wierzę na słowo ;]

Tak czy siak IMHO obraz wygląda bardzo ładnie, do filmów na pewno  (choć w kwestiach lagu czy tych cholernych duszków CRT nadal rządzi, cały czas do stacjonarki jest podłączona "tuba" więc różnicę widać gołym okiem ;] ).

Jeszcze w kwestii formalnej - @lukaz1987: różnice jakieś są, pytanie czy zauważalne i czy Tobie akurat będą przeszkadzać, z obrazem czy to na TV czy na monitorze jest tak że jednemu się podoba a innemu nie (wystarczy poczytać review tego samego monitora/telewizora i komentarze różnych ludzi), podobnie zresztą sytuacja wygląda z innymi rzeczami - LCD i czcionki? Jeden bez "ClearType" czy czegoś podobnego żyć nie potrafi, inny nie widzi różnicy (np. ja ;] ), jeden nie znosi LCD bo daje "po oczach" inny CRT bo "odświeżanie", jednemu potencjalne mikro lagi na myszce bezprzewodowej przeszkadzają, innemu nie i tak dalej. To czy Tobie akurat obraz z wyjścia VGA przypadnie do gustu zależy tylko od Ciebie, a opinii tyle ilu ludzi ;]

Pozdro.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)