Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-04-23 20:57:14

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

warningi przy kompilacji jajka

Kod:

warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (MEDIA_TUNER) selects MEDIA_TUNER_TEA5761 which has unmet direct dependencies (MEDIA_SUPPORT && VIDEO_MEDIA && I2C && EXPERIMENTAL)
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)

Takie cuś mi wyświetla przy make xconfig, a następnie kompilacji wywala w którymś miejscu. 
to

Kod:

warning: (MEDIA_TUNER) selects MEDIA_TUNER_TEA5761 which has unmet direct dependencies (MEDIA_SUPPORT && VIDEO_MEDIA && I2C && EXPERIMENTAL)

pojawiło się po przejściu edytora na qt4
a to

Kod:

warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)

po włączeniu grupowania

z tego wszystkiego rozumiem że nie mam spełnionych zależności, wtf? czy zaznaczę EXPERIMENTAL czy nie, jest to samo ostrzeżenie, zresztą nie widzę powodu do zaznaczania tego, więc...

jeszcze z config*

Kod:

CONFIG_SCHED_AUTOGROUP=y
CONFIG_CGROUP_SCHED=y
CONFIG_CGROUPS=y

CONFIG_MEDIA_TUNER=m
CONFIG_MEDIA_TUNER_TEA5761=m
CONFIG_MEDIA_SUPPORT=m
CONFIG_VIDEO_MEDIA=m
CONFIG_I2C=y

Kernel jak w profilu

Ostatnio edytowany przez rychu (2011-04-24 00:02:13)


Windows 8.1

Offline

 

#2  2011-04-23 21:15:57

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: warningi przy kompilacji jajka

Jak to tylko ostrzeżenia i kompiluje się do końca to olać..


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#3  2011-04-23 21:22:00

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: warningi przy kompilacji jajka

Olewam, ze dwa miesiące już, tylko pomyślałem że może w końcu nadeszła pora naprawienia tego, może rozwiązanie jest bardzo proste, i jedynie ja go nie widzę


Windows 8.1

Offline

 

#4  2011-04-23 21:50:25

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: warningi przy kompilacji jajka

Kod:

amidala linux # make menuconfig
scripts/kconfig/mconf Kconfig
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (ACPI_HOTPLUG_CPU) selects ACPI_CONTAINER which has unmet direct dependencies (ACPI && EXPERIMENTAL)


*** End of the configuration.
*** Execute 'make' to start the build or try 'make help'.

Też olewam. ;)

Offline

 

#5  2011-04-23 21:57:49

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: warningi przy kompilacji jajka

Tylko czytam ostrzeżenia ale w większości je olewam bo i tak dużo się z nimi nie zrobi bez sporego kombinowania... nie tylko dotyczy to kompilacji jądra ale również aplikacji użytkowych generujących kupę takowych ostrzeżeń, chyba przydatnych tylko rozwijającym aplikacje.

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2011-04-23 21:58:21)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#6  2011-04-23 22:09:08

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: warningi przy kompilacji jajka

Heh :) myślałem że tylko ja mam takie 'problemy' :)


Windows 8.1

Offline

 

#7  2011-04-23 22:10:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: warningi przy kompilacji jajka

Jak ja bym czytał ostrzeżenia przy configure i make - przy pracy emerge, to bym zajęcia miał na resztę życia, z jedną aktualizacją.

Dziwnym trafem, pomimo ostrzeżeń 95% softu działa prawidłowo.
Dlatego, jeśli się coś nie sypie w działaniu, to do kompilacji się nie wtrącam ;)
A i w kernelu conieco ostrzeżeń widziałem.

Wesołych Świąt
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2011-04-24 00:01:42

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: warningi przy kompilacji jajka

warningi to normalka, nie ma się co w nie zagłębiać ;)

również wesołych świąt, szybkiego zająca, kwadratowego jajka i mokrych majtek wszystkim



PS: pozwoliłem sobie zmienić temat wątku ("warning!!!" --> "warningi przy kompilacji jajka")


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2011-04-24 00:49:27

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: warningi przy kompilacji jajka

Taki ostrzeżenia to chyba oznaczały brudny .config, ale głowy nie dam... Jeśli otwarcie i zapisane profilaktyczne np. w makexconfig nie pomoże to może [i zaznaczam że nie wiem co to robi, nigdy nie używałem, może być niebezpieczne]: make oldconfig (źródło: http://www.gentoo-wiki.info/HOWTO_Detailed_Kernel_Configuration)


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#10  2011-04-24 08:57:08

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: warningi przy kompilacji jajka

Dzięki NICu ;) pomogło make oldconfig


Windows 8.1

Offline

 

#11  2011-04-24 09:37:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: warningi przy kompilacji jajka

Kod:

# make oldconfig
scripts/kconfig/conf --oldconfig Kconfig
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (ACPI_HOTPLUG_CPU) selects ACPI_CONTAINER which has unmet direct dependencies (ACPI && EXPERIMENTAL)
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (ACPI_HOTPLUG_CPU) selects ACPI_CONTAINER which has unmet direct dependencies (ACPI && EXPERIMENTAL)
#
# configuration written to .config
#

Kod:

# make menuconfig
scripts/kconfig/mconf Kconfig
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (ACPI_HOTPLUG_CPU) selects ACPI_CONTAINER which has unmet direct dependencies (ACPI && EXPERIMENTAL)


*** End of the configuration.
*** Execute 'make' to start the build or try 'make help'.

Kod:

# make oldconfig
scripts/kconfig/conf --oldconfig Kconfig
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (ACPI_HOTPLUG_CPU) selects ACPI_CONTAINER which has unmet direct dependencies (ACPI && EXPERIMENTAL)
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (ACPI_HOTPLUG_CPU) selects ACPI_CONTAINER which has unmet direct dependencies (ACPI && EXPERIMENTAL)
#
# configuration written to .config
#

Zresztą make oldconfig i tak używam zawsze przed wywołaniem make menuconfig przy zmianie wersji kernela.

Offline

 

#12  2011-04-24 10:46:46

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: warningi przy kompilacji jajka

A masz ustawiony tak:
CONFIG_ACPI=y
CONFIG_CGROUPS=y
CONFIG_EXPERIMENTAL=y
-------CONFIG_ACPI_HOTPLUG_CPU=y
-------CONFIG_SCHED_AUTOGROUP=y


Sprawdziłem w CONFIG_EXPERIMENTAL=y jest potrzebne, bo wymagają go elementy wymagane do tych opcji tu wymienionych.


Np.
Symbol: CGROUP_SCHED [=y]
Depends on: CGROUPS [=y] && EXPERIMENTAL [=y]

A przecie:
Symbol: SCHED_AUTOGROUP [=y]
Selects: EVENTFD [=y] && CGROUPS [=y] && CGROUP_SCHED [=y] && FAIR_GROUP_SCHED [=y]

Innymi słowy podejrzewam brudny .config gdzie na przykład wyparowały pewne wpisy, które są wymagane, ale tak się składa że spełnia je warstwa najbardziej podrzędna. Podejrzewam to:

QQQ wymaga:
  AA
  BB wymaga:
      HH
      KK

I wyparowało BB, ale by mamy wybrane HH, stąd zależność spełni się sama, ale brakuje spójności w systemie zależności. To tylko moja teoria :) To(czeń) tłumaczy wszystko. Także to że make oldconfig tego nie rusza, bo to ma bodaj kasować tylko nieistniejące wpisy, a nie zmieniać wybory użytkownika.


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#13  2011-04-24 12:32:51

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: warningi przy kompilacji jajka

Nie mam EXPERIMENTAL i nie chcę mieć. :) Wybranie SCHED_AUTOGROUP (który nie wymaga EXPERIMENTAL) automatycznie wybiera CGROUP_SCHED (który teoretycznie EXPERIMENTAL wymaga). Wybiera CGROUP_SCHED, ale nie wybiera EXPERIMENTAL — stąd „niespełnione zależności”. Natomiast gdybym chciał sam zaznaczyć CGROUP_SCHED, to musiałbym najpierw zaznaczyć EXPERIMENTAL. Bez tego ta opcja w ogóle nie jest widoczna… no chyba, że jakaś inna pozycja „sprytnie” daną opcję wybierze, jak opisano powyżej. Wydaje mi się zatem, że tak to po prostu wygląda i nie jest to wina „brudnego konfiga”.

Zresztą mały test:

• utworzenie czystego konfiga: make allnoconfig
• wybranie wyłącznie SCHED_AUTOGROUP w make menuconfig
• zapisz → wyjdź
make oldconfig:

Kod:

scripts/kconfig/conf --oldconfig Kconfig
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
warning: (SCHED_AUTOGROUP) selects CGROUP_SCHED which has unmet direct dependencies (CGROUPS && EXPERIMENTAL)
#
# configuration written to .config
#

;)

Offline

 

#14  2011-04-24 13:23:11

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: warningi przy kompilacji jajka

Sprawdziłem i jest tak jak mówiłem. Powinieneś zaznaczyć EXPERIMENTAL, wtedy ostrzeżenia znikną (sprawdziłem Twoją ścieżkę wypunktowaną, pierwszy raz tak jak napisałeś, a drugi dodając experimental - wtedy ostrzeżenia zniknęły). I to że nie chcesz to nie ma nic do rzeczy. Powinieneś zaznaczyć, bo korzystasz i tak z kodu eksperymentalnego. A tak w ogóle to ta opcja w jądrze nic nie zmienia, tylko uaktywnia eksperymentalne pozycje dając je do wyboru.

Poza tym to jest kosmetyczny błąd w kernelu, bo albo wszystko jest eksperymentalne, albo ktoś nie zdjął flagi eksperymentalnej z dojrzałego już kodu :) W każdym bądź razie musisz zaznaczyć, bo jak nie to Ci komputer wybuchnie :D

PS. Generalnie ostrzeżenia nie są ważne i zwykły użytkownik nie powinien na nie zwracać uwagi. Tu sytuacja jest nieco inna, bo robi się złudzenie że nie korzysta się z kodu eksperymentalnego, a jest zgoła inaczej. Lepiej zaznaczyć opcję. (dla siebie samego)


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#15  2011-04-24 13:41:51

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: warningi przy kompilacji jajka

NIC napisał(-a):

Powinieneś zaznaczyć EXPERIMENTAL

Jak już pisałem — nie mam zamiaru tego robić. :) Skoro opcje wymagające pozycji zależnych od EXPERIMENTAL i tak same te pozycje wybierają — niezależnie od tego czy włączę EXPERIMENTAL czy nie — to i tak niczego to nie zmieni. Mnie te ostrzeżenia w niczym nie przeszkadzają.

NIC napisał(-a):

A tak w ogóle to ta opcja w jądrze nic nie zmienia, tylko uaktywnia eksperymentalne pozycje dając je do wyboru.

Wiem o tym, nie włączam jej właśnie dlatego, żeby nie musieć się dodatkowo przekopywać przez te eksperymentalne pozycje. Kiedyś się przekopywałem i jedyne co wydawało mi się z nich przydatne, to SENSORS_K8TEMP… który i tak pokazuje u mnie dosyć absurdalne wartości. ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)