Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-03-15 17:33:36

  sagat - Użytkownik

sagat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-16

Problem z programem Tilda

Mam problem z programem Tilda (czyli terminal wbudowany w pulpit). Po jego uruchomieniu pojawia sie konsola i w tej konsoli nie działa mi przycisk backspace ani delete i przyciski sterujące. Pojawiaja sie takie kwadraciki       .  Wczesniej tez nie działał enter ale doinstalowałem pakiet lilyterm i enter działa. No i ogolnie tylko z tym mam problem bo w innych konsolach dziala wszystko ok tylko w tej nie. Czy da sie jakos naprawic te przyciski, albo zrobic zeby Tilda inny terminal uruchamiala? Bo z tego co widze to jest to program "Terminal" z xfce bo tam jest identyczny błąd.

Offline

 

#2  2011-03-15 19:36:37

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Problem z programem Tilda

A może yakuake ci podpasuje? Wiem, że to nie jest wyjście ale zawsze coś... Poza tym dziwna sprawa...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#3  2011-03-15 20:04:59

  sagat - Użytkownik

sagat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-16

Re: Problem z programem Tilda

Próbowalem yakuake ale mi sie nie podoba, chcialem żeby konsola była wtopiona w pulpit bez obramowania.
Widze ze z ta konsolą chyba problem nie do rozwiązania. W internecie tez za duzo nie znalazłem.

A czy da sie zrobić w systemie zeby po wpisaniu polecenia 'terminal' uruchamial sie np.xterm? pomogloby takie coś?

Offline

 

#4  2011-03-15 20:39:23

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Problem z programem Tilda

Używasz czyjegoś konfiga (katalog ~/.tilda) czy odpalałeś na czysto i czy wcześniej działało? Tam w opcjach tildy jest zakładka Kompatybilność gdzie można ustawiać właśnie akcje po wciśnięciu klawiszy backspace i delete. Może to kwestia konfiga po prostu...

Offline

 

#5  2011-03-15 20:48:48

  sagat - Użytkownik

sagat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-16

Re: Problem z programem Tilda

Uruchmialem na czysto tzn. za 1 uruchomieniem pojawilo sie okno konfigu poustawialem i uruchomilem.
W zakladce kompatybilność zmieniałem, jedynie juz te kwadraciki nie wyskakują ale kasowac sie nadal nie da backspace'm.

Offline

 

#6  2011-03-17 13:17:08

  sagat - Użytkownik

sagat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-16

Re: Problem z programem Tilda

Ma ktoś jakies pomysły?
Uzywa ktos tego?

A to co pisalem to jes taka mozliwosc zrobienia tego?

A czy da sie zrobić w systemie zeby po wpisaniu polecenia 'terminal' uruchamial sie np.xterm? pomogloby takie coś?

Moze poprostu tenprogram jest tak napisany ze uruchamia polecenie 'terminal' ja sie nie znam naprogramowaniu ale moze sie cos wykombinuje.
Bo program terminal odinstalowywałem ale nie pomogło.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)