Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-12-28 23:23:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Mój styl do plymouth dla debiana

Plymouth wbudowany w Debian nie jest tragiczny, gdyż jest konsolowy i używany jest przez wiele dystrybucji.

Oczywiście są też graficzne plymouthy (jak mati75), ale ten konsolowy jest całkiem nowoczesny i stabilny

menel :P mówi, że to zwykły zamulacz systemowy, w teorii bym się zgodził, gdyby nie to, że (ten tekstowy) jest dość transparentny.

Fervi

Offline

 

#27  2013-12-28 23:31:19

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Mój styl do plymouth dla debiana

Podejrzewam, że dla niektórych taki start systemu po prostu ładniej wygląda. :) Ot tyle.

Offline

 

#28  2013-12-28 23:45:15

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Mój styl do plymouth dla debiana

menel napisał(-a):

oczywiście nie mam na myśli krytykowania twórcy ów stylu, ale po prostu zastanawia mnie to jaki sens jest używanie takiego cuda i dlaczego ludzie to używają hm.. żeby się pogapić na fajną tapetkę przez 5sekund kosztem wolniejszego startu, dodatkowego śmiecia w systemie i ewentualnych problemów hm?..mało wymierne korzyści...

Zgaszam się jak najbardziej. Przy czym jak mi system startował 20 sekund do ekranu logowania to można było sobie popatrzeć, ale teraz jak mam 5 sekund do pulpitu to wywaliłem wszystkie udziwnienia.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#29  2013-12-29 01:10:43

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Mój styl do plymouth dla debiana

Ja tam wolę widzieć, co w  czasie startu robi system.
W dodatku OpenRC i Gentuś przy starcie wygląda nawet dość ładnie, jak ktoś czarnego nie lubi, to zawsze może własną tapetkę załadować z poziomu gruba.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-12-29 01:14:27)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2013-12-29 01:20:04

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Mój styl do plymouth dla debiana

Jacekalex napisał(-a):

Ja tam wolę widzieć, co w  czasie startu robi system.
W dodatku OpenRC i Gentuś przy starcie wygląda nawet dość ładnie, jak ktoś czarnego nie lubi, to zawsze może własną tapetkę załadować z poziomu gruba.

Aczkolwiek Plymouth informuje jeśli coś jest nie tak. Oczywiście nie wiem jak zdefiniowane ma "nie tak", ale o jakichś failed dostajesz informacje. Oczywiście co kto lubi :P

Fervi

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)