Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-02-23 20:00:10

  ryba_pank - Użytkownik

ryba_pank
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-11

Telefon na abonament (50zł)

Mam zamiar przedłużać umowe , miałem teraz w orange mix. Ale telefon się troszke po obijał . Mam pytanie w której sieci jest teraz najlepsza proporcja ceny telefonu do abonamentu(ilość darmowych minut) . Byłem dzis w salonie Play i tam się dowiedziałem że jeżeli przejde do nich to otrzymam rabat 50 % przez 3 miesiące na abonament. Co tym myślicie?

Offline

 

#2  2011-02-23 20:38:31

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Telefon na abonament (50zł)

Nie ma czegoś takiego, jak najlepsza proporcja ceny telefonu do abonamentu (ilość darmowych minut). Każdy abonament jest inny, każda sieć jest inna, inne plusy, inne minusy. Wszystko zależy od potrzeb, znajomych, jak wykorzystujesz telefon, gdzie dzwonisz, esemesujesz.......... Za dużo czynników, aby porównywać ofertę operatorów 1 do 1. Do tego dochodzi jakość obsługi klienta, biuro obsługi, gdzie najbliższe salony firmowe (nie punkty sprzedaży).... i dochodzą kolejne czynniki. Nikt nie doradzi w 100%: bierz playa za 49zł miesięcznie lub bierz plusa za 55zł miesięcznie. Za mało danych podajesz. Im więcej danych, tym więcej wiemy o Twoich potrzebach i tym lepiej możemy dobrać ofertę.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2011-02-23 20:43:49

  ryba_pank - Użytkownik

ryba_pank
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-11

Re: Telefon na abonament (50zł)

Telefonu używam głownie do dzwonienia . Zależy mi żeby telefon miał gps(dobre polskie mapy), wlan i wmiare dobrą baterie no i najważaniejsze żeby nie chodził jak "czołg"

Offline

 

#4  2011-02-23 20:49:16

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Telefon na abonament (50zł)

Play bije wszystkie sieci na głowę, można sobie wybrać czy chcesz duzo minut, sms'ow, czy też MB to siedzenia w sieci.
A jeszcze jak weźmiesz bez telefonu to przez cały okres umowy płacisz połowę abonamentu.

Wg mnie najlepsza opcja to kupić tel na Allegro i wziąc właśnie ten abonament z Play, o którym mówię.

Tel - Nokia E52;]

Ostatnio edytowany przez Marvell (2011-02-23 20:49:44)


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#5  2011-02-23 21:00:41

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Telefon na abonament (50zł)

play kiedys miał abonament za 1 zł a w tym 60 minut do kazdej sieci... Po wyczerpaniu tych minut płaciło sie normalnie stawke minutowa -? czyli chyba jakies 29 gr

Offline

 

#6  2011-02-23 23:42:25

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Telefon na abonament (50zł)

Ja przenosiłem numer do Play w maju ubiegłego roku.
Umowa podpisana na 2 lata.
Przy abonamencie za 49 zł stan darmowy do Play (wszystkie połączenia wychodzące do Play za darmo) na pół roku, przy następnym progu (69 zł?) — na okres całej umowy.
Do tego za przeniesienie numeru przez pół roku połowa abonamentu.
Za to że mam u nich Internet — co miesiąc 70 darmowych minut do wszystkich sieci (niewykorzystane nie przechodzą na następny miesiąc).
Cennik telefonów musisz sobie wziąć aktualny (pewnie jest na stronie, a jak nie to dadzą Ci w salonie), bo to się zmienia co miesiąc. Myślę że za 100-200 zł na pewno wyczaisz jakiś telefon który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania. Ja wtedy wziąłem Samsunga Monte za 1 zł, puściłem na Allegro za 450 i za 400 kupiłem Nokię E51. Ale ja używam telefonu do dzwonienia, żadne GPS-y mi nie potrzebne.

Ja z Play nie mam żadnych problemów, mogę polecić. Z tym że w ramach abonamentu mam 49 zł na rozmowy i SMS-y — połączenia z internetem automatycznie wchodzą poza abonament. Ale to może wina mojej taryfy, jak przy podpisywaniu umowy zwrócisz na to uwagę, to pewnie nie będziesz tak miał.

Offline

 

#7  2011-02-24 01:24:31

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Telefon na abonament (50zł)

Ja też jestem w Play (coś nas sporo :P) i nie narzekam. Do salonu/punktu sprzedaży mam blisko wszędzie gdzie się szlajam, załatwić można chyba wszystko (nie mam nic do zarzucenia obsłudze - a swego czasu ostro ich męczyłem ;]) Ceny telefonów mają różne. Ale zawsze masz możliwość np podpisania umowy na 3 zamiast na 2 lata (co w tej chwili przy tak szybko zmieniających się taryfach i cenach jest średnio dobrym pomysłem) jak ja zrobiłem i zamiast za telefon zapłacić 300pln dostałem go za złotówkę, do tego od razu wziąłem mixa i drugi telefon zamiast za 200 poszedł za 60pln - łącznie wydaje na te przyjemności 55pln (abo 45 i mix za 10) miesięcznie. Przy czym ostatnio z numeru na mixie przestałem korzystać i uzbierało się prawie 200pln do wykorzystania.
Jedną z wad Playa jest brak programu partnerskiego (taki jak to istnieje z Erze/Plusie) ale za to ceny mają, IMHO, dobre. No i można sobie całkiem znośnie dobrać taryfe.
Druga wada Playa to rozliczanie SMS: 1minuta = 3sms/mmsy. Nie wiem jak jest obecnie w innych sieciach ale jak się przenosiłem z Ery to 1min=4sms. Osobiście więcej pisze jak dzwonie, ale taryfe to się niedługo zmieni (albo przejdzie całkiem na karte;])
Wracając do plusów: sms jest w cenie mms więc dla ludzi sporo piszących bardziej opłaca się wysłać tasiemcowatego mmsa niż kilka smsów (niestety Ci z którymi pisze są jeszcze 50lat za murzynami albo mają przedpotopowe telefony i mają problem z mmsami ;])


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)