Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-02-21 17:51:27

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Witam,

Przeglądam sobie ostatnio forum i trafiłem na http://liquorix.net/. Brzmi całkiem przyjemnie, bo niestety Debianowy kernel się strasznie długo podnosi. Warto?


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

#2  2011-02-21 17:57:06

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Warto nie warto... Instalacja trwa moment, zainstaluj i sprawdź. :P

===================

... sposób generowania initrd sobie zmień, w /etc/initramfs-tools/initramfs.conf:

Kod:

MODULES=most

na:

Kod:

MODULES=dep

po tym:

Kod:

update-initramfs -u -k `uname -r`

Offline

 

#3  2011-02-21 21:40:17

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Różnica w czasie uruchomienia jest taka jak żadna. U mnie w porywach jedna sekunda na korzyść liquoriksa.

Poza tym Liquorix jest nowszy niż kernele w Debianie, dzięki czemu np. mam obsługę moje karty sieciowej (zwykły ethernet). Ale też nie jest oficjalnym kernelem Debiana, przez co:
a) przy zgłaszaniu błędu na BTS możesz usłyszeć że masz zmienić kernel na dystrybucyjny or GTFO
b) czasem się wiesza. Mi Liquorix zawiesił się jakie 3 czy 4 razy w ciągu może 2 miesięcy używania, podczas gdy dystrybucyjny kernel Debiana ani razu w ciągu jakichś 4 lat.

Generalnie wg mnie nie warto. Używam z konieczności w domu, gdzie mam Internet po kablu. Jak w Debianie pojawi się nowsza wersja kernela, liquoriksa usunę z dysku i zapomnę o jego istnieniu.

Offline

 

#4  2011-02-21 21:42:17

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

W unstable jest wersja 2.6.37.
Instaluje się i działa bezproblemowo na Squeeze


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2011-02-21 21:55:11

  panjandrum - Użytkownik

panjandrum
Użytkownik
Skąd: Lublin/Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-20

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Liquorix to nie jest przypadkiem skompilowany Zen z uniwersalnym configiem? Wiem, że kiedyś tak było.


obshutdown - Opedbox shutdown dialog

Offline

 

#6  2011-02-21 22:02:28

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Minio napisał(-a):

Poza tym Liquorix jest nowszy niż kernele w Debianie, dzięki czemu np. mam obsługę moje karty sieciowej (zwykły ethernet). (...)
b) czasem się wiesza. Mi Liquorix zawiesił się jakie 3 czy 4 razy w ciągu może 2 miesięcy używania, podczas gdy dystrybucyjny kernel Debiana ani razu w ciągu jakichś 4 lat.

Generalnie wg mnie nie warto. Używam z konieczności w domu, gdzie mam Internet po kablu. Jak w Debianie pojawi się nowsza wersja kernela, liquoriksa usunę z dysku i zapomnę o jego istnieniu.

Polecam jądra  z Grmla. Też nowsze, problemów żadnych.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2011-02-21 22:05:22

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

panjandrum napisał(-a):

Liquorix to nie jest przypadkiem skompilowany Zen z uniwersalnym configiem? Wiem, że kiedyś tak było.

AFAIK osobnik zajmujący się Liquorixem w międzyczasie został jednym z deweloperów Zena. ;) Jednak Liquorix nie bazuje obecnie bezpośrednio na źródłach Zen, wszystkie patche nakładane są oddzielnie wedle uznania tego jedynego dewelopera. W ogóle Zen ostatnio zrezygnował z wydań i przeszedł na rolling-release, zalecając użytkownikom korzystanie z gita... Jak jakiś czas temu sprawdzałem, to ich git akurat leżał. :)

Offline

 

#8  2011-02-21 22:16:58

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

ilin napisał(-a):

W unstable jest wersja 2.6.37.
Instaluje się i działa bezproblemowo na Squeeze

O, nie wiedziałem. Jak sprawdzałem w zeszłym tygodniu to we wszystkich gałęziach było to samo jądro.

Z sida instalować nie będę, zanim następnym razem będę w domu to już zdąży do Squeeze'a przejść. A i może nową wersję jądra wydadzą ;) .

Offline

 

#9  2011-02-21 22:20:51

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Minio napisał(-a):

Z sida instalować nie będę, zanim następnym razem będę w domu to już zdąży do Squeeze'a przejść.

A skąd, nie ma takiej możliwości... No dobra — wiem, że miałeś na myśli Wheezy'ego. :)

Offline

 

#10  2011-02-21 22:22:21

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Minio napisał(-a):

Z sida instalować nie będę, zanim następnym razem będę w domu to już zdąży do Squeeze'a przejść

Dlaczego ?
Podpinasz na chwilę repozytorium sida.
Instalujesz jądro.
Odpinasz i po sprawie.
Karta sieciowa działa :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#11  2011-02-21 22:27:44

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

Na wheezy'm też żadnych problemów... A, że sid mi tam nie przeszkadza.


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

#12  2011-02-21 23:05:30

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: liquorix.net - warto się tym zainteresować?

ArnVaker: oczywiście że Wheezy'ego :) . Zawsze jak się nauczę nazw poszczególnych gałęzi to te cholery wydają nowe stable i muszę się od nowa uczyć ;) .

ilin: bo mi teraz nie potrzebne. Neta po kablu używam tylko w domu, a następnym razem w domu będę na święta Wielkanocne. Do tego czasu sobie jądro spokojnie przejdzie do testinga i je zainstaluję podczas aktualizacji, które robię regularnie.
A nawiasem mówiąc sida mam cały czas podpiętego, tylko z niższym priorytetem niż testing. Na wszelki wypadek, bo czasem w sidzie są pakiety/wersje których akurat potrzebuję.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)