Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-01-14 19:16:35

  mipi - Nowy użytkownik

mipi
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14

Proces rejestracji domen

Witam
chciałem się zapytać jak wygląda procedura rejestracji domen? ciężko mi znaleźć cokolwiek w google, ponieważ wszystko co mi wyskakuje to oferty poszczególnych stron. dlaczego mnie to interesuje i do czego zmierzam? a mianowicie, mam wykupioną domenę na "rejestracjadomen.pl" i teraz po iluś latach okazało się, że mam niby płacić za nią 110zł/rok więc jest to w ogóle nie opłacalne. chodzi mi o to, czy można rejestrować domeny samemu, bez pośrednictwa takich hien, które tylko koszą z nas kase? bo przecież jak im płacimy za to, to chyba oni też muszą gdzieś jakoś to rejestrować, bardzo mnie ciekawi taka procedura, oraz czy można zarejestrować domenę, np. na stałe? jeżeli moje myślenie jest błędne to jakie mogę mieć alternatywy, aby uniknąć takich wysokich kosztów.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Offline

 

#2  2011-01-14 19:22:27

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Proces rejestracji domen

w przypadku domen .pl .com.pl  i sporej liczby tego typu - mozesz rejestrowac bezposrednio w NASK ... ale tani nie sa (http://dns.pl/oplaty.html) ... oplaty sa roczne ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2011-01-14 19:31:30

  mipi - Nowy użytkownik

mipi
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14

Re: Proces rejestracji domen

no faktycznie nie są tanie
z tego co udało mi się wyczytać jeszcze, to rozumiem że to NASK to jest całe centrum tych domen tak? czyli wszystkie domeny typu .pl rejestrowane są tam, tak?

Offline

 

#4  2011-01-14 19:49:46

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Proces rejestracji domen

Tanio przedlużyć mozna w ovh


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#5  2011-01-15 00:36:39

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Proces rejestracji domen

tak do NASKu "nalezy" .pl i sporo jej poddomen ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#6  2011-01-15 00:52:56

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Proces rejestracji domen

jak chcesz mieć tańsze przedłużenia i rejestracje domen zawsze możesz zostać partnerem NASKu (ale przygotuj się do jednorazowego wydatku rzędu 20-50k - czy coś koło tego nie pamiętam dokładnie jak to szef mówił ;])


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#7  2011-01-16 19:55:14

  womperm - Członek DUG

womperm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-06-01

Re: Proces rejestracji domen

.eu teraz tanie są - UnixStorm nie znalazłem tańszego (dropped to oszuści).

Offline

 

#8  2011-01-17 08:50:00

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Proces rejestracji domen

NASK to ździercy, domeny .pl są bardzo drogie.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2011-01-17 19:50:08

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Proces rejestracji domen

Kilka wrażeń ze współpracy z domeny.pl, chciałem przenieść domeny .pl do innego dostawcy, potrzebny jest kod authinfo(czy jak on tam się nazywa). Nie mogą wydać od ręki, trzeba przesłać sporo papierków(decyzję NIP, krsy i inne bzdury). Potem mają tydzień na decyzję. Po tym czasie coś tam dostałem, ale po wprowadzeniu kodu w OVH operacja nie została zakończona z winy domen. Konsultanci nawijają lelum polelum na uszy i przedłużyć musiałem dwie domeny za 200 zł, co normalnie OVH pobiera połowę mniej.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#10  2011-01-18 02:40:58

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Proces rejestracji domen

Nazwa ma też niezłe numery. Kod authinfo wysyłają pocztą polską w terminie do 14 dni od otrzymania zgłoszenia xD Ile ludzi już tak wtopiło to makabra...


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)