Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-12-11 11:03:23

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Witam ponownie.

Wiem że daaawno temu zakładałem podobny temat, ale od tamtej pory sporo się na rynku pozmieniało stąd nowy topic...

Do rzeczy: Muszę zakupić urządzenie wielofunkcyjne działające pod Linuksem, najlepiej cenowo do 300-350 zł, z tanimi zamiennikami. Jako że ma być to drukarka używana "once in a while", jakość wydruku może być przeciętna, jak mawiał mój śp. wujek "nikt z tego strzelać nie będzie" ;p. Z tego co czytam polecane firmy to:

Brother:
+podobno super obsługa Linuksa
+bardzo tanie zamienniki (po 7 zł na alledrogo!!)
+ciche

-Cena urządzenia zwykle nieco większa niż u konkurencji
-Niekoniecznie najlepsza jakość wydruku w stosunku do konkurencji

drugi na liście jest Epson:
+Dobra obsługa Linuksa
+Najczęściej lepsza jakoś wydruku niż w Brother

-Większość tanich modeli głośna jak cholera (co potwierdza koleżanka która kupiła taką drukarkę) - sporo głośniejsza od konkurencji
-W nowych modelach dochodzą słuchy o braku możliwości korzystania z zamienników!! (może to ktoś potwierdzić??)

trzeci na liście jest Canon:
+dobra jakość wydruku
+małe gabaryty większości urządzeń
+cicha i w miarę wydajna

-podobnie jak w wypadku Epsona dochodzą słuchy o blokadzie zamienników, lub o niszczeniu przez nie drukarki (może ktoś potwierdzić??)
-niekoniecznie "super" wsparcie Linuksa

Na liście brak ma HP i Lexmarka - ten pierwszy ma bardzo niepojemne tusze w większości modeli (a jak już są pojemne to HP daje tylko cholernie ograniczone tusze startowe) a zarówno oryginalne jak i zamienne tusze są drogie, zaś Lexmark odpada ze względu na kompletny brak zainteresowania Linuksem (jako że mam właśnie "przyjemność" korzystać z urządzenia X3330 do którego nie dano do dziś sterów - wiem co mówię ;] ).


Najbardziej do gustu przypada mi obecnie Brother - ludzie chwalą tą markę za bardzo dobre wsparcie Pingwinka oraz BARDZO tanie zamienniki co dla mnie jest szczególnie ważne.

Zastanawia mnie jeszcze Canon MG5150 - niby komplet zamienników można dostać za 25 zł na alldrogo, ale nie wiem jak wsparcie Linuksa...

Wcześniej zastanawiałem się też nad Epsonem, ale nie wiem czy da się do tego dostać zamienniki.

Co byście polecili?

Z góry dzięki.

Offline

 

#2  2010-12-11 13:32:25

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Podepnę się pod pytanie dorzucając swoje 0.03$
Jeśli chodzi o HP to z zamiennikami bywa różnie. Natomiast fakt - dają jakieś marne tusze na start. Można za to kupić specjalne zestawy do uzupełniania za kilkanaście złotych. Takowy zestaw (tusze plus strzykawa) wystarcza na 3-4 krotne doładowanie.
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś HP miał pamięć 3 ostatnio używanych tuszy. Także trzeba było mieć w zapasie stare kartridże jak się chciało uzupełniać. Sam byłem świadkiem takiej "żonglerki" jak drukowaliśmy jakiś projekt u kumpla.
Natomiast jednej rzeczy nie można zarzucić HP. W większości przypadków jakość druku zdecydowanie lepsza niż u konkurencji. Chciaż w domu mam Canon Pixma XXXX (nie pamiętam co dalej ;P) i bardzo ładnie drukuje. Z zamiennikami różnie bywa. Trzeba uważać przy zakupie - raz się naciąłem. Zamienniki były wyższe niż oryginalne tusze i się do kasetki nie mieściły.
Do Canona (przynajmneij do mojego modelu) oryginały nie są znów takie drogie (w porównianiu do HP czy innych oczywiście).

Co do epsona to zamienniki można kupić od 10pln (sklep w rzeszowie gdzie się pytałem o drukarkę/wielofunkcyjne)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#3  2010-12-11 14:38:54

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Na forach fotograficznych chwalone są epsony jako drukarki do fotografii.
Należy pamiętać, że większość producentów montuje chipy do cartridge'ów w celu wyeliminowania stosowania tanich zamienników.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#4  2010-12-11 14:59:10

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

z cipamichipami można sobie poradzić ;) W moim canonie po wrzuceniu zamiennika/uzupełnieniu kartridża drukarka tylko cały czas krzyczała że nie ma tuszu i nic ponad to - drukowała dalej ;)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#5  2010-12-11 19:11:48

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

No właśnie wychodzi na to że Brother jako chyba jedyna obecnie firma NIE zabezpiecza kartridży za pomocą chipów, do drukarki można wkładać co się chce - inne firmy lecą sowie (w mniejszym bądź większym stopni) w przysłowiowego ch**a. Najbardziej chyba Epson i HP - chociaż to tylko moje spekulacje.

Co do jakości, drukowania zdjęć etc - to mnie takie testy nieco śmieszą - ilu ludzi będzie na atramentowej drukarce za 300 zł drukować zdjęcia, kiedy można przejść się do punktu specyficznie do tego przeznaczonego, który zrobi to ZNACZNIE TANIEJ i lepiej? Mnie osobiście chodzi o czytelne drukowanie tekstu, ewentualnie jakichś prostych rysunków itd - drukowanie ma odbywać się raz na jakiś czas - tyle. Drukarka musi być przede wszystkim: tania, tania i jeszcze raz tania (w eksploatacji), przy czym wolałbym uniknąć ręcznego napełniania "baterii" - tym bardziej jak jakieś zamienniki można do niektórych drukarek zakupić za kilkanaście zł.

Offline

 

#6  2010-12-11 21:00:37

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Huk napisał(-a):

Co do jakości, drukowania zdjęć etc - to mnie takie testy nieco śmieszą - ilu ludzi będzie na atramentowej drukarce za 300 zł drukować zdjęcia, kiedy można przejść się do punktu specyficznie do tego przeznaczonego, który zrobi to ZNACZNIE TANIEJ i lepiej?

I tu się bardzo mylisz. Jakość zdjęć z drukarki jest o niebo lepsza od tych z labu. Tym bardziej, że do poszczególnych drukarek są profile pod sprzęt Canona, Nikona...
A laby jadące na "Defaults" potrafią zrobić kaszanę z kolorów, nasycenia, tonacji.
Inna sprawa, że trwałość zdjęć z labu jest większa. Choć ostatnio wchodzą na rynek nowe papiery które dają kopa :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2010-12-11 21:48:38

  0dd - Członek DUG

0dd
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Ja mam Brother DCP-375CW - sieciowe urządzenie wielofunkcyjne za około 350 zł. Rewelacja.
Skaner i drukarka działają bezproblemowo na Linuxie (po sieci).
Bardzo tanie zamienniki (używam tych po 3 zł i nie widzę różnicy z oryginalnymi)
Do jakości wydruków też nie mam zastrzeżeń.


apt-get install anarchism

Offline

 

#8  2010-12-11 23:27:19

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

@Bodzio:

Teść brata kiedyś sporo zdjęć drukował - ba, zakupił nawet drukarkę specjalnie do zdjęć (jakieś Sony cośtam, dał za to całkiem sporo), i mimo że jakoś szczególnie kasy mu nie brakuje szybko zrezygnował ze względu na koszta. Samemu widziałem zdjęcia wydrukowane zarówno na tej drukarce jak i wywołane w normalnym punkcie foto - różnic 0 (poza ceną).

Mnie nie tyle chodzi o to że nie da się drukować - tylko że raczej nikt nie kupuje takiego badziewnego "all-in-one" za 200-350 zł do drukowania zdjęć dzień i noc :], a raczej do tekstu, wykresów i tym podobnych rzeczy - stąd jak w rankingu chip'a porównują czas drukowania zdjęcia to zbiera mnie lekko na śmiech. Podobnie zresztą "ceny wydruku" porównują (z tego co rozumiem) tylko dla oryginalnych tuszy - a wtedy taki HP wypada - o ironio - bardzo ekonomicznie :P (zapomnieli tylko dodać że taki "ekonomiczny" tusz kosztuje 100-200 zł, a "nie ekonomiczny" zamiennik 1/5 tego...)

@0dd:

Dzięki za info - właśnie patrzę sobie na min. tę drukareczkę:

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … her-dcp-375cw

(@bodzio - przejdź pod tego linka, właśnie o takie dziwne porównania mi chodzi)

Mógłbyś powiedzieć jak to jest realnie z czasem drukowania strony A4 w czerni (tekst) albo A4 jakieś obrazki (nie zdjęcie - bardziej jakieś wykresy itp)? Łączysz się przez Ethernet czy WLAN?



Edit:

Po lekturze wychodzi na to że:

Epson:

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … -stylus-sx405
Brak WLAN i ETH :(
Zamienniki są dość tanie i dostępne.
Ale mogą być z nimi problemy:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1415500.html

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … ffice-bx310fn
ETH ONLY :|
Zamienniki jak wyżej.

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … stylus-sx515w
Jest WLAN I ETH :)
Zamienniki jak wyżej.

Kupić by wypadało zamienniki autoresetujące lub reseter - ale z nim też moga być problemy, wg niektórych, kiedy poziom tuszu osiąga 0
dochodzi do trwałego zapisu, którego nie da się zresetować.


Brother:

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … her-dcp-j315w
Zamienniki są dość tanie i dostępne.
WLAN ONLY :|

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … her-dcp-375cw
Zamienniki są dość tanie i dostępne.
Jest WLAN I ETH :)

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … ther-dcp-195c
Zamienniki są dość tanie i dostępne.
Brak WLAN i ETH :(

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … er-dcp-395cn/
Zamienniki są dość tanie i dostępne.
ETH ONLY :|

http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atrament … her-mfc-295cn
Zamienniki są dość tanie i dostępne.
ETH ONLY :|

Ostatnio edytowany przez Huk (2010-12-12 00:07:42)

Offline

 

#9  2010-12-13 20:15:59

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Co wy pierdzielicie o HPkach? No moze w przedziale cenowym takim to moze i tak.
Ale kupujac cokolwiek na zasobniki 88 lub 940 dostajesz na start normalne zasobniki (są też XL). Co do jakosci i wydajnosci oryginalne wychodza lepiej.

Bodzio: popieprzyles cos z tymi profilami. ;] Profil do kazdego laba dostaniesz, co prawda nie zawsze jest dokladny bo nie kazdy zaklad dysponuje spektrokolorymetrem i nie kazdemu sie chce robic/aktualizowac profile. Proofing robisz innaczej, czyli dodajesz do pliku profil labu. Odplasz okno podgladu proofingowego i nastepnie porownujesz wyglad zdjecia z zastosowanym profilem ekranu do zdjecia z reprezentacja profilu labu. Nie ma i nie moze byc czegos takiego jak profil pod konkretny aparat w drukarce.

Offline

 

#10  2010-12-13 22:21:12

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

@qluk:

Nic nie "pierdzielimy" - fakty są takie że oryginalny tusze ma najdroższe HP i Lexmark, jasne nikt nie przeczy że HP ma BARDZO DOBRĄ (chyba można powiedzieć najlepszą) wydajność kartridżu, jak i bardzo dobra jakość - ale nie zmienia to faktów że do domu się to średnio opłaca - zwłaszcza jak zamienniki do konkurencji (jak i HP'ków rzecz jasna) można zakpić za 1/5 czy nawet 1/10 ceny oryginału. Do tego w tanich modelach HP najczęściej daje "startówki" które starczają na bardzo krótko, do tego w sklepie odradzano mi HP ze względu na sporą ilość reklamacji (w tym przedziale cenowym - rzecz jasna).

Offline

 

#11  2010-12-14 00:08:46

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

ja mam DCP-395CN drukuje skanuje po sieci elegancko.
jedyne do czego bym sie przyczepil to podajnik papieru ale dzieki temu ma male gabaryty.
ps: drukowanie zdjec na drukarce w domu to poroniony pomysl - no chyba ze masz za duzo hajcu.

Ostatnio edytowany przez pink (2010-12-14 00:11:00)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#12  2010-12-19 14:42:30

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

W końcu zakupiłem Brother'a DCP-J315W, w Media dałem 400 zł - wiem że można taniej, ale już nie chciało mi się latać po mieście ;]

Wrażenia po jednym dniu testów - pozytywne ;] zarówno szybkość druku jak i jakość OK (na "chama" można się oczywiście przyczepić ale...), jakość skanowania OK, choć muszę zgodzić się z uwagami Chip'a co do ubogiego sterownika - trochę brakuje opcji automatycznych profili do skanowania gazety, zdjęcia, tekstu itd - takie coś miał mój stary Lexmark i było całkiem przydatne.

Co do innych aspektów - podoba mi się sposób w wkłada się pojemniki z tuszem - otwieramy klapkę z przodu i pstryk, pstryk,pstryk,pstryk - bez jakichkolwiek zmartwień że coś rozwalimy - jak ktoś się w tym momencie uśmiecha bo "to standard przecież" to niech wie że dla osoby która zawsze korzystała z "pełnych" kartridż'y" (ze zintegrowaną głowica drukująca) takie coś jest naprawdę przyjemnym zaskoczeniem :) . Jeszcze co do tuszy - w sklepie kolo twierdził że czerń starczy na około 300 stron - pewnie trochę przegiął, ale zbiorniczki zdają się być dość pojemne - na bank zjedzą spokojnie większość tanich HP'ków czy Lexmarków (przykładowo w moim starym X3330 czarny starczył na jakieś 100-150 stron w jakości ustawionej na szybko i byle jak). Co do minusów drukarki:
za taki uznaję zastosowanie kabla zasilającego od zasilacza komputerowego (na cholerę takie kablisko panowie skoro to urzadzenie nie pobierze więcej jak 50W??), a raczej długość tego dołączonego - 1 metr to jednak cholernie mało - u mnie starczyło na styk, do tego wtyk jest umieszczony na lewej ścianie urządzenia co może sprawiać problemy jak ktoś nie ma możliwości postawienia go po prawej stronie biurka (tak jest niestety u mnie :( ), w Lexmarku czy HP było to zrobione "normalniej"... no może jeszcze czepiłbym się że nieco piszczy podczas skanowania i wystraszyła mnie podczas pierwszej kalibracji - trwało to dobre 5 minut i wydawała przy tym dziwaczne dźwięki - już myślałem że dostałem walniętym model.

No może jeszcze wspomnę że coś nie mogę doszukać się oprogramowania OCR pod Windę - choć wiem że powinno być... (EDIT:Jednak OCR nie dano - trochę dziwne, ale do tego modelu OCR nie jest w standardzie wg stronki Brother'a...)

Co do wsparcia pod Linuksa... tutaj Brother chyba rzeczywiście jest na pierwszym miejscu (może razem z HP) - na ich stronce znalazłem dokładne opisy co i jak należy zrobić żeby wszystko śmigało, są tez paczuszki deb jak i rpm ze sterownikami. Udało mi się bez większych problemów ustawić drukareczkę żeby śmigała zarówno po USB jak i po Wifi. Wsparcie oceniam na 4+ (przez pewne niewielkie błędy w skryptach instalacyjnych - a dokładniej chodzi o to że ręcznie musiałem tworzyć folder "/var/spool/lpd" - było o tym wspomniane w instrukcji instalacyjnej, tak trudno było by sprawdzić w BASH czy ten folder nie istnieje i stworzyć w razie czego?).

Tak więc póki co polecam, oby starczyła na kilka lat :)

Dzięki wszystkim za info w tym temacie.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Huk (2010-12-21 00:00:57)

Offline

 

#13  2010-12-20 16:36:18

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

mam hp f2480 Kupuje zestaw napełnieniowy ze srzykawki za 10 zł  20 ml  czarny i działa po nabiciu bez jakichkolwiek dalszych zabaw :) tylko drukarka wskazuje że tuszu nie ma :[] Debian wykrywa drukarke i skaner od razu po podłączeniu :)

Offline

 

#14  2010-12-20 20:16:44

  tm - Użytkownik

tm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

W starszych hp wystarczy zakleić styki kartridża i można zresetować. Albo włożyć 2 inne kartridże, bo tyle zapamiętuje.

Offline

 

#15  2012-06-10 19:04:04

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Cześć.
1) Czy polecacie drukarkę ze skanerem pod wydruk przede wszystkim zdjęć, czy lepiej jednak męczyć się z labami dalej?
Drukowanie amatorskie - nie dla profesjonalisty. Dla osoby której zależy na jakości dla siebie.
2) pytanie drugie: Jeśli drukarka to CISS czy oryginalne tusze i jakie konkretnie ekonomiczne rozwiązanie proponujecie?
Jeśli chodzi o moje priorytety co do ew. drukarki to są to:
- jakość wydruku zdjęć
- niski koszt eksploatacji
- względnie niski koszt zakupu - chciałbym zmieścić się poniżej powiedzmy 500zł z kompletem tuszy.
- brak problemów z zasychającymi głowicami itp.
Mile widziane:
a) działa pod Debianem bez grzebania w skryptach, plikach itd.
b) drukowanie dwustronne
Niepotrzebne: Wifi, lcd, czytniki kart, LCD i inne wodotryski.

Niestety większość tych co były w wątku polecane już niekoniecznie są w ofercie,
a ponieważ od półtora roku pojawiło się już parę nowych modeli, to może i pojawią się nowe opinie...


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#16  2012-06-10 21:05:53

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Samemu na swoim Brotherku drukuję trochę zdjęć i powiem tak - Brother do zdjęć ma podobno jakość średnią, nawet z oryginalnymi tuszami. Jako że nigdy nie drukowałem na innych drukarkach to ciężko stwierdzić jak wypada porównanie. Dla mnie druk na Dulinach za 3 zł per sztuka, przy maksymalnej jakości wypada tak jak na oryginalnych już w jakości foto (co daje mniejsze zużycie tuszu i szybsze drukowanie). Jak skończą się moje tusze to mam zamiar zakupić niejaki zamiennik o nazwie Sky Horse - podobno znakomite do zdjęć i cena 20 zł za zbiornik 30 ml (oryginalne 15 ml w tej cenie idzie znaleźć).

Tyle mogę powiedzieć, mnie Brother starcza nawet na Dulinach, ale zbytnio wymagający nie jestem ;]

Offline

 

#17  2012-06-17 18:51:08

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Hej. Naczytałem się sporo o drukarkach i mam mętlik. Z systemu CISS zrezygnuję.
Wszyscy polecają mi wokół jakieś sensowne zamienniki, zwłaszcza, że dużo nie będę drukował zdjęć czy tekstu.
Wpadła mi w oko taka oto drukarka ze skanerem:
Canon PIXMA MG5150 - http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Multifu … PIXMA_MG5150/
Plusy -
1 rozdzielczość 9600 dpi
2 niewielka objętość kropli atramentu - 1 pl
3 Automatyczny druk dwustronny
4 Dużo zamienników na alledrogo
5 5 oddzielnych atramentów
6 cena - około 300zł obecnie za nówkę - www.ceneo.pl/8647240

To tyle jeśli chodzi o tego delikwenta. Prosiłbym o swoje propozycje z argumentacją, jeśli macie inne :)


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#18  2012-06-20 17:49:32

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Omijając nieco temat zdjęć - mam Canon pixma mp550 i jestem z niej zadowolony.
Odnośnie tych 9600 dpi IMHO to coś jak kontrast 10000000:1 podawany przy parametrach wyświetlaczy.
Lepszą jakość ma laser 600dpi niż atrament choćby i dumne 9600dpi.

Offline

 

#19  2013-07-28 17:39:22

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Kontynuując temat również potrzebuję urządzenia wielofunkcyjnego działającego bezproblemowo z pingwinkiem :)

Cechy:
- wifi
- do użytku domowego
- możliwie niewielkie gabaryty
- nie musi być super hiper ważne żeby szło łatwo skanować i drukować po wifi

Myślę nad HP DeskJet 3070A WiFi lub HP DeskJet 3515 Ink Advantage WiFi

Ktoś może coś polecić?

Offline

 

#20  2013-07-29 23:01:03

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

To wypowiem się na temat HP DeskJet 3070A bo posiadam takową w domu. Jeżeli chodzi o sterowniki to problem mam ze skanowaniem. Generalnie xsane sie wywala na niej ale działa skanowanie przez www... czyli bieda (może i szło by coś z tym zrobić ale narazie nie czułem potrzeby). Ponadto coś się chyba z tą drukarką popie...ło i wywala ją przy skanowaniu formatu a4(co śmieszne w momencie wybrania formatu leter skanuje cały obszar jak trzeba...). Sama jakość skanowania jest hmmm przeciętna. Drukarka jest bardzo głośna. Tusze są bardzo drogie a zamienniki też do tanich nie należą (można się również na nich przejechać jeżeli się kupi jakieś badziewie). Pozostałe rzeczy działają jak trzeba. Jeżeli chodzi o jakość wydruku to na potrzeby domowe wszystko gra jak trzeba i nawet na zamienniku nie mam nic do zarzucenia.

Generalnie nie polecam. Kupiłem HPka ponieważ u rodziców stoi nadal funkcjonujący HP710C zakupiony w 1999 roku w którym do teraz był naprawiany a raczej wymieniany pas który pare lat temu poprostu sparciał i a na tej się zawiodłem...

Bratu do jego małej firemki kupiliśmy ostatnio BROTHER DCP-7057E i sprawuje się wyśmienicie.

Osobiście jak bym teraz kupował to do domowego użytku pewnie byłby to jakiś BROTHER, a do firmy to już zależy od potrzeb.

Offline

 

#21  2013-07-30 05:58:18

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

@giegiel:

Brother, Brother i tylko Brother - jedynie jeżeli zależy Ci na drukowaniu dużej ilości zdjęć to zastanawiałbym się nad czymś innym ;]

Polecam DCP-J315W - pełna obsługa Linuksa, zamienniki za grosze (tusz Dulin - jakieś 3-5 zł za pojemniczek XXL - są tańsze ale nie warto katować drukarki IMHO, chyba że naprawdę dużo drukujemy, jakość druku poza zdjęciami nie odbiega od oryginałów). Urządzenie wykonane solidnie (w przeciwieństwie do większości tanich HP'ków), posiadam kilka lat i nie ma się czego przyczepić IMHO. Dodam że cena od czasu kiedy kupowałem ponad 2 lata temu do dzisiaj praktycznie nie spadła.

Minus to właśnie ta cena - HP'ka, Lexmarka czy Epsona o podobnych parametrach można dostać zwykle 100-200 zł taniej, ale to są tylko pozornie zaoszczędzone pieniądze, poza bardzo drogimi tuszami (niech ktoś sobie porówna wydajność HP'kowego ink advantage, do Dulinów to zrozumie jakie to "tanie" rzeczywiście jest ;] ), urządzenia są zwykle słabo wykonane i częściej się psują (tutaj z tego co w czasach rozpoczęcia tego wątku czytałem - przodują zwłaszcza tanie HP'ki).

Moja nastepna drukarka na 90% bedzie od firmy Brother ;]

Pozdro.

Offline

 

#22  2013-07-30 06:14:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

A ja polecam nie robić pikantnych fotek nieletnim. :D
Dzięki temu u mnie starcza HP LJ1300 - tylko trochę młodszy ode mnie, a jak potrzebuję foty, to sio na pendraka, i  do fotolabu, mam w okolicy 2 sztuki warte uwagi, wychodzą wyraźnie taniej, niż drukarka atramentowa, i zawsze mają świeży "tusz", papier, itp.
Ostatnio HP też ma wolne, bo niedaleko, kolo targu,  stoi xero, co bierze 0,10 zł za stronę A4 b&w,  a to taniej, niż cena najtańszego tonera do HPka, jaki widziałem na oczy w ciągu ostatnich 2 lat, nie wspominając w ogóle o atramentówkach.

Dlatego średnio do mnie przemawia konieczność posiadania drukarki w centrum niezbyt wielkiego miasta. Co innego tereny podmiejskie, czy wieś, ale tam też nie ma co przesadzać z niektórymi drukarkami.

Natomiast bardzo się przydaje czasami solidny skaner.
Ale te w urządzeniach wielofunkcyjnych są zazwyczaj dosyć liche.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-07-30 06:18:36)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#23  2013-07-30 09:56:18

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Hmmm Dulin Czarny 30 ml starcza (z doświadczenia) na jakieś 400-800 stron A4 w zależności od pokrycia, cena ~ 5zł, papier w zależności od potrzeb, średnio 500 za 15 zł czyli druk jednego nie licząc prądu to jakieś 4 grosze więc warto ;p

Skaner w obecnych urządzeniach spokojnie starcza praktycznie do wszystkich normalnych zastosowań - minus to szybkość skanowania przy dużych rozdzielczościach, ale 600DPI nikomu do zdjęcia jego kota niepotrzebne ;]

Offline

 

#24  2013-07-30 20:05:22

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

Dzięki chłopaki


@Huk namówiłes mnie kupiłem BROTHER DCP-J140W zobaczymy jak będzie brykać ;D Skanowanie i drukowanie leci przez cupsa czy jak? Jakiś specjalny soft jak w hp (hplip)?

Offline

 

#25  2013-08-05 20:00:24

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Drukarka (Urządzenie wielofunkcyjne) co byście doradzili?

@giegiel:

Sorry że dopiero dzisiaj - temat wyleciał mi z głowy ;]

Co do pytania - wchodzisz na stronkę Brother solution center, sekcja linux i masz stery do pobrania w postaci zarówno deb, jak i rpm -> postępujesz zgodnie z instrukcjami na stronie i powinno być dobrze ;]

Drukarka ma ster zarówno do cups jak i do lpr (czy jak to się tam zwie), skaner jest obsługiwany przez sane.

Tutaj dokładny link do wszystkich sterów - szukaj oznaczenia swojej drukarki a sie ni zgubisz ;]

http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public_s/i … en/index.html

Pozdro.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)