Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-11-12 10:05:22

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

komputer do pracy na wiele lat

Witam!
Chciałbym zakupić komputer do pracy. Założenia:
1. okres użytkowania 5 a może i 7 lat (obecny ma 8 lat (sic!)).
2. stosowane aplikacje to  system operacyjny Windows 7, Office, specyficzne aplikacje związane z pracą a uruchamiane tylko i wyłącznie pod Windows (nie są mocno pamięciożerne i nie obciążają nadmiernie procesora),
internet, odtwarzanie multimediów w HD 1080.
3. ciche chłodzenie procesora, karty graficznej, zasilacza
4. obudowa desktop lub tower
6. może być do złożenia (składak) lub firmowy
7. Wyposażenie i tu mam zagwozdkę
Intel i7 jest drogi więc Intel i5 czy AMD i ile rdzeni mając na uwadze przyszłość?
Płyta może być z zintegrowaną grafiką ale raczej pasywne chłodzenie
Ram 4 GB
Na wszelki wypadek wolny slot na RAM i kartę rozszerzeń
Dysk 500G cichy szybki
Karta sieciowa to 1G, chociaż sieć na dzień dzisiejszy lan śmiga na 100M

Dałoby radę prosić o doradztwo bo ostatnio sam dumałem to np. wziąłem pod uwagę energooszczędność procesora, ciche chłodzenie, a nie zwróciłem uwagi, że karta graficzna może hałasować! A to niestety mocno przeszkadza.

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#2  2010-11-12 10:24:28

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: komputer do pracy na wiele lat

zapomniales o najwazniejszym ile masz kasy :D.
Odrazu powiem ze kupowanie drogiego sprzętu nie ma sensu :]. Tak na szybkiego to mozna polecic athlona x4 620 do 640, + ga-ma770t-ud3 + samsung F3 + seasonic s12 400w + 8600gt / 9500gt + cm centurion + 2 - 3 coolery 120mm ( nie wiem ile do centuriona wchodzi).

Grafike musisz uzywke kupic, jak nie grasz to szkoda wiecej jak 100zl placic, a nowych kart za 100zl nie ma ( prznajmniej nie ma ciekawych :D ). No i oczywiscie nie kupuj ATI.

[EDIT]
kupowanie komputera nadwyrsot .... "bo teraz mam X kasy to za tyle kupie, a pozniej mam wszystko w dupie", mija się z celem bo sprzet jest zajebisty przez ... 2 - 3 lata a pozniej tak czy siak zaczyna syfem wiać, lepiej kupic teraz slabsze zabawki ale na przyszlosciowym mobo, i pozniej za 2 -3 lata zmienić proca i dokupic ramu, bo to bedzie jedyna modernizacja jaka będzie Ciebie dotyczyć.
Chlodzenia na proca nie podałem, dla przykladu podam karakorum albo scythe ninja.
no i zapomnialem podac ze ga-m770tA-ud3 jest troche drozsza wersja poprzednioego mobo, ale za to ma usb3.0 ( 2 sz.) i sata 3.0 ( 2 szt.).

Ostatnio edytowany przez gindek (2010-11-12 10:32:00)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#3  2010-11-12 10:40:38

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: komputer do pracy na wiele lat

DadaD
Moje propozycje:
1. Polecam Intela, zapomnij o AMD. Co do ilosci rdzeni/cena - 4 cory powinno dac rade :)
2. 4GB RAM w perspektywie kilku lat to stanowczo za malo - koniecznie sie upewnij, ze bedziesz mial mozliwosc rozbudowy do min. 8GB
3. Zwroc uwage aby plyta glowna miala mozliwosc wlaczenie wirtualizacji w BIOSie.
4. Przydal by sie na przyszlosc jakis kontroler RAID -0/1/5

Nie wiem jakie masz fundusze, ale gdybym jak sobie cos teraz kupowal to na pewno:
1. Puscil sobie dwa dyski w RAID-0 (maszynki wirtualne chodza jak zloto)
2. Wszystkie cenne dane trzymal na zewnetrznym NAS(RAID-1)

Offline

 

#4  2010-11-12 12:17:07

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: komputer do pracy na wiele lat

Jak rozumiem komp do prac biurowych, jeżeli okres użytkowania ma być długi to należy pamiętać o kilku zasadach:

1.Regularnie czyścić sprężonym powietrzem, ewentualnie kupić pompkę do materacy z dobrym wydmuchem.

2.ŻADNYCH UŻYWANYCH CZĘŚCI czytaj niżej czemu

3.Dobry zasilacz - najlepiej z nadmiarem mocy (niedużym, ale żeby był) - a to stąd że zasiłki się niestety z czasem starzeją - po kilku latach może zacząć brakować mocy. Zasiłka tylko z wiatrakiem 120 mm - te małe wiatraczki zwykle szybko się zacierają (nawet u renomowanych producentów)

Co do reszty:

Procek minimum 4 rdzenie - myślę że i za 5-7 lat nadal będzie można tego SPOKOJNIE używać do aplikacji biurowych - mój C2D zakupiony ponad 2 lata temu, nadal łyka wszystko bez absolutnie żadnych oznak mulenia, a nie był to procek z najwyższej półki (model E7200 - 2 rdzeniowy), dodajmy że cała seria "iCoś" to znacznie lepsza architektura, tą z czasów C2D bije dość mocno po głowie.

Grafa - o ile nie grasz może być zintegrowana (ale żeby był Geforce o Intelu zapomnij - badziew, badziew i jeszcze raz badziew - szkoda nerwów), ewentualnie jakiś GeForce z pasywnym chłodzeniem (przy czym tutaj trzeba uważać żeby nie naciąć się na przegrzewający się model!!)

Płyta - według własnego uznania (sprawdź testy i wybierz to co Ci najbardziej pasuje), osobiście mam ASUS'a i już 2.5 roku chodzi bez większych problemów (odpukać), polecane generalnie są też Gigabajty i (tfu tfu tfu) MSI. Na płytkę myślę że minimum 300-350 zł.

Dysk... IMHO w zasadzie każdy - inni powiedzą że tylko Seagate, jeszcze inni że  tylko Samsung, jeszcze inni że tylko Caviar, a jeszcze inni żeby to wszystko pierdzielić i brać pamięć SSD ;p

RAM - minimum 4 GB, oczywiście DDR3 (pamiętaj że wymagany Windos 64bitowy (pod Linuksem da się po prostu zainstalować jajo "bigmem" z włączonym PAE, no ale pod Windos...) - jak wzrost zużycia "rumu" przez produkty ze stajni M$ będzie utrzymany, to za 7 lat na sam start systemu trzeba będzie tyle mieć, a na odpalenia chociażby Sapera, dodatkowe giga ;].

Zasiłka jakaś markowa (Fortron, Chiftec, Tagan, BeQuite, CoolerMaster itd), listę zasiek których unikać (i których nie) znajdziesz mniej więcej tutaj:

http://forum.thg.pl/obudowy-i-zasilacze/czarna-list … ch-zasilaczy/

A tutaj ciekawa lektura jeżeli masz trochę czasu:

http://forum.thg.pl/obudowy-i-zasilacze/faq-o-zasil … ow-do-testow/


Co do używanych części: sorry @gindek, ale IMHO bardzo źle prawisz - tak to prawda że używana grafa czy procek "może" chodzić bezawaryjnie przez wieele lat, ale to samo można powiedzieć o kilkunastoletnim samochodzie - często jednak bywa inaczej.

Niestety podkręcany sprzęt potrafi wyzionąć ducha dość szybko (nie zawsze oczywiście, ale to zależy jak mocno ktoś go katował), tak więc odradzam. Zresztą nie przesadzajmy, w zasadzie każda integra dzisiaj wystarczy do prostych nowych gier i większości starych (nawet na full detalach można takiego HL2 odpalić na moim GF9100M w lapku, a ten badziewik ma tylko 8 rdzeni), ponadto z opisu wynika że @DadaD raczej nie zamierza na kompie grać. Zintegrowane GeForcy też maja obsługę VDPAU (czy PureVideo - jak to się pod Windos zwie) tak więc z dekodowaniem FullHD nie powinno być problemów (zresztą i5 i na S3 Trio sobie poradzi dekodować FullHD - mój C2D daje radę (choć obciążenie spore)).

Nie zgadzam się też z tym dokładaniem sprzętu a raczej: jeżeli to miałby być komp do grania to zgoda, wtedy najlepiej brać sprzęt ze średniej półki który najczęściej zapewne 60-75% wydajności tego z najwyższej przy cenie rzędu 30% tego z najwyższej no i czekać aż ceny zlecą (chociaż przykładowo - mój komp sprzed 2.5 roku był nastawiony na rozwój, ale kilka miechów po zakupie wszedł "iCoś" z nową architekturą i plany trafił szlag ;] - dzisiaj dołożenie czy to nowej karty czy procka się nie opłaca, jeżeli patrzeć na ceny i5 vs Core2Quad czy DDR2 vs DDR3 , w stosunku do ich wydajności...).

Na razie tyle ode mnie.

Pozdro.

Offline

 

#5  2010-11-12 15:18:44

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: komputer do pracy na wiele lat

Jaki fundusz? To ci coś złoże. Do cichego chłodzenia to może mini wodne? Z procesorów w rozsądnej cenie to i3, będzie na wszystkim działał. i5 to bardziej profesjonalne zastosowanie.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#6  2010-11-12 16:11:48

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: komputer do pracy na wiele lat

Śmiem twierdzić, że 4 GB RAM-u wystarczy na za 2 za 5 i za 10 lat :)
Nie wykluczałbym też AMD Phenom zamiast Intela - dużo tańszy...


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#7  2010-11-12 16:54:35

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: komputer do pracy na wiele lat

marg1 napisał(-a):

Śmiem twierdzić, że 4 GB RAM-u wystarczy na za 2 za 5 i za 10 lat :)
Nie wykluczałbym też AMD Phenom zamiast Intela - dużo tańszy...

4GB RAM to na dzien dzisiejszy jest wystarczajacy - zakladam, ze mamy zainstalowany Windows 7 + Office 2007 + jakies inne drobne duperele.
A za 10lat 4GB RAM to pewnie zegarki beda mialy a nie komputery :)
Co do AMD to fakt cena jest dobra, ale zyciu codziennym Intel go lyka jak chce i w czym chce :)
Wszystko zalezy od tego jak kolega DadaD chce zainwestowac w sprzet?
Jesli wybierze minimalna wersje to pewnie wezmie AMD i 4GB RAM.
Jesli rozwazy wybor bardziej przyszlosciowy z mozliwoscia modyfikacji to dorzuci para groszy i bedzie bardziej zadowolony.
Generalnie z komputerami tak jak z samochodami nie oplaca sie wychodzic z zalozenia, ze "mi to napewno wystarczy" bo za rok, dwa jak wyjdzie Windows 8 to 4GB RAM to sie nada do uruchomienia pasjansa :)

Offline

 

#8  2010-11-12 17:18:54

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: komputer do pracy na wiele lat

Ja kupiłem ponad dwa lata temu płytę gigabajta i do dziś mogę do niej włożyć najnowszy procek AMD. Obsługuje do 16GB RAM. Najnowsze procki AMD obsługują pamięć DDR2 i DDR3.
Kluczowa jest dobra, przyszłościowa płyta główna. To jest element, w który warto zainwestować najwięcej, procka można sprzedać i kupić nowego, pamięć podobnie - obie rzeczy w zależności od potrzeb. Dlatego też nie warto przepłacać za pamięć i procesor dopóki nie okaże się, że większa moc i pamięć są niezbędne.

Co do zasilaczy to Corsair daje chyba 5 lat gwarancji. Ja mam od 2,5 roku model vx450 i nie ma z nim żadnych problemów, jest cichutki i w swojej kategorii cenowej daje najlepsze zasilanie na podstawie testów sprzed 2,5 roku


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2010-11-12 18:58:55

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: komputer do pracy na wiele lat

Koszt wiadomo jak najniższy w danej klasie cenowej, ale nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie (czytaj produkty no name, niskiej jakości) lecz średnia półka cenowa z ewentualną, a nawet wskazaną możliwością pewnej rozbudowy, tak jak napisałem w #1 poście zakładam, że może wchodzić w grę rozszerzenie RAM, ewentualnie gdyby było potrzebne dodatkowe urządzenie na PCI lub PCI-E (czyli ewentualnie grafika).

Wstępnie rozważam platforma LGA 1156 płyta
asus p7h55d-m evo (bez RAID)
msi h55m-ed55
MSI H55M-E33
MSI H57M-ED65

ATX bez grafiki
Gigabyte GA-H55-UD3H

microATX
Asus Maximus III Gene

- procesor Intel Core i5 600 lub 750
- RAM DDR3 - 4GB

Mam jeszcze pytanie niektóre płyty umożliwiają wykorzystanie procesora graficznego zintegrowanego w procesorach min. serii 600, czy to dobre rozwiązanie? wydaje mi się, że lepszy jest osobny procesor graficzny nawet wbudowany w chip płyty?

Niektóre płyty nie posiadają już interfejsów IDE a tylko usb lub SATA jak ten postęp szybko idzie!

Może zamiast "składaka" szukać gotowego zestawu?

Za producentami ciężko nadążyć  czasem się trafi tak jak @czadman i po kilku latach procek można wymienić, czasem jednak zaprzestają produkcji, zmieniają linię  ja tak miałem z AMD Athlon64.

Obudowę , zasilacz, dvd wybiorę po akceptacji "wnętrza".


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#10  2010-11-12 20:11:40

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: komputer do pracy na wiele lat

Zanim kupiłem tę płytę, którą kupiłem zapoznałem się dosyć dokładnie z planami kierunku rozwoju sprzętu. Kupiłem płytę z podstawką AM2+ ponieważ AMD zapowiadał bardzo długie wsparcie dla niej i wsteczną zgodność nowych procesorów na starsze typy podstawek - czego się trzyma.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#11  2010-11-12 20:31:54

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: komputer do pracy na wiele lat

Jesli chodzi o plyte glowna to bardzo dobre sa DFI swego czasu ulubiony producent maniakow od OC.
http://www.komputronik.pl/index.php/product/107928/ … P55_DDR3.html

Ostatnio edytowany przez debianus_userus (2010-11-12 20:33:31)

Offline

 

#12  2010-11-12 20:36:38

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: komputer do pracy na wiele lat

Komputer ma być do pracy, a nie do kompilacji gentoo  :)
czyli Drodzy Panowie, nie ma co przepłacać za przereklamowanego Intela :D
Kolejna jest sprawa, że cud będzie, jeżeli aplikacje biurowe będą wykorzystywać 4 rdzenie - oczywiście od dawna są już takie, ale niekiedy trzeba dopłacić za to, aby te 4 rdzenie obsługiwały.
Zatem idźmy po kosztach - po co przepłacać ! ;)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#13  2010-11-13 09:55:34

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: komputer do pracy na wiele lat

@HUK
Procesory sie nie psuja, karta moze sie sypnac, ale jak juz sam zauwazyles wszystko moze sie sypnac. MSI robi kiepskie plyty glowne ( przynajmniej na am2 i LGA) ale karty graficzne dosc sensowne, ze wzgledu na fakt ze dobrze są chłodzone ( byla fajna wersja 8600gt wlasnie z radiatorem wyciagnietym ponad karte). Kazda karta graficzna nV pasywnie chlodzona bedzie sie grzac w obudowie ... i poza nia ( z 60 - 80 stopni, jak 9600gt od gigabyte to nawet 100). Kupno nowej karty nie ma sensu, kupno slabszej karty niz 8600gt tez nie ma sensu.

Ktoś wyżej o mobo DFI wspominał, firma kolos plytki roba fajne ale niestety raz ze drogie dwa ze sa to plyty dla entuziastów, tz. maja humory ( w domu mam athlona 5000+  i DFI ultra II m2 , wczesniej mialem nf650i ultra II t2, kumpel ma dk p45 t2rs), no i przekonalem sie ze maja humory ;].

No i odradzam cały syf mATX do tej pory widziałem jedna dobrą taka płyte ga-q35-cos-tam-dalej, a widziałem / testowałem naprawde dużo takich płyt.

[edit]
wyskoczylem z AII 620, bo obecnie bardzo wydajny i napewno wystarczajacy do 90% codziennych zastosowan kompuera, natomiast co wazniejsze jest pod AM3, tak samo jak mobo, a na podstawke jest duzo procesorow do wyboru, wliczajac najwydjaniejsze zabawki z oferty firmy. Jak wychodza praktyki wprowadzania dwoch podstawek na rynek mozemy zobaczyc na przykladzie 939 i 754.

( w moim komputerze mam e6300 @ 3.0, mowie zeby nie było ze fan boy jestem :D ).

Ostatnio edytowany przez gindek (2010-11-13 10:05:40)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#14  2010-11-13 10:06:42

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: komputer do pracy na wiele lat

Przyjąłem 1800 - 2000. Sklep esc.pl. I3 z zewnętrzną kartą:

Kod:

Procesor:
Intel Core i3-540 /3.06GHz, 4MB, LGA1156, BOX/
369 zł

Płyta główna:
Gigabyte H55-UD3H /intel H55/
339 zł

Wentylator:
-
-

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
230 zł

Druga pamięć RAM:
-
-

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
139 zł

Drugi dysk twardy:
-
-

Kieszeń HDD:
-
-

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI
499 zł

Karta dźwiekowa:
-
-

Głośniki:
-
-

Napęd FDD:
-
-

Nagrywarka DVD:
LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)
99 zł

Karta sieciowa:
-
-

Tuner TV:
-
-

Klawiatura:
-
-

Mysz:
-
-

Podkładka pod mysz:
-
-

Obudowa:
I-BOX Net 8860 (b/z)
99 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
230 zł

Listwa zasilajaca:
-
-

Monitor:
-
-

Drukarka:
-
-

Kabel do drukarki:
-
-

Skaner:
-
-

System Operacyjny:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

    Suma:              2004    zł brutto
1642.62    zł netto

I5 z integrą:

Kod:

Procesor:
Intel Core i5-661 /3.33GHz, 4MB, LGA1156, BOX/
685 zł

Płyta główna:
Gigabyte H57M-USB3 /intel H55, DDR3 2000MHz/
479 zł

Wentylator:
-
-

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
230 zł

Druga pamięć RAM:
-
-

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
139 zł

Drugi dysk twardy:
-
-

Kieszeń HDD:
-
-

Karta graficzna:
-
-

Karta dźwiekowa:
-
-

Głośniki:
-
-

Napęd FDD:
-
-

Nagrywarka DVD:
LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)
99 zł

Karta sieciowa:
-
-

Tuner TV:
-
-

Klawiatura:
-
-

Mysz:
-
-

Podkładka pod mysz:
-
-

Obudowa:
Cooler Master Elite 335 (Black)
159 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
230 zł

Listwa zasilajaca:
-
-

Monitor:
-
-

Drukarka:
-
-

Kabel do drukarki:
-
-

Skaner:
-
-

System Operacyjny:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

    Suma:              2021    zł brutto
1656.56    zł netto

Phenon z integrą:

Kod:

Procesor:
AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/
459 zł

Płyta główna:
AsRock 880GXH/USB3 /AMD 880G/
299 zł

Pamięć RAM:
Crucial 4GB(2x2GB) 1600MHz CL8 Ballistix 
299 zł

Druga pamięć RAM:
-
-

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
139 zł

Drugi dysk twardy:
-
-

Kieszeń HDD:
-
-

Karta graficzna:
-
-

Karta dźwiekowa:
-
-

Głośniki:
-
-

Napęd FDD:
-
-

Nagrywarka DVD:
LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)
99 zł

Karta sieciowa:
-
-

Tuner TV:
-
-

Klawiatura:
-
-

Mysz:
-
-

Podkładka pod mysz:
-
-

Obudowa:
Cooler Master Elite 310 (Black/Blue)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
230 zł

Listwa zasilajaca:
-
-

Monitor:
-
-

Drukarka:
-
-

Kabel do drukarki:
-
-

Skaner:
-
-

System Operacyjny:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

    Suma:              1674    zł brutto
1372.13    zł netto

i phenon z zewnątrzną kartą:

Kod:

Procesor:
AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/
459 zł

Płyta główna:
AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/
305 zł

Pamięć RAM:
Crucial 4GB(2x2GB) 1600MHz CL8 Ballistix 
299 zł

Druga pamięć RAM:
-
-

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
139 zł

Drugi dysk twardy:
-
-

Kieszeń HDD:
-
-

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI
299 zł

Karta dźwiekowa:
-
-

Głośniki:
-
-

Napęd FDD:
-
-

Nagrywarka DVD:
LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)
99 zł

Karta sieciowa:
-
-

Tuner TV:
-
-

Klawiatura:
-
-

Mysz:
-
-

Podkładka pod mysz:
-
-

Obudowa:
Cooler Master Elite 310 (Black/Blue)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
230 zł

Listwa zasilajaca:
-
-

Monitor:
-
-

Drukarka:
-
-

Kabel do drukarki:
-
-

Skaner:
-
-

System Operacyjny:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

Oprogramowanie:
-
-

    Suma:              1979    zł brutto
1622.13    zł netto

https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#15  2010-11-13 10:15:20

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: komputer do pracy na wiele lat

@mati75 karty ATI i Intel odpadaja ze wzgledu na wsparcie dla linuksa ;], nie ma chlodengo chipsetu od nV z integra ;] dlatego trzeba kupic dodatkowa kartę ;].

przemilcze fakt ze dorzuciles hd5770.


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#16  2010-11-13 10:59:31

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: komputer do pracy na wiele lat

Co do płyt AsRock mam bardzo ale to bardzo złe doświadczenia


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#17  2010-11-13 11:20:33

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: komputer do pracy na wiele lat

Co do płyt AsRock mam bardzo ale to bardzo złe doświadczenia

potwierdzam. MoBo polecam Gigabyte'a jak dla mnie zawsze i wszędzie się sprawdzają i nie są drogie jak DFI


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#18  2010-11-13 12:09:27

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: komputer do pracy na wiele lat

No tez bym powiedział ze gigashit dla Ciebie bedzie jak znalazl, za dobre mobo asus sobie dobrze liczy, ECS to nie firma, DFI jest dorgie, MSI bierze duzo pieniedzy za pseudo miedziane chlodzenie i " wieśniackie blaszki zakrywajace radiator" a do tego  ich księgowi nie maja litości dla tańszych modeli, mialem doczynienia z 2 mobo asrock, działały ( nawet działają jedna jeszcze na s478 + P4 2.6 :D), ale szału nie było no i nie ma :].

No a mobo gigabyte generalnie sa jak mondeo, są nudne, statyczne, spełniają swoje zadanie.
Jak to powiedział clarkson przy teście chyba TVR " jak chcecie nudnego samochodu ktory poprostu jezdzi to kupcie mondeo"


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#19  2010-11-13 15:47:51

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: komputer do pracy na wiele lat

A, widzę że jest tu paru gości co siedzą w temacie.
Dzisiaj księgowa mi zadzwoniła, że w przyszłym tygodniu mam jej kupić nowego blaszaka. Jej poprzedni chodził 7 lat bezawaryjnie, i nawet winda nie była reinstalowana. Dziwne ale prawdziwe :)
Mam do dyspozycji 5 kafli. Tylko blaszak bez monitora.
Co ważne.
Bezpieczeństwo danych, czyli pewnie jakiś raid sprzętowy, dwa dyski, dobry internet, grafika nie jest priorytetem. Dobry procek, sporo ramu.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#20  2010-11-13 16:09:50

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: komputer do pracy na wiele lat

Asrock robi płyty porównywalnej jakości jak asus.

gindek napisał(-a):

@mati75 karty ATI i Intel odpadaja ze wzgledu na wsparcie dla linuksa ;], nie ma chlodengo chipsetu od nV z integra ;] dlatego trzeba kupic dodatkowa kartę ;].

przemilcze fakt ze dorzuciles hd5770.

Że co? Intel ma dobre wsparcie. Działa bez problemu i kombinowania na sterownikach z kernela.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#21  2010-11-13 16:20:48

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: komputer do pracy na wiele lat

Bodzio napisał(-a):

dobry internet

? :]
Co do karty graficznej to DadaD napisał, że komp ma być pod win 7


Windows 8.1

Offline

 

#22  2010-11-13 16:29:07

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: komputer do pracy na wiele lat

raven18 napisał(-a):

Bodzio napisał(-a):

dobry internet

? :]
Co do karty graficznej to DadaD napisał, że komp ma być pod win 7

eech napisałem na skróty. Mam dwa kompy z płytami ECS, w których karta sieciowa ma teoretycznie 10/100 a muli tak, że boki zrywa. Wykluczam błąd połączenia.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#23  2010-11-13 17:52:38

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: komputer do pracy na wiele lat

@mati75
dzięki za zestawienie. Dzięki temu mam porównanie.

@bodzio
Ty to masz kasę! Nie ograniczaj się, wszelkie zachcianki możesz spełnić.
Niby nie jestem ograniczony, ale wolę pod względem kosztów nie szaleć.
Natomiast zasugerowałeś RAID tylko wtedy trzeba prawdopodobnie dobrać specjalną (drogą?) płytę? Dobrze myślę?
U nas Windowsy XP również pracują bezawaryjnie, przez wiele lat, mnie to nie dziwi! Seven to rzadkość. Viśty brak.

"składak" zrobiony w najbliższym punkcie.

core i5 750 2,66GHz
Asus p7h55
GeForce GT 220
dvd-rom blu-ray Liteon ihos104 box
kingston kvr1333d3n9k2/4g dual 2x2GB
samsung 1TB hd 103sj 7200 sataII 32 MB
obudowa  atx super case
zas logic 600W
Windows 7 home prem 32-bit (w cenie 360,-)
RAZEM 2800,-

przy wymianie na

amd phenom II X4 955 quad 4x3,2GHz
asus m4n68t-m geforce 7025 socket am3
pozostałe elementy bez zmian
cena RAZEM 2400,

w całe zestawy wliczona również klawiatura i mysz

Uwaga według linka podanego przez @Huk - zasilacz Logic a ściślej producent jest na czarnej liście, co prawda utworzonej w 2007 roku.

Nie wiem czy warto już  kupować odtwarzacz blu-ray ale może się przyda.

W dużym sklepie specjalistycznym (kilkaset placówek w Polsce)
cena zestawu  z core i5 nagrywarką dvd ~ 3400.-
core i3 nagrywarka dvd ~2800,-


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#24  2010-11-13 18:13:30

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: komputer do pracy na wiele lat

Zawsze możesz dokupić adapter do raida albo zrobić programowy.


Windows 8.1

Offline

 

#25  2010-11-13 18:16:35

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: komputer do pracy na wiele lat

Dzięki, wiem czego się trzymać :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)