Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Witam!
Chciałbym zakupić komputer do pracy. Założenia:
1. okres użytkowania 5 a może i 7 lat (obecny ma 8 lat (sic!)).
2. stosowane aplikacje to system operacyjny Windows 7, Office, specyficzne aplikacje związane z pracą a uruchamiane tylko i wyłącznie pod Windows (nie są mocno pamięciożerne i nie obciążają nadmiernie procesora),
internet, odtwarzanie multimediów w HD 1080.
3. ciche chłodzenie procesora, karty graficznej, zasilacza
4. obudowa desktop lub tower
6. może być do złożenia (składak) lub firmowy
7. Wyposażenie i tu mam zagwozdkę
Intel i7 jest drogi więc Intel i5 czy AMD i ile rdzeni mając na uwadze przyszłość?
Płyta może być z zintegrowaną grafiką ale raczej pasywne chłodzenie
Ram 4 GB
Na wszelki wypadek wolny slot na RAM i kartę rozszerzeń
Dysk 500G cichy szybki
Karta sieciowa to 1G, chociaż sieć na dzień dzisiejszy lan śmiga na 100M
Dałoby radę prosić o doradztwo bo ostatnio sam dumałem to np. wziąłem pod uwagę energooszczędność procesora, ciche chłodzenie, a nie zwróciłem uwagi, że karta graficzna może hałasować! A to niestety mocno przeszkadza.
Pozdrowienia
Offline
zapomniales o najwazniejszym ile masz kasy :D.
Odrazu powiem ze kupowanie drogiego sprzętu nie ma sensu :]. Tak na szybkiego to mozna polecic athlona x4 620 do 640, + ga-ma770t-ud3 + samsung F3 + seasonic s12 400w + 8600gt / 9500gt + cm centurion + 2 - 3 coolery 120mm ( nie wiem ile do centuriona wchodzi).
Grafike musisz uzywke kupic, jak nie grasz to szkoda wiecej jak 100zl placic, a nowych kart za 100zl nie ma ( prznajmniej nie ma ciekawych :D ). No i oczywiscie nie kupuj ATI.
[EDIT]
kupowanie komputera nadwyrsot .... "bo teraz mam X kasy to za tyle kupie, a pozniej mam wszystko w dupie", mija się z celem bo sprzet jest zajebisty przez ... 2 - 3 lata a pozniej tak czy siak zaczyna syfem wiać, lepiej kupic teraz slabsze zabawki ale na przyszlosciowym mobo, i pozniej za 2 -3 lata zmienić proca i dokupic ramu, bo to bedzie jedyna modernizacja jaka będzie Ciebie dotyczyć.
Chlodzenia na proca nie podałem, dla przykladu podam karakorum albo scythe ninja.
no i zapomnialem podac ze ga-m770tA-ud3 jest troche drozsza wersja poprzednioego mobo, ale za to ma usb3.0 ( 2 sz.) i sata 3.0 ( 2 szt.).
Ostatnio edytowany przez gindek (2010-11-12 10:32:00)
Offline
DadaD
Moje propozycje:
1. Polecam Intela, zapomnij o AMD. Co do ilosci rdzeni/cena - 4 cory powinno dac rade :)
2. 4GB RAM w perspektywie kilku lat to stanowczo za malo - koniecznie sie upewnij, ze bedziesz mial mozliwosc rozbudowy do min. 8GB
3. Zwroc uwage aby plyta glowna miala mozliwosc wlaczenie wirtualizacji w BIOSie.
4. Przydal by sie na przyszlosc jakis kontroler RAID -0/1/5
Nie wiem jakie masz fundusze, ale gdybym jak sobie cos teraz kupowal to na pewno:
1. Puscil sobie dwa dyski w RAID-0 (maszynki wirtualne chodza jak zloto)
2. Wszystkie cenne dane trzymal na zewnetrznym NAS(RAID-1)
Offline
Jak rozumiem komp do prac biurowych, jeżeli okres użytkowania ma być długi to należy pamiętać o kilku zasadach:
1.Regularnie czyścić sprężonym powietrzem, ewentualnie kupić pompkę do materacy z dobrym wydmuchem.
2.ŻADNYCH UŻYWANYCH CZĘŚCI czytaj niżej czemu
3.Dobry zasilacz - najlepiej z nadmiarem mocy (niedużym, ale żeby był) - a to stąd że zasiłki się niestety z czasem starzeją - po kilku latach może zacząć brakować mocy. Zasiłka tylko z wiatrakiem 120 mm - te małe wiatraczki zwykle szybko się zacierają (nawet u renomowanych producentów)
Co do reszty:
Procek minimum 4 rdzenie - myślę że i za 5-7 lat nadal będzie można tego SPOKOJNIE używać do aplikacji biurowych - mój C2D zakupiony ponad 2 lata temu, nadal łyka wszystko bez absolutnie żadnych oznak mulenia, a nie był to procek z najwyższej półki (model E7200 - 2 rdzeniowy), dodajmy że cała seria "iCoś" to znacznie lepsza architektura, tą z czasów C2D bije dość mocno po głowie.
Grafa - o ile nie grasz może być zintegrowana (ale żeby był Geforce o Intelu zapomnij - badziew, badziew i jeszcze raz badziew - szkoda nerwów), ewentualnie jakiś GeForce z pasywnym chłodzeniem (przy czym tutaj trzeba uważać żeby nie naciąć się na przegrzewający się model!!)
Płyta - według własnego uznania (sprawdź testy i wybierz to co Ci najbardziej pasuje), osobiście mam ASUS'a i już 2.5 roku chodzi bez większych problemów (odpukać), polecane generalnie są też Gigabajty i (tfu tfu tfu) MSI. Na płytkę myślę że minimum 300-350 zł.
Dysk... IMHO w zasadzie każdy - inni powiedzą że tylko Seagate, jeszcze inni że tylko Samsung, jeszcze inni że tylko Caviar, a jeszcze inni żeby to wszystko pierdzielić i brać pamięć SSD ;p
RAM - minimum 4 GB, oczywiście DDR3 (pamiętaj że wymagany Windos 64bitowy (pod Linuksem da się po prostu zainstalować jajo "bigmem" z włączonym PAE, no ale pod Windos...) - jak wzrost zużycia "rumu" przez produkty ze stajni M$ będzie utrzymany, to za 7 lat na sam start systemu trzeba będzie tyle mieć, a na odpalenia chociażby Sapera, dodatkowe giga ;].
Zasiłka jakaś markowa (Fortron, Chiftec, Tagan, BeQuite, CoolerMaster itd), listę zasiek których unikać (i których nie) znajdziesz mniej więcej tutaj:
http://forum.thg.pl/obudowy-i-zasilacze/czarna-list … ch-zasilaczy/
A tutaj ciekawa lektura jeżeli masz trochę czasu:
http://forum.thg.pl/obudowy-i-zasilacze/faq-o-zasil … ow-do-testow/
Co do używanych części: sorry @gindek, ale IMHO bardzo źle prawisz - tak to prawda że używana grafa czy procek "może" chodzić bezawaryjnie przez wieele lat, ale to samo można powiedzieć o kilkunastoletnim samochodzie - często jednak bywa inaczej.
Niestety podkręcany sprzęt potrafi wyzionąć ducha dość szybko (nie zawsze oczywiście, ale to zależy jak mocno ktoś go katował), tak więc odradzam. Zresztą nie przesadzajmy, w zasadzie każda integra dzisiaj wystarczy do prostych nowych gier i większości starych (nawet na full detalach można takiego HL2 odpalić na moim GF9100M w lapku, a ten badziewik ma tylko 8 rdzeni), ponadto z opisu wynika że @DadaD raczej nie zamierza na kompie grać. Zintegrowane GeForcy też maja obsługę VDPAU (czy PureVideo - jak to się pod Windos zwie) tak więc z dekodowaniem FullHD nie powinno być problemów (zresztą i5 i na S3 Trio sobie poradzi dekodować FullHD - mój C2D daje radę (choć obciążenie spore)).
Nie zgadzam się też z tym dokładaniem sprzętu a raczej: jeżeli to miałby być komp do grania to zgoda, wtedy najlepiej brać sprzęt ze średniej półki który najczęściej zapewne 60-75% wydajności tego z najwyższej przy cenie rzędu 30% tego z najwyższej no i czekać aż ceny zlecą (chociaż przykładowo - mój komp sprzed 2.5 roku był nastawiony na rozwój, ale kilka miechów po zakupie wszedł "iCoś" z nową architekturą i plany trafił szlag ;] - dzisiaj dołożenie czy to nowej karty czy procka się nie opłaca, jeżeli patrzeć na ceny i5 vs Core2Quad czy DDR2 vs DDR3 , w stosunku do ich wydajności...).
Na razie tyle ode mnie.
Pozdro.
Offline
Jaki fundusz? To ci coś złoże. Do cichego chłodzenia to może mini wodne? Z procesorów w rozsądnej cenie to i3, będzie na wszystkim działał. i5 to bardziej profesjonalne zastosowanie.
Offline
Śmiem twierdzić, że 4 GB RAM-u wystarczy na za 2 za 5 i za 10 lat :)
Nie wykluczałbym też AMD Phenom zamiast Intela - dużo tańszy...
Offline
marg1 napisał(-a):
Śmiem twierdzić, że 4 GB RAM-u wystarczy na za 2 za 5 i za 10 lat :)
Nie wykluczałbym też AMD Phenom zamiast Intela - dużo tańszy...
4GB RAM to na dzien dzisiejszy jest wystarczajacy - zakladam, ze mamy zainstalowany Windows 7 + Office 2007 + jakies inne drobne duperele.
A za 10lat 4GB RAM to pewnie zegarki beda mialy a nie komputery :)
Co do AMD to fakt cena jest dobra, ale zyciu codziennym Intel go lyka jak chce i w czym chce :)
Wszystko zalezy od tego jak kolega DadaD chce zainwestowac w sprzet?
Jesli wybierze minimalna wersje to pewnie wezmie AMD i 4GB RAM.
Jesli rozwazy wybor bardziej przyszlosciowy z mozliwoscia modyfikacji to dorzuci para groszy i bedzie bardziej zadowolony.
Generalnie z komputerami tak jak z samochodami nie oplaca sie wychodzic z zalozenia, ze "mi to napewno wystarczy" bo za rok, dwa jak wyjdzie Windows 8 to 4GB RAM to sie nada do uruchomienia pasjansa :)
Offline
Ja kupiłem ponad dwa lata temu płytę gigabajta i do dziś mogę do niej włożyć najnowszy procek AMD. Obsługuje do 16GB RAM. Najnowsze procki AMD obsługują pamięć DDR2 i DDR3.
Kluczowa jest dobra, przyszłościowa płyta główna. To jest element, w który warto zainwestować najwięcej, procka można sprzedać i kupić nowego, pamięć podobnie - obie rzeczy w zależności od potrzeb. Dlatego też nie warto przepłacać za pamięć i procesor dopóki nie okaże się, że większa moc i pamięć są niezbędne.
Co do zasilaczy to Corsair daje chyba 5 lat gwarancji. Ja mam od 2,5 roku model vx450 i nie ma z nim żadnych problemów, jest cichutki i w swojej kategorii cenowej daje najlepsze zasilanie na podstawie testów sprzed 2,5 roku
Offline
Koszt wiadomo jak najniższy w danej klasie cenowej, ale nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie (czytaj produkty no name, niskiej jakości) lecz średnia półka cenowa z ewentualną, a nawet wskazaną możliwością pewnej rozbudowy, tak jak napisałem w #1 poście zakładam, że może wchodzić w grę rozszerzenie RAM, ewentualnie gdyby było potrzebne dodatkowe urządzenie na PCI lub PCI-E (czyli ewentualnie grafika).
Wstępnie rozważam platforma LGA 1156 płyta
asus p7h55d-m evo (bez RAID)
msi h55m-ed55
MSI H55M-E33
MSI H57M-ED65
ATX bez grafiki
Gigabyte GA-H55-UD3H
microATX
Asus Maximus III Gene
- procesor Intel Core i5 600 lub 750
- RAM DDR3 - 4GB
Mam jeszcze pytanie niektóre płyty umożliwiają wykorzystanie procesora graficznego zintegrowanego w procesorach min. serii 600, czy to dobre rozwiązanie? wydaje mi się, że lepszy jest osobny procesor graficzny nawet wbudowany w chip płyty?
Niektóre płyty nie posiadają już interfejsów IDE a tylko usb lub SATA jak ten postęp szybko idzie!
Może zamiast "składaka" szukać gotowego zestawu?
Za producentami ciężko nadążyć czasem się trafi tak jak @czadman i po kilku latach procek można wymienić, czasem jednak zaprzestają produkcji, zmieniają linię ja tak miałem z AMD Athlon64.
Obudowę , zasilacz, dvd wybiorę po akceptacji "wnętrza".
Offline
Zanim kupiłem tę płytę, którą kupiłem zapoznałem się dosyć dokładnie z planami kierunku rozwoju sprzętu. Kupiłem płytę z podstawką AM2+ ponieważ AMD zapowiadał bardzo długie wsparcie dla niej i wsteczną zgodność nowych procesorów na starsze typy podstawek - czego się trzyma.
Offline
Jesli chodzi o plyte glowna to bardzo dobre sa DFI swego czasu ulubiony producent maniakow od OC.
http://www.komputronik.pl/index.php/product/107928/ … P55_DDR3.html
Ostatnio edytowany przez debianus_userus (2010-11-12 20:33:31)
Offline
Komputer ma być do pracy, a nie do kompilacji gentoo :)
czyli Drodzy Panowie, nie ma co przepłacać za przereklamowanego Intela :D
Kolejna jest sprawa, że cud będzie, jeżeli aplikacje biurowe będą wykorzystywać 4 rdzenie - oczywiście od dawna są już takie, ale niekiedy trzeba dopłacić za to, aby te 4 rdzenie obsługiwały.
Zatem idźmy po kosztach - po co przepłacać ! ;)
Offline
@HUK
Procesory sie nie psuja, karta moze sie sypnac, ale jak juz sam zauwazyles wszystko moze sie sypnac. MSI robi kiepskie plyty glowne ( przynajmniej na am2 i LGA) ale karty graficzne dosc sensowne, ze wzgledu na fakt ze dobrze są chłodzone ( byla fajna wersja 8600gt wlasnie z radiatorem wyciagnietym ponad karte). Kazda karta graficzna nV pasywnie chlodzona bedzie sie grzac w obudowie ... i poza nia ( z 60 - 80 stopni, jak 9600gt od gigabyte to nawet 100). Kupno nowej karty nie ma sensu, kupno slabszej karty niz 8600gt tez nie ma sensu.
Ktoś wyżej o mobo DFI wspominał, firma kolos plytki roba fajne ale niestety raz ze drogie dwa ze sa to plyty dla entuziastów, tz. maja humory ( w domu mam athlona 5000+ i DFI ultra II m2 , wczesniej mialem nf650i ultra II t2, kumpel ma dk p45 t2rs), no i przekonalem sie ze maja humory ;].
No i odradzam cały syf mATX do tej pory widziałem jedna dobrą taka płyte ga-q35-cos-tam-dalej, a widziałem / testowałem naprawde dużo takich płyt.
[edit]
wyskoczylem z AII 620, bo obecnie bardzo wydajny i napewno wystarczajacy do 90% codziennych zastosowan kompuera, natomiast co wazniejsze jest pod AM3, tak samo jak mobo, a na podstawke jest duzo procesorow do wyboru, wliczajac najwydjaniejsze zabawki z oferty firmy. Jak wychodza praktyki wprowadzania dwoch podstawek na rynek mozemy zobaczyc na przykladzie 939 i 754.
( w moim komputerze mam e6300 @ 3.0, mowie zeby nie było ze fan boy jestem :D ).
Ostatnio edytowany przez gindek (2010-11-13 10:05:40)
Offline
Przyjąłem 1800 - 2000. Sklep esc.pl. I3 z zewnętrzną kartą:
Procesor: Intel Core i3-540 /3.06GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ 369 zł Płyta główna: Gigabyte H55-UD3H /intel H55/ 339 zł Wentylator: - - Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 230 zł Druga pamięć RAM: - - Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł Drugi dysk twardy: - - Kieszeń HDD: - - Karta graficzna: PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 499 zł Karta dźwiekowa: - - Głośniki: - - Napęd FDD: - - Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 99 zł Karta sieciowa: - - Tuner TV: - - Klawiatura: - - Mysz: - - Podkładka pod mysz: - - Obudowa: I-BOX Net 8860 (b/z) 99 zł Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] 230 zł Listwa zasilajaca: - - Monitor: - - Drukarka: - - Kabel do drukarki: - - Skaner: - - System Operacyjny: - - Oprogramowanie: - - Oprogramowanie: - - Suma: 2004 zł brutto 1642.62 zł netto
I5 z integrą:
Procesor: Intel Core i5-661 /3.33GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ 685 zł Płyta główna: Gigabyte H57M-USB3 /intel H55, DDR3 2000MHz/ 479 zł Wentylator: - - Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 230 zł Druga pamięć RAM: - - Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł Drugi dysk twardy: - - Kieszeń HDD: - - Karta graficzna: - - Karta dźwiekowa: - - Głośniki: - - Napęd FDD: - - Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 99 zł Karta sieciowa: - - Tuner TV: - - Klawiatura: - - Mysz: - - Podkładka pod mysz: - - Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) 159 zł Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] 230 zł Listwa zasilajaca: - - Monitor: - - Drukarka: - - Kabel do drukarki: - - Skaner: - - System Operacyjny: - - Oprogramowanie: - - Oprogramowanie: - - Suma: 2021 zł brutto 1656.56 zł netto
Phenon z integrą:
Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ 459 zł Płyta główna: AsRock 880GXH/USB3 /AMD 880G/ 299 zł Pamięć RAM: Crucial 4GB(2x2GB) 1600MHz CL8 Ballistix 299 zł Druga pamięć RAM: - - Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł Drugi dysk twardy: - - Kieszeń HDD: - - Karta graficzna: - - Karta dźwiekowa: - - Głośniki: - - Napęd FDD: - - Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 99 zł Karta sieciowa: - - Tuner TV: - - Klawiatura: - - Mysz: - - Podkładka pod mysz: - - Obudowa: Cooler Master Elite 310 (Black/Blue) 149 zł Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] 230 zł Listwa zasilajaca: - - Monitor: - - Drukarka: - - Kabel do drukarki: - - Skaner: - - System Operacyjny: - - Oprogramowanie: - - Oprogramowanie: - - Suma: 1674 zł brutto 1372.13 zł netto
i phenon z zewnątrzną kartą:
Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ 459 zł Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ 305 zł Pamięć RAM: Crucial 4GB(2x2GB) 1600MHz CL8 Ballistix 299 zł Druga pamięć RAM: - - Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł Drugi dysk twardy: - - Kieszeń HDD: - - Karta graficzna: PowerColor Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 299 zł Karta dźwiekowa: - - Głośniki: - - Napęd FDD: - - Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 99 zł Karta sieciowa: - - Tuner TV: - - Klawiatura: - - Mysz: - - Podkładka pod mysz: - - Obudowa: Cooler Master Elite 310 (Black/Blue) 149 zł Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] 230 zł Listwa zasilajaca: - - Monitor: - - Drukarka: - - Kabel do drukarki: - - Skaner: - - System Operacyjny: - - Oprogramowanie: - - Oprogramowanie: - - Suma: 1979 zł brutto 1622.13 zł netto
Offline
@mati75 karty ATI i Intel odpadaja ze wzgledu na wsparcie dla linuksa ;], nie ma chlodengo chipsetu od nV z integra ;] dlatego trzeba kupic dodatkowa kartę ;].
przemilcze fakt ze dorzuciles hd5770.
Offline
Co do płyt AsRock mam bardzo ale to bardzo złe doświadczenia
Offline
Co do płyt AsRock mam bardzo ale to bardzo złe doświadczenia
potwierdzam. MoBo polecam Gigabyte'a jak dla mnie zawsze i wszędzie się sprawdzają i nie są drogie jak DFI
Offline
No tez bym powiedział ze gigashit dla Ciebie bedzie jak znalazl, za dobre mobo asus sobie dobrze liczy, ECS to nie firma, DFI jest dorgie, MSI bierze duzo pieniedzy za pseudo miedziane chlodzenie i " wieśniackie blaszki zakrywajace radiator" a do tego ich księgowi nie maja litości dla tańszych modeli, mialem doczynienia z 2 mobo asrock, działały ( nawet działają jedna jeszcze na s478 + P4 2.6 :D), ale szału nie było no i nie ma :].
No a mobo gigabyte generalnie sa jak mondeo, są nudne, statyczne, spełniają swoje zadanie.
Jak to powiedział clarkson przy teście chyba TVR " jak chcecie nudnego samochodu ktory poprostu jezdzi to kupcie mondeo"
Offline
A, widzę że jest tu paru gości co siedzą w temacie.
Dzisiaj księgowa mi zadzwoniła, że w przyszłym tygodniu mam jej kupić nowego blaszaka. Jej poprzedni chodził 7 lat bezawaryjnie, i nawet winda nie była reinstalowana. Dziwne ale prawdziwe :)
Mam do dyspozycji 5 kafli. Tylko blaszak bez monitora.
Co ważne.
Bezpieczeństwo danych, czyli pewnie jakiś raid sprzętowy, dwa dyski, dobry internet, grafika nie jest priorytetem. Dobry procek, sporo ramu.
Offline
Asrock robi płyty porównywalnej jakości jak asus.
gindek napisał(-a):
@mati75 karty ATI i Intel odpadaja ze wzgledu na wsparcie dla linuksa ;], nie ma chlodengo chipsetu od nV z integra ;] dlatego trzeba kupic dodatkowa kartę ;].
przemilcze fakt ze dorzuciles hd5770.
Że co? Intel ma dobre wsparcie. Działa bez problemu i kombinowania na sterownikach z kernela.
Offline
Bodzio napisał(-a):
dobry internet
? :]
Co do karty graficznej to DadaD napisał, że komp ma być pod win 7
Offline
raven18 napisał(-a):
Bodzio napisał(-a):
dobry internet
? :]
Co do karty graficznej to DadaD napisał, że komp ma być pod win 7
eech napisałem na skróty. Mam dwa kompy z płytami ECS, w których karta sieciowa ma teoretycznie 10/100 a muli tak, że boki zrywa. Wykluczam błąd połączenia.
Offline
@mati75
dzięki za zestawienie. Dzięki temu mam porównanie.
@bodzio
Ty to masz kasę! Nie ograniczaj się, wszelkie zachcianki możesz spełnić.
Niby nie jestem ograniczony, ale wolę pod względem kosztów nie szaleć.
Natomiast zasugerowałeś RAID tylko wtedy trzeba prawdopodobnie dobrać specjalną (drogą?) płytę? Dobrze myślę?
U nas Windowsy XP również pracują bezawaryjnie, przez wiele lat, mnie to nie dziwi! Seven to rzadkość. Viśty brak.
"składak" zrobiony w najbliższym punkcie.
core i5 750 2,66GHz
Asus p7h55
GeForce GT 220
dvd-rom blu-ray Liteon ihos104 box
kingston kvr1333d3n9k2/4g dual 2x2GB
samsung 1TB hd 103sj 7200 sataII 32 MB
obudowa atx super case
zas logic 600W
Windows 7 home prem 32-bit (w cenie 360,-)
RAZEM 2800,-
przy wymianie na
amd phenom II X4 955 quad 4x3,2GHz
asus m4n68t-m geforce 7025 socket am3
pozostałe elementy bez zmian
cena RAZEM 2400,
w całe zestawy wliczona również klawiatura i mysz
Uwaga według linka podanego przez @Huk - zasilacz Logic a ściślej producent jest na czarnej liście, co prawda utworzonej w 2007 roku.
Nie wiem czy warto już kupować odtwarzacz blu-ray ale może się przyda.
W dużym sklepie specjalistycznym (kilkaset placówek w Polsce)
cena zestawu z core i5 nagrywarką dvd ~ 3400.-
core i3 nagrywarka dvd ~2800,-
Offline
Zawsze możesz dokupić adapter do raida albo zrobić programowy.
Offline
Dzięki, wiem czego się trzymać :)
Offline