Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2011-03-26 22:41:15

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

tm napisał(-a):

Swoją drogą ciekawe kiedy w debianie odejdą od iceweasela.

Znasz sprawę z logiem Firefoksa? Jak od tamtego czasu nic się nie zmieniło to nie licz na to, że w Debianie zniknie Iceweasel.

Tak przy okazji, to o co wam chodzi z tym wyglądem Firefoksa?
http://img576.imageshack.us/img576/9995/firefox4gtk2dust.th.png

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2011-03-26 22:48:07)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#77  2011-03-26 22:54:59

  tm - Użytkownik

tm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

k4misiek napisał(-a):

Znasz sprawę z logiem Firefoksa? Jak od tamtego czasu nic się nie zmieniło to nie licz na to, że w Debianie zniknie Iceweasel.

Coś tam się pozmieniało z licencją: http://raphaelhertzog.com/2011/02/03/people-behind- … l-maintainer/

Offline

 

#78  2011-03-26 23:07:52

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Jeszcze to a propos loga: http://glandium.org/blog/?p=1650

Offline

 

#79  2011-03-27 15:07:51

  Kudlaty - Użytkownik

Kudlaty
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-23

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

k4misiek napisał(-a):

tm napisał(-a):

Swoją drogą ciekawe kiedy w debianie odejdą od iceweasela.

Znasz sprawę z logiem Firefoksa? Jak od tamtego czasu nic się nie zmieniło to nie licz na to, że w Debianie zniknie Iceweasel.

Tak przy okazji, to o co wam chodzi z tym wyglądem Firefoksa?
http://img576.imageshack.us/img576/9995/firefox4gtk2dust.th.png

z wygladem chodzi o to ze tylko w powlokach korzystajacych z gtk sie dobrze integruje...
czyli np w gnome, w kde nie wyglada najlepiej...
ale gnome takze zamierza przejsc na qt, a przynajmniej cos takiego slyszalem wiec wtedy ff w gnome tez bedzie zle wygladac :P

Offline

 

#80  2011-03-27 15:12:49

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Gnome na QT, wątpię skoro GTK+ teraz zaczęło się prężnie rozwijać, może masz na myśli Unity...?

Offline

 

#81  2011-03-27 16:45:55

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Unity to nic innego jak plugin do compiza. Sam compiz nie używa żadnej z bibliotek do rysowania czegokolwiek — zawartość okna to kwestia aplikacji (która może być napisana z wykorzystaniem GTK, QT, Tcl, wbudowanych bibliotekach X...). Compiz musi tylko narysować dekoracje okna, do czego może wykorzystać zarówno GTK (plugin do integracji z GNOME), QT (plugin do integracji z KDE) jak i jakiś tam swój wbudowany system.

Nie ma żadnych planów dotyczących migracji GNOME na QT. Niecałe 3 lata temu Shuttleworth powiedział że „byłoby możliwe dostarczenie mocnych stron GNOME na bazie QT”, co tak naprawdę oznacza tyle co nic, ale niektórzy niedouczeni internauci zaczęli rozsiewać plotki że Shuttleworth ma jakieś imperialistyczne plany dot. GNOME i QT. Poza tym prawie równe 3 lata temu jeden portal puścił taki nius (że GNOME przechodzi na QT), ale to był pierwszy kwietnia.

Nie ma i nie będzie GNOME na QT. Jest za to styl do QT który stara się naśladować aktualny styl GTK użytkownika. Nie wiem czy jest coś podobnego w drugą stronę, może jest.

Offline

 

#82  2011-03-27 18:31:06

  womperm - Członek DUG

womperm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-06-01

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Chrome/Chromium można bez zbędnych formalności wyrzucić do śmietnika.
No **** takich rzeczy to ja nie widziałem, żeby taki gigant jak google nie umiał dodać do przeglądarki takiej drobnej rzeczy.
Bez odbioru.

Offline

 

#83  2011-03-27 19:00:36

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Minio napisał(-a):

Unity to nic innego jak plugin do compiza. Sam compiz nie używa żadnej z bibliotek do rysowania czegokolwiek — zawartość okna to kwestia aplikacji (która może być napisana z wykorzystaniem GTK, QT, Tcl, wbudowanych bibliotekach X...). Compiz musi tylko narysować dekoracje okna, do czego może wykorzystać zarówno GTK (plugin do integracji z GNOME), QT (plugin do integracji z KDE) jak i jakiś tam swój wbudowany system.

Nie ma żadnych planów dotyczących migracji GNOME na QT. Niecałe 3 lata temu Shuttleworth powiedział że „byłoby możliwe dostarczenie mocnych stron GNOME na bazie QT”, co tak naprawdę oznacza tyle co nic, ale niektórzy niedouczeni internauci zaczęli rozsiewać plotki że Shuttleworth ma jakieś imperialistyczne plany dot. GNOME i QT. Poza tym prawie równe 3 lata temu jeden portal puścił taki nius (że GNOME przechodzi na QT), ale to był pierwszy kwietnia.

Nie ma i nie będzie GNOME na QT. Jest za to styl do QT który stara się naśladować aktualny styl GTK użytkownika. Nie wiem czy jest coś podobnego w drugą stronę, może jest.

Mam na myśli Unity 2D (oparte o QT), i tak jest styl gtk emulujący styl qt - Oxygen a nazywa się gtk-oxygen ;)

Ostatnio edytowany przez SpeedVin (2011-03-27 19:00:54)

Offline

 

#84  2011-03-27 19:05:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

womperm: Kląć można od 800 postów i to w uzasadnionych przypadkach. Daruj sobie do tego czasu.

Offline

 

#85  2011-03-27 19:12:33

  womperm - Członek DUG

womperm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-06-01

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

ArnVaker napisał(-a):

womperm: Kląć można od 800 postów i to w uzasadnionych przypadkach. Daruj sobie do tego czasu.

A ja myślałem że te forum jest poważne i cyferki się nie liczą...

Offline

 

#86  2011-03-27 19:13:57

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

womperm napisał(-a):

ArnVaker napisał(-a):

womperm: Kląć można od 800 postów i to w uzasadnionych przypadkach. Daruj sobie do tego czasu.

A ja myślałem że te forum jest poważne i cyferki się nie liczą...

Cyferki się nie liczą ale to przywilej dla wybranych, kulturka musi być.

Offline

 

#87  2011-03-27 20:52:09

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Jacekalex: http://c33.grono.net/79/85/gallery-102135438-500x500.jpg

Ad poprzedniego posta womperm - sprawdziłem, rzeczywiście dodatek działa nadal w tylko dla windowsa. Jak znajdę chwilę czasu(sesja poprawkowa :/) postaram się coś podobnego na drutach wydziergać.
Chrome już od dawna nie wysyła domyślnie informacji o użytkowaniu przeglądarki do Google. Oczywiście jeśli bardzo chcesz masz taką możliwość - wystarczy zaptaszkować odpowiednią opcję.
Ps. o jaką drobną rzecz Ci chodziło? :>


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#88  2011-03-27 22:52:23

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

SpeedVin napisał(-a):

Mam na myśli Unity 2D (oparte o QT)

O, to nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego. Nawiasem mówiąc i offtopując, kilka słów o Unity:
wygląda bardzo ciekawie i mam nadzieję że do świąt wielkanocnych opublikują Ubuntu 11.04, w którym Unity ma być domyślnym środowiskiem. Chętnie je wypróbuję. No i liczę na port na Debiana ;) . Mam tylko wątpliwości, czy to oprogramowanie będzie wystarczająco stabilne, by uczynić je domyślnym środowiskiem dla Ubuntu. Mam przeczucie, że mogliby Ubuntu 11.04 wydać z GNOME 2.32 i Unity jako opcjonalnym środowiskiem (nawet zainstalowanym domyślnie). Jeżeli Unity nie będzie wystarczająco dojrzałe, myślę że reputacja Ubuntu mocno na tym ucierpi (a co by nie było, niestety Ubuntu jest dla wielu synonimem Linuksa).

Poza tym nie widzę większego sensu w portowaniu Unity na QT ;) . Przecież i tak większość aplikacji w domyślnym pulpicie GNOME będzie wykorzystywać GTK, a jeżeli komuś zależy na wielu aplikacjach z QT, to pewnie i tak już używa KDE. No ale ostatecznie to swój czas marnują.

SpeedVin napisał(-a):

i tak jest styl gtk emulujący styl qt - Oxygen a nazywa się gtk-oxygen ;)

No tak, ale gtk-oxygen próbuje nasladować jeden konkretny styl QT/KDE jakim jest Oxygen. Podczas gdy styl GTK+ dla QT naśladuje aktualny motyw GTK wybrany przez użytkownika, jaki by on nie był. Wychodzi że pod tym względem twórcy QT bardziej się postarali.

Jacekalex: wulgaryzmy to słowa jak każde inne. Nie ma co fetyszyzować języka i wykluczać całych zbiorów słów. Wulgaryzmy mają duży ładunek emocjonalny i służą jego ekspresji. W używaniu wulgaryzmów nie ma zupełnie niczego złego.
Za to razić może nadużywanie wulgaryzmów, czyli traktowanie tej biednej zalatanej „kurwy” jako przecinka. Jednak ludzie tak czyniący zazwyczaj mają bardzo ograniczony słownik i często nie potrafią znaleźć wyrażeń synonimicznych dla desygnatów, które chcą zakomunikować.

Offline

 

#89  2011-03-28 15:05:43

  Kudlaty - Użytkownik

Kudlaty
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-23

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

a ja prosilbym o nie offtopowanie, to jest temat o szybkosci firefox a nie o uzywaniu wulgaryzmow...


jak widac na wykresach ze sunspider najlepiej radzi sobie FF ale w innych przegrywa z konkurencja :(

Offline

 

#90  2011-03-28 17:30:45

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Ok znalazłem dodatek którego szukałem (dla przypomnienia synchronizacja zakładek z kontem google a'la Chrome) a nazywa się GBookmarks, w nowej wersji autor powinien wprowadzić wsparcie dla przycisku Firefox, gdyż menu dodatku jest widoczne jedynie przy włączonym pasku menu.

Offline

 

#91  2011-03-28 18:53:41

  womperm - Członek DUG

womperm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-06-01

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Kudlaty napisał(-a):

a ja prosilbym o nie offtopowanie, to jest temat o szybkosci firefox a nie o uzywaniu wulgaryzmow...

Przecież jesteśmy w dziale offtopic...
--
Istnieje dodatek który zostawia favicony zakładek i supportuje fx 4?
Na razie znalazłem tylko taki który działa z max 3.6.

Ostatnio edytowany przez womperm (2011-03-28 18:54:18)

Offline

 

#92  2011-03-28 20:12:17

  Tracerneo - Członek Drużyny Użytkowników Gentoo

Tracerneo
Członek Drużyny Użytkowników Gentoo
Zarejestrowany: 2010-09-30

Re: Firefox w końcu szybszy od Chrome

Zawsze możesz wymusić instalację dodatku. A jeśli Firefox nie będzie chciał go zainstalować, najpierw zainstaluj Add-on Compatibility Reporter/ (dzięki niemu możesz instalować niekompatybilne dodatki) i wtedy spróbuj. Ale nie jest pewne, że dodatek będzie działał poprawnie (chociaż większość działa ;)).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)