Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2010-09-30 16:18:19

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Bodzio napisał(-a):

Podobno Renówki to psują się od stania w garażu :P

No ja mam z 96 roku renie i jeszcze mi nie stanęła w drodze ani razu, etc.

Offline

 

#27  2010-09-30 16:38:17

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

[offtop]

ippo76 napisał(-a):

Gaz to jest do zapalniczek...

eee tam...
nawet porządne zapalniczki są tylko na bezynę ;P

[/offtop]

pozdrawiam


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#28  2010-09-30 22:58:22

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Zbooj napisał(-a):

I tak dla porównania: drzwiczki schowka pasażera VW Passat B5 150zł, Opel Astra F 20zł ;]

ale, ale. astra jest półkę niżej. pasek to już właściwie audi

prawda jest taka, że każdy chwali to co ma :p więc opinie wyczytane na necie trzeba traktować z pewnym dystansem


linux regd. user #248790

Offline

 

#29  2010-09-30 23:29:57

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

rychu napisał(-a):

Zbooj napisał(-a):

I tak dla porównania: drzwiczki schowka pasażera VW Passat B5 150zł, Opel Astra F 20zł ;]

ale, ale. astra jest półkę niżej. pasek to już właściwie audi

prawda jest taka, że każdy chwali to co ma :p więc opinie wyczytane na necie trzeba traktować z pewnym dystansem

Poza tym kto wymienia takie drzwiczki i jak często ?:P


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#30  2010-09-30 23:53:42

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

włacha, ja jeżdżę bez tych drzwiczek już 3 lata i jakoś mi ich nie brakuje ;p


linux regd. user #248790

Offline

 

#31  2010-10-01 00:31:31

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Giełdę w Sośnicy zlikwidowali?

O giełdziarzach sporo się nasłuchałem. Gdyby chodziło o kompa to kupiłbym nawet od Zdziśka spod monopola, bo wiem czego mi potrzeba i na co zwracać uwagę, tymczasem w motoryzacji siedzę czysto teorytycznie od jakiegoś tygodnia. Wiem, można zabrać kolegę który jest pohytany, tyle że z nimi kruchawo jeśli wchodzi praca do tego i życie. Pozatym dużo chętniej odkupię coś od DUG\ana (nina/acza ?) aniżeli giełdowego rekina (?).

Poza tym, pomyślałem że skoro ja chcę kupić, to może znaleźć się ktoś, kto chce sprzedać, tymbardziej że Drużyna Userów Gentoo jest jednym z tych niewielu miejsc w Sieci, gdzie stosunek troli do ludzi wartościowych jest znikomy i jak zajdzie taka potrzeba to poradzę się czy lepiej niewyżytej żonie kupić wibrator czy Permena (dla siebie ofc), bo bez krępacji można poruszyć każdy temat. Dobra, dośc wazeliny ;]

Dzięki Waszym opiniom widzę jakie klapki mam na wymarzoną Esperkę. Rozejrzę się jeszcze za francuzami, choć dziś dowiedziałem się że jest do nabycia Felicja 1.3 z 98/99 roku, i do tego wyrobię się w założonym budżecie ^^. Z tego co pobieżnie przejrzałem Sieć pod kątem zdjęć, w środku straszna sparta, ale jak będę wardrivingował czy robił mapki 'dzikich hotspotów' to raczej nie odczuję braku rowków w fotelach do dyskretnego odprowadzania bąków czy innych, w zasadzie zbędnych, pierdół.

Jeszcze jedną kwestię chciałem poruszyć

Za 5k to bardziej komputer.

Mój Nexus kosztował mnie w sumie nieco ponad 2.4k, ale było to rozłożne na trzy lata. Do czego zmierzam: mam wspaniały sprzęt i, co najważniejsze, wykorzystuję go w 80%. Nie sztuką jest wykosztować się na sprzęt pokroju stacji roboczej i przeglądać ę-ka na onym.
Pulsara (laptopa), z którego obecnie korzystam nacodzień kupiłem za 650 pln i jestem zajebiście zadowolony ;]

Offline

 

#32  2010-10-01 00:46:58

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

lis6502 napisał(-a):

Giełdę w Sośnicy zlikwidowali?

O giełdziarzach sporo się nasłuchałem. Gdyby chodziło o kompa to kupiłbym nawet od Zdziśka spod monopola, bo wiem czego mi potrzeba i na co zwracać uwagę, tymczasem w motoryzacji siedzę czysto teorytycznie od jakiegoś tygodnia. Wiem, można zabrać kolegę który jest pohytany, tyle że z nimi kruchawo jeśli wchodzi praca do tego i życie. Pozatym dużo chętniej odkupię coś od DUG\ana (nina/acza ?) aniżeli giełdowego rekina (?).

Poza tym, pomyślałem że skoro ja chcę kupić, to może znaleźć się ktoś, kto chce sprzedać, tymbardziej że Drużyna Userów Gentoo jest jednym z tych niewielu miejsc w Sieci, gdzie stosunek troli do ludzi wartościowych jest znikomy i jak zajdzie taka potrzeba to poradzę się czy lepiej niewyżytej żonie kupić wibrator czy Permena (dla siebie ofc), bo bez krępacji można poruszyć każdy temat. Dobra, dośc wazeliny ;]

Dzięki Waszym opiniom widzę jakie klapki mam na wymarzoną Esperkę. Rozejrzę się jeszcze za francuzami, choć dziś dowiedziałem się że jest do nabycia Felicja 1.3 z 98/99 roku, i do tego wyrobię się w założonym budżecie ^^. Z tego co pobieżnie przejrzałem Sieć pod kątem zdjęć, w środku straszna sparta, ale jak będę wardrivingował czy robił mapki 'dzikich hotspotów' to raczej nie odczuję braku rowków w fotelach do dyskretnego odprowadzania bąków czy innych, w zasadzie zbędnych, pierdół.

Jeszcze jedną kwestię chciałem poruszyć

Za 5k to bardziej komputer.

Mój Nexus kosztował mnie w sumie nieco ponad 2.4k, ale było to rozłożne na trzy lata. Do czego zmierzam: mam wspaniały sprzęt i, co najważniejsze, wykorzystuję go w 80%. Nie sztuką jest wykosztować się na sprzęt pokroju stacji roboczej i przeglądać ę-ka na onym.
Pulsara (laptopa), z którego obecnie korzystam nacodzień kupiłem za 650 pln i jestem zajebiście zadowolony ;]

Ja bym będąc w takiej sytuacji szukał jednak niemców. Znajomek pół roku temu sprzedał Golfa 3 z 500k przebiegu za 2,5k plnów. Zalety tego auta? Pierwszy właściciel, przebieg niekręcony, chłopak ze wszystkim działał w terminach (wymiany filtrów, olejów, stuki zawieszenia). Moja rada to nie napalać się i wypytać znajomych. Jak kupowałem swoje wozidło to popełniłem błąd nie szukając w koło, bo taki golf czy meganka (90k przebiegu, pierwszy właściciel, wziął za nią 8k pln) poszły za bezcen. A wracając do niemieckich aut to po przesiadce z francuza mogę stwierdzić, że nimi się jeździ (wcześniej był peugeot, drugie auto clio). Z jakim francuzem nie miałem do czynienia to odpierda..ł za przeproszeniem swoje akcje z powietrza.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#33  2010-10-01 00:58:00

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

500k przebiegu? Omfg, wydaje mi się że kupując Scanię taki przebieg jest wporzo... Bez ironii, ale wydaje mi się to pojazd jedynie do zarżnięcia.

Offline

 

#34  2010-10-01 01:05:36

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

lis6502 napisał(-a):

500k przebiegu? Omfg, wydaje mi się że kupując Scanię taki przebieg jest wporzo... Bez ironii, ale wydaje mi się to pojazd jedynie do zarżnięcia.

Przebieg fajny :) i naprawde dobrze się tym samochodem jeździło. U mnie służbowa skoda ma 340k, a 4 rok jej mija... Wszystko co przywoże z "zachodu" swoje ma ukryte w trybach. Ostatnio jedno toledo wylądowało na bezwypadkowe.net (tak się ten serwis od wykrywania prób oszukiwania ludzi chyba nazywa) na liczniku 190k, na VAGu chłopakom wyszło 310k... Stąd wiesz wtopa czai się za każdym rogiem... Jak nie kupisz nowego (tutaj też sik! przypadki nowych samochodów, które były już bite) lub od znajomego można trafić na niezły cyrk.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#35  2010-10-01 01:13:33

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

No to jestem w pozytywnym szoku, tym niemniej sam bałbym się inwestować choćby 2.5k w takie niepewne cacko. Nigdy nie wiesz co to auto przeszło przez te pól melona,

Nie no, im więcej czytam tym mniej wiem :p
BTW: 403@bezwypadkowe.net :(

Offline

 

#36  2010-10-01 01:17:47

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#37  2010-10-01 09:37:03

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

zielkam napisał(-a):

rychu napisał(-a):

Zbooj napisał(-a):

I tak dla porównania: drzwiczki schowka pasażera VW Passat B5 150zł, Opel Astra F 20zł ;]

ale, ale. astra jest półkę niżej. pasek to już właściwie audi

prawda jest taka, że każdy chwali to co ma :p więc opinie wyczytane na necie trzeba traktować z pewnym dystansem

Poza tym kto wymienia takie drzwiczki i jak często ?:P

No wiesz, kumplowi w passacie sie zepsuły ;), mnie też. Jego się rozczłonkowały (bo są solidne, niemieckie i bardzo skomplikowane w budowie) i nie można ich zamknąć, natomiast w moich urwał się tylko zaczep na zawiasach i otwierają cię bardzo szeroko ;)

lis6502 napisał(-a):

No to jestem w pozytywnym szoku, tym niemniej sam bałbym się inwestować choćby 2.5k w takie niepewne cacko. Nigdy nie wiesz co to auto przeszło przez te pól melona,

Nie no, im więcej czytam tym mniej wiem :p
BTW: 403@bezwypadkowe.net :(

Z takim przebiegiem to odważyłbym się kupić tylko merca w123 lub w124 - ostatni niemiecki solidny samochód. One dobijają do kilku milionów przebiegu.

Offline

 

#38  2010-10-01 09:41:54

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Zbooj napisał(-a):

.... One dobijają do kilku milionów przebiegu.

Urban legends. Widział kto takiego? Ale na własne oczy...


A propos - brat zmienił właśnie esperala na mietka 190 z 1987 ze stanem licznika ponad 200 000 km (rzecz nie działa się co prawda w PL ale brat i tak miał wątpliwości co do autentyczności przebiegu). Pomijam fakt, że 68 koni to dramat, tylni napęd też przemilczę ale auto rdzewiało i zepsuła się stacyjka. Poszedł do przysłowiowego Żyda chyba szybciej niż esperal...

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2010-10-01 13:01:13)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#39  2010-10-01 10:03:41

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

lis6502 napisał(-a):

dziś dowiedziałem się że jest do nabycia Felicja 1.3 z 98/99 roku, i do tego wyrobię się w założonym budżecie ^^. Z tego co pobieżnie przejrzałem Sieć pod kątem zdjęć, w środku straszna sparta, ale jak będę wardrivingował czy robił mapki 'dzikich hotspotów' to raczej nie odczuję braku rowków w fotelach do dyskretnego odprowadzania bąków czy innych, w zasadzie zbędnych, pierdół.

Nie polecam felicji bo sam mam 1.6 glx z 97/98. Zaczyna już łykać litr oleju na 1000 kilometrów i ogólnie zaczyna się sypać dość solidnie :/ No i jak ci powiedzą, że klapa nie malowana to nie wierz ;) Zawsze ci mogę moją opchnąć, będziesz wiedział ile musisz dołożyć hehe


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#40  2010-10-01 14:57:12

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

lis6502 -pomoc dla Daewoo jest taka sama jak dla Debiana a może nawet lepsza np.
http://daewooforum.pl/viewforum.php?f=28&sid=8f … 023b60df2fe3d

Offline

 

#41  2010-10-01 19:26:32

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

ippo76 napisał(-a):

Zbooj napisał(-a):

.... One dobijają do kilku milionów przebiegu.

Urban legends. Widział kto takiego? Ale na własne oczy...

A propos - brat zmienił właśnie esperala na mietka 190 z 1987 ze stanem licznika ponad 200 000 km (rzecz nie działa się co prawda w PL ale brat i tak miał wątpliwości co do autentyczności przebiegu). Pomijam fakt, że 68 koni to dramat, tylni napęd też przemilczę ale auto rdzewiało i zepsuła się stacyjka. Poszedł do przysłowiowego Żyda chyba szybciej niż esperal...

Widziałem, na własne oczy, u mechanika mojego brata. 1,2 mln km, niemiecka taksówka W124 200D rocznik 1992. Mechanik brata też miał wątpliwości co do autentyczności przebiegu ;]
Zauważ że silnik ten nie ma skomplikowanych mechanizmów podnoszących jego moc i ewentualną sprawność energetyczną, tzn. sprężarki (turbiny lub mechanicznej), pompowtryskiwaczy (jeszcze na pompie rozdzielaczowej zrobiony) czy nawet intercoolera (kompletnie bez sensu przy braku sprężarki).
I taka mała dygresja. Moc samochodu nie ma aż takiego znaczenia, jak moment obrotowy wynikający z charakterystyki silnika.
O dieslach warto poczytać przed kupnem http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_o_zap%C5%82onie … Wady_i_zalety

Mała moc silnika przekłada się na niskie spalanie. To nie jest Mitsubishi Eclipse czy Nissan 350Z żeby miał kopyto.
I taka mała dygresja. Moc samochodu nie ma aż takiego znaczenia, jak moment obrotowy wynikający z charakterystyki silnika.

Offline

 

#42  2010-10-01 19:36:44

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Ady tam Espero! Lanos z fabrycznie montowanym LPG rządzi :)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#43  2010-10-01 19:38:49

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Zbooj napisał(-a):

Widziałem, na własne oczy, u mechanika mojego brata. 1,2 mln km, niemiecka taksówka W124 200D rocznik 1992. Mechanik brata też miał wątpliwości co do autentyczności przebiegu ;]

Ok, wierzę.

Zbooj napisał(-a):

Mała moc silnika przekłada się na niskie spalanie. To nie jest Mitsubishi Eclipse czy Nissan 350Z żeby miał kopyto.

Mała moc - to na dzisiejsze miary; ale kiedyś podobno auta tworzyli inżynierowie a nie księgowi :) Teraz każdy schodzi z kosztami i cierpi jakość. Druga sprawa - normy eko. Kiedyś miały mniejsze (żadne) znaczenie. A teraz masz katalizatory, filtry cząstek, recyrkulację spalin - komplikacja. Przykładem niech będzie VW - to euro 5 zmusiło ich do wycofania "kultowego 1,9 TDI" - VW porzucił swoje sprawdzone pompowtryski i przeszedł na common raila, gdzie był 10 lat do tyłu za konkurencją (m.in Fiatem). Efekt - niesławne 2.0 TDI z początków produkcji. Kuzynki mąż ma ten silnik. Ale nie pękła mu głowica tylko najpierw padło koło dwumasowe (przebieg ~40kkm) a potem, przy ~100 kkm silnik się rozleciał - rozleciał się wtryskiwacz, wpadł do cylindra a potem to już poszło z górki, a w efekcie korbowody wyszły bokiem :)


Zbooj napisał(-a):

I taka mała dygresja. Moc samochodu nie ma aż takiego znaczenia, jak moment obrotowy wynikający z charakterystyki silnika.

Ja się nie znam ale z tego co czytałem, to jednak nie jest takie czarno-białe. Problemem jest przełożenie momentu na koła. Ja jeżdżę drugim autem i drugim dieslem czyli autem, gdzie czuć moment :) Ale benzynówki startują szybciej spod świateł :)

Edyta:

Jeszcze na temat: lisu, zastanów się dobrze nad autem, bo w tym przedziale cenowym to kupisz auto, którego będziesz prawdopodobnie ostatnim właścicielem. Czyli nie odzyskasz w takim wypadku nakładów na naprawy. Ja co prawda swoje pierwsze auto (stary trup) jeszcze odsprzedałem ale nikogo nie wzruszało, ile w niego włożyłem (sprzęgło, silniczek wycieraczek i jeszcze wiele innych wydatków).

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2010-10-01 19:42:23)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#44  2010-10-01 19:42:27

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Diesel lepiej jeździ ale w razie awarii daje po kieszeni.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#45  2010-10-01 19:44:51

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

sir_lucjan napisał(-a):

Diesel lepiej jeździ ale w razie awarii daje po kieszeni.

Bajki. Serio. Wydałem sporo na oba auta ale usterki dotyczyły spraw niezwiązanych z napędem.

Edyta:
Co to znaczy lepiej? Diesel mniej pali ale nowe silniki są mocno skomplikowane i wymagają dobrego paliwa i chodzenia przy nich (tzn. pilnowanie oleju, wymiana w terminie itp.)

Mnie się diesel opłaca, bo dużo jeżdżę i zapewne różnica w cenie auta zwróciła mi się w oszczędnościach na paliwie. Jak ktoś mało jeździ to lepiej benzyniak. O gazie się nie wypowiadam, bo nie mam zaufania.

Ps.

Pierwszym dieslem zrobiłem jakieś ~60 kkm (miał 262 kkm jak szedł do ludzi), drugim zrobiłem już ~110 kkm i muszę zrobić jeszcze ~60 kkm żeby się zamortyzował :)

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2010-10-01 19:48:43)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#46  2010-10-01 19:46:46

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Raczej nie bajki, silniki diesla są raczej droższe niż tradycyjne benzynowe.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#47  2010-10-01 19:49:34

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Koło dwumasowe u VW to element eksploatacyjny ;]

Ja się nie znam ale z tego co czytałem, to jednak nie jest takie czarno-białe. Problemem jest przełożenie momentu na koła. Ja jeżdżę drugim autem i drugim dieslem czyli autem, gdzie czuć moment :) Ale benzynówki startują szybciej spod świateł :)

Charakterystyka silnika spalinowego nigdy nie jest czarno biała tzn. nie jest funkcją liniową ;)
Diesel wolniej wchodzi na obroty bo sprężarka (a dam sobie głowę uciąć, że masz turbosprężarkę) działa efektywnie dopiero na wyższych obrotach - efekt turbodziury.

Nowoczesne diesle są do dupy ;]:
- duże skomplikowanie, czytaj drogie naprawy i części
- jeżdżą tylko na dobrym paliwie
- dobrych olejów potrzebują
- wysilone jak 13latek na koksach - wysokie ciśnienia - szyna common rail, powietrze doładowania
- cudowna ekologia tzw. FAP - filtr cząstek stałych

Offline

 

#48  2010-10-01 19:52:00

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Ogólnie poza matematyką i informatyką nic nie jest raczej zero-jedynkowe. Jak to się mówi, pomiędzy bielą a czernią jest całą gama barw szarości :)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#49  2010-10-01 19:52:17

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Tak, to prawda że są droższe ale to nie oznacza awaryjności. Z resztą najczęściej podobno pada w nich turbina i koło dwumasowe. Trend jest taki, że tzw. downsizing wkroczył w świat silników benzynowych (np. 1,4 T-Jet, 1,4 TSI) a to oznacza komplikację silnika benzynowego także. Czyli możesz w benzyniaku zarżnąć turbinę :)

Dlaczego napisałem wyżej, że bajki? Bo jestem dieslowcem, brat jest dieslowcem (benzynowe miał espero a potem kolejno diesle - mietka, golfa i mazdę) i żadnych problemów z silnikiem. Rozmawiamy o konkretach :)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#50  2010-10-01 19:54:17

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: SOLVED [KUPIĘ] Daewoo Espero

Ja nie powiedziałem, że są awaryjne, tyle, że w razie awarii dają po kieszeni :D

Ja też jakbym miał samochód, kupił tym diesla. Najlepiej starego VW Jetta, ponoć na oleju z Biedronki dziad może jeździć :D


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)