Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-05-08 00:19:06

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Problem z uruchomieniem netbooka

Witajcie,
mam problem z uruchomieniem netbooka Fujitsu-Siemens Amilo - zatrzymuje się na etapie widocznym na screenie. Nie reaguje na F2 ani F12 - czy to znaczy że BIOS mi się spieprzył? Komp nie doznał urazu, żona go wyłączyła "na twaro" bo się zawiesił (używa Windowsa).


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#2  2010-05-08 00:28:24

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Problem z uruchomieniem netbooka

Spróbuj po odłączać wszystkie urządzenia od lapka - jak nie pomoże spróbuj odłączyć zasilanie, wyjąć akumulator, odczekać parę minut i włączyć na zasilaczu. Jak i to nie pomoże to nie mam pojęcia.

Offline

 

#3  2010-05-08 00:35:17

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Problem z uruchomieniem netbooka

Niestety, nie pomogło :(

edit:
zrobiłem sobie na penie sysresccd i podpiąłem do USB -> trochę pomigała dioda przy penie, ale wynik wciąż ten sam...

Ostatnio edytowany przez szczypior88 (2010-05-08 01:18:54)


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#4  2010-05-08 01:37:46

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Re: Problem z uruchomieniem netbooka

A da radę przejść do biosu czy kompletna zwiecha? jeśli da radę to wyłącz opcję Quiet Boot. Wtedy może zobaczy się co tak długo mieli lub w którym momencie zamiera..


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#5  2010-05-08 06:33:22

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Problem z uruchomieniem netbooka

czy da się z niego coś wypiąć? pamięć? dysk? nie, to przecież netbok... tak se myślę, że komp się zwiesił, bo padł któryś z podzespołów i bios przymula jak go próbuje uruchomić


linux regd. user #248790

Offline

 

#6  2010-05-08 08:08:11

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Problem z uruchomieniem netbooka

@kodzik - nic nie da rady zrobić - kompletna zwiecha
@rychu - pewnie się da, ale straciłbym gwarancję. Miałem nadzieję, że uda się to rozwiązać inaczej, ale chyba muszę poczekać do poniedziałku i go zanieść do serwisu. Mam tylko nadzieję, że nie wykasują mi wszystkich danych...

Czy jeśli BIOS ma jakiś problem, nie powinien tego sygnalizować kodami dźwiękowymi?


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#7  2010-05-08 11:05:16

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Problem z uruchomieniem netbooka

Niekoniecznie - jeżeli np BIOS próbuje wykryć dysk twardy z walniętą elektroniką to może się zwiesić na wieki bez żadnego dźwięku (bo podstawowe elementy kompa są ok - tylko urządzenie do nich podpięte nie jest). Możesz jeszcze spróbować włączyć kompa i czekać, czekać, czekać - może autentycznie coś padło, jest problem z wykrywaniem i po jakimś czasie przeskoczy... Jak masz klawiaturę którą możesz podpiąć to możesz spróbować z niej wejść do BIOS'u - chociaż powątpiewam żeby to się udało...

Dodam tylko że u mnie na stacjonarce BIOS potrafi się czasami przywiesić na wieki jeżeli wepnę rozdzielkę USB, wiesza się przy wykrywaniu urządzeń USB - też nie da się wejść do BIOS'u - nic.

Ostatnio edytowany przez Huk (2010-05-08 11:13:53)

Offline

 

#8  2010-05-10 00:29:08

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Problem z uruchomieniem netbooka

szczypior88 napisał(-a):

Czy jeśli BIOS ma jakiś problem, nie powinien tego sygnalizować kodami dźwiękowymi?

nie, jeśli jest to laptop/netbook. tutaj jeśli chodzi o bios to wolna amerykanka, niestety...

sory szczypior -> serwis i naprawa gwarancyjna.


linux regd. user #248790

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)