Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-03-23 22:33:49

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Projekt semestralny z programowania

Witam

Obecnie jestem na II sem studiów informatycznych i muszę w C napisać jakiś projekt, który nie byłby ani za łatwy ani za trudny. W poprzednim semestrze pisałem w trybie tekstowym program do obsługi videoteki na wskaźnikach (około 3000 linii kodu), teraz rzygam już bazami danych i chciałbym coś ciekawszego zrobić, jednak zupełnie nie mam pomysłu. Program może być zrobiony w trybie tekstowym (i tak też mam zamiar zrobić, no chyba, że wpadnę na coś świetnego). Tryb graficzny nie jest oceniany, no chyba że jest wymagany (jak np w przypadku niektórych gier). Koledzy z tej samej grupy robią szyfrowanie RSA, szyfrowanie danych w plikach graficznych, duża część robi gry planszowe z obsługą komputera algorytmem minimax, alfa-beta czy coś podobnego. Poszukuje pomysłu na coś ciekawego, względnie niedużego co jednocześnie by mnie nie zabiło poziomem trudności. Myślałem nad jakimś programem do kompresji, jednak wydaje mi się to stosunkowo ciężkie. Chciałbym zmieścić się tak w 5000, max 7000 linijek kodu. Podejrzewam, że większość z Was realizowała takie niewielkie projekty czy to na studiach, czy w ramach rozwijania własnej pasji. Macie jakieś pomysły co do tego co mógłbym zrobić?

Pozdr

Offline

 

#2  2010-03-24 08:28:47

  qlemik - Użytkownik

qlemik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-27

Re: Projekt semestralny z programowania

Steganografia - ukrywanie informacji w plikach graficznych lub dzwiękowych. Jeśli wybierzesz tylko jeden typ plików np. najprostrzy BMP to zmieścisz się w 3000 lini kodu

Offline

 

#3  2010-03-24 21:35:35

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Projekt semestralny z programowania

To właśnie robi jeden z moich znajomych :) Fakt, napisałem "szyfrowanie danych w plikach graficznych", to mogło być mylące. Żadnych pomysłów więcej?

Offline

 

#4  2010-03-24 22:10:49

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: Projekt semestralny z programowania

Np. "otwarta" (open source) biblioteka do obsługi interfejsu RS232 central Integra Satel. Dokumentacja tu: http://www.satel.pl/download.php?f=/instrukcje/int-rs_p_pl_0108.pdf ew. plus ew. jakiś interfejs graficzny (ale samo "oprogramowanie" protokołu wymaga trochę pracy)

To tylko przykład... zawsze można rozwinąć dalej w kierunku "inteligentny dom"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)