Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-03-07 17:19:20

  dalip1 - Użytkownik

dalip1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07

praca inżynierska - wybór tematu

Witam. Bardzo długo zastanawiam się nad wyborem tematu mojej pracy inżynierskiej. Obrona za niecały rok. Studiuję informatykę. Temat mojej pracy chciałbym związać z linuxem, sieciami komputerowymi, serwerami, itp. Czy stworzenie graficznego interfejsu do konfiguracji routera linuksowego przez stronę WWW byłoby dobrym pomysłem? W pracy główny nacisk kładłbym na bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Czy jest to wystarczający temat na pracę inżynierską? Jakie są Wasze opinie?

Offline

 

#2  2010-03-07 17:52:47

  MrWarum - Członek DUG

MrWarum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-03-06
Serwis

Re: praca inżynierska - wybór tematu

Witam, w moim osobistym odczuciu napisanie takiego interfejsu nie jest sprawą szczególnie wymagającą. Wszystko zależy gdzie studiujesz i czy znajdziesz promotora który by temat podany przez Ciebie zaakceptował. Dla przykładu mogę podać link do strony z proponowanymi tematami na Politechnice Wrocławskiej http://szmaragd.im.pwr.wroc.pl/~jacekc/PraceDyplomowe/Dyplomowe.php. Według mnie są one troszeczkę bardziej skomplikowane, ale tak jak napisałem wcześniej, wszystko zależy od Ciebie i od tego czy znajdziesz promotora który by, wybrany temat zaakceptował. Pozdrawiam.


Wir müssen wissen
Wir werden wissen

Offline

 

#3  2010-03-07 17:54:29

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: praca inżynierska - wybór tematu

A czy nie powinieneś tematu uzgodnić ze swoim promotorem, opiekunem czy kogo się tam ma do pracy inżynierskiej?

Offline

 

#4  2010-03-07 20:42:37

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: praca inżynierska - wybór tematu

no wiesz :] ja najpierw wymyślilem se zakres pracy, a później zastanawiałem, do którego promotora uderzyć. w sumie w każdej szkole to inaczej wychodzi.


linux regd. user #248790

Offline

 

#5  2010-03-07 21:23:52

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: praca inżynierska - wybór tematu

Co do wyboru tematu to idz w kierunku który najbardziej Cię ciekawi i w czym czujesz się najbardziej mocny :]

Offline

 

#6  2010-03-08 08:10:42

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: praca inżynierska - wybór tematu

@dalip1

Temat jak najbardziej wporzadku, znajomy pisal/tworzyl na podobnej pracy takie mini LiveCD do postawienia w firmie, taki router/proxy z textwotym/ncurses menu do wybierania, kwestia wybrania promotora z jajami z ktorym mozna sie dogadac, a nie kogos kto bedzie sie czepial po przecinki a nie o faktyczna tresc.

Ja na przyklad pisalem o wirtualizacji systemow operacyjnych: http://strony.toya.net.pl/~vermaden/tmp/thesis.pdf


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#7  2010-03-22 13:59:36

  dalip1 - Użytkownik

dalip1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07

Re: praca inżynierska - wybór tematu

Odświeżam troszkę temat! Ciągle się zastanawiam nad wyborem tematu. Chyba aż za dużo rzeczy mnie interesuje i nie mogę się zdecydować.  Z promotorem będę rozmawiał za tydzień. Chciałbym posiadać jakąś bazę wiedzy przed rozmową. Może Ci, którzy pisali jakieś prace dyplomowe/inżynierskie/magisterskie pochwalili by się swoimi tematami. Chodzi głównie o tematykę linuksową. Może być związana z sieciami i usługami (www, poczty, itp). Zagadnienia mogą a raczej powinny obejmować też trochę programowania. Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju podpowiedzi.

Offline

 

#8  2010-03-22 15:21:10

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

Re: praca inżynierska - wybór tematu

z programowania i sieci to może być coś o dużych portalach, balansowanie ruchem, cachowanie, replikacja baz itp.

temat ciekawy i dosyć spory :)

Ostatnio edytowany przez life (2010-03-22 15:21:49)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)