Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-02-27 19:03:00

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Podłączanie kompa do starego TV

Witam wszystkich po raz kolejny.

Dzisiejszy problem jest następujący:

Chciałem podłączyć kompa do starego TV(stary Royal pamiętający upadek komunizmu) z wejściem "RF" (coś jak w tym linku: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/ac/Belli … ectorjack.jpg). Karta graficzna ma wyjścia: VGA, S-Video-4 oraz wyjście Composite - próbowałem podłączyć się za pomocą tego ostatniego, w Windos wymusiłem wykrycie telewizora, ustawiłem tryb wyświetlania na klonowanie ale niestety TV na żadnym kanale nie widzi kompa. Szczerze to niezbyt znam się na tych wszystkich wyjściach tv - stąd pytanie do was:

Da się w ogóle podłączyć w ten sposób bez żadnego konwertera komp do takiego TV? Jak tak, to co robię źle? Mam jeszcze jeden komp z wyjściem S-Video-7 i taką przejściówką:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/92011/P … h_e_ski_.html

może na tym dało by jakoś radę? A może znacie jakieś inne sposoby do podłączenia kompa do tak starego TV??

Z góry dzięki za info.

Offline

 

#2  2010-02-27 19:46:30

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Podłączanie kompa do starego TV

Nie da się. Jak telewizor nie ma co najmniej EURO to jedynie musisz mieć kartę z wyjściem RF i możne wtedy :)

Offline

 

#3  2010-02-27 20:14:15

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Podłączanie kompa do starego TV

Właśnie mam takie podejrzenia... ale kurcze, z drugiej strony wyjście Composite nawet jeśli jest nieco inne to raczej przepustowość zapewnia taką samą - nie ma jakiegoś prostego konwertera z Composite na "TV PAL"?

EDIT:

Chyba jednak nic z tego :( wszystko co znajduję mówi o wykorzystaniu dodatkowego modulatora sygnału - szkoda zachodu dla tak starego TV :(

Ostatnio edytowany przez Huk (2010-02-28 11:28:18)

Offline

 

#4  2010-03-06 08:59:05

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Podłączanie kompa do starego TV

RF jest modulowany fala nosna i posiada inne parametry niz composite, ciesz sie ze karta graficzna wyszla cala z takiego eksperymentu.

Offline

 

#5  2010-03-06 13:08:30

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Podłączanie kompa do starego TV

Da się wszystko tylko czy koszt 400 zł to nie za dużo gdzieś kiedyś widziałem takie urządzonko. A przychylam się do @gluk masz szczęście że dalej działa :)

Offline

 

#6  2012-01-13 00:09:41

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Podłączanie kompa do starego TV

Odświeżę temat - zakupiłem modulator (o czym było w innym wątku), modulator ma wejścia SCART oraz RCA (chinch), teraz powraca temat czy da się podłączyć kompa do starego TV posiadającego tyl;ko złącze RF. Chodzi mi o to cy można wykorzystać adapter S-Video->Composite o którym mowa była w pierwszym poście: podpiąć go do karty i połączyć z modulatorem, a ten z TV - czy takie coś zadziała, oraz czy będzie bezpieczne? Wydaje mi się że Composite jest tylko jedno na cały świat i powinno, ale wolę spytać.

Z góry dzięki za info, jak zawsze :)

Pozdro.

Offline

 

#7  2012-01-13 00:58:40

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Podłączanie kompa do starego TV

podepnij sobie pod tv np. odtwarzacz wideo przez RF, a do niego przez przejściówkę Svideo-SCART kompa i ustaw na wideo, żeby pokazywało obraz ze SCARTa, (bynajmniej u mnie się dało przejmować sygnał ze scarta i zapodawać go na RF-podłączałem wtedy DVD do Video, a video do TV >:> i działało)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#8  2012-01-13 07:30:21

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Podłączanie kompa do starego TV

@thomsson:

Nie posiadam żadnego starego video - stąd zakup modulatora, wiem że złącza SCART są tylko jedne i jak kupię przejściówkę S-Video->SCART to wszystko powinno śmigać, ale na razie nie mam takiej możliwości, stąd pytanko czy podłączenie Composite(znaczy Chinch) Video na karcie do Composite in na modulatorze nic nie uszkodzi, czy są prądowo zgodne (z tego co ludzie w tym wątku kiedyś odpisali, np. RF i Composite nie są i mogłem zjarać grafę próbując wpinać to do TV) i czy jest tylko jedna wersja na cały świat a nie np. wersja Composite PAL, Composite NTSC, Composite VGA itd.

Pozdro.

Offline

 

#9  2012-01-13 21:43:34

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Podłączanie kompa do starego TV

Zadziała, RF jest połączone z modulatorem i to on ma podawać na RF odpowiednie napiecie w sygnale.

Offline

 

#10  2012-01-15 02:24:50

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Podłączanie kompa do starego TV

@qluk:

Dzięki za info, wszystko działa jak należy - wreszcie można pograć na starym TV... heh te zniekształcenia od "baniastego" kineskopu ciekawie wyglądają :p

Jednakże jeszcze chciałbym zapytać o jedną rzecz (trochę z tematem związane). Mianowicie - czy dobrze myślę że wtyczka jack 3.5 mm oraz kable audio chinch są prądowo zgodne? Innymi słowy - wystarczy odpowiednio przylutować przewody i bez żadnej dodatkowej konwersji po drodze, uzyskam dźwięk z urządzenia podłączonego za pomocą jacka, na wyjściu chinch? Niby takie info znalazłem na kilku stronach ale wolę potwierdzić.

Pozdro.

EDIT:

Info dla czytających tego posta odnośnie mojego ostatniego pytania, tak są zgodne prądowo - więc można na żywca przepinać sygnał RCA na JACK i vice versa ;]

Ostatnio edytowany przez Huk (2012-02-12 18:42:07)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)