Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-02-08 17:57:21

  dawid77 - Użytkownik

dawid77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-12-15

Tworzenie paczek + pliki php

Witam! Mam taki problem! Miałem za zadanie stworzyć pewien program
w php ale dodatkowo:

Zrobić:
opis narzędzia do tworzenia paczki pod dowolną dystrybucję Linux + opis ustawień serwera Apache zmodyfikowanych przez paczkę oraz narzędzia do tworzenia paczki msi pod Windows + opis ustawień serwera IIS zmodyfikowanych przez paczkę.

Jeśli chodzi o Windowsa to roumię - nie te forum! Ale mógł by mi ktoś polecić coś dobrego i łatwego w obsłudze??
Nie wiem?? Czym można robić paczki dla programów w php??
Był bym bardzo wdzięczny za pomoc:)


dawid

Offline

 

#2  2010-02-08 20:39:17

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Tworzenie paczek + pliki php

ee
eee
eee-e

Budowanie paczek w Debianie to operacja wymagająca znajomości systemu zarządzania paczkami(może się da i bez tej wiedzy - mam nadzieję, że nie) - czytaj dalej: http://www.debian.org/doc/FAQ/ch-pkg_basics.en.html.
Samo modyfikowanie ustawień Apache nie wydaje mi się dobrym pomysłem(no chyba, że włączenie nasłuchiwania na porcie 81 i wstawienie tam jakiejś strony ;-) ).

Teraz tak, PHP to język interpretowany, paczki tutaj możesz zrobić np gzip'em, albo tar'em.

Proponuję pobrać sobie źródła jakiegoś niewielkiego pakietu i na nim sobie przetestować budowę paczek, coś zmienić, ustawić swojego maila jako maintainera - zaszaleć ogólnie rzecz biorąc.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)