Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-11-30 13:44:53

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

C++ - jak przekierować wyjście komendy systemowej do programu?

Witam.

Potrzebuję przekierować wyjście komendy uruchamianej poprzez "system()" (lub jakieś inne poleceni działające z wnętrza aplikacji) bezpośrednio do programu - tzn, dla np:

Kod:

system("ls");

chcę aby listing katalogów od razu powędrował do stringa w programie. Z góry zaznaczam że zapisywanie na dysku odpada ze względu na opóźnienia (to co muszę zrobić wymaga natychmiastowej wiedzy czy dana komenda się powiodła - dysk musi mieć te swoje kilka ms na zapis - co w tym wypadku jest niedopuszczalne).

Ma ktoś jakiś pomysł jak taki coś zrobić?

Z góry dzięki za info.

Offline

 

#2  2009-11-30 15:25:17

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: C++ - jak przekierować wyjście komendy systemowej do programu?

Wczoraj widziałem to w Pythonie. Zapewne popen() jest tym czego szukasz: http://www.opengroup.org/onlinepubs/007908799/xsh/popen.html


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#3  2009-12-01 00:06:09

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: C++ - jak przekierować wyjście komendy systemowej do programu?

Dzięki za odpowiedź - z popen właśnie próbowałem i  nie wiem czemu ale z wine (a właśnie do wine jest mi to potrzebne - czemu to długa historia) nie działa, z komendami typu "ls" czy innymi systemowymi działa, a z wine - jak na złość nie chce (wywala  wyjście wine na konsole zamiast przekierować je do buffora), na innym forum zaproponowano mi inny sposób - który na pierwszy rzut oka wydaje się działać z wine... dzisiaj nie mam już głowy do testów, ale dam znać może jutro - oczywiście propozycje nadal miło widziane.

Pozdro.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)