Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-11-29 21:27:58

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Tytoń...

O męskie kiedyś paliłem.

Dawno nie widzialem nigdzie ich.

Ale bez filtra te niebieskie bo te czerwone z filtrem juz był inny smak i strasznie suszyły.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#27  2009-11-29 21:34:05

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Tytoń...

Są u mnie z filtrem nawet ale w miekiej


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#28  2009-11-29 21:46:50

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Tytoń...

http://stuff.swir.us/2007/02/09/papierosy_sa_do_dupy.jpg
http://www.wsse.waw.pl/UserFiles/ostroleka/Image/OZ_plakat_pale_wiec_smierdze.jpg

Pety to gówno. W moim osobistym rankingu najgłupszych nałogów zajmują jedną z czołowych pozycji.

Trin napisał(-a):

fajki przepachnące

Przeogromny oksymoron. Przeidiotyczne stwierdzenie.

Jeśli chodzi o palenie w miejscach publicznych — jestem za całkowitym zakazem palenia poza wydzielonymi strefami „tu wolno palić”.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#29  2009-11-29 21:52:02

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Tytoń...

Jeśli chodzi o palenie w miejscach publicznych — jestem za całkowitym zakazem palenia poza wydzielonymi strefami „tu wolno palić”.

Tylko znając nasze realia to wprowadzi się zakaz palenia bez wyznaczenia tych stref.
Przez co i tak będą palić jak popadnie.

Przykład PKP.

Kiedys w każdym pociągu był wagon dla palących.(najbardziej zatłoczony) i było wszystko ok.
Potem to zlikwidowali i zaczęli palić gdzie popadnie.
Jak był konduktor na tym tle wrażliwy to palili w klozetach co pewnie bardziej było dokuczliwe dla niepalących niż ten jeden wagon.

Ostatnio edytowany przez ilin (2009-11-29 21:54:16)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#30  2009-11-29 22:01:42

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Tytoń...

ilin zgadzam się w 100%
@azhag - mimo że sam jestem palący to zgadzam się że fajki śmierdzą i są głupim nałogiem ;] Ale fajka, taka prawdziwa, ewentualnie cygaro  to jest po prostu cudo ;) Wśród wielu znajomych którzy nie cierpia papierosów spora grupa lubi zapach tytoni fajkowego lub sama od czasu  do czasu się ga po fajkę/cygaro ;)


Mendy jedne zrobiły mi ochotę na dobre cygaro i/lub fajkę z tytoniem wisniowym/amforą full aroma... brzydale :P :(


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#31  2009-11-29 22:01:46

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Tytoń...

A tam, każdy niech robi co lubi, możemy sobie każdy wyrazić swój własny pogląd na ten temat i postępować zgodnie ze swoim przekonaniem, a zakazy i tak niczego nie zmienią - musieliby całkowicie zakazać sprzedaży tytoniu, co znowu doprowadzi do rozkwitu kontrabandy, która i tak już kwitnie bo cygarety są coraz droższe.
Żyjmy krotko, ale dobrze :) Carpe diem!:)

EDIT:
Winetu: to chyba dobrze? Co to za indianin bez fajki :)
A żeby nie było tak różowo, to dopiszę, że to co nas palaczy czeka, to przede wszystkim Przewlekła Opturacyjna Choroba Płuc - tzw. Pohop - tak koło 50 -tki, może być też astma, nadciśnienie, miażdżyca, problemy ze wzwodem, zawał i problemy z cerą,  że o raku płuc, czy białaczce nie wspomnę - może być a nie musi, to bardziej jest to kwestia dziedziczenia - ot. taka łyżka dziegciu w beczce miodu :)
Za to pocieszające jest to, ze nałogowi palacze nigdy nie chorują na chorobę Alzheimera :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-11-29 22:35:57)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#32  2009-11-29 22:29:04

  adamos - Członek DUG

adamos
Członek DUG
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2004-12-14

Re: Tytoń...

Ja z tytoni jedyne co preferuję to szisze dobry tytoń + piwko i relaks na maksa :)

Offline

 

#33  2009-11-29 22:38:24

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Tytoń...

dopóki paliłem, to sobie nie wyobrażałem, że można iść na piwo i nie palić ;) i nie ważne, czy towarzystwo pali, czy nie. ale to w sumie nie było problemem, bo imprezy głównie odbywały się na świeżym powietrzu - w czasach mojej młodości na piwo chodziło się do parku, puby dopiero powstawały

od kilku lat nie palę, ale osobiście nie przeszkadza mi zadymiona knajpa. bardzo natomiast przeszkadza żonie

azhag napisał(-a):

Pety to gówno. W moim osobistym rankingu najgłupszych nałogów zajmują jedną z czołowych pozycji.

faktycznie jest to najgłupszy nałóg świata. narkoman jak zeżre papiera to ma jazdę, alkoholik jak obali mamrotkę albo dwie to dostaje małpiego rozumu, niezrozumiale bełkocze i ogólnie dobrze się bawi. a palacz co ma z tego, że zapali? tylko tyle, że przestanie go ssać. bezsens zupełny...


linux regd. user #248790

Offline

 

#34  2009-11-29 22:57:16

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: Tytoń...

jako palacz stwierdzam ze alkohol plus fajki rowna sie wiekszy kac z rana... dlatego przestalem pic alkohol...

Ostatnio edytowany przez kayo (2009-11-29 22:57:37)


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#35  2009-11-29 23:17:13

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Tytoń...

Czym byłby sex bez papierosa "po" ? ;)
a tak na serio, znam ludzi którzy bez fajki nie mogą się wypróżnić. To dopiero chore.

Offline

 

#36  2009-11-30 09:17:03

  blinki - Użytkownik

blinki
Użytkownik
Skąd: Wschowa/Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-04-09
Serwis

Re: Tytoń...

Ostatnio prowadziłem taką prezentacje przeciwko paleniu jakieś hmmm... tydzień temu... mówiłem o tym jakie palenie jest szkodliwe.. ale przetstawiałem perspektywe palacza... :) ponieważ pale :) ale musze powiedzieć że jak człowiek ogląda zdjecia... (a naogladałem sie podczas szykowania prezentacji) to rusza... ale pale dalej.. :)

Trin napisał(-a):

Czym byłby sex bez papierosa "po" ? ;)

NO Właśnie ^^!!! sex -10% satysfakcji :P


Platforma Systemowa: Debian 5.0 lenny | KDE 4.3.2
PC: FS Amilo li 3710 | DualCore 2.0GHz/3GB/Intel GMA X4500
Przeglądarka: Opera (Firefox sux^^)

Offline

 

#37  2009-11-30 09:27:35

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Tytoń...

W materii szkodliwości przeprowadzono odpowiednie doswiadczenie.

Użyto trzech zamkniętych pojemników z robakami.
Do pierwszego wrzucono kilka petów.
Do drugiego wlano trochę gorzały.
Do trzeciego nic nie dodano.

Po kilku godzinach otworzono wszystkie trzy pojemniki.
Robaki żyły tylko w trzecim pojemniku.

Jaki wniosek z tego ?

Kto pije i pali ten nie ma robali :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#38  2009-11-30 10:49:18

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Tytoń...

ilin napisał(-a):

Jeśli chodzi o palenie w miejscach publicznych — jestem za całkowitym zakazem palenia poza wydzielonymi strefami „tu wolno palić”.

Tylko znając nasze realia to wprowadzi się zakaz palenia bez wyznaczenia tych stref.
Przez co i tak będą palić jak popadnie.

Przykład PKP.

Kiedys w każdym pociągu był wagon dla palących.(najbardziej zatłoczony) i było wszystko ok.
Potem to zlikwidowali i zaczęli palić gdzie popadnie.
Jak był konduktor na tym tle wrażliwy to palili w klozetach co pewnie bardziej było dokuczliwe dla niepalących niż ten jeden wagon.

W Łodzi jest knajpa w której nie pali się w środku tylko można w takim przedsionku i ... wszyscy się do tego stosują, więc moim zdaniem można i w Polsce.
Co do PKP są przedziały z wyznaczonymi miejscami dla palaczy, ale racja, że jakoś ludzie pala gdzie mogą w pociągach, chociaż zdarzają się takie wypadki, że niepalący usiądzie w takim przedziale, a później zdziwiony, że ktoś pali :D
Ciekawa rzeczą jest epapieros. Zastanawiam się nad tym, ostatnio właśnie rozmawiałem z kolegą, który pali i mówi, że jest ok no i mniej wydaje na fajki , a nawet są ludzie którzy przestali palić, zmniejszając dawki w tym "wynalazku". A no i nie śmierdzi nic :D

Ostatnio edytowany przez ba10 (2009-11-30 10:53:02)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#39  2009-11-30 10:56:50

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Tytoń...

Co do palenia w lokalach.

W moich stronach od dawna w zasadzie nie pali się w lokalach.
Co więcej nawet na uroczystościach weselnych nie pali się i to nie tylko jeśli są w jakichś lokalach ale również w remizach strazackich i innych podobnych.
Taki obyczaj nastał kilka lat temu i nikt przeciwko temu nie protestował.
Oczywiście sa przygotowane odpowiednie miejsca do palenia i tam palacze wychodzą na papieroska.

Nie zostalo to w jakiś sposób narzucaone odgórnie lecz na zasadzie proźby ,umowy czy jak to nazwać.
Zdaje to egzamin.

Co do PKP to daaawno nie spatkałem pociągu z wagonem dla palących.

Ostatnio edytowany przez ilin (2009-11-30 10:59:03)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#40  2009-11-30 11:01:09

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Tytoń...

ilin napisał(-a):

Co do PKP to daaawno nie spatkałem pociągu z wagonem dla palących.

Spotkasz w pośpiesznych, przeważnie , choć to nie reguła , ostatni wagon. W "normalnych" osobowych już nie ma takich opcji, niestety. :(


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#41  2009-11-30 11:35:23

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Tytoń...

Takowe wagony owszem zdarzaja sie ale tylko na dlugich trasach, niestety pkp przestaje dbac o podroznych ;] Chociaz swego czasu jak regularnie kursowalem na trasie jaslo <----> gdansk to czasami ciezo bylo znalezc wagon dla palacych. A z przedzialami to roznie bywalo. Niby byly ale wpadl 1 czy 2 niepalacych i juz wielka burda a nieraz nawet i kanar potrafil sie burzyc ze nie wolno ;]


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#42  2009-11-30 11:49:30

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Tytoń...

Akurat jeżeli chodzi o publiczne środki transportu - popieram całkowity zakaz.


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#43  2009-11-30 14:19:50

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Tytoń...

w dupie to mam pale pije zle sie odrzywiam co jeszcze kurde


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#44  2009-11-30 15:42:19

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Tytoń...

ba10 napisał(-a):

Ciekawa rzeczą jest epapieros.

moja siostra pali 2 paczki/dobę, ostatnio przestawiła się na to i szczęsliwa, bo oszczędza kupe kasy.

Ryszard napisał(-a):

w dupie to mam pale pije zle sie odrzywiam co jeszcze kurde

krótko żyję :P


linux regd. user #248790

Offline

 

#45  2009-11-30 15:51:37

  kondzio14 - Użytkownik

kondzio14
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-14

Re: Tytoń...

Ryszard napisał(-a):

w dupie to mam pale pije zle sie odrzywiam co jeszcze kurde

Własne zdrowie masz w dupie - okay. A to, że koncern tytoniowy na was żeruje nie zastanawiało nikogo? Ja jestem na etapie rzucania palenia (paczka lub prawie paczka dziennie).. I powody ku temu .. :
-szkoda pieniędzy
-gorsze samopoczucie
-świadomość różnych chorób z tego wynikających
-no i irytuje mnie to, że ktoś na moim nieszczęściu żeruje, a do tego ma to właśnie w dupie

Czytałem ostatnio gdzieś artykuł..  dla kobiety zdaje się w USA wielomilionowe odszkodowanie od koncernu za skutki palenia (zaczęła w wieku 20 lat, ma obecnie ponad 60). I zastanawiam się czym to  jest podyktowane, przecież nikt jej nie zmuszał w sposób nadzwyczajny do palenia? Jak więc w sądzie argumentowała za swoimi racjami?

Offline

 

#46  2009-11-30 16:00:25

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Tytoń...

Żerują na nas także koncerny energetyczne, paliwowe, "elektroniczne" i inne, więc jeden w tą czy w tą różnicy mi nie robi :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#47  2009-11-30 16:17:22

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Tytoń...

Żeruje to na nas banda biurwokratów. Akcyza w fajkach to zdecydowana więszość ceny. Przykład camele. Kosztują 9 złotych , z czego ok. 1.80 to vat i 5 złotych akcyzy. Same fajki kosztują 2 pln. O innych towarach nie wspomne ;/

Offline

 

#48  2009-11-30 16:18:22

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Tytoń...

Jak więc w sądzie argumentowała za swoimi racjami

Pewnie nie ona lecz zgraja prawników która zwietrzyła w tym dobry interes.

Nie tylko koncerny żerują  A akcyza to co ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#49  2009-11-30 17:37:30

  blinki - Użytkownik

blinki
Użytkownik
Skąd: Wschowa/Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-04-09
Serwis

Re: Tytoń...

a wiecie drodzy palacze i alkoholicy że wzrastają ceny od stycznia ^^ (gaz też- podpisaliśmy umowę z ruskami na gaz którego i tam w całości nie zużyjemy, prąd - jak wszyscy to wszyscy)

no ale dobra wiadomość to, że polsat będzie rozprowadzał internet "nawet z prędkością 21Mb/s" ciekawe.. dzisiaj w wiadomościach było


Platforma Systemowa: Debian 5.0 lenny | KDE 4.3.2
PC: FS Amilo li 3710 | DualCore 2.0GHz/3GB/Intel GMA X4500
Przeglądarka: Opera (Firefox sux^^)

Offline

 

#50  2009-11-30 17:49:07

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Tytoń...

W "naszym pięknym kraju" też były przypadki że ludzie skarżyli koncerny tytoniowe bo np zachorowali na raka albo ktoś z rodziny zachorował i wygrywali te procesy. Dlategokilka lat temu koncerny się wycwaniłu i zaczęły umieszczać na opakowaniach dobrze znane wszystkim ostrzeżenia - teraz palisz na własną odpowiedzialnosć i w razie jakichkolwiek roszczeń przegrywasz - zostałeś poinformowany o ryzyku;] No i jeszcze duuuużo, duuuużo innych przypadków ;] A co do picia, palenia etc to wychodzę z założenia:
1) na coś trzeba umrzeć
2) żyj szybko, intensywnie i tak żebyś nie miał sobie nic do zarzucenia pod koniec ;)
3) umrzyj młodo zostawa atrakcyjne ciało - a nuż się ktos skusi ;]:P

Poza tym na akademiach medycznych potrzebują nowych "pomocy naukowych" xD


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)