Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-11-25 15:04:27

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Psiak liże podłogę

Cześć.
Jako że na żadnym forum weterynaryjnym zarejestrowana nie jestem a DUG jest wszystkim w jednym to pytam- niektórzy z was mają zapewne psiaki.
Moja psina z uporem maniaka liże podłogę. Mam sosnowe deski, w ciągu lat zdarł się lakier więc jest drewno. Asza potrafi wstać w nocy i zapieprzać jęzorem całą podłogę w pokoju (Przecież ją myję!) to mnie budzi i doprowadza do szewskiej pasji. Próbuję zrozumieć, o co jej chodzi. Nie da się jej odciągnąć ani nic.
Wasze psiaki też liżą? Nie trybię- w jakim celu?

Offline

 

#2  2009-11-25 15:42:45

  blinki - Użytkownik

blinki
Użytkownik
Skąd: Wschowa/Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-04-09
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

zmień płyn do podłogi.. ^^ może jej smakuje...
może brak witamin
zmień karmę czy coś (bo jak masz z biedronki ^^ to nie wiadomo jakie tam psychotropy wrzucają :P)
kup jej kość do gryzienia(tą taką z witaminami)

hmmm... spotkałem się z przypadkiem lizania monitorów w laptopach DELL przez ludzi, przyczyną była smaczna matryca cristal bright i cudowny obraz^^ ale żeby podłogę...


Platforma Systemowa: Debian 5.0 lenny | KDE 4.3.2
PC: FS Amilo li 3710 | DualCore 2.0GHz/3GB/Intel GMA X4500
Przeglądarka: Opera (Firefox sux^^)

Offline

 

#3  2009-11-25 15:50:14

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

No mój od tygodnia skamle, bo chce do kota :) (właściwie to na kota). Niestety, tylko kaganiec pomaga (dla mojego jest to taka trauma, że po założeniu kagańca zamiera).

Może blinki ma rację?


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#4  2009-11-25 17:01:21

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Blinki ma rację - brak mu jakiegoś składnika. Ścian nie żre ? (tynku)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2009-11-25 17:13:29

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Psiak liże podłogę

Gdzie tam. Dostaje gnaty z mięsnego regularnie (Lubią ją tam). Ale po takej kości udowej po kwadransie niewiele zostaje. Ściany niet, za to podpieprza szczurowi marchewkę. Nie wiem. patyki, cegły miażdzy regularnie. karmy z biedronki jej nie daję, wcale nie dostaje karmy kupnej bo to syf- ma gotowane. Zapytam weterynarza  :)

Offline

 

#6  2009-11-25 18:17:51

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Trin napisał(-a):

, wcale nie dostaje karmy kupnej bo to syf- ma gotowane. Zapytam weterynarza  :)

Polemizowałbym. Co do karmy gotowanej - nie każdy wie, jak to dobrze zrobić ;) Ja daję rano suchą, po południu puszka. Marchewka, papryka, jabłka - codziennie odrobina.
Żadnego ludzkiego żarcia, żadnych wędlin (niektórych to bym sam nie tknął)...


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#7  2009-11-25 18:34:22

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Mój królik czasem dostaje marchewkę. Czasem zje chętnie, czasem to aż go odrzuca. I czym to idzie ? - chemią ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2009-11-25 18:38:00

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Bodzio, królika chowasz na święta?
;)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#9  2009-11-25 18:40:02

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Psiak liże podłogę

A u weteryniarza była? Nie samym internetem człowiek żyje (przynajmniej niektórzy :>).

Offline

 

#10  2009-11-25 19:48:38

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Psiak liże podłogę

ippo76 napisał(-a):

Trin napisał(-a):

, wcale nie dostaje karmy kupnej bo to syf- ma gotowane. Zapytam weterynarza  :)

Polemizowałbym. Co do karmy gotowanej - nie każdy wie, jak to dobrze zrobić ;) Ja daję rano suchą, po południu puszka. Marchewka, papryka, jabłka - codziennie odrobina.
Żadnego ludzkiego żarcia, żadnych wędlin (niektórych to bym sam nie tknął)...

ippo, to po konsultacji z weterynarzem. Jak była mniejsza, próbowałam dać jej puszki ale dostawała jakiejś wysypki. To albinos chyba więc lekarz skwitował to tym, że z tymi psami są takie problemy typu alergia. Żarcie w puszkach jest słone, jak jej gotuję to nie solę i problemów nie ma. Pies jest zdrowy, żywy, wybiegany. Odstawiłam puszki. Czasem daję jej suchą karmę. I gnaty.

kamikaze...ten weterynarz to ma jej dość :) ma gabinet po drodze do parku w którym biegamy. (obie).


bodzio, zrobimy wyścigi jak na championach? Puszcza się królika i pies biegnie ;-)

Ostatnio edytowany przez Trin (2009-11-25 19:50:03)

Offline

 

#11  2009-11-25 19:56:07

  blinki - Użytkownik

blinki
Użytkownik
Skąd: Wschowa/Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-04-09
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Bodzio napisał(-a):

- chemią ?

TAK! proponuje ci wziąć taką marchewkę i poskrobać tę oto marchew z wierzchy i poniuchać (powąchać) wali chemią jak cholera, jak człowiek to czuje to wyobraź sobie co czuje zwierze.

Trin:
A wiek psa?
generalnie psy wyczuwają zapach sexy :P upewnij się czy czasem w tamtym miejscu tego nie robiłaś, (czasami zdarza się na podłodze:P)


Platforma Systemowa: Debian 5.0 lenny | KDE 4.3.2
PC: FS Amilo li 3710 | DualCore 2.0GHz/3GB/Intel GMA X4500
Przeglądarka: Opera (Firefox sux^^)

Offline

 

#12  2009-11-25 20:16:46

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Psiak liże podłogę

blinki napisał(-a):

Trin:
A wiek psa?
generalnie psy wyczuwają zapach sexy :P upewnij się czy czasem w tamtym miejscu tego nie robiłaś, (czasami zdarza się na podłodze:P)

Eee, nie. Wiesz, deski nie są zbyt wygodne na takie ekscesy :D 3 lata, młody psiak, skory do zabawy, głupawkę ma 24/7. No nic, tak ma. Zajrzę do weterynarza to popytam.

Offline

 

#13  2009-11-26 08:31:54

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Trin napisał(-a):

ippo, to po konsultacji z weterynarzem. Jak była mniejsza, próbowałam dać jej puszki ale dostawała jakiejś wysypki.

Puszka puszce nierówna

To albinos chyba więc lekarz skwitował to tym, że z tymi psami są takie problemy typu alergia. Żarcie w puszkach jest słone,

Nie próbowałem. Odrobina soli jest potrzebna każdemu :)

jak jej gotuję to nie solę i problemów nie ma. ..

A może właśnie soli psu brakuje? Mój np. latem oblizywał wszystkim stopy wprawiając ludzi w zakłopotanie. Może w tej puszce była jakaś paskudna chemia? Nie wierzę, że sól (w rozsądnej dawce) szkodzi... Cukier tak, truje (nie używam) ale sól?


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#14  2009-11-26 14:48:51

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Psiak liże podłogę

Nie wiem już sama. Może wrócę do soli...stopniowo, będziemy próbować czego psu brakuje.

Offline

 

#15  2009-11-26 15:33:44

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Psiak liże podłogę

Pies musi czasem zjeść troche trawy, podobno to pomaga mu wydalić z żołądka sierść która zżera liżąc się.
Jaka to rasa?
Tylko w jednym miejscu liże?

Offline

 

#16  2009-11-26 17:24:47

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Oj ludzie, ludzie... Nie rozumiecie piesków :)

Piesek liże z trzech powodów:
1) powitać właściciela lub przywitać się z byle kim
2) jak brak składników ożywczych (ale by też żarł to coś... nie tylko lizał)
3) najczęstsza - psy tak czyszczą sobie język lub jak kto woli - bawią się tak...

Moja psiurka realizuje 1 i 3, zaś 2 nie było implementowane :)
Co do 3... Moja to raczej czyści sobie tak język... Zawsze liże chropowate powierzchnię jak: poduszka dekoracyjna od kanapy, ale też  poszewka poduszki na której trzymam głowę jak śpię... nieogolona mordka... pijana gęba (nie moja)... nogi kobiet!

Proponuję test... Przed goleniem nóg Trin... Sprowokuj psa by zaczął lizać :) Lepiej by lizał Twoje czyste (oby) i chropowate nogi niż brudną i zapleśnioną podłogę.

PS. Smak drewna! Psy i ludzie go lubią bardzo. Ludzie - patyczki od lodów, psy... gryzą wszelkiej maści patyki.
PS 2. DUG - gotuj i perz razem z nami ^^"

Hał, hał.

Ostatnio edytowany przez NIC (2009-11-26 17:25:00)


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#17  2009-11-26 18:24:08

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Psiak liże podłogę

Zbooj napisał(-a):

Pies musi czasem zjeść troche trawy, podobno to pomaga mu wydalić z żołądka sierść która zżera liżąc się.
Jaka to rasa?
Tylko w jednym miejscu liże?

Cos ty. Łazi po pokoju i liże. O taak. Trawę to ona uwielbia. Zawsze jak jest w parku to ją żre a potem w nocy wymiotuje  i Trin ma maraton na mopie o 3 nad ranem- fajnie? ;)
A NIC mówi trafnie z tezą mamy, ze sobie język czyścić tak może.
Rasa- amstaff.
Raz wysyfiłam podłogę odświeżaczem powietrza w sprayu to przestała.
Ok, psy niektore rzeczy odbierają inaczej. Ona zje mocny chrzan od którego mnie odrzuca. Ją zaś odrzuca od zapachu czosnku czy cebuli lub cytryny na moich dłoniach- co dla nas ludzi jest do zniesienia.
może tak ma po prostu że jej smakuje podłoga. Szczęście że mi desek nie wpieprza. To w końcu pies.
A lizanie podobno je uspokaja. Ze względu na rasę - niech sobie liże i niech jej to na spokój wyjdzie.
Pzdr.

Offline

 

#18  2009-11-26 18:40:49

  lubomir - Użytkownik

lubomir
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-30

Re: Psiak liże podłogę

ja mysle na kielbasy :;; z psiny sa wysmienite

Offline

 

#19  2009-11-26 19:09:55

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Niech nie liże... Kup jej kość...

Moje też trawę żre... Z racji wymiocin racjonuję jej dawkę trawy... Odciągam smyczą...

Amstaff... Rasa groźna... Jaki właściciel taki pies... Brr... Nie agresywnuj psa.


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#20  2009-11-26 19:50:24

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Psiak liże podłogę

Trin ja nic nie mówie ale Amstaffy są bardzo trudne w socjalizacji. Trzeba człowieka który zna się na kynologii ażeby takiego psa ułożyć.
http://pies.onet.pl/741,5,1,psy_dla_zaawansowanych,galeria.html
http://www.amstaffy.yoyo.pl/
http://connectit.pl/~orion/index.php?option=com_con … mp;Itemid=110
Ja osobiście chciałbym, jako następnego psa owczarka walijskiego Pembroke albo Cardigan - taki znacznie sympatyczniejszy i krótszy jamnik :D. Mój wujek ma takiego mieszańca, świetny zwierzak :)

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2009-11-26 20:02:50)

Offline

 

#21  2009-11-26 21:07:17

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Psiak liże podłogę

Zbooj napisał(-a):

Trin ja nic nie mówie ale Amstaffy są bardzo trudne w socjalizacji. Trzeba człowieka który zna się na kynologii ażeby takiego psa ułożyć.
http://pies.onet.pl/741,5,1,psy_dla_zaawansowanych,galeria.html
http://www.amstaffy.yoyo.pl/
http://connectit.pl/~orion/index.php?option=com_con … mp;Itemid=110
Ja osobiście chciałbym, jako następnego psa owczarka walijskiego Pembroke albo Cardigan - taki znacznie sympatyczniejszy i krótszy jamnik :D. Mój wujek ma takiego mieszańca, świetny zwierzak :)

No. Mam znajomego co jak mu amstaff wariował to kijem napieprzał i nic. Zero reakcji.Jego dziewczyna to aż z domu uciekała bo nie mogła na to patrzeć.  Ja ją mam od szczeniaka i jak zaczęła pokazywać ząbki to rodzice postawili warunek: Albo ona będzie rządzić mną albo ja nią.
Natomiast do ludzi pierwsza. W zeszlym roku mialam taką sytuację, ze idąc z nią ulicą mijałam młodego tatę z dzieckiem z wozku (może rocznym), psiak wskoczył na wózek, tata zamarł, ja zaczęłam przepraszać a dzieciak się śmieje że go pies po łapkach liże. Na szczęście tata luzak, nie opierdolił mnie choć miał do tego pełne prawo. Bawił się z nią na chodniku.
Człowiekowi krzywdy nie zrobi- chyba że podniesie rękę na mnie. Wychowałam ją tak że nie patrzy kto jest agresorem tylko staje pomiędzy stronami sporu i skacze na tego kto wykonuje w bijatyce gwałtowne ruchy. Duuużo bólu, poszarpanych spodni, i łez kosztowało mnie jej wychowanie ale zrobiłam to najlepiej jak umiałam. Nawet paznokciem u kciuka to przypłaciłam. To taka rasa która wymaga pracy, co poradzić. Jest moda na  agresywne psy do walk a ja nie chciałam żeby taka była.  Jasne że płakałam nie raz jak musiałam jej pokazać kto tu rządzi ale ultimatum to ultimatum. Albo będę rządzić ja- albo ona. Było warto. Teraz leży i śpi @ jedna :P

Offline

 

#22  2009-11-27 08:19:02

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Trin napisał(-a):

No. Mam znajomego co jak mu amstaff wariował to kijem napieprzał i nic. Zero reakcji.Jego dziewczyna to aż z domu uciekała bo nie mogła na to patrzeć.

Psychol. Sory ale zwykły psychol. Ja mam małego terierka, który ma 4 lata i wciąż walczy o dominację: warczy, "pilnuje" niektórych rzeczy, że nie można się do nich zbliżyć itp. - taki charakterek. Na szczęście warunki fizyczne skromne ale nie raz i nie dwa zastanawiałem się, co by było, gdybym miał rotwailera z taką psychiką?
Ten mały psiak uzmysłowił mi, że trzymanie psa to duży wysiłek.
A Twojego znajomego to po prostu przerasta. Żal, że taki niedowartościowany dzieciak ma groźnego psa, któremu skrzywił psychikę. I nie chodzi już o samo lanie kijem, bo to jest tylko efekt "socjalizacji". Wybacz, ale takim ludziom odbierałbym psy, a tego typka sam bym kijem obił :(

Ja ją mam od szczeniaka i jak zaczęła pokazywać ząbki to rodzice postawili warunek: Albo ona będzie rządzić mną albo ja nią.

Tak, jest, chociaż mój pies nie ma prawa włazić na fotele czy kanapy.


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#23  2009-11-27 09:58:18

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Lepiej oddaj tego psiaka, liże podłoge bo mu psycha siada :) - w ten sposób odreagowuje (Mój bokser tak silnie przeżywa pozostawienie go samego w domu, że robi totalną demolkę, rózne psy różnie reagują).
Poza tym, amstaff to pies dla kogoś kto fizycznie jest w stanie mu dorównać.

Offline

 

#24  2009-11-27 10:05:34

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

To normalne u psów, że warczą i pilnują niektórych rzeczy :) Moje warczy, kuli uszy i uśmiecha się do mnie szczerząc zęby :)
Psy reagują na gwałtowne ruchy... i dzwonki domofonu lub do drzwi... Jak taki dzwoni a ja wstanę to już się przyssawa pies do nogawki :) Mam małą psiuńkę, więc nie jest problemem nawet włożyć rękę czy nos do psiego pyska, za mocno nie ugryzie bo mnie szanuję. Ciekawe czy Trin też tak może... Taki duży pies...

Amstaffy naprawdę są agresywne? To raczej zależy od wychowania. I lwa, krokodyla wychowa się na porządnego przyjaciela.

Tak, jest, chociaż mój pies nie ma prawa włazić na fotele czy kanapy.

Mój ma do dyspozycji dwie kanapy oraz fotel i łóżko w drugim pokoju. Dwie kanapy są jej, z fotela często korzysta też :) Najrzadziej korzysta z moich nóg jak siedzę przed komputerem... Ale czasem korzysta i pewnie już DUG czytała...

A miało być o lizaniu podłogi...


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#25  2009-11-27 10:19:42

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Psiak liże podłogę

Generalnie rasy psów są prowadzone pod kątem określonych dyspozycji, bądź wzmocnienia już występujących. Np. teriery są wesołe i ruchliwe ale także zapalczywe. Amstafy czy bulteriery to rasy wyprowadzone do walk psów, łączą cechy terierów i buldogów (co nie znaczy, że uzyskasz bulteriera krzyżując buldoga z terierem). Są to zatem silne psy o skłonnościach do bójek i agresji i wymagają mocnego psychicznie opiekuna.

Poza tym, każdy pies ma swój charakter - podobno można to rozpoznać już u szczeniąt - czy liżą czy gryzą rękę. Te pierwsze będą uległe, te drugie - dominujące. Źle prowadzone albo znerwicowane psy stają się agresywne.

Problem z moim psiakiem jest taki, że jego pilnowanie jest tak zapalczywe, że nikt z domowników nie ma odwagi sięgnąć po tę rzecz. I nie są to przedmioty należące do psa, jak legowisko, miska czy piłki ale np. stojące w kącie kalosze. Tylko ja sięgam, by przedmiot psu odebrać ale nie jestem pewien, czy mnie nie ugryzie. Jednak muszę to zrobić, bo to ja jestem szefem :) i muszę o tym psu przypominać.

Taki zachowań dominujących jest mnóstwo, np. przepychanie się do drzwi kto pierwszy, szturchanie zabawką - baw się teraz ze mną, wskakiwanie na kolana albo kanapę. Niestety, ludzie biorą takie zachowanie za przejawy psiej sympatii a tak naprawdę pies w ten sposób ustala hierarchię. Jeśli jest duży, silny i agresywny - problem gotowy.


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)