Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-11-11 22:39:10

  eheon - Użytkownik

eheon
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Zarejestrowany: 2009-11-11

Zawieszanie programów

Witam niedawno zainstalowałem Debiana z lxde. Dodam, że wcześniej miałem styczność z Mandriva i Ubuntu, ale obydwa systemy mi się posypały. Poza tym mam dość stary komputer jak na obecne wymagania, więc postanowiłem zainstalować coś lekkiego.

Przechodząc do sedna, czasem przeglądarka Iceweasel mi się sypie, typowy zawias, zamykanie niestety nie działa. Póki co, sprawę rozwiązuję poprzez wylogowanie się i ponowne zalogowanie. Czy jest jakaś szybsza metoda, żeby to obejść, coś jak ctr+alt+del i zamknięcie procesu w xp?

Offline

 

#2  2009-11-11 22:46:43

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zawieszanie programów

Witamy na DUG-u. :)

Kod:

kill PID
killall  iceweasel

Możesz też zabić proces np. w htop.
Możesz zabić program za pomocą xkill (uruchamiasz i klikasz na okno).
W dobrych menedżerach okien (np. Fluxbox, nie wiem jak Openbox domyślnie stososwany w LXDE*) możesz zabić program skrótem klawiszowym.
___
*) zawsze możesz zamienić


W jakim sensie Mandriva i Ubuntu się posypały? Może coś dolega sprzętowi (pamięć?)?

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-11-11 22:47:22)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2009-11-11 23:24:54

  eheon - Użytkownik

eheon
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Zarejestrowany: 2009-11-11

Re: Zawieszanie programów

azhag napisał(-a):

Witamy na DUG-u. :)

Kod:

kill PID
killall  iceweasel

Możesz też zabić proces np. w htop.
Możesz zabić program za pomocą xkill (uruchamiasz i klikasz na okno).
W dobrych menedżerach okien (np. Fluxbox, nie wiem jak Openbox domyślnie stososwany w LXDE*) możesz zabić program skrótem klawiszowym.
___
*) zawsze możesz zamienić

OK, dzięki :)

azhag napisał(-a):

W jakim sensie Mandriva i Ubuntu się posypały? Może coś dolega sprzętowi (pamięć?)?

Cóż Mandriva w sumie poszła mi 2 razy. Pierwszy raz, biorę na siebie, coś chyba zepsułem, a, że nie miałem ważnych danych to po prostu reinstalowałem system. Za drugim razem (podejrzewam, że winna była jedna z przerw w dostawie prądu). System zawieszał się podczas ładowania (w Mandrivie graficznie pokazuje co się aktualnie ładuje, np. dyski a system zawieszał się w momencie z monitorem, więc chyba było to środowisko graficzne) . Ubuntu po aktualizacji - system nawet nie próbował się załadować.

Zresztą nie tylko na tym komputerze, na laptopie brata zainstalowałem Damn Small Linux, który też za długo nie podziałał. Może to kwestia jakiegoś pecha. Z systemów do czasu awarii byłem zadowolony.

Jeszcze jedno pytanie, domyślnie zainstalował mi się program Swfdec np. flashowe reklamy działają, ale filmiki na youtube, już nie. Pokazuje mi, że filmik się ładuje, ale uruchomić już się nie chce. Co z tym zrobić?

Ostatnio edytowany przez eheon (2009-11-11 23:34:36)

Offline

 

#4  2009-11-12 09:15:55

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Zawieszanie programów

eheon napisał(-a):

Jeszcze jedno pytanie, domyślnie zainstalował mi się program Swfdec np. flashowe reklamy działają, ale filmiki na youtube, już nie. Pokazuje mi, że filmik się ładuje, ale uruchomić już się nie chce. Co z tym zrobić?

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=12864

Ostatnio edytowany przez ba10 (2009-11-12 09:17:15)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#5  2009-11-12 10:14:31

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Zawieszanie programów

azhag napisał(-a):

Kod:

killall  iceweasel

Kod:

ps -efH
...
nazwa         9283     1 19 10:02 tty8     00:00:00   /usr/lib/iceweasel/firefox-bin -a iceweasel
...

Kod:

killall iceweasel
iceweasel: nie zabito żadnego procesu

Musi być u mnie:

Kod:

killall firefox-bin

Offline

 

#6  2009-11-12 15:36:35

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Zawieszanie programów

Kod:

pgrep -l iceweasel
kill -9 nr_PID

marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#7  2009-11-12 15:38:09

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zawieszanie programów

fnmirk napisał(-a):

(...)

Ok, Iceweasel to dość niefortunny przykład. :)

marg1 napisał(-a):

Kod:

pgrep -l iceweasel
kill -9 nr_PID

pkill iceweasel ;)

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-11-12 15:40:03)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#8  2009-11-12 15:59:07

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Zawieszanie programów

azhag napisał(-a):

pkill iceweasel ;)

To chyba bezsprzecznie najszybsze :D


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)