Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-11 20:53:02

  shreku - Użytkownik

shreku
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-06-03
Serwis

grub na lilo dla sarge ale z knopixa..:|

mam prosbe o pomoc.... mianowicie pobawilem sie partition magic'iem i oczywisci zapomnialem o grub'ie...:| efektem tego nadpisalem mbr'a z plytki od xpka... ale gdy chcialem spowrotem zainstalowac gruba do mbr'a poleceniem

grub-install /dev/hda7 --root-directory=/

przy czym hda7 to partycja montowana jako /boot, to mi wywalao bload ze nie ma tam nic takiego co by mu /boot przypominalo :|....... robilem to z knoppixa 382 probowalem z RIP'a i to samo.... czy moze mam uzyc polecenia grubsetup?? i "sie naprawi"

a kolejne pytanko to czy np z ominienciem tej instalacji grub'a moge zainstalowac jakos lilo...?? please help...

Offline

 

#2  2005-09-11 23:00:34

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: grub na lilo dla sarge ale z knopixa..:|

mam prosbe o pomoc.... mianowicie pobawilem sie partition magic'iem i oczywisci zapomnialem o grub'ie...:| efektem tego nadpisalem mbr'a z plytki od xpka... ale gdy chcialem spowrotem zainstalowac gruba do mbr'a poleceniem

grub-install /dev/hda7 --root-directory=/

przy czym hda7 to partycja montowana jako /boot, to mi wywalao bload ze nie ma tam nic takiego co by mu /boot przypominalo :|....... robilem to z knoppixa 382 probowalem z RIP'a i to samo.... czy moze mam uzyc polecenia grubsetup?? i "sie naprawi"

a kolejne pytanko to czy np z ominienciem tej instalacji grub'a moge zainstalowac jakos lilo...?? please help...

Jeśli nie chcesz aby grub był w innym miejscu niż /boot/grub to parametr --root-directory pomiń. Druga sprawa, że nie ma potrzeby ponownej instalacji gruba, wystarczy zapisać mbr. Odpalasz grub i wydajesz komendy root (hd0,6) i setup (hd0), oraz quit. Powinno zapisać mbr.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-09-12 06:54:46

  shreku - Użytkownik

shreku
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-06-03
Serwis

Re: grub na lilo dla sarge ale z knopixa..:|

dalczego hd(0,6) :> skoro roota mam an hd(0,9) :] ?? hd(x,y) ma oznaczac boota?? czy root'a?? ps przed zrobieniem teg mam podmontowac partycje /dev/hda7 (boot) do /boot ?? czy nie musze

Offline

 

#4  2005-09-12 08:16:20

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: grub na lilo dla sarge ale z knopixa..:|

dalczego hd(0,6) :> skoro roota mam an hd(0,9) :] ?? hd(x,y) ma oznaczac boota?? czy root'a?? ps przed zrobieniem teg mam podmontowac partycje /dev/hda7 (boot) do /boot ?? czy nie musze

W przypadku shella gruba root oznacza partycję na której są pliki *stage*, wystarczy wskazać tę partycję podczas "grubowania" j.w. i nic nie trzeba odmontowywać ani przemontowywać.
http://www.gnu.org/software/grub/manual/grub.html#I … GRUB-natively


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2005-09-13 15:39:58

  shreku - Użytkownik

shreku
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-06-03
Serwis

Re: grub na lilo dla sarge ale z knopixa..:|


grub find /grub/stage1

wywalolo mi hd(0,6) — hda7 czyli ok


root(0,6)

poszlo ok


setup hd(0)

teszh ok.. grub dziala  ale... jajka linucha mi nei laduje mimo ze wpisow w grubie nie ruszalem, to mi mowi ze na partycji ustawionej jako root nie ma takiego pliku jaja czy jakos tak...kolejnosc partycji zostala zachowana...

jakby co to hda7 to boot
                 hda8 to swap
                 hda9 to root
w grubie wpisy sa do obrazuf jajek na hda7 czyli prawidlowo... a ja jush nic nie wiem... ^_^ cos z tym rootem jest walniete...

albo jak zainstalowac z knoppixa lilo?? z prosba o podanie domyslnego configa do /etc/lilo.conf bo nigdy go nei widzialem i nie wiem co wpisac :(

knopix widzi kilka komend dla lilo...

Offline

 

#6  2005-09-13 16:16:03

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: grub na lilo dla sarge ale z knopixa..:|

Wgląda na to, że grub zainstalował się dobrze. Podaj proszę zawartość pliku menu.lst z kat. boot/grub.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#7  2005-09-13 21:01:21

  shreku - Użytkownik

shreku
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-06-03
Serwis

Re: grub na lilo dla sarge ale z knopixa..:|

ok poszlo.. za roota ustawil se swapa :| przeprawilem i poszlo dzienks za pomoc

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)