Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-09 09:42:55

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Service pack

Witam.
Opowiem coś śmiesznego. Wczoraj siostrze mojej małżonki założyli NETA. (Net z LAN-a) Przyszedł guru zarobił końcówkęod przewodu i odpala system Windows XP (bez service packa) i klapa. po 3 min otworzyło się google i nic więcej. Pan stwierdził że to wina tego że nie ma wgranego service packa. Mówi mi to szwagierka ja gały wywaliłem (Kolo zmienił teorie - tylko jaką modelu OSI, XP nie wiem) Więc dla pewności wziąłem jej LAPTOPA do siebie podpinam pod swój LAN neto śmiga aż miło i bez service packa. No nie wiem co jest. Dzwonie do kolesia i sięgo pytam dlaczego on takąteorięwygłosił. Więc on mi dał wykład iż: (cytuje) Nawet pan nie wie ile syfu lata w internecie i ten syf zapycha wszystko w Win XP i dlatego trzeba service packai wszystko będzie chodziło szybko. Zapytałem GURU czy np. win 98 nie będzie wogóle chodził bo jest całkowicie szwajcarski - on że 98 będzie chodził ale 98 to inny system. Może ja jestem niedouczony ale czy wie ktośz was co sięstanie jak pod ten net podepnie się LINUX?

Offline

 

#2  2005-09-09 10:46:08

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Service pack

Czekaj, czekaj - może miał i rację. Jest taki stary wirus Blaster który wyłącza XP i 2000 po 45 sekundach, ale on działa tylko na partycjach ntfs. I dlatego net mógł śmigać na laptopie jeżeli miała XP zainstalowane na partycji FAT.
Servicepacka zwłaszcza nr 2 załatwia sprawę Blastera i jego klonów


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2005-09-09 11:54:27

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Offline

 

#4  2005-09-09 13:38:34

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Service pack

Ale chłopy,nie jest napisane ze to łącze sprawdzales na innym kompie(z innym systemem)a jak działa na innym łączu ten xp  no to samo przez sie mowi ze siec jest zwalona(choc nie koniecznie:)).Sprawdzałes na innym kompie?


Pozdrawiam

Offline

 

#5  2005-09-09 13:44:53

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Sieć nie jest zwalona tylko to takie łącze. DSL dzielony na duuużo kompów bez ograniczenia ściągania (40 zł miesięcznie) Jak siętrafi że jest mało osób to to będzie działało - tak myśle. Ale jak sieć jest obciążopna do tego ssaki włączone to normalne że się nie da pracować.

Offline

 

#6  2005-09-09 15:54:58

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Service pack

weżcie w ogóle o czym wy rozmawiacie


linux regd. user #248790

Offline

 

#7  2005-09-09 18:30:26

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Service pack

Też nie łapie - coś chłopcy pieprzycie. Popatrzcie na pierwszy post i reszta odpowiedzi do niego


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2005-09-09 19:06:59

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Service pack

No generalnie Xp'ka to strach do netu podpinac bez SP2 no chyba ze sie poswieci kolka dobrych godzin na zabespeiczenie jego i powylaczanie np "Zdalnej edycji rejestru"..... co do vlastera to XP bez zadnych SP lapie go strasznie sybko no jak widzialam to kilka sekund po fakcie jak XP "poczul" neta
Pozatym jeslu w jednym miescu smiga net az milo to znaczy ze ten dostawca  od ktorehgo ma ta osoba neta tam gdzie zle chodzi to znacze ze gosc chwycil sie za cos na czym sie nie zna.... i wciska ludziom neta ktry nie chedzialac....

Co do SP to jest dla 98 i dziala calkiem niezle
http://sp.up.pl/
np mi po zainslowaniu w/w SP przeestal sie wieszac Microstation :]

Offline

 

#9  2005-09-09 20:11:55

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Dzisiaj poszedłem porozmawiać z tym kolegą.  Wiedziałęm że koleś wspominał szwagierce że za przeinstalowanie XP chce 30 zł. Ale zastanawiałem siępo co pzreinstalowywać skoro na innych netach chodzi tylko u nich net nie chodzi. Więc go oskarżyłem że pewnie napisał kawałek skryptu w shelu który pozwoli pierwszy raz się połączyćz netem potem wywala Kogoś rozpoznając MAC adres bo da sięcośtakiego napisać.
Więc mówi kolega do mnie że go bezpodstawnie oskarżam i że to nie prawda. Dzwonie pytam ludzi i każdy mówi że kolega ten mówi wogóle nielogicznie. Ale on przy mnie zadzwonił do najiegośGURU od FREEBSD z bydgoszczy i słyszałem że ten cośtam podobnego mówi ale la mnie wogóle jakieśbzdury o jakichś poblokowanych portach. NIe wiem ale ja już zgłupiałem. Ale co ciekawe kolega ten mówi że net ten bęfdzie chodził na każdym innym systemie unixie, linuxie, win98, 95 itd. ale nie na XP bez SP.

Offline

 

#10  2005-09-09 20:18:49

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Też nie łapie - coś chłopcy pieprzycie. Popatrzcie na pierwszy post i reszta odpowiedzi do niego[/u][/i]

To jest autentyczna sytuacja :)

Offline

 

#11  2005-09-09 20:32:40

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Service pack

Ja czaje klimat doskonale :D
Guzzi podpinales pod ten net inny system zeby sprawdzić czy wszystko gra?


Pozdrawiam

Offline

 

#12  2005-09-09 20:41:11

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Service pack

To własnie jest co mnie najbardziej denerwuje na windowsach, raz cos działa a z innym razem nie i nikt nie wie dlaczego

Offline

 

#13  2005-09-09 20:42:59

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Service pack

no nawet sprubowac od biedy uruchomic jakiegos knoppix'a :]
ale genralnie widze ze brakiem uczciwosci u tego ISP az traci

Offline

 

#14  2005-09-09 20:53:35

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Też sądziłęm że pare linijek skryptu napisał, ale teraz już nie wiem. Opowiedział mi jakąś historię że jakiś kolo w ich sieci XP w ciągu miesiąca przeinstalował 37 razy. Nie wiem już sam jakieś takie dziwa mi opowaida że chyba postaram się o żółty kolor dokumentów.  Ja mało uczesnicze w wypowiedziach na forach ale opiekuje się paroma sieciami opartymi na Linuxie w połączeniu z Windowsami 98 , tu mi może kolo wmówić wszystko bo na XP nie znam się wogóle chociaż zainstalowanego w domu mam. On twierdzi tak że jak komputer który nie ma SP był przed jego siecią w innej sieci to w jego sieci już ne tym kompie NET nie będzie chodził. Mam nadzieję że w miare dokładnie tłumacze. A jak od nowa on zainstaluje tego neta wtedy będzie to działało. (Czy tek trudno postawić XP? Czy to jest system dla profesjnalistów?) Mówie może mi nie wierzycie ale wszelkie teorie LAN, OSI i co tylko jest związane z sieciami rutingiem zostały obalone.

Offline

 

#15  2005-09-09 20:56:25

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

A nie podpinałem pod tego neta innego kompa z innym systemem bo kolo tak prawdziwie mówił że zwątpiłem w swoją wiedzę.

Offline

 

#16  2005-09-09 21:27:25

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Service pack

EEEEEE tam podepnij po co rozkminiac coś co nie jest sprawdzone to szukanie igły w stogu siana.


Pozdrawiam

Offline

 

#17  2005-09-09 21:27:28

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

A dodam jeszcze że powiedział że ja sie z tym nie spotkałem gdyż to jest sieć z 300 kompami a ja mam w sieci max 30

Offline

 

#18  2005-09-09 21:29:10

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Service pack

Fuck wyslalismy w tym samym momencie wiec zobacz wyzej:)


Pozdrawiam

Offline

 

#19  2005-09-09 21:38:41

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Postaram się jutro to zrobić ale koleś wziął tego laptopa żeby XP przeinstalować oczywiście z SP1 i SP1 co kolwiek to by nie było. Jak go wziął to mógł oczywiście jak istniał wywalić skrypt który wpływa na zawartość portfela.

Offline

 

#20  2005-09-10 10:33:11

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Service pack

To po ptokach pewnie ://///////////////////////////////////Albo i nie zainstaluj spowrotem bez SP i sprawdzisz czy walił w ch***


Pozdrawiam

Offline

 

#21  2005-09-10 15:19:02

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Przyjechał, podłączył i działa. Nie będę już nic przeinstalowywał bo to bez sensu. tym bardziej winde. ziwna bardzo sprawa. Ciekawe co by ten kolo powiedział jakby taka sytuacja byłą na Linuxie np. GENTOO którego trzeba jak się człowiek uprze pare dni stawiać. Ciekawe czy za te 30 zł by się zdecydował :) Ale koleś uniósł honorem i nie wziął kasy od dziewczyny.

Offline

 

#22  2005-09-10 15:55:52

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Service pack

Ale koleś uniósł honorem i nie wziął kasy od dziewczyny.

Pewnie śledzi to forum i sie wystraszył ;) Albo jest na tyle cwany żeby wzbudzić w niej zaufanie i rżnąć kozaka aby polacała jego usługi innym:)Szkoda ze nie sprawdziles jakims innym systemem byloby ciekawie.


Pozdrawiam

Offline

 

#23  2005-09-10 20:36:26

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Service pack

Dobrawłaśnie wróciłem z grilla - piłem super wódke (lubie wódke " wódke trzeba szanować" i niech mi żadna /.....nie powie że wódeczka jest zła) zle nie ważne . Dam wam przepis na super sosik. Zwie sie sosik czosnkowy.A wi.ęc tak
1) Mały naturalny jogurt (gęsty ma być)
2) około pół główki czosnku przecisnąć przez malglownice
3) 3 do 4 łyżek majonezu
4) pieprz i sól do smaku
Pyszny. Super do karczka z frytkami.
A temu od tego Xp do dam przepis trylko zamiast majonezu niech doda dżemu. :)
Nie mna gustu w systemie to i pewnie taki sam ma w smaku.
Fajnie piisać na firum troche na fazie. Zupełnie inny prąd.
Ciekawe czy mnie Biexi zablokuje? Ale ja przecież nic złego nie mówie :)

Offline

 

#24  2005-09-10 20:57:19

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Service pack

guzzi, nie daj sobie w mordę wciskać - żebyś nie wiedział to sie nie przyznawaj, rzuć paroma terminami z linuxa i małpa wymięka


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#25  2005-09-12 22:34:55

  cthulhu - Członek DUG

cthulhu
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-09-04

Re: Service pack

No generalnie Xp'ka to strach do netu podpinac bez SP2 no chyba ze sie poswieci kolka dobrych godzin na zabespeiczenie jego i powylaczanie np "Zdalnej edycji rejestru"..... co do vlastera to XP bez zadnych SP lapie go strasznie sybko no jak widzialam to kilka sekund po fakcie jak XP "poczul" neta
Pozatym jeslu w jednym miescu smiga net az milo to znaczy ze ten dostawca  od ktorehgo ma ta osoba neta tam gdzie zle chodzi to znacze ze gosc chwycil sie za cos na czym sie nie zna.... i wciska ludziom neta ktry nie chedzialac....

Co do SP to jest dla 98 i dziala calkiem niezle
http://sp.up.pl/
np mi po zainslowaniu w/w SP przeestal sie wieszac Microstation :]

ja mam XP bez SP (ani 1 ani 2) i nadal dziala w sieci, juz ponad pol roku, zadnego robaka, vira, trojana, nic :)
jak zainstalowalem kiedys sp2 to mi sie komp zjebal

edit:

On twierdzi tak że jak komputer który nie ma SP był przed jego siecią w innej sieci to w jego sieci już ne tym kompie NET nie będzie chodził. Mam nadzieję że w miare dokładnie tłumacze. A jak od nowa on zainstaluje tego neta wtedy będzie to działało. (Czy tek trudno postawić XP? Czy to jest system dla profesjnalistów?) Mówie może mi nie wierzycie ale wszelkie teorie LAN, OSI i co tylko jest związane z sieciami rutingiem zostały obalone.

eeee...


"Dlaczego zawsze wszyscy biegna w strone mrozacego krew w zylach krzyku?"
cthulhu@jid.dug.net.pl
i386@HPC6910p

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)