Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-10-08 11:56:44

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Akademia Cisco - CCNA

Witam!
Generalnie pytanko kieruje do Bodzia i Biexi bo z wypowiedzi zauwazylem iz wy zajmujecie sie sieciami w pracy choc zapraszam rowniez reszte do dyskusji.
Chcialbym sie na powazniej zaczac zajmowac sieciami jakos ten temat mnie zaczal pasjonowac w zwiazku z tym co sadzicie o akademi cisco jak rowniez o samym egzaminie CCNA i pozniej kolejnych warto sie w to pakowac? Generalnie tematycznie to to wyglada bardzo ciekawie tylko hmm troche to kosztuje i generalnie stad pytanie - moze ktos z was w tym uczestniczyl, uczestniczy etc?

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2004-10-08 17:37:01

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

No ja prawie... gosc na 2 semestr mial mi zalatwic wjazd... jak yto teraz kosztuje same szkolenie jestem ciekawa bo bym pewnie sie zabrala za to?
bo egzamin ne warto bo certyfikat jest tylko przez rok wazny

Offline

 

#3  2004-10-12 16:37:11

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: Akademia Cisco - CCNA

no i jestem zapisany - narazie to moge powiedziec ze troche nudno bo sa bardzo podstawowe rzeczy ale pozniej bedzie ciekawiej.
Biexi ja place 180 ojro za semestr ma ich byc 4. Ponoc moja ma trwac 2 lata ale kolo mowi ze moze bysmy zdarzyli zrobic to w krotszym czasie. Jak chcesz sie zapisac to polecam tylko ze nie wiem czy z twoja wiedza to pierwsze dwa semestry nie beda wyzuceniem kasy w bloto. A jak sie zdecydujesz to przejrzyj oferty i porownej wszystkie (!) ceny nawet nie wiesz jak duze roznice sa w cenach w Wawie. Mowie oczywiscie o akademiach ktore tak btw z tego co wyczytalem na stronach cisco powinny byc organizacjami non profit :/ dopiero za normalne kursy placisz ile zarzadaja ale zalozeniem akademi jest ze powinna ona pokryc koszta osrodka. A co do CCNA jest wazny 2 albo 3 lata napewno nie roczek.

Offline

 

#4  2004-10-14 17:38:46

  SilentMan - Użytkownik

SilentMan
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2004-10-14
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

Ja jestem właśnie na drugim roku CCNA tj. CCNA 2: Routers and Routing Basics... jak dla mnie zajęcia są bardzo ciekawe, i myśle że warto było się zapisać.

Offline

 

#5  2004-10-14 22:14:35

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

O jak ja wam zadroszcze jak ja bym chiala miec mozliwosc ukocnecia takiego kursu.... ale niestety nie mam :[

Offline

 

#6  2005-03-14 09:46:12

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: Akademia Cisco - CCNA

jakby ktoś chciał materiały z cicso to chyba jakieś by się znalazły.


Registered Linux User #383763

Offline

 

#7  2005-03-14 19:07:08

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

voti bylabym wdzieczna szczegolnie ze pewnie dostane jednego ciskacza do skonfigurowania....

Offline

 

#8  2005-03-16 21:33:10

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Akademia Cisco - CCNA

Ja mam pierwszy semestr za darmo, ponieważ załatwia mi to moja szkoła, za jakiś czas będę pisał, egzamin na zaliczenie własnie tego semestru. Moge powiedzieć, że jesli kogoś interesuje ta tematyka to powinien dawać sobie rade, przynajmniej na pierwszysm semestrze.

Offline

 

#9  2005-03-16 21:36:51

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: Akademia Cisco - CCNA

to tylko próba ...


Registered Linux User #383763

Offline

 

#10  2005-09-26 00:00:40

  neko - Użytkownik

neko
Użytkownik
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2005-09-23
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

Witam!
Generalnie pytanko kieruje do Bodzia i Biexi bo z wypowiedzi zauwazylem iz wy zajmujecie sie sieciami w pracy choc zapraszam rowniez reszte do dyskusji.
Chcialbym sie na powazniej zaczac zajmowac sieciami jakos ten temat mnie zaczal pasjonowac w zwiazku z tym co sadzicie o akademi cisco jak rowniez o samym egzaminie CCNA i pozniej kolejnych warto sie w to pakowac? Generalnie tematycznie to to wyglada bardzo ciekawie tylko hmm troche to kosztuje i generalnie stad pytanie - moze ktos z was w tym uczestniczyl, uczestniczy etc?

Pozdrawiam.

Siemanko...
U mnie w Technikum odbywają się takie kursy. Narazie jestem po HP'ku i ECDL'u (do ECDL'a się nie przyznaję bo był banalny :P ), teraz trwają zapisy na CISCO, zastanawiam się czy iść na ten kurs. Oczywyście troche kasy trzeba wydać. Krąży też fama, że te certyfikaty które sie dostaje po ukończeniu są g**no warte. Informatycy ciągle je reklamują, że są świetne i wogółle... że z takimi papierami każdy będzie przynajmniej zarabiał 4000zł i jak usłyszy o robocie za mniejsze pieniądze to nie będzie chciało mu się wstać z miejsca... niewiem co o tym myśleć...

Znam historię z prawdziwego zdarzenia od naszego nauczyciela z układów cyfrowych...
Tak samo mu na studiach mówili, że będzie zarabiał po kilka patyków miesięcznie. Gość ukończył studia i szuka pracy (w dziedzinie programowania sterowników PLC). Okazuje się, że roboty nie ma. Szuka, szuka i dalej nie ma. Udaje się do profesora ze studiów i pyta go "gdzie mam szukać tak opłacanej pracy o której była mowa?" na to on "czasy się zmieniły, szukaj roboty za 800zł". Mam nadzieje, że z informatykami tak nie będzie... bo nie po to wybrałem tą budę ze "słynnymi kursami" za które się nie mało płaci, do której codziennie muszę dojeżdżać godzinę autobusem i wstawać o 5 rano ;/

Mają jeszcze dojść kursy z APPLE i UNIXA, ale te z APPLE raczej nie wypalą... niby nasza buda wygrała targi komputerowe 2005 i powinna dostać apple do sali komputerowej + jeden na serwer (Apple G4), ale do tego niestety nie dojdzie, ponieważ targi zostały unieważnione (szkoła która wygrała w 2004 roku takie targi nie dostała kompów do dzisiejszego dnia ;/ )

A co wy myślicie o tym wszystkim? i o zarobkach informatyków w Polsce?


If you think of MS-DOS as mono, and Windows as stereo,
then GNU/Linux is Dolby Pro-Logic Surround Sound with
Bass Boost and all the music is free... :)

Offline

 

#11  2005-09-26 00:49:38

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Akademia Cisco - CCNA

O co w ogole chodzi z tym cisco.Coraz wiecej o tym slysze.Czy to sa jakies kozaki we wszystkim co zwiazane z siecia?Czy ich urzadzenia są tez jakiejś wielkiej jakości czy jak?


Pozdrawiam

Offline

 

#12  2005-09-26 00:52:01

  neko - Użytkownik

neko
Użytkownik
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2005-09-23
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

O co w ogole chodzi z tym cisco.Coraz wiecej o tym slysze.Czy to sa jakies kozaki we wszystkim co zwiazane z siecia?Czy ich urzadzenia są tez jakiejś wielkiej jakości czy jak?

Tak CISCO to 2 lata nauki (laborka i wykłady... 4 semestry) o sieciach. Urządzenia CISCO... co tu dużo mówić... są najlepsze na rynku :)


If you think of MS-DOS as mono, and Windows as stereo,
then GNU/Linux is Dolby Pro-Logic Surround Sound with
Bass Boost and all the music is free... :)

Offline

 

#13  2005-09-26 00:56:58

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Akademia Cisco - CCNA

Fenx,jakis Dlink tez przy tym mięknie?


Pozdrawiam

Offline

 

#14  2005-09-26 04:31:28

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

Dlink ... przecież dlink to nie taka rakieta... mam stary router cisco 1601 .. przezył 2 polpaki ;] moge smialo o nim powiedzieć "niezniszczalny"
A co do samego CCNA ... to u mnie w budzie (Politechnika Częstochowska) organizują te kursy ... tylko kasy i czasu nie mam :P

Offline

 

#15  2005-09-26 07:21:01

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

A my z Biexi mieszkamy na takim zadupiu że do wszystkiego dalego


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#16  2005-09-26 10:50:04

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: Akademia Cisco - CCNA

A my z Biexi mieszkamy na takim zadupiu że do wszystkiego dalego

Bodzi co ty gadasz???
Przeciez dug.net.pl jest u Was , a to masz pępek świata !!!


Registered Linux User #383763

Offline

 

#17  2005-09-26 10:58:59

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

Witam.
Tez właśnie sie szykuje do natarcia na ten kurs.mnie ogólnie interesi wszystko co z sieciami wiec mam nadzieję ze nie bede załował.o ważności tego certyfikatu to nie n9e słyszałem wiec muszę sie pod tym wzgledem dowiedzieć o co chodzi.bo jeśli to ma być wazne na rok to za duża kasa samego kursu.ale ogólnie to według mnie ciekawy temat.no a urządzenia cisco to rzeczywiscie dobry sprzet.fakt ze też kosztuje.ale co dobre to i kosztuje duzo.chciaz teraz i tak wiecej to na marce leca.co nie ulega wątpliwosci ze dobre są.
Bodzio...jak to przecież do Rzeszowa lub do Nowego Sącza to znów nie takie hektary??
P.S. na www.howto.pl dużo materiałów było o cisco.
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#18  2005-09-26 14:51:51

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

Re: Akademia Cisco - CCNA

czesc.

No ja ukonczylem ten kurs w tamtym roku i fajnie bylo. Teraz mam okazje sobie w pracy pocwiczyc konfiguracje 2160 bo dostalismy dwa a jeden byl potrzebny :) Fajna rzecz, tylko cholernie droga. W sumie to na kurs bylo warto pojsc. Powiem Wam ze zanim sie tam wybralem nie wiedzialem absolutnie nic na temat sieci. Nie wiedzialem nawet jak sie adresuje podsieci. Na kursie wszystkiego tego mnie nauczyli, tyle ze z moimi wiadomosciami faktycznie musialem sie duzo uczyc, no i przy okazji czlowiek sie uczy angielskiego, szkoda tylko ze czytanego a nie mowionego. Jest jeszcze bardzo duzo rzeczy ktorych musze sie nauczyc, ale wprowadzenie na cisco faktycznie bylo dobre. Tam rowniez ucza access-list, co na cisco wcale nie jest latwe, sprobujcie a sami sie przekonacie.

Offline

 

#19  2005-09-26 17:33:09

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Akademia Cisco - CCNA

Róznież polecam. W sumie jakbym nie miał darmowego kursu to nie wiem czy bym sie wybrał, bo placić tak wiele za kurs nie ma sensu skoro samemu można sie tego nauczyć. Tylko tyle że pozna sie sprzet z bliska. A tak pozostają materiały z netu i jakiś symulator sieci czy routera. No i pierwszy semestr to takie troche nudne pierdoły, od drugiego zaczyna sie praca z routerami.

Offline

 

#20  2005-09-26 17:45:17

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Akademia Cisco - CCNA

Kamikaze a w jaki sposob  wbiaj sie za darmo na cos takiego? :] i czy po takim darmowym wjezdzie masz papier?


Pozdrawiam

Offline

 

#21  2005-09-26 17:57:06

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Akademia Cisco - CCNA

Na swojej uczelni mam taką możliwość. Mamy pracownie wyposarzoną przez firme cisco, a szkolenia są w ramach studiów czyli musze zaliczyć je żeby zdać na nowy semestr. Egzaminy podobno będą w połowie dopłacane jeśli ktoś na koniec bedzie miał w sumie wiecej niz 70 czy 80% punktów. Ale nie wiem czy to prawda, takie plotki chodzą.

Offline

 

#22  2005-09-26 18:57:03

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Akademia Cisco - CCNA

No powiem tak zawsze warto skonczyc jakis kurs bo w papierach fajnie wyglada jak sie ma cisco ale przewaznie pracodawcy patrza na doswiadczenie zawodowe......
a bez doswiadczenia to za baz nie hca brac...
w sumiekiedys konfigrowalam jakiegos ciskacza i nawet fajna sprawa :]
MT jest bardzo do cisco podobne :]

Offline

 

#23  2005-09-27 15:14:13

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Akademia Cisco - CCNA

Heh na inzynierii srodowiska chyba raczej takiego kursu mi nie zafundują :D


Pozdrawiam

Offline

 

#24  2005-09-27 17:34:59

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

Re: Akademia Cisco - CCNA

No ja musialem za kurs zaplacic 2000 zlociszy, ale nie zaluje. Swietnie bylo. Moze ktos jest zainteresowany ciekawymi kursami przygotowujacymi do egzaminu cisco? Mam kilka kompaktow tego :)

A co do waznosci certyfikatu, to ja nie wiem czy sie wam czasem nie poimylilo z waznoscia znizki na egzamin ccna. Bo to akurat jest prawda, ze jak sie koncowy egzamin czyli 5 zda na 80% minumum to jest znizna 75%, ale to obowiazuje przez 3 lata. A znowu o tym calym certyfikacie to wiem ze jego waznosc przedluza sie jezeli bedzie sie uczestniczyc w jakim sympozium organizowanym przez cisco.

Offline

 

#25  2005-09-27 18:26:47

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Akademia Cisco - CCNA

Właśnie nie wiem jak to jest dokladnie z tą zniżka za egzamin. Różne plotki chodzą.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)