Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-04 10:34:56

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

dia i jakies "fajowe" ikony...

Witajcie,
Do rysowania schematow sieci przydatne jest Dia. Ale te ikony dotyczące sieci ogółem (cisco itp) są takie.. brzydkie... :) - porównując z visio nawet bardzo. Chciałbym dodać jakieś łądne i zgrabne nowe ikony/schematy ikon. Niesttety nie wiem jak i nawet skąd brać te ikony...

Dzięki za każdą odp.

Offline

 

#2  2009-06-04 10:57:04

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: dia i jakies "fajowe" ikony...


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2009-06-04 11:08:28

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: dia i jakies "fajowe" ikony...

:) ze tam sa ikony to wiem :) ale mi chodzi czy ktos ma jakies gotowe schematy do dia :)

Offline

 

#4  2009-06-04 21:08:04

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: dia i jakies "fajowe" ikony...

exodus.mc, rozróżnij dwie rzeczy: wygląd na ekranie i wygląd na papierze po wydruku.

Generalnie wygląd rysunków postscriptowych na ekranie jest dużo gorszy niż po ich wydrukowaniu. Programy graficzne pod Linuksem wspierają PostScript, który nie zawsze ładnie się prezentuje na podglądzie ekranu monitora komputerowego. Ma też przewagę w porównaniu do tzw. ,,ładnych'' programów typu visio, że raz wykony rysunek może być wykorzystany wszędzie. Natomiast rysunki wykonane w programach Microsoftu można tylko w nich używać (i to nie zawsze).

Domyślnie funkcja ładnego podglądu w obrazkach postscriptowych jest chyba wyłączona. Jak zrozumiesz różnicę między Postscriptem a ,,tzw. ładnymi'' obrazkami Microsoftu to nigdy więcej na te drugie nie spojrzysz.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2009-06-04 21:10:45)

Offline

 

#5  2009-06-05 00:11:10

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: dia i jakies "fajowe" ikony...

a ja zaryzykuje ze exodus.mc nie chodzilo o wyswietlanie tylko o skromnosc graficzna symboli takich jak komputer ...

dodatkowe "ikony" do dia mozna znalezc m.in. na:
* http://dia-installer.de/shapes.html
* http://www.hawlisch.de/devel/dia/index.html
ogolnie nalezy szukac pod haslami "dia shapes"

patrzac na sam kod tych plikow to majac obrazek w svg dosc latwo go dostosowac do uzycia w dia ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)