Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-01 11:25:40

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Instalacja pakietu z hdd przez, aby był widziany przez apt

Czy da się tak zainstalować pakiet z dysku przy pomocy dpkg, aby widział go też apt, żebyt go można przy jego pomocy przeinstalować lub odinstalować, bo obecnie mam tak, że co zainstaluje ręcznie tego nie widzi apt, a w synapticu mogę to tylko usunąc lub całkiem usunąć.
Lub prościej - czy przy pomocy apt lub aptitude można zainstalować pakiet deb z dysku?
Przypuszczam na marginesie, ze to by mogło rozwiązać mój problem ze Skypem, który jako zainstalowany przez dpkg nie widzi bibliotek lilbv4 - tak przypuszczam :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-06-01 11:27:59)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#2  2009-06-01 11:30:45

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Instalacja pakietu z hdd przez, aby był widziany przez apt


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#3  2009-06-01 11:41:03

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Instalacja pakietu z hdd przez, aby był widziany przez apt

marg1 napisał(-a):

Czy da się tak zainstalować pakiet z dysku przy pomocy dpkg, aby widział go też apt, żebyt go można przy jego pomocy przeinstalować lub odinstalować, bo obecnie mam tak, że co zainstaluje ręcznie tego nie widzi apt, a w synapticu mogę to tylko usunąc lub całkiem usunąć.

A zatem apt „widzi”. Aby przeinstalować pakiet zainstalowany ręcznie, którego nie ma w repozytorium, należy go przeinstalować ręcznie.

marg1 napisał(-a):

Lub prościej - czy przy pomocy apt lub aptitude można zainstalować pakiet deb z dysku?

Należy utworzyć lokalne repozytorium. Prosty sposób masz opisany wyżej, bardziej skomplikowany (za to mający pewne przewagi; niestety opis jest dość chaotyczny) w tym wątku: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=93285#p93285

marg1 napisał(-a):

Przypuszczam na marginesie, ze to by mogło rozwiązać mój problem ze Skypem, który jako zainstalowany przez dpkg nie widzi bibliotek lilbv4 - tak przypuszczam :)

przypuszczam, że źle przypuszczasz


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#4  2009-06-01 13:04:55

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Instalacja pakietu z hdd przez, aby był widziany przez apt

To skoro źle przypuszczam, to ani się za to nie zabieram :)
Za to przypuszczam, że prawie na pewno brakuje czegoś, co się prawie na pewno nazywa libvcośtam.so, którego albo nie ma albo skype go nie widzi :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-06-01 13:09:15)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#5  2009-06-01 18:30:23

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: Instalacja pakietu z hdd przez, aby był widziany przez apt

No to może spróbuj instalacji przez gdebi. Kiedyś instalowałem przez to pakiety pod ubuntu i nie było problemów z zależnościami. Tak poza tym, nie jestem zbytnio w temacie, ale może po prostu zainstaluj skype z repo?


Windows 8.1

Offline

 

#6  2009-06-01 23:12:06

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Instalacja pakietu z hdd przez, aby był widziany przez apt

Kombinujecie?
Instalujemy:

Kod:

apt-get install aptoncd

Następnie umieszczamy wszystkie potrzebne do instalacji ręcznej pakiety w jednym katalogu. Nagrywamy katalog na płytkę cd i dodajemy nagraną płytkę do /etc/apt/sources.list

Kod:

apt-cdrom add

Ja mam tak przygotowany zestaw potrzebny do aktualizacji systemu zaraz po uruchomieniu instalacji z netinstall - tak aby nawiązać połączenie z internetem.

Można się bawić z dyskiem usb itp.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2009-06-01 23:13:31)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)