Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-05-09 12:48:23

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

Re: Konwersja rmvb/avi nie każdy plik da się otworzyć w stacjonarnym dvd.

tomekgreen1985 napisał(-a):

Odnośnie tego polecenia [...]
O jaki kodek mp3 się chyba rozchodzi ?

Masz błąd w składni. Przeanalizuj dokładnie to co ci podał Ci ilin i ja w poprzednich postach. Generalne zasada:
-oac -> tu podajesz parametry kodeka audio, jeśli chcesz mieć mp3 to składnia powinna wyglądać np, tak:

Kod:

-oac mp3lame -lameopts vbr=0:br=128

-ovc --> to parametry kodeka video. Przykład:

Kod:

-ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=1:mbd=2:trell:vbitrate=650:autoaspect

Jeśli nie chcemy przekodowywać obrazu (rzadziej) lub dźwięku (częściej, bo czasami dźwięk już jest w mp3 i nie ma potrzeby przekodowywać, go drugi raz), to wystrczy podać:

Kod:

-oac copy

Ostatnio edytowany przez Akkon (2009-05-09 12:48:51)

Offline

 

#27  2009-05-09 12:51:06

  tomekgreen1985 - Użytkownik

tomekgreen1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-28

Re: Konwersja rmvb/avi nie każdy plik da się otworzyć w stacjonarnym dvd.

Faktycznie po zmianie na mp2 ruszyło bez problemu. To super, nie trzeba szukać żadnych programów jedno polecenie w konsoli wszystko załatwia. Dziękuje.
Jeszcze jedno jeśli przerobiłem film za pomocą polecenia podanego w pierwszym poście, to co powinienem zrobić aby go naprawić i żeby poszedł na dvd?

Kod:

mencoder wejsciowy.plik -ovc lavc -oac lavc -lavcopts acodec=mp2:abitrate=192:vcodec=mpeg4:vpass=1:mbd=2:trell:vbitrate=1600:autoaspect -ffourcc XVID -o wyjsciowy.plik

domyślam się, że tutaj gdzieś mam zastąpić zamiast tego:

Kod:

oac lavc -lavcopts acodec=mp2:abitrate=192

mam dać:

Kod:

-oac copy

czyli:

Kod:

mencoder wejsciowy.plik -ovc lavc -oac copy:vcodec=mpeg4:vpass=1:mbd=2:trell:vbitrate=1600:autoaspect -ffourcc XVID -o wyjsciowy.plik

Ostatnio edytowany przez tomekgreen1985 (2009-05-09 13:04:21)

Offline

 

#28  2009-05-09 13:17:45

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

Re: Konwersja rmvb/avi nie każdy plik da się otworzyć w stacjonarnym dvd.

tomekgreen1985, na Boga, wszystkie informacje potrzebne do rozwiązania twojego problemu już masz w tym wątku. Wkleiłem Ci nawet gotowca ze szczegółowym opisem. Eh...
Jeśli dajesz copy, to nie podajesz już parametrów szczegółowych kodowania. Czyli:

Kod:

-oac copy

a nie

Kod:

-oac copy:vcodec=mpeg4:vpass=1:mbd=2:trell:vbitrate=1600:autoaspect

Zresztą w podanym przez Ciebie poleceniu cały czas jest niewłaściwa składnia (pomieszane parametry kodeka dźwięku i obrazu). Wykaż trochę własnej inicjatywy i przeanalizuj dokładnie, to co Ci podaliśmy, a następnie stosuj ANALOGICZNIE, a nie bezkrytycznie.

Edit://
Jeśli nie chcesz kodowac swojego filmu jeszcze raz, a tylko wymuścic na stacjonarnym odtwarzaczu jego odtwarzanie, to polecenie

Kod:

mencoder plik_wynikowy.avi -oac copy -ovc copy -ffourcc XVID -o plik_wynikowy2.avi

powinno załatwić sprawę.

Ostatnio edytowany przez Akkon (2009-05-09 15:54:06)

Offline

 

#29  2009-05-09 15:52:00

  tomekgreen1985 - Użytkownik

tomekgreen1985
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-28

Re: Konwersja rmvb/avi nie każdy plik da się otworzyć w stacjonarnym dvd.

Sorki ale miałem dzieci siostry na głowie, a przy nich trudno logicznie myśleć tym bardziej że jeszcze jakieś choróbsko mnie bierze;/. Dzięki za wytrwałość :>

Offline

 

#30  2009-05-09 16:34:35

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Konwersja rmvb/avi nie każdy plik da się otworzyć w stacjonarnym dvd.

Ja sprawdziłem i potwierdziłem wielokrotnie, że problem z nagranymi płytami DVD mają odtwarzacze przeważnie tzw. ,,firmowe''. Należy nagrywać płyty do odtwarzania w nich z mniejszą prędkością i nie na każdym typie nośnika. Prędkość poniżej 10x.
Trudno jakiś nośnik polecić bo musiałbym robić testy i bawić się więcej w nagrywanie. Ale na to co ,,zepsułem'' płytek to tyle mogę powiedzieć.

Offline

 

#31  2009-05-10 13:58:06

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

Re: Konwersja rmvb/avi nie każdy plik da się otworzyć w stacjonarnym dvd.

fnmirk napisał(-a):

Należy nagrywać płyty do odtwarzania w nich z mniejszą prędkością i nie na każdym typie nośnika. Prędkość poniżej 10x.

Tylko, że w tym przypadku nie chodzi o uszkodzenie czy niewłaściwe nagranie filmu na nośniku, ale o fakt, że większość stacjonarnych odtwarzaczy dvd  nie "rozpoznaje" oznaczenia kodeka mpeg4 , który stosuje mencoder. Nie chodzi tu wcale o zły kodek. Kodek jest dobry i odtwarzacze są w stanie go prawidłowo zinterpretować, ale musi on mieć "właściwe" oznaczenie np. xvid. Podejrzewam, że jest to związane z tym, że pierwotny divx (bodajże 3.11) był zhakowanym kodekiem Microsotu o nazwie (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) mpeg4. Późniejsze divix'y i i xvid'y zostały napisane od zera i nie ma już z nimi problemów licencyjnych.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)