Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-12 18:50:59

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Problem z rozdzielką w KDE na LENNY'm

Witam! zainstalowałem sobie debiana Lennego 5 na laptopie i mam problem odnośnie rozdzielczości - mianowicie KDE wyświetla mi się w rozdzielce 800x600
do tego nie rozciąga obrazu na cały ekran tylko wyświetla mi go w kratce na środku ekranu. W eathu mogłem sobie manewrować rozdzielką itd w /etc/X11/XF86Config-4 i ok! Ale niewiem czy to kwestia wersji debiana bo tutaj w /etc/X11 niemam tego pliku i wogóle niemoge znalezc pliku z wpisami o rodzielce ( chociaż niewiem czy te środkowanie KDE to kwestia rozdzielki. ) Ma ktoś jakiś pomysł?? Bo próbowałem manewrować rozdzielczością w xorg.conf w sekcji
- Section "Screen" ale nic nie pomogło ( tam mam wszystko default ale jak sobie pozmieniałem odpowiednie pozycje to wogóle mi się kde nie odpaliło ) Mam Etha na innej maszynie i tam jest luzem xorg.conf i XF86Config-4 i właśnie w XF86Config-4 mam zdeklarowane te wpisy a nie xorg.conf. A najbardzie drażni mnie to wyśrodkowanie całego KDE do małego okienka na środku monitora.
Był bym wdzięczny za jakiekolwiek info.

* - a jednak te wyśrodkowanie to wina rodzielki ponieważ jak zmniejszyłem ją do 640x480 to jeszcze bardziej zmniejszyło mi ekran.

Ostatnio edytowany przez debbie (2009-03-12 18:54:52)


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2009-03-12 19:23:38

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Problem z rozdzielką w KDE na LENNY'm

to ze masz XF86Config-4 to zapis historii z czasow jak jedszcze nie bylo xorga ... obecnie role tego pliku pelni xorg.conf ... corazbardziej ustepujacy dynamicznej konfiguracji z uzyciem xrandr (zobacz co on mowi)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2009-03-13 08:19:11

  tete - Użytkownik

tete
Użytkownik
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2007-09-25
Serwis

Re: Problem z rozdzielką w KDE na LENNY'm

Ogólnie sprawdził bym na jakim driverze odpaliła się grafika bo te 800x600 pachnie vesą, tak jak by system samodzielnie nie rozpoznał karty graficznej. Sprawdź jaka masz kartę i spróbuj ręcznie sterownik ustawić

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)