Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-12 08:29:59

  tete - Użytkownik

tete
Użytkownik
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2007-09-25
Serwis

Stary laptop i "lenny" - nie wykrywa cd-roma

Witam
Znalazłem staroć: TOSHIBA Tecra 730xcdt. Chciałem si pobawić i instalnąć na nim lennego. Ponieważ zabytek nie ma możliwości bootowania z cd, pogrzebałem trochę po płytce netinstall i znalazlem coś takiego jak "sbm". "Wyrzeźbiłem" dyskietkę botowalna, i jazda. Niestety nie na długo. Bootuje sie co prawda z płytki, rusza instalator, i w pinkcie montowania cd woła o dyskietkę z driverami. Załadowałem jakąś ze starych obrazów (bodajże jeszcze z sarge), ale co było do przewidzenia nie spasowały się wersje kernela. Teraz zastanawiam się gdzie go boli, bo w symie ten cd jak i hdd to na IDE jest więc teoretycznie nie powinno problemów być.

EDIT:

po przesiadce na testinga wykrywa pięknie cd... ale nie hdd. Co jest dziwne zważywszy na to że po przełączeniu się z instalatora na konsole (ctrl+alt+Fx) polecenie "fdisk -l" wypisuje ladnie partycje na tym dysku. Mozna go też spartycjonować.  Powrót do instalatora, "detect disk" i nuno.. nie ma null :/ Wola o drivery z dyskietki :)

Ostatnio edytowany przez tete (2009-03-12 15:26:41)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)