Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-02-15 14:25:26

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Mandriva - zaskoczenie

Witajcie

Właśnie wypalam daily snapshot do instalacji Debiana celem dodania repo Siduksa, ale muszę z zaskoczeniem stwierdzić, że jakość Mandrivy bardzo się poprawiła. Pół soboty się bawiłem i żadnego problemu. Kiedyś potrafiła sypać się bez powodu - teraz chodzi jak Debian stable, tyle że szybciej i na nowszych paczkach. Wiem, że zostanę za te herezje wyklęty, ale poprawa jakości jest niesłychana w stosunku np. do 2006 roku. Nie myślałem, że to napiszę, ale stabilność i wydajność Mandrivy jest wręcz wzorowa :-) Nawet graficzne konfiguratory świetnie się spisują.

Offline

 

#2  2009-02-15 14:27:21

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Mandriva - zaskoczenie

Twoim mottem powinno być:

Jaki system chcesz mieć dzisiaj?

;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2009-02-15 14:30:34

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Mandriva - zaskoczenie

Moja znajomość z Mandrivą zakończyła się na MDV 2007 od tego czasu żadnej nie instalowalem więc trudno mi się autorytatywnie wypowiadać.
Ale z autopsji wiem ze jedno popoludnie to malo aby ocenić system.

Wypowiedz się na temat tego systemu po pół roku używania.
Mandriwa miala to do siebie że zaczynała się sypać wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Ostatnio edytowany przez ilin (2009-02-15 14:31:06)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2009-02-15 14:33:19

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Mandriva - zaskoczenie

Właśnie wypalam daily snapshot do instalacji Debiana celem dodania repo Siduksa, ale muszę z zaskoczeniem stwierdzić, że jakość Mandrivy bardzo się poprawiła.

To się nazywa płynne przejście z tematu na temat :-P


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#5  2009-02-15 15:01:59

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Mandriva - zaskoczenie

Moj ojciec uzywa 2009 od kiedy wyszla (pare miesiecy bedzie) i caly czas bez problemow, ale zdaje sobie sprawe, ze to i tak nie wystarczy, aby moc swierdzic, ze 2009 jest dystrybucja stabilna.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#6  2009-02-15 15:19:57

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Mandriva - zaskoczenie

Zaraz przeżyję załamanie nerwowe, ale rozumiem neofitę. To normalne. Sądzę jednak, że nie można wystawiać opinii po tak krótkim okresie. Co można wtedy zobaczyć? Oprawę graficzną? Listę domyślnie zainstalowanych programów - na pewno jest dużo.
Miałem, krótko zainstalowaną jubileuszową edycję w ubiegłym roku i mogę powiedzieć, że niczym szczególnym się nie wyróżnia poza domyślnie załączoną dużą grupą programów. Mnie nie pasowała, ale ma grono swoich wielbicieli.
Myślę, że wypowiadać sądy można po dłuższym okresie intensywnego użytkowania. Jako przykład podam, że problemy z ostatnio testowaną dystrybucją Mint Elyssa zaczęły się po którejś kolejnej aktualizacji, a okres testów to 6 miesięcy - używałem jej jako system domyślny. Po takim okresie są już znane zalety i wady.
A`propos rzeczywiście na nowym komputerze w 2006 roku nie mogłem zainstalować Mandrivy i do tego Power Packa kernel 2.6.18.
Życzę wszystkiego najlepszego nowej dystrybucji i jej użytkownikom.

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#7  2009-02-15 16:19:06

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Mandriva - zaskoczenie

MMW nie ma wiekszego sensu skakanie po dystrybucjach linuksa lepiej zabrac sie za jedna a porzadnie np. Debian :) jesli juz chcesz cos nowego obadac to polecam cos z BSD np. FreeBSD ;-)

Offline

 

#8  2009-02-15 16:51:24

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Mandriva - zaskoczenie

Albo spróbuj zrobić swoją, to może zrozumiesz, że większość się różni tylko filozofią i wersją pakietów ;)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#9  2009-02-15 16:54:44

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: Mandriva - zaskoczenie

Panowie, sukces! Na jajku z Siduksa i najnowszych sterach Nvidii system bez problemow wstaje po wygaszeniu monitora - i to na sidzie! :D

Offline

 

#10  2009-02-15 18:24:39

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Mandriva - zaskoczenie

najnowsza manriva powerpack czy jak to sie nazywa nie obsluguje srodowiska gnome :P znajomy ktory jest w mandriva clubie pisal do pomocy technicznej po tym jak nie udalo mu sie zainstalowac gnoma, i coz odpowiedz taka wlasnei dostal. pozatym pobawilem sie troszke mandriva  i uwarzam ze juz lubudubu jest lepszy . moze i ladnie wyglada  pudleko ale jak rozebrac ja na czesci  to wychodzi ze pod maska porshe siedzi zrobiony w domu silnik ktory dziala poki dziala a jak bedziesz chcial dodac nowy wtrysk paliwa to nie bedzie juz dzialac.
takie moje zdanie


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#11  2009-02-16 09:08:41

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: Mandriva - zaskoczenie

Zwątpiłem trochę w Debiana, gdy dystrybucyjny kernel nie współpracował ze sterami i mroził mi system po każdym wygaszaniu monitora. Ale najpierw jajko z siduksa a potem kompilacja własnego załatwiły problem :-) Każdy ma prawo do chwili słabości ;-)

A pozytywną opinię o Mandrivie podtrzymuję - na pewno poszła do przodu, jeżeli chodzi o jakość.

Opensuse też jest stabilny, ale okropnie muli. Zarówno w domyślnej konfiguracji, jak i po wyłączeniu paru usług - działa z dużym opóźnieniem. Natomiast Mandriva jest tak szybka jak Debian w wersji kde-core i Vista ;P

Ostatnio edytowany przez MMW (2009-02-16 09:13:45)

Offline

 

#12  2009-02-16 10:36:15

  LordD - Użytkownik

LordD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-12

Re: Mandriva - zaskoczenie

Mi czasem też mrozi Debiana i nie wiem czemu. Może to przez te fglrx marne.

Offline

 

#13  2009-02-16 16:37:25

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Mandriva - zaskoczenie

Kurna skącz z tym spamem zaloguj sie na forum suse ubuntu oraz Mndrivy tam sobie pogadaj  nie męcz nas tymi postami
Twa mać

Ostatnio edytowany przez Ryszard (2009-02-16 16:37:59)


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#14  2009-02-16 18:13:01

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Mandriva - zaskoczenie

Ryszard napisał(-a):

Kurna skącz z tym spamem zaloguj sie na forum suse ubuntu oraz Mndrivy tam sobie pogadaj  nie męcz nas tymi postami
Twa mać

eee, Dzial "Luzne rozmowki" przeciez.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#15  2009-02-16 18:47:15

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Mandriva - zaskoczenie

i po co skakac linux to linux. nic nowego oprócz nowszych wersji pakietów i inych konfiguratorów i zarzucanych patchy nie wymyslono :P

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)