Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-09-05 19:28:40

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Co do skanowania przez sieć słyszałem że jest to obsługiwane przez klienta lub przez webpanel lecz pomysł zakupu tego typu urządzenia zaniecham jednak na rzecz urządzenia posiadającego port usb i potrafiącego skanować obrazy prosto na pamięć flash.
macie może jakieś propozycje?
-drukowanie przez sieć
-skanowanie obrazów do pendriva
- jak najmniejsze wymiary
- trwałość
- pełna współpraca z linuksem


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#27  2009-09-26 18:19:50

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Czy ktoś z was wie czym się różnią drukarki Brothera MFC-7840W i MFC-7840CW, strona Brothera na ten temat milczy, sprawdzałem na stronie dla Brytyjczyków  i dla nas. Modelu W nie można już kupić przynajmniej u mnie w mieścinie z koleji o CW nic nie wiadomo.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#28  2009-09-26 22:14:15

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Wychodzi na to, że są to te same urządzenia i różnią się okresem produkcji.
MFC-7840W to starszy model, już nie produkowany.
MFC-7840CW, po zmianach kosmetycznych jest obecnie na rynku.

Offline

 

#29  2009-09-26 23:23:18

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

porównując parametry tez nie znalazłem żadnych różnic


linux regd. user #248790

Offline

 

#30  2009-09-27 10:34:27

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Jest jedna mała różnica, waga W 22kg, CW 22,1kg. Co ciekawe po zapytaniu wujka o model CW wujek nie generuje linku "przetłumacz z j. angielskiego" co wydaje się bardzo podejrzane. Specyfikacja ze strony Brothera nie wymienia tego modelu, podejrzane po raz drugi. No i ta waga, co może ważyć 100g w drukarce laserowej?

Wziąłbym wersje W, wydaje się być bardziej rozwojowa, no i tańsza :)

Offline

 

#31  2009-09-27 12:18:54

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Zbooj nie wiem skąd bierzesz specyfikacje ale brother.pl informuje iż model W wazy 11.1kg, tak samo jest w przypadku strony UK.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#32  2009-09-27 12:22:15

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

btw. wie ktoś może jak uruchomić gównianą drukarkę canon pixma ip1900 na amd64, którą daje neostrada za przedłużenie umowy??


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#33  2009-09-27 14:59:35

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Zwykle jak pojawia się nowa wersja tego samego modelu drukarki to jest tańszy w produkcji a droższy przy zakupie. Na taką różnicę wagi może mieć wpływ wiele czynników. Chociażby inny zasilacz?

skotx ale to jest atramentowa drukarka?
Nie wiem czy taki sposób zadziała pod Debianem:
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=93918

Tu masz opis innego canona? Chodzi o miejsca gdzie możesz poszukać sterowników. Powinny jeszcze odnośniki działać.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2009-09-27 15:00:01)

Offline

 

#34  2009-09-27 16:13:58

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

fnmirk napisał(-a):

ale to jest atramentowa drukarka?

Tak, ale żeby nie zakładać nowego wątku to się podpiąłem ;)
Cały sęk jest w tym, że używam amd64 a nie i386. Tematy które podałeś już chyba przeglądałem wcześniej na forum angielskim i nie dały poprawnego efektu. Będę jeszcze kombinował, może jakoś to badziewie ruszy.


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#35  2009-09-30 21:07:24

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

W moim wypadku sprawy maja sie nieco inaczej... Tak wiec udalo mi sie dotrzec do jednego sklepu, gdzie sprzedawca nie chcac wciskac mi bubli zajal sie sprawa wyjasnienia co to jest za model ten cw i czy w rzeczywistosci dziala on pod linuksem. Okazalo sie ze model MFC-7840CW nie istnieje i fakt jego obecnosci na naszym rynku jest pomylka dystrybutora.
Sprzet przed chwilka skonfigurowalem i dziala bez zarzutu.

Teraz tylko trzeba sie zajac altami :\


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#36  2009-10-18 16:34:14

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Ja korzystam od dawna z Samsunga SCX-4200.
Samsung jako jeden z niewielu producentów dodaje sterowniki pod linuxa :) MTen model to mini-kombajn (drukarka/ksero/skaner). Wszystko pod linuxem działa (a raczej działało dwa lata temu, dziś pewnie też zadziała).


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

#37  2010-02-18 22:49:13

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

Czesc, znowu wraca u mnie temat zakupu drukarki laserowej. Chciał bym jak najbardziej ekonomiczną, czytaj najtańsza w eksploatacji zakupić. Ktoś mi polecił Samsung ML-1640, sterowniki pod Linuksa i ponoć stosunkowo tania...macie jakieś sprawdzone, godne polecenia propozycje?


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#38  2010-02-19 02:05:24

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

temat stary jak świat, trzeba by jakieś faq zrobić, bo wraca co jakiś czas

generalnie najlepiej obczajone na dugu są monochromatyczne laserówki hp i brother. toner uzupełniasz samodzielnie - kupujesz słoik proszku za 20-40 pln w sklepie albo na alledrogo i to ci wystarcza na 2000-2500 stron.


linux regd. user #248790

Offline

 

#39  2010-02-19 06:40:15

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Którą z tanich laserowych drukarek wybrć?

rafaloo napisał(-a):

Czesc, znowu wraca u mnie temat zakupu drukarki laserowej. Chciał bym jak najbardziej ekonomiczną, czytaj najtańsza w eksploatacji zakupić. Ktoś mi polecił Samsung ML-1640, sterowniki pod Linuksa i ponoć stosunkowo tania...macie jakieś sprawdzone, godne polecenia propozycje?

ML-1640 (czyli Xerox Phaser 3117 ;-) )to dobra drukarka. Od razu warto kupić sobie drugi bęben i proszek na allegro. Do domowego użytku - sprzęt "dożywotni".


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)