Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-02-03 20:31:28

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

windowsowa propaganda

O rety, ale w ostatnich dniach się rozpisują w necie o Windows 7 - jaki to będzie cudowny, super itp. Teraz najbliższy rok będziemy czytać o cudownych funkcjach, jak przezroczyste okienka i nowe rozplanowanie menu :/ Osobiście, wbrew powszechnej opinii, uważam Vistę za system udany, ale nachalność marketingowa mnie męczy, a seven to będzie vista z poprawkami i faceliftingiem. Przykład papki:
http://www.idg.pl/news/334765/7.powodow.aby.pokochac.Windows.7.html
Jak się wczytać, to nic z tego nie wynika.
Jeszcze jakiś czas temu obiecywałem sobie, że kupię nowy komp jak wyjdzie 7 - oczywiście razem z seven - ale gdy się wczytuję w te artykuły, to utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma sensu.

Ostatnio edytowany przez MMW (2009-02-03 20:42:34)

Offline

 

#2  2009-02-03 20:44:46

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: windowsowa propaganda

Macałem to 7 - takie sobie. Może lepsze od Visty - nie wiem.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2009-02-03 20:46:21

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

I nie pokochałeś? ;)

Offline

 

#4  2009-02-03 20:48:02

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: windowsowa propaganda

Od macania do kochania to daleka droga ;)
Widzialem 7 w akcji wyglada jak vista z troche innym paskiem zadan no i jest szybsza troszkem.

Offline

 

#5  2009-02-03 21:01:39

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

Mnie już wizja premiery nie wzrusza, bo system będzie podobny do poprzedniego - jak na razie wszystko na to wskazuje i sam Microsoft to mówi.

Offline

 

#6  2009-02-03 21:04:06

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: windowsowa propaganda

MMW napisał(-a):

O rety, ale w ostatnich dniach się rozpisują w necie o Windows 7 - jaki to będzie cudowny, super itp. Teraz najbliższy rok będziemy czytać o cudownych funkcjach, jak przezroczyste okienka i nowe rozplanowanie menu

marketing wirusowy ?
w tym specjaliści z ms są dobrzy...


linux regd. user #248790

Offline

 

#7  2009-02-03 21:08:15

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

No to chyba mnie złapali ;-) Tyle że każda wiadomość tego typu mnie akurat skutecznie zniechęca do zakupu  -mimo to nieświadomie przekazałem dalej ;-)

Offline

 

#8  2009-02-03 21:17:05

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: windowsowa propaganda

Windows 7 powinien być SP2(3) do Visty, co prawda zajmuje mniej miejsca na dysku, ale tak samo "zamula" się jak pozostałe. Pożyjemy, zobaczymy.


Dla mnie najlepszym systemem MS jest Windows 2000, używam w pracy (bo muszę) od 5 lat (ta sama instalacja). Zresztą MS nie chodzi o poprawianie oprogramowania, tylko o sprzedawanie nowego.

Offline

 

#9  2009-02-03 21:22:43

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

Ja wciąż nie widzę rozwiązania kwestii, która mnie osobiście drażni - stworzenia warunków do centralnego zarządzania aktualizacjami już zainstalowanego oprogramowania. Obecnie jest to niezmiernie uciążliwe. Synaptic przy tym to rozwiązanie komfortowe.

Offline

 

#10  2009-02-03 21:44:25

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: windowsowa propaganda

MMW napisał(-a):

Ja wciąż nie widzę rozwiązania kwestii, która mnie osobiście drażni - stworzenia warunków do centralnego zarządzania aktualizacjami już zainstalowanego oprogramowania. Obecnie jest to niezmiernie uciążliwe. Synaptic przy tym to rozwiązanie komfortowe.

Mnie osobiscie bardziej denerwuje jakosc tych lat niz ich sposob zarzadzania w windowsie :)

Offline

 

#11  2009-02-03 21:48:59

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

Chodzi mi o to, że masz np. 20 programów firm trzecich i nie ma mechanizmu sprawdzania ich aktualności - nie pisałem o łatach.

Offline

 

#12  2009-02-03 21:56:06

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: windowsowa propaganda

kiedyś był taki projekt win-get


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#13  2009-02-03 21:59:00

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: windowsowa propaganda

Widziałem Windowsa 7 beta. Pożera o połowe mniej ramu niż Vista i różnica w szybkości jest mocno odczuwalna. Nie należy go z góry przekreślać. Zapowiada się ciekawie.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2009-02-03 21:59:34)

Offline

 

#14  2009-02-03 22:17:09

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: windowsowa propaganda

Nie testowałem. Windows mnie nie interesuje. Wybieram się na zakup netbooka - pewnie z Windowsem bo większy wybór, ale Windows od razu pójdzie na emeryturę.
Mam jednak nadzieję, że Windows7 będzie jak najlepszy. Dobry i nieciężki następca dziadziusia XP przydałby się.


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#15  2009-02-03 23:46:55

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: windowsowa propaganda

Na starcie pożera więcej ramu niż Vista (na 4 giga dostępne ponad 1 jest zajęty), ale to jest tylko taki mit. Bo miałem wyciek pamięci w jednym programie i zapełnił całą wolną pamięć. I po jego zabiciu ilość ramu spadła znacznie poniżej wartosci początkowej. Ogólnie system wiare przyjemny, ale jeszcze ma trochę sporo denerwujących bugów. Ale jeszcze wszystko przed nim :)


Pusto :)

Offline

 

#16  2009-02-03 23:46:57

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: windowsowa propaganda

Bodzio napisał(-a):

Macałem to 7 - takie sobie. Może lepsze od Visty - nie wiem.

Też macałem, ale po instalacji wersji beta zostało mi 0 z 8 partycji (żaden live-cd nie podołał w odzyskaniu danych), więc nigdy więcej nie zagości na moim dysku MS chyba, że jako virtual.
Aczkolwiek 7 całkiem fajnie wyglądała, chociaż nie dało rady neostrady zainstalować (wersja 64 bitowa). Teraz mam router więc byłoby ok. Podobnie jak w viscie (używanej może ze 3 razy u znajomych) zastanawiałem się jak usunąć jakiś program ;) Ogólna ocena użyteczności według mnie 6/10.


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#17  2009-02-03 23:51:03

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: windowsowa propaganda

Piotr3ks napisał(-a):

Widziałem Windowsa 7 beta. Pożera o połowe mniej ramu niż Vista i różnica w szybkości jest mocno odczuwalna.

BTW. u mnie użycie pamięci wynosi 165MB w tej chwili. Ale siedzę na linuxie i mam odpaloną kobyłę zwaną KDE.
Co do Visty, to używałem krótko i jestem na NIE. Ale zainstaluję ją, bo nowego wroga trzeba poznać. Prawdę powiedziawszy to czekam na siódemkę od MS, bo chcę zobaczyć ile da się z Visty wycisnąć. Żeby się tylko nie okazało, że przyspieszenie jest spowodowane.... szybszym sprzętem (statystycznie).

PS. Bill byłby wściekły gdyby wiedział, że używam windows jako ciekawostki programistycznej.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#18  2009-02-04 06:37:00

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

Ja widzę sprawę trochę inaczej: mi zużycie RAM nie przeszkadza, bo mam 2 GB a Vista brała mi w porywach 1 GB (głównie dlatego, że miałem włączoną naprawdę dobrą usługę prefetch). Ale:
- aktualizacja oprogramowania firm trzecich jest naprawdę koszmarem
- zbyt wiele czynności konserwacyjnych: defragmentacja dysku, czyszczenie rejestru, defragmentacja rejestru, czyszczenie plików tymczasowych i innych śmieci
- konieczność instalacji zbyt wielu programów konserwacyjnych i bezpieczeństwa - w moim przypadku: Eusing Free Registry Cleaner, Ccleaner, Avast, Auslogics Registry Defragmentator, Auslogics Disc Defragmentator (bo systemowy koszmarnie wolny), Comodo Firewall
- brak modularności systemu - na dysk ładuje się wszystko jak leci, mnóstwo nie używanego śmiecia, a vLite skutkuje prędzej czy później tylko niestabilnością systemu, więc odpada (testowane)
- małe możliwości dostosowania pulpitu

To są dla mnie bolączki wymagające naprawy, a nie zużycie RAM i ładny wygląd :-)

Ostatnio edytowany przez MMW (2009-02-04 06:42:28)

Offline

 

#19  2009-02-04 17:50:49

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: windowsowa propaganda

- z aktualizacją oprogramowania (nie tylko firm trzecich) jest problem bo MS jest w tyle za apt-get a lata świetlne za aptitude ;-)
- dysk się defragmentuje we wszystkich systemach plików ale ntfs jest tak zrobiony, że defragmentacja znacząco wpływa na jego wydajność (polecam JKDefragGUI), pozostałości po programach wina patrz pkt wyżej
- jaka modularność Windows? przecież to byłby powrót do "złego" UNIX-a, który Windows wyparł, a teraz co wracamy do przeszłości?
- wiąże się to z powiązaniem Systemu z GUI a tego z IE, źle zrobione tematy skutkują niestabilnością całego systemu.

Offline

 

#20  2009-02-04 22:45:45

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: windowsowa propaganda

MMW napisał(-a):

Chodzi mi o to, że masz np. 20 programów firm trzecich i nie ma mechanizmu sprawdzania ich aktualności - nie pisałem o łatach.

Spróbuj Secunia Personal Software Inspector (PSI).


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#21  2009-02-05 08:09:07

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

Na razie jadę dalej na Debianie - co go skasuję, to do niego wracam :-)

Offline

 

#22  2009-02-05 10:45:17

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: windowsowa propaganda

MMW napisał(-a):

/.../, Avast, /.../

Nie używaj Avasta nawet jakby Ciebie linczowali, polecam Avire.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#23  2009-02-05 10:59:17

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

Nie przesadzajmy z tym Avastem ;-)
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=13&a=205&page=8

Offline

 

#24  2009-02-05 11:27:54

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: windowsowa propaganda

Nie przesadzam.
Testy testem, a życie weryfikuje wszystko. Avast od kilku lat podupał i lubi wpuszczać śmieci do systemu , najbardziej trojany i inne badziewia, a użytkownik w błogiej nieswiadomości żyje, ciesząc sie że ma antyvirusa , tymaczsem w tle wysyła kilogramy spamu, system zaczyna zwalniać aż się wykrzacza i wtedy jest bubu wielkie ( i mi dzwoni trując d...e, że jakoby to jest wina internetu ale to juz inna bajka i opowieść przy piwku ;) )  Ja też mogę zabłyszczć testami http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2008_11.php ;) Jak widzisz punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;) :D


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#25  2009-02-05 11:38:30

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: windowsowa propaganda

Po to się bawię Linuksem, żeby nie myśleć o wirusach ;-)

Wynik ze strony jest dwuznaczny:

Error 404 - File not found

:-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)