Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#126  2009-03-23 22:07:32

  Małpa - Użytkownik

Małpa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-29

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Aqualunga wymieniłem na audaciousa (zapomniałem, że bez last.fm już nie da się słuchać muzyki...), dodatkowo dla testów wcześniej nieznany mi qmmp (kolejny klon Winampa/XMMS-a, tym razem na Qt4).

Sonata obsługuje last.fm.

Ale może być — wystarczy przy pomocy inotify podpiąć pod katalog z muzyką zdarzenie które będzie wywoływało aktualizację bazy danych MPD. Chociaż ja preferuję ręczne jej wywoływanie, w końcu nowa muzyka nie gości na dysku tak często by było to uciążliwe.

Sonata może sprawdzać listę bodajże przy każdym uruchomieniu.

Offline

 

#127  2009-03-24 10:25:02

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Z rzeczy mniej istotnych, aczkolwiek nie bez znaczenia — uzupełniłem opisy pakietów na WWW: http://hag-linux.eu.org/wiki/HagPackages.

Ponieważ napisałem sobie skrypt do automagicznego tworzenia tych stron z informacji zawartych w pakiecie, na WWW powinny być zawsze dokładne informacje.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#128  2009-06-09 18:01:20

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Ja tu z sąsiedniego debian.linux.pl z podziękowaniami dla azhaga.
Dzięki Hag udało sie odzyskać ze stareńkiego kompa znajomych (który w dodatku wyszedł z kilumiesięcznej policyjnej kwarantanny;), 1300 zdjęć należących do mojej zmarłej koleżanki i przenieść je na bardziej bezpieczne nośniki. Jej rodzinka się ucieszyła. Przy okazji wywołało małe zdziwienie co to za sprytne ustrojstwo ten livecd ;]

Offline

 

#129  2009-06-09 18:11:51

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Dziękuję.

Podejrzewam jednak, że podziękowania powinieneś kierować do tworców grmla (protoplasty Haga), nie sądzę, żeby jakieś zmiany wprowadzone przeze mnie przyczyniły się do odzyskania danych.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#130  2009-06-09 18:16:22

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Dobra łajza, nie być taki skromny ;] Wg statów, skrobanie lajwa daje +10 do fajności :P

Offline

 

#131  2009-06-09 18:29:42

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Łajza nie być skromny, łajza oddawać sprawiedliwość.

A bardziej niż fajność interesują mnie serca niewieście. ;)

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-06-09 18:37:19)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#132  2009-06-09 18:35:44

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag napisał(-a):

Dziękuję.

Podejrzewam jednak, że podziękowania powinieneś kierować do tworców grmla (protoplasty Haga), nie sądzę, żeby jakieś zmiany wprowadzone przeze mnie przyczyniły się do odzyskania danych.

Bez Haga marne szanse, że dowiedziałbym się o grml, a i tym sposobem musiałbym tez podziękować chłopakom od Debiana (a im to zawsze dziękuję ;]). Wypaliłem Hag jakieś półtorej tygodnia temu gdy musiałem ratować własną skórę (też pomógł), nawet nie przypuszczałem, że znów tak szybko będę musiał po niego sięgać.

Offline

 

#133  2009-06-10 08:03:21

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag napisał(-a):

A bardziej niż fajność interesują mnie serca niewieście. ;)

Proponuję zatem, abyś zmienił nazwę dystrybucji na np. "Hello Kitty", "Sweet Pussy" lub coś w tym guście...
Oczywiście, sama zmiana nazwy jeszcze niczego nie gwarantuje. Potrzebny jest adekwatny dizajn (kwiatuszki, kotki, misie, bradypity, kluneje a wszystko najlepiej różowe; do tego jakieś fajne dźwięki systemowe).

Potem pomyśl o dystrybucji: darmowa płyta wraz z numerem "Pani domu", "Cosmo", "Claudii" itp. - w zależności, jak targetujesz (młode wykształcone, kury domowe, gimnazjalistki, itp.)...

;)

PS. No i obowiązkowo informacja o kaloriach - "Pussy-linux" - tylko 120 kalorii* - nowoczesny system nowoczesnej kobiety!


* Windows Vista - 40000000 kalorii

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2009-06-10 08:04:01)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#134  2009-06-10 08:07:45

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

A kiedy można się spodziewać Hag'a opartego na nowym grml 2009.05 o pięknej nowej nazwie? Bo tak myślę się znowu pobawić grmlem, ale po co, jak można Hag'iem.


Linux Registered user 437054

Offline

 

#135  2009-06-10 08:59:44

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

ippo76 napisał(-a):

(...)

;)


parrotlarch napisał(-a):

A kiedy można się spodziewać Hag'a opartego na nowym grml 2009.05 o pięknej nowej nazwie? Bo tak myślę się znowu pobawić grmlem, ale po co, jak można Hag'iem.

Cały czas się zbieram do wydania i zebrać nie mogę...


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#136  2009-06-12 17:01:03

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag napisał(-a):

Cały czas się zbieram do wydania i zebrać nie mogę...

...a jednak się zebrałem. :)

Najważniejsze zmiany:
- jądro w wersji 2.6.28
- nowa wersja skryptu do konfiguracji Neostrady/Net24 (hag-run-sagem), dodany skrypt startowy (aby łączyć się przu rozruchu systemu należy zrekonfigurować pakiet hag-run-neo)
- dodana wczesna wersja centrum sterowania (hag-control-center)

Początkowo planowałem wydanie jak centrum sterowania będzie w nieco bardziej zaawansowanej formie, ale ponieważ poprzednie wydanie było dość dawno temu, zdecydowałem się wydać w takiej postaci, w jakiej akurat się znajdował (no, drobnych poprawek w ostatniej chwili dokonałem).

Informację o wydaniu znajdziecie tutaj: http://hag-linux.eu.org/wiki/HagNewsPL#a2009-06-12: … wydanie0.1-20

Linki do pobrania: http://hag-linux.eu.org/wiki/HagDownloadDevPL#a0.1-20

Lista pakietów: http://hag-linux.eu.org/browser/trunk/misc/dpkg.list?format=raw

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-06-12 17:03:14)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#137  2009-06-12 19:53:44

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

To ja mam pytanko do Admina developera ;)
Mam w robocie takiego "lewgo" kompa i chetnie bym sobie na nim postawl wiedzme :P czy Wiedzma posiada repozytorium debiana? Jesli tak to z jakiej wersji stable, testing czy sid?
A moje drugie pytanie to gdzie mozna dorwac ciekawe i spawdzone materialy odnosnie stworzenia wlasnej dystrybucji?

Offline

 

#138  2009-06-12 20:44:47

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

debianus_userus napisał(-a):

czy Wiedzma posiada repozytorium debiana? Jesli tak to z jakiej wersji stable, testing czy sid?

Nie bardzo rozumiem pytania.

Jeśli pytasz o repozytoria Haga, to znajdziesz je (ściślej informacje o nich) na http://hag-linux.eu.org/wiki/HagRepository (uwaga: obecnej chwili repozytoria domyślnie nie są dodane :])
Jeśli pytasz o to z jakich repozytoriów Debiana korzysta: z Sida.
Jeśli o to do jakiej gałęzi można repozytorium Haga dodać: do testinga i unstable z pewnoscią, do stable na 99,99%.

debianus_userus napisał(-a):

A moje drugie pytanie to gdzie mozna dorwac ciekawe i spawdzone materialy odnosnie stworzenia wlasnej dystrybucji?

Tak całkowicie własnej? Linux From Scratch ];>
Ja korzystam z fantastycznego narzędzia grmla — grml-live

Dopisek:
jeszcze:
http://live.debian.net/manual/html/

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-06-12 22:31:11)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#139  2009-06-12 21:10:29

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Chodzilo mi wlasnie o info, ze z Sida. :)

Offline

 

#140  2009-06-27 00:41:23

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag napisał(-a):

...a jednak się zebrałem.

Trochę się pośpieszyłeś wydając w okresie pierwszych urlopów i przed początkiem wakacji, kiedy jest mało czasu na testowanie i sprawdzanie. Ja się już trochę odrobiłem i mogę coś napisać o nowej wersji.

W wersji livecd działa bardzo dobrze. Nie znalazłem nic co by przeszkadzało lub nie działało. Denerwujące jest uruchamianie systemu sprawdzającego całą bazę dostępnego sprzętu (podobnie jest w grmlu). Nie wiem czy musi sprawdzać wszystko co jest związane z raidem itp. (kiedy nie ma go w systemie).

Zainstalowałem system na dysku i nie mam Wiedźmy tylko Debiana. Instalując Wiedźmę na dysku jest ten sam błąd co w przypadku grmla - nie rozpoznaje automatycznie partycji ext3 przy dopisywaniu danych do /etc/fstab. Traktuje ją tak jak partycję, na której jest instalowany. Zainstalowałem Wiedźmę na partycji reiserfs i partycję typu ext3 dopisało do /etc/fstab jako reiserfs (xfs rozpoznaje poprawnie). Musiałem zmieniać ręcznie. Usunąłem oczywiście wszystko z raidem.

Jak na razie zaktualizowałem system (jeden pakiet z Sida gryzie się z pakietem grmla). System wymaga trochę indywidualnych przystosowań pod moje przyzwyczajenia ale to szczegół. Ogólnie działa stabilnie i szybko.

Offline

 

#141  2009-06-27 09:09:29

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

fnmirk napisał(-a):

Jak na razie zaktualizowałem system (jeden pakiet z Sida gryzie się z pakietem grmla).

Coś przy /usr/sbin/service? Widziałem to przy aktualizacji chroota kilka dni temu.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#142  2009-06-28 00:48:01

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Problem z pakietem sysvinit-utils był w konflikcie z grml-scripts.

Wykonałem przed chwilą aktualizację i wszystko się zainstalowało.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2009-06-28 01:16:22)

Offline

 

#143  2009-07-08 17:00:09

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

wersja 0.20

Auadcious - na poczatku zakomunikowal ze mi mp/3 nie odegra.
- w preferencjach /Audio/Curent output plugin/ ustawilem Alsa output plugin i zacza odtwarzac.

Wicd nadal nie uruchomil sie z menu / programy / network......
- by odpalil postapilem tak:
a. podnioslem interfejs (ifconfig wlan0 up) -  bo lezal
b. przeladowalem dbus-a (/etc/init.d/dbus reload)
c. uruchomilem wicd demona (/etc/init.d/wicd start)
d. uruchomil sie wicd (wicd-client -n) wykryl siec na 44 kanale i po podaniu hasla ladnie zadzialal.
(siecowka intela 5100 AGN)

Aumix - dziala (zcisza/zglasnia nie poprzez MASTER tylko przez PCM - ale zen moj lapek juz tak ma / kazde distro zachowuje sie na nim inaczej)

Czego mi brak (na laptopie) - czegos takiego jak systray-volume-control - tylko by rozjasnialo i sciemnialo matryce (u mnie akurat ustawil strasznie niska jasnosc)

Gdyby inerfejs wlan0/ath0/itd byl podnoszony automatycynie nie mial bym nic przeciwko.

Jest poprawa - ku dobremu idzie : )

Musze rebootnac na debiana bo mnie oczy bola (ciemna matryca).

 

#144  2009-10-04 18:50:50

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag jak poradziłeś sobie z dmenu? Oryginalnie jest to aplikacja (?) dla dwm. Używałem tego pod archem. W debianie (lenny) skompilowałem sobie dwm (trochę starszą wersję 5.2) wprowadzając niewielkie modyfikacje, w zasadzie zmieniłem Mod z Alt na okno. Skompilowałem sobie też dmenu ale ni chu - chu ni chce się uruchomić (trudno trafić z wersją dmenu do dwm, więc testowałem dmenu 1.0. i 2.0.).

Ciekaw jestem, jak to uruchomiłeś pod fluxboksem?

Poszło, do dwm 5.2 "pasuje" dmenu 3.8

Ale wciąż ciekaw jestem, jak uruchamiasz dmenu? Ja mam "aktywator" w dwm...

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2009-10-04 19:02:24)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#145  2009-10-04 19:03:35

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Zainstaluj pakiet dwm-tools. Uruchom przez dmenu_run, który notabene jest jednolinijkowym skryptem o zawartości:

Kod:

#!/bin/sh
exe=`dmenu_path | dmenu ${1+"$@"}` && exec $exe

W Hagu wpis w keys wygląda następująco:

Kod:

Control F2 :Exec dmenu_run -i -nb '#333' -nf '#FFDC19' -sb '#FFDC19' -sf '#333'  -fn 'Terminus' -p 'Run:'

(co widać)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#146  2009-10-04 20:12:46

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag napisał(-a):

Zainstaluj pakiet dwm-tools.

Ee, instalacja dwm z repo mija się z celem. Funkcjonalność definiuje się przed kompilacją, potem już klamka zapadnięta :)

Ja raczej nie będę przeszczepiał dmenu do fluxboksa. Wystarczy to standardowe. Za to w dwm dmenu to duża rzecz :) Znacznie ułatwia życie.


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#147  2009-10-15 16:25:17

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Kiedy kolejna odslona wiedzmy?

 

#148  2009-10-15 16:27:14

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

Przymierzam się...

Najpewniej najbliższa edycja będzie pozbawiona spektakularnych zmian, raczej będą zawarte tylko aktualizacje pakietów (ew. coś dodane, coś odrzucone).

Z ciekawostek: Hag ma już swoją pochodną ;)

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-10-15 16:31:08)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#149  2009-10-15 19:02:05

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag napisał(-a):

Hag ma już swoją pochodną ;)

tgR? Nie, on przecież jest gencistą....

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2009-10-15 19:03:17)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#150  2009-10-16 01:02:22

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Hag GNU/Linux - wersja rozwojowa

azhag napisał(-a):

Z ciekawostek:

azhag, a ten zielony listek to oczywiście ,,kasztanowiec zwyczajny''?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)