Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-12-01 00:03:42

  poppe - Użytkownik

poppe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-01

[.mc] Wyśietlanie menu w pliku po wybraniu opcji: edit. i [MySQL]

1. Pierwszy problem: Witam, jestem nowy, jezeli zly dzial prosze o przeniesienie.
Pisze z pytaniem, czytalem tutaj o wysietlaniu znakow/tabelek (w mc) ze jest to wina kodowania, tak to mi sie udalo naprawic, tebelka w .mc jest juz normalna, lecz jak chcesz wyedytowac jakis plik mam strasznie dziwne menu podspodem nie umiem sie po nim poruszac, wczesniej tego nie mialem, na moim starym serwerze dedykowanym, czy jest szansa to jakos poprawic?

Screen na dole:
http://img253.imageshack.us/img253/3014/dzwineea0.jpg

Jak widac po wejsciu w 'edit' w jakikolwiek plik mam dziwne menu na dole. Prosze o porady. Pozdrawiam.

2. Drugi problem: wiec tak po przejsciu na nowy serwer pewien moj skrpyt przestal dzialac, wiem ze jest to wina konfiguracji serwera i da sie to napewno naprawic tylko pytanie jak?
Po wejsciu na strone, ktora laczy sie z mysqlem na serwerze dedykowanym (sys. Debian) wywala taki blad:

Kod:

Unable to connect to database: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111

Polaczenie odrzucone, tylko jak zrobic zeby wrescie to zadzialalo? czekam na porady, dzieki.

Offline

 

#2  2008-12-01 00:17:10

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [.mc] Wyśietlanie menu w pliku po wybraniu opcji: edit. i [MySQL]

To jest edytor nano, na starym pewnie miałeś mcedit (podobno w Debanie od jakiegoś czasu nano jest domyślnym edytorem w mc). Ponieważ nie wiem w jaki sposób zostało to zmienione, nie jestem w stanie napisać jak przywrócić mcedit.
Wyjaśnię tylko, że znak ^ to Ctrl, a więc Ctrl+X wychodzisz (och jak mnie to wkurza, po "zrośnięciu" się z emacsem ;]), Ctrl+O zapisujesz, etc.

Drugi problem lepiej porusz w osobnym temacie, w Sieciach.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2008-12-01 01:31:45

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: [.mc] Wyśietlanie menu w pliku po wybraniu opcji: edit. i [MySQL]

mcedit ~/.mc/ini

w dwunastej linijce zmień wartość "use_internal_edit" na "1"


linux regd. user #248790

Offline

 

#4  2008-12-01 02:01:13

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: [.mc] Wyśietlanie menu w pliku po wybraniu opcji: edit. i [MySQL]

rychu, ustawienia zmiany najlepiej jeżeli już to wykonać globalnie z poziomu użytkownika root:

Kod:

update-alternatives --config editor

Zmiana ustawień w katalogu użytkownika nie odniesie skutku dla roota, a do tego potrzebny jest edytor najczęściej w mc.

poppe, przestaw się na używanie nano (lub inny podobny edytor) ponieważ jak już kilka razy pisałem edytor w mcedit ma problemy z dużymi plikami.
Jak się przestawisz na nano (trwa to chwilę) to mcedit wyda ci się jednak bardziej ograniczonym i mniej poręcznym edytorem. Poza tym nano jest w podstawowym zestawie każdego Linuksa i warto go znać. Mcedit należy specjalnie instalować.

Offline

 

#5  2008-12-01 17:33:58

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: [.mc] Wyśietlanie menu w pliku po wybraniu opcji: edit. i [MySQL]

nie jestem zwolennikiem jedynych obowiązujących rozwiązań, a z mc najczęściej korzystam jako user - to jest mój ulubiony menedżer plików ;]


linux regd. user #248790

Offline

 

#6  2008-12-01 20:20:57

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: [.mc] Wyśietlanie menu w pliku po wybraniu opcji: edit. i [MySQL]

Hmmm mc to tak łaptologicznie se cykam mam swojego nano starczy mi
http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=13139&action=new

Ostatnio edytowany przez Ryszard (2008-12-01 20:21:20)


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)