Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-09-14 10:18:50

  wlodarek1 - Użytkownik

wlodarek1
Użytkownik
Skąd: częstochowa
Zarejestrowany: 2007-06-24
Serwis

Kaffeine przestała widzieć kartę DVB

Do tej pory ja starałem sie pomóc innym przy problemach z kartami DVB i kaffeine .
Tym razem sam potrzebuje pilnej pomocy .
jeszcze wczoraj po południu wszystko było w porządku; programy satelitarne odbierałem bez problemu.
Wieczorem gdy uruchomiłem kaffeine to w okienku kaffeine nie pokazało sie wcale pole nr6 czyli "cyfrowa telewizja" . Jest tylko piersze 5 okienek w kaffeine , tego ostatniego , 6-go nie ma wcale znikło .
W katalogu domowym usunąłem całkowicie podkatalog z ustawieniami kaffeine który jest w .kde/share/apps/kaffeine. Odinstalowałem całkowicie Kaffeine , zrestartowałem kompa i zainstalowałem kaffeine od nowa .
Nic to nie pomogło ; kaffeine 0.8.7 nie widzi całkowicie karty DVB .
Myślałem że może popsuło sie urządzenie SKYSTAR2 więc przełączyłem sie na windows i uruchomiłem PROGDVB . Na viście wszystko normalnie działa . Co sie wiec mogło stać na Sidux-ie

Kod:

 uname -a
Linux siduxbox 2.6.26-5.slh.3-sidux-amd64 #1 SMP PREEMPT Wed Sep 10 22:22:57 UTC 2008 x86_64 GNU/Linux

że odtwarzacz kaffeine całkowicie przestał "widzieć" Skystar2

Kod:

lsmod|grep dvb
dvb_core               92724  2 stv0299,b2c2_flexcop

Widać że moduły jądra są normalnie ładowane.
Prosze o pilną pomoć .


System operacyjny ma być dla ludzi, a nie ludzie dla systemu operacyjnego.

Offline

 

#2  2008-09-14 10:25:12

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kaffeine przestała widzieć kartę DVB

Config kaffeine masz jeszcze w .kde/share/config/kaffeinerc
Tego pewnie nie wywaliłes.
Sprobuj jeszcze raz configi powywalac.

EDIT:Następnym razem pisz w dziale multimedia na ten temat.

Ostatnio edytowany przez ilin (2008-09-14 10:26:03)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2008-09-14 12:16:13

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Kaffeine przestała widzieć kartę DVB

Mozesz jeszcze sprobowac uruchomic kaffeine jako root. Wtedy masz chociaz pewnosc, ze wszystkie configi beda swieze.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#4  2008-09-14 15:03:36

  wlodarek1 - Użytkownik

wlodarek1
Użytkownik
Skąd: częstochowa
Zarejestrowany: 2007-06-24
Serwis

Re: Kaffeine przestała widzieć kartę DVB

Zastanawiam sie jeszcze nad takim czymś ; grzebałem wczoraj w ustawieniach użytkowników i przydzieleniu ich do różnych grup
Ja jestem jedynym użytkownikiem swego komputera , więc zaliczyłem siebie do wszystkich niemal grup .
Czy zaliczenie zwykłego użytkownika do wszystkich [prawie] grup może mieć wpływ na zaistniałą sytuacje ?


System operacyjny ma być dla ludzi, a nie ludzie dla systemu operacyjnego.

Offline

 

#5  2008-09-14 18:57:16

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Kaffeine przestała widzieć kartę DVB

wlodarek1 napisał(-a):

Zastanawiam sie jeszcze nad takim czymś ; grzebałem wczoraj w ustawieniach użytkowników i przydzieleniu ich do różnych grup
Ja jestem jedynym użytkownikiem swego komputera , więc zaliczyłem siebie do wszystkich niemal grup .
Czy zaliczenie zwykłego użytkownika do wszystkich [prawie] grup może mieć wpływ na zaistniałą sytuacje ?

Wydaje mi sie, ze nie, ale jesli robiles to wlasnie wczoraj, a dzisiaj przestalo dzialac... to moze robiles cos jeszcze?
A moze masz zainstalowane jakies drugie jaderko? ..a jesli nie, to moze sprobowalbys zainstalowac jakies z repo?


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)