Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-26 18:04:47

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Coś w stylu zdalny pulpit

Witam! Mam takie pytanie odnośnie logowania za zdalny pulpit w linuxie.
Tzn chodzi mi o logowanie typu zdalny pulpit ale na userów którzy wprowadzeni są do systemu
- czyli coś w stylu zdalny pulpit w windzie. Tam odpalając klienta można zalogować się na serwer uzywając kilku sesji naraz( czyli np 5 użytkowników naraz loguje się do systemu zdalnie w tym samym czasie). Bo np realVNC zaloguje tylko do bierzącej sesji. A chodzi mi o logowanie przez ekran logowania. Zna ktoś może jakieś ciekawe paczki?


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2008-08-26 18:12:26

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Coś w stylu zdalny pulpit

http://www.nomachine.com/ :)

Kod:

* net-misc/nxserver-freeedition
     Available versions:  3.2.0 ~3.2.0-r1 ~3.2.0.13
     Homepage:            http://www.nomachine.com/
     Description:         Free edition NX server from NoMachine

Offline

 

#3  2008-08-27 02:48:56

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Coś w stylu zdalny pulpit

o ile mnie pamiec nie myli to czyste vnc umozliwi tworzenie nowych sesji (aby logowac sie do istniejacej trzeba kozystac z x11vnc

pozatym (najbardziej naturalna, unixowa metoda) jest podlaczanie sie po prostu do zdalnego serwera x z menagerem logowania poprzez sam protokol Xow


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)