Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-14 22:34:43

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

dash i przyspieszenie systemu

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=9006
postąpiłem wg tego poradnika napisanego w oparciu o to
http://wiki.debian.org/BootProcessSpeedup
i zamieniłem basha na dasha? co o tym sądzicie?
nie powiedziałbym , że system startuje nie wiadomo jak szybciej, już  i tak miałem powyłaczane co można w rcconf, teraz się mi równolegle demony ładują, ale to minimalny zysk na czasie. przede wszystkim, czy wg was zamiana basha na dasha to nie głupota.

jak zły dział, to proszę o przeniesienie, gdzie trzeba.

Ostatnio edytowany przez parrotlarch (2008-06-14 22:35:46)


Linux Registered user 437054

Offline

 

#2  2008-06-16 17:28:54

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: dash i przyspieszenie systemu

żeby faktycznie coś stwierdzić, dobrze by było gdybyś zmierzył to bootchartem. jeszcze lepsze pewnie byłoby dtrace, ale z linuksem to nie-nie :P

ostatnio profilowałem mój bashrc, bo trochę się tam nazbierało śmieci... po prostu powstawiałem "echo -n ." za każdym większym blokiem kodu, i patrzyłem, gdzie pojawiają się dłuższe przerwy. była jedna - tam, gdzie sourcowany jest bash_completions (czy jakoś tak). zastanawiam się, czy więcej czasu nie oszczędzę wywalając tego pomocnika, bo w sumie niewiele pomaga mi ten "ficzer".

u mnie najwięcej czasu podczas bootowania zabiera fsck, bo byłem taki inteligentny że porobiłem sobie 7 partycji i podczas startu wszystkie muszą zostać pogłaskane.


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#3  2008-06-24 19:46:23

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: dash i przyspieszenie systemu

doobra!
w pierwszej chwili się zachłysnąłem. po wywaleniu tego diabelstwa uzyskałem 9 sekund szybszy start (Lenny od ekranu gruba wstaje mi w 24 sekundy ...podczas, gdy po "przyspieszeniu" - 33).
nie ma jak to się głupio bawić. nie polecam tego hałtu.


Linux Registered user 437054

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)